Czerwony barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
d →‎Crafting: (uporządkowanie,zmiana tabelki)
→‎Crafting: przepalanie grzyba w barwnik - Pocket Edition
Linia 24: Linia 24:
|}
|}


== Crafting ==
==Crafting==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 68: Linia 68:
|A3= Różowy barwnik ,Czerwony barwnik|B3= Lapis Lazuli (barwnik),Czerwony barwnik|C3= Czerwony barwnik,
|A3= Różowy barwnik ,Czerwony barwnik|B3= Lapis Lazuli (barwnik),Czerwony barwnik|C3= Czerwony barwnik,
|Output= Karmazynowy barwnik,Karmazynowy barwnik |OA=3,4
|Output= Karmazynowy barwnik,Karmazynowy barwnik |OA=3,4
}}
|}
W [[Pocket Edition]], czerwony barwnik otrzymuje się przez przepalenie [[grzyby|czerwonego grzybka]].
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
!width="150"|Składniki
!width="204"|Przed » Po
|- align="center"
|[[Grzyb]]
|{{Grid/Furnace
|Input=  Czerwony grzyb
|Output= Czerwony barwnik  |OA=
|Fuel=  Węgiel, Deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą  |FA= 1,1,1,2,2,1
}}
}}
|}
|}

Wersja z 13:40, 11 wrz 2012

Czerwony barwnik
Typ

barwnik

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Czerwony barwnik to podstawowy barwnik wytwarzany z róż. Można zabarwić nim wełnę.

Używanie

  • Aby stworzyć czerwoną wełnę należy użyć czerwonego barwnika i wełny. Jest to często wykorzystywane przy dywanach.
  • Można malować nią owce. Po ścięciu z nich wełny możemy uzyskać większą ilość kolorowej wełny niż w craftingu.
W połączeniu czerwonego barwnika z: Uzyskuje się:
ItemCSS.png/553 Mączka kostna ItemCSS.png/610 Różowy barwnik
ItemCSS.png/613 Żółty barwnik ItemCSS.png/609 Pomarańczowy barwnik
ItemCSS.png/569 Lapis Lazuli (Barwnik) ItemCSS.png/611 Fioletowy barwnik

Crafting

Składniki Otrzymywanie
Róża










Wełna +
Czerwony barwnik





Biała_wełna



Żółty barwnik +
Czerwony barwnik










Lapis Lazuli (barwnik) +
Czerwony barwnik







Lapis Lazuli (barwnik)

Lapis Lazuli (barwnik) +
Mączka kostna +
Czerwony barwnik lub
Różowy barwnik +
Lapis Lazuli (barwnik) +
Czerwony barwnik



Karmazynowy barwnik


Lapis Lazuli (barwnik)


W Pocket Edition, czerwony barwnik otrzymuje się przez przepalenie czerwonego grzybka.

Składniki Przed » Po
Grzyb
Czerwony grzyb

DeskiDrewno dębu
2

2
Wiadro z lawą