Aparat: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
Zmiana linku
Thn70 (dyskusja | edycje)
Przeniesienie wartości danych dotyczących bloku aparatu do artykułu „Blok kamery”
Linia 6: Linia 6:
|typ=Byt
|typ=Byt
|grawitacja=Tak
|grawitacja=Tak
|fizyka=Tak
|przezroczystość=Tak
|przezroczystość=Tak
|światło=5
|światło=5
|opórtnt=2
|opórtnt=2
|narzędzie=Żadne
|narzędzie=Żadne
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data= 456
|data= 456
Linia 21: Linia 22:
Aparat można pozyskać poprzez wzięcie go z ekwipunku trybu kreatywnego w wersji [[Pocket Edition]] (przed wersją 0.16.0 build 2) i [[Education Edition]]. Występuje także w [[Pi Edition]], lecz tylko poprzez specjalne programy.
Aparat można pozyskać poprzez wzięcie go z ekwipunku trybu kreatywnego w wersji [[Pocket Edition]] (przed wersją 0.16.0 build 2) i [[Education Edition]]. Występuje także w [[Pi Edition]], lecz tylko poprzez specjalne programy.


==Zastosowanie==
== Zastosowanie ==


===[[Education Edition]]===
=== [[Education Edition]] ===
Aparat po kliknięciu prawym przyciskiem myszy robi zdjęcie i wysyła je do [[Portfolio|portfolia]]. Można jego również postawić (jako byt). Klikając prawy przycisk myszy na ten byt, zaczynają wylatywać z niego cząsteczki przypominające dym, a następnie zaczyna migać, zmieniając cały swój kolor na biały. Po pewnym czasie wybucha i zrobione przez aparat zdjęcie jest wysłane do [[Portfolio|portfolia]].
Aparat po kliknięciu prawym przyciskiem myszy robi zdjęcie i wysyła je do [[Portfolio|portfolia]]. Można jego również postawić (jako byt). Klikając prawy przycisk myszy na ten byt, zaczynają wylatywać z niego cząsteczki przypominające dym, a następnie zaczyna migać, zmieniając cały swój kolor na biały. Po pewnym czasie wybucha i zrobione przez aparat zdjęcie jest wysłane do [[Portfolio|portfolia]].


Linia 30: Linia 31:
Zdjęcia zrobione blokiem aparatu są przechowywane w lokalizacji „%localappdata\Packages\MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe\LocalState\screenshots”.
Zdjęcia zrobione blokiem aparatu są przechowywane w lokalizacji „%localappdata\Packages\MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe\LocalState\screenshots”.


===[[Pocket Edition]] i [[Pi Edition]]===
=== [[Pocket Edition]] i [[Pi Edition]] ===
Jest możliwe użycie aparatu poprzez postawienie go i naciśnięcie przycisku ''Take Picture'', który pojawi się nad ekwipunkiem podręcznym gracza. Gdy aparat zostanie aktywowany, zacznie emitować cząsteczki dymu, a następnie „eksploduje” (co może spowodować [[crash]] gry na niektórych urządzeniach) i zniknie. Po chwili pojawi się z powrotem jako przedmiot. Zdjęcia zrobione przy jego pomocy nie zostaną zapisane.
Jest możliwe użycie aparatu poprzez postawienie go i naciśnięcie przycisku ''Take Picture'', który pojawi się nad ekwipunkiem podręcznym gracza. Gdy aparat zostanie aktywowany, zacznie emitować cząsteczki dymu, a następnie „eksploduje” (co może spowodować [[crash]] gry na niektórych urządzeniach) i zniknie. Po chwili pojawi się z powrotem jako przedmiot. Zdjęcia zrobione przy jego pomocy nie zostaną zapisane.


==Wartości danych==
== Wartości danych ==


===ID===
=== ID ===
{| class="wikitable"
|-
!Rodzaj aparatu!!ID słowne!! ID numeryczne !!Forma!!ID przedmiotu!!Klucz tłumaczenia
|-
|{{BlockSprite|138}} Blok||{{code|camera}}||{{code|242}}||Blok,<br>Przedmiot|| {{code|item.camera}}||{{code|tile.camera.name}}
|-
|{{ItemSprite|link=Aparat}} Przedmiot ||{{code|camera}}||{{code|593}}||Przedmiot||—||{{code|item.camera.name}}
|}


{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
!Rodzaj aparatu!!ID słowne!!ID numeryczne!!Klucz tłumaczenia
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Klucz tłumaczenia
|-
|-
|{{EntitySprite|Aparat|link=Aparat}} Byt|| {{code|tripod_camera}}||{{code|62}}||{{code|entity.tripod_camera.name}}
|{{EntitySprite|Aparat|link=Aparat}} Aparat || {{code|tripod_camera}} || {{code|62}} || {{code|entity.tripod_camera.name}}
|}
|}


Linia 78: Linia 71:
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


==Ciekawostki==
== Ciekawostki ==


===Ogólne===
=== Ogólne ===


*Aparat jest bardzo podobny do kamery, która nigdy nie została dodana, ale była w plikach gry w wersji Pocket Edition Alpha v0.6.0 i starszych.
* Aparat jest bardzo podobny do kamery, która nigdy nie została dodana, ale była w plikach gry w wersji Pocket Edition Alpha v0.6.0 i starszych.


===[[Pocket Edition]] i [[Pi Edition]]===
=== [[Pocket Edition]] i [[Pi Edition]] ===


*Aparat jest bytem, w związku z czym otrzymuje obrażenia jak gracz i przy każdym uderzeniu jest odpychany.
* Aparat jest bytem, w związku z czym otrzymuje obrażenia jak gracz i przy każdym uderzeniu jest odpychany.
*Otrzymując obrażenia, wydaje takie dźwięki jak [[gracz]], nie pokazuje się jednak animacja otrzymywania obrażeń.
* Otrzymując obrażenia, wydaje takie dźwięki jak [[gracz]], nie pokazuje się jednak animacja otrzymywania obrażeń.


===[[Education Edition]]===
=== [[Education Edition]] ===


*Gdy aparat jest aktywowany, obraca się w kierunku gracza.
* Gdy aparat jest aktywowany, obraca się w kierunku gracza.


== Galeria ==
== Galeria ==

Wersja z 18:00, 13 wrz 2023

Ten element dotyczy wyłącznie Education Edition.
Artykuł Aparat jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Aparat

Cam
Typ

Byt

Narzędzie

Żadne

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64

Fizyka

Tak

Przezroczystość

Tak

Emisja światła

5

Twardość

?

Odporność na eksplozje

2

Palność

?

Rzadkość

Pospolita


Aparat (dawniej: Kamera) (ang. Camera) – byt występujący w Education Edition.

Otrzymywanie

Aparat można pozyskać poprzez wzięcie go z ekwipunku trybu kreatywnego w wersji Pocket Edition (przed wersją 0.16.0 build 2) i Education Edition. Występuje także w Pi Edition, lecz tylko poprzez specjalne programy.

Zastosowanie

Education Edition

Aparat po kliknięciu prawym przyciskiem myszy robi zdjęcie i wysyła je do portfolia. Można jego również postawić (jako byt). Klikając prawy przycisk myszy na ten byt, zaczynają wylatywać z niego cząsteczki przypominające dym, a następnie zaczyna migać, zmieniając cały swój kolor na biały. Po pewnym czasie wybucha i zrobione przez aparat zdjęcie jest wysłane do portfolia.

Zbliżenia wybranego przedmiotu na ziemi są robione przez kliknięcie prawego przycisku myszy, trzymając klawisz ⇧ Shift.

Zdjęcia zrobione blokiem aparatu są przechowywane w lokalizacji „%localappdata\Packages\MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe\LocalState\screenshots”.

Pocket Edition i Pi Edition

Jest możliwe użycie aparatu poprzez postawienie go i naciśnięcie przycisku Take Picture, który pojawi się nad ekwipunkiem podręcznym gracza. Gdy aparat zostanie aktywowany, zacznie emitować cząsteczki dymu, a następnie „eksploduje” (co może spowodować crash gry na niektórych urządzeniach) i zniknie. Po chwili pojawi się z powrotem jako przedmiot. Zdjęcia zrobione przy jego pomocy nie zostaną zapisane.

Wartości danych

ID

Nazwa ID słowne ID numeryczne Klucz tłumaczenia
EntityCSS.png/144 Aparat tripod_camera 62 entity.tripod_camera.name

Historia

Pocket Edition Alpha
v0.1.0Aparat pojawił się w plikach gry.
v0.2.0Dodano aparat.
v0.3.0Została zmieniona tekstura aparatu na .
Jest dostępny tylko za pomocą edytorów ekwipunku.
v0.5.0Aparat jest niewidzialny i wydaje odgłosy gracza dostającego obrażenia.
v0.9.0build 1Aparat została usunięty.
v0.14.0build 1Ponownie dodano aparat. Jest dostępny tylko dzięki edytorom ekwipunku.
Zmieniono teksturę z na .
W tej wersji jeśli gracz stawia aparat, opuszcza świat i wraca, przywołuje błyskawicę.
v0.14.2Zmieniono ID przedmiotu aparatu na 498, lecz nie może być ono używane. Byt aparatu może być przywołany za pomocą jaja przyzywającego z sumą obrażeń równą 62.
v0.15.0build 1Byt aparatu ma 2 () zamiast 4 ().
Nie można już przywoływać piorunów za pomocą aparatu.
v0.16.0build 1Aparat ma formę bloku w ekwipunku, ale wciąż pojawia się jako byt. Potrzeba komend lub edytorów, by postawić aparat jako blok.
Przycisk „Take picture” na aparacie działa, lecz nie są tworzone żadne nowe pliki.
build 2Ponownie usunięto aparat jako blok.
build 3Usunięto aparat jako formę przedmiotu.
Teraz dostępny jest tylko w Education Edition.
Bedrock Edition
1.8.0beta 1.8.0.8Ponownie dodano aparat.
Byt aparatu może być przywołany za pomocą jaja przyzywającego z sumą obrażeń równą 258.
1.12.0beta 1.12.0.2Można uzyskać aparat za pomocą komendy /give.
1.13.0beta 1.13.0.1Nie można już uzyskać aparatu za pomocą komendy /give.
Dodano funkcjonalność dla aparatu. Zrzuty ekranu zrobione aparatem są zapisywane w folderze „screenshots”.
Aparat jest częścią przełącznika Minecraft Education jako coś ukrytego.
Aparaty nie mają już animacji śmierci, kiedy są zabite prze gracza. Zamiast tego emitują cząsteczki dymu.
1.16.100beta 1.16.100.50Ponownie można uzyskać aparat za pomocą komendy /give.
beta 1.16.100.55Nie można już uzyskać aparatu za pomocą komendy /give.
Education Edition
1.0.0 Dodano aparat.
1.4.0Aparaty nie mają już animacji śmierci, kiedy są zabite prze gracza. Zamiast tego emitują cząsteczki dymu.

Ciekawostki

Ogólne

  • Aparat jest bardzo podobny do kamery, która nigdy nie została dodana, ale była w plikach gry w wersji Pocket Edition Alpha v0.6.0 i starszych.

Pocket Edition i Pi Edition

  • Aparat jest bytem, w związku z czym otrzymuje obrażenia jak gracz i przy każdym uderzeniu jest odpychany.
  • Otrzymując obrażenia, wydaje takie dźwięki jak gracz, nie pokazuje się jednak animacja otrzymywania obrażeń.

Education Edition

  • Gdy aparat jest aktywowany, obraca się w kierunku gracza.

Galeria

el:Camera