Moby: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
d Dodanie rozdziału bossy |
||
| Linia 81: | Linia 81: | ||
|scope="col" width="68"| [[Plik:MagmaCubeFace.png|link=Kostka magmy|Kostka magmy]] | |scope="col" width="68"| [[Plik:MagmaCubeFace.png|link=Kostka magmy|Kostka magmy]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Plik:BlazeFace.png|link=Płomyk|Płomyk]] | |scope="col" width="68"| [[Plik:BlazeFace.png|link=Płomyk|Płomyk]] | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| [[Zombie]] | | [[Zombie]] | ||
| Linia 94: | Linia 93: | ||
| [[Kostka magmy]] | | [[Kostka magmy]] | ||
| [[Płomyk]] | | [[Płomyk]] | ||
|} | |||
{{Anchor|Bossy}}<big>'''Bossy'''</big> | |||
Najsilniejsze i wyjątkowe moby w grze mające licznik życia na górnej części ekranu. | |||
{| style="background:none;border:none;" align="center" | |||
|- align="center" | |||
|scope="col" width="68"| [[Plik:EnderdragonFace.png|link=Smok Kresu|Smok Kresu]] | |||
|scope="col" width="68"| [[Plik:WitherFace.png|link=Wither|Wither]] | |||
|- align="center" | |||
| [[Smok Kresu]] | | [[Smok Kresu]] | ||
| [[Wither]] | |||
|} | |} | ||
{{Anchor|Niewykorzystane moby}}<big>'''Niewykorzystane moby'''</big> | {{Anchor|Niewykorzystane moby}}<big>'''Niewykorzystane moby'''</big> | ||
| Linia 140: | Linia 153: | ||
|scope="col" width="68"| [[Plik:Fish.png|link=Ryba|Ryba|64px]] | |scope="col" width="68"| [[Plik:Fish.png|link=Ryba|Ryba|64px]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Plik:No_image.png|link=Czerwony smok|Czerwony smok|64px]] | |scope="col" width="68"| [[Plik:No_image.png|link=Czerwony smok|Czerwony smok|64px]] | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| [[Ryba]] | | [[Ryba]] | ||
| [[Czerwony smok]] | | [[Czerwony smok]] | ||
|} | |} | ||
Wersja z 20:54, 5 wrz 2012
Moby to zwierzęta, potwory i inne NPC, jakie znajdziemy w Minecraft. Aktualnie w grze jest 26 mobów. Każdy z mobów jest dotykany niebezpieczeństwami środowiska tak jak gracz, wliczając w to możliwość płonięcia oraz upadek z wysokości. W tym samym czasie na mapie może być ponad 200 wrogich mobów oraz 15 neutralnych. Termin "mob" jest skrótem od słowa "mobile" i jest to kontrolowana przez komputer sztuczna inteligencja poruszająca się po świecie gry na warunkach jakie nadał jej programista.
Moby
Moby przyjazne
Moby przyjazne nie atakują gracza i sprzyjają mu.
|
Pies |
|
| Bałwan | Pies | Kot |
Moby pasywne
Moby pasywne nie atakują gracza.
|
|
|
|
|
|
|
|
| Świnia | Owca | Krowa | Kurczak | Kałamarnica | Mieszkaniec wioski | Grzybowa krowa | Ocelot |
Moby neutralne
Neutralne moby nie będą atakować gracza jeśli ich nie sprowokujemy.
|
Świnia zombie |
|
|
|
| Żelazny golem | Zombie pigman | Pająk (w dzień) |
Wilk | Enderman |
Moby agresywne
Agresywne moby atakują gracza.
|
|
|
|
Spider Jockey |
|
|
|
|
|
|
| Zombie | Szkielet | Pająk (w nocy) |
Creeper | Spider Jockey | Ghast | Slime | Pająk jaskiniowy | Rybik cukrowy | Kostka magmy | Płomyk |
Bossy
Najsilniejsze i wyjątkowe moby w grze mające licznik życia na górnej części ekranu.
|
|
| Smok Kresu | Wither |
Niewykorzystane moby
Niewykorzystane moby znalazły się w kodzie gry, ale nie są obecnie używane.
|
|
| Pigman | Gigant
|
Usunięte moby
Usunięte moby znalazły się w grze, ale zostały później usunięte.
|
|
|
|
|
| Człowiek | Rana | Steve | Czarny Steve | Beast Boy |
Planowane
Planowane moby są rozpatrywane nad dodaniem ich do przyszłych wersji Minecrafta.
| Ryba | |
| Ryba | Czerwony smok |
| Moby |
| ||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Byty bloków |
| ||||||||||||||||||||
| Obiekty |
| ||||||||||||||||||||
| Pociski |
| ||||||||||||||||||||
| Pojazdy |
| ||||||||||||||||||||
| Inne |
| ||||||||||||||||||||
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||

































