Cegła: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Dereczeq (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 3: Linia 3:
|wygląd=Cegła.png
|wygląd=Cegła.png
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|wytrzymałość=1
|wytrzymałość=N/A
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|wersja=Alpha 1.0.11
|wersja=Alpha 1.0.11
Linia 9: Linia 9:
|data=336
|data=336
|idsłowne=brick
|idsłowne=brick
}}'''Cegła''' (ang. ''Brick'') to materiał uzyskiwany poprzez [[przetapianie]] [[glina|gliny]] lub [[handel]] z [[osadnik]]iem o profesji kamieniarza. Służy jedynie do stworzenia [[cegły|bloku cegły]] i [[doniczka|doniczki]]. Została dodana w {{verlink|Alpha 1.0.11}}.
}}'''Cegła''' (ang. ''Brick'') to materiał uzyskiwany poprzez [[przetapianie]] [[glina|gliny]] lub [[handel]] z [[osadnik]]iem o profesji kamieniarza. Służy jedynie do stworzenia [[cegły|bloku cegły]], [[doniczka|doniczki]] i dekorowanego naczynia. Została dodana w {{verlink|Alpha 1.0.11}}.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Handel ===
=== Handel ===
Można kupić 16<sup>''([[Bedrock Edition]])''</sup> lub 10<sup>''([[Java Edition]])''</sup> cegieł za szmaragd od osadnika o profesji kamieniarza.
Można kupić 16<sup>[''[[Bedrock Edition]]'']</sup> lub 10<sup>[''[[Java Edition]]'']</sup> cegieł za szmaragd od osadnika o profesji kamieniarza.


=== [[Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|- align="center"
!Składniki
! Składniki
!Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|- align="center"
|'''[[Glina]]'''
|'''[[Glina]]'''
|{{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
Linia 30: Linia 31:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
 
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; cellpadding="5"
|-align="center"
|- align="center"
!Składniki
! Składniki
!Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście


|-align="center"
|- align="center"
|[[Cegła]]
|[[Cegła|Cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Cegła |B2= Cegła
|A2= Cegła |B2= Cegła
Linia 44: Linia 46:
}}
}}


|-align="center"
|- align="center"
|[[Cegła]]
|[[Cegła|Cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Cegła |C2= Cegła |B3= Cegła
|A2= Cegła |C2= Cegła |B3= Cegła
|Output= Doniczka
|Output= Doniczka
}}
}}
|}


''Nadchodzące w 1.20 (dostępne w paczce eksperymentalnej)''
|- align="center"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; cellpadding="5"
|[[Cegła|Cegły]]
|-align="center"
!Składniki
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|[[Cegła]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Cegła
|B1= Cegła
|A2= Cegła |C2= Cegła
|A2= Cegła |C2= Cegła
|B3= Cegła
|B3= Cegła
|Output= Ozdobny dzbanek
|Output= Dekorowane naczynie
}}
}}
|}
|}
Linia 69: Linia 65:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|a}}
{{Historia|a}}
{{Historia||1.0.11|[[Plik:Cegła przed Texture Update.png|32px]] Dodano cegłę.}}
{{Historia||v1.0.11|[[Plik:Cegła przed Texture Update.png|32px]] Dodano cegły.}}
 
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Cegły używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Cegły używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|[[Plik:Cegła.png]] Zmieniono teksturę cegły.}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|[[Plik:Cegła.png]] Zmieniono teksturę cegły.}}
{{Historia|nadchodzące}}
{{Historia|nadchodzące}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w07a|Dodano recepturę tworzenia [[zdobiony wazon|zdobionych wazonów]] za pomocą cegieł.}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w07a|Dodano recepturę tworzenia [[Dekorowane naczynie|dekorowanych naczyń]] za pomocą cegieł.<sup>[''dostępne po włączeniu paczki danych „Update 1.20”'']</sup>}}
 
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.3.0|Dodano cegłę.}}
{{Historia||v0.3.0|Dodano cegły.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Cegły używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia||v0.12.1|snap=build 1|Cegieł używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
 
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano cegłę.}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano cegły.}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|Cegły używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|Cegieł używa się do tworzenia [[doniczka|doniczek]].}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 15:45, 28 paź 2023

Ten artykuł dotyczy zwykłej cegły. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.
Cegła

Typ

Materiał

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita

Cegła (ang. Brick) to materiał uzyskiwany poprzez przetapianie gliny lub handel z osadnikiem o profesji kamieniarza. Służy jedynie do stworzenia bloku cegły, doniczki i dekorowanego naczynia. Została dodana w Alpha 1.0.11.

Otrzymywanie

Handel

Można kupić 16[Bedrock Edition] lub 10[Java Edition] cegieł za szmaragd od osadnika o profesji kamieniarza.

Przetapianie

Składniki Wejście → Wyjście
Glina






2

2

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Cegły










Cegły










Cegły



Dekorowane naczynie






Historia

Java Edition Alpha
v1.0.11 Dodano cegły.
Pełna wersja
1.4.212w34aCegły używa się do tworzenia doniczek.
1.1418w43a Zmieniono teksturę cegły.
Nadchodzące zmiany
1.19.423w07aDodano recepturę tworzenia dekorowanych naczyń za pomocą cegieł.[dostępne po włączeniu paczki danych „Update 1.20”]
Pocket Edition Alpha
v0.3.0Dodano cegły.
v0.12.1build 1Cegieł używa się do tworzenia doniczek.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano cegły.
TU141.04Cegieł używa się do tworzenia doniczek.

Zobacz też