Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Linia 157: Linia 157:
! width="75px" | Autor
! width="75px" | Autor
|-
|-
| [[Modyfikacje/AutoSwitch|AutoSwitch]]
| AutoSwitch
|style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia.
|style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia.
| 2.5.0
| 3.0.0
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.5}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
|{{tc|Tak|Minecraft Forge lub ModLoader}}
|Thebombzen
|Thebombzen
|-
|-
| [[Modyfikacje/Convenient Inventory|Convenient Inventory]]
| Convenient Inventory
|style="text-align: left;" | Modyfikacja pozwala na szybkie uporządkowanie przedmiotów w skrzynkach i ekwipunku.
|style="text-align: left;" | Modyfikacja pozwala na szybkie uporządkowanie przedmiotów w skrzynkach i ekwipunku.
| 2.9
| 2.9
Linia 175: Linia 175:
| Dynamic Lights
| Dynamic Lights
| style="text-align: left;" | Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot.  
| style="text-align: left;" | Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot.  
|
| 1.5
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-123-dynamic-lights/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-123-dynamic-lights/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| AtomicStryker
| AtomicStryker
Linia 183: Linia 183:
| EnchantView
| EnchantView
| style="text-align:  left;"  | Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie.
| style="text-align:  left;"  | Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie.
| 3.6.2 (SP)
| 3.7.1
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{tc|Tak|ModLoader lub Minecraft Forge dla wersji Light, ThebombzenAPI}}
| Thebombzen
| Thebombzen
|-
|-
| [[Modyfikacje/Inventory Tweaks|Inventory Tweaks]]
| Inventory Tweaks
| style="text-align: left;" | Mod sprawia, że po naciśnięciu przycisku wszystkie przedmioty w ekwipunku oraz skrzyniach zostają posortowane kategoriami.
| style="text-align: left;" | Mod sprawia, że po naciśnięciu przycisku wszystkie przedmioty w ekwipunku oraz skrzyniach zostają posortowane kategoriami.
| 1.46
| 1.52
| [http://www.minecraftforum.net/topic/323444-123spsmp-inventory-tweaks-140b-mar-4/ Forum] [http://wan.ka.free.fr/?invtweaks Website]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/323444-123spsmp-inventory-tweaks-140b-mar-4/ Forum] [http://wan.ka.free.fr/?invtweaks Website]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| [[:en:User:Jimeowan|Jimeowan]]
| [[:en:User:Jimeowan|Jimeowan]]
|-
|-
| iPixeli's Female Gender Option Mod
| iPixeli's Female Gender Option Mod
| style="text-align: left;" | Mod dodaje opcję zmiany płci na kobietę, a także dodaje nowy model postaci.
| style="text-align: left;" | Mod dodaje opcję zmiany płci na kobietę, a także dodaje nowy model postaci.
| 1.4
| 1.1.7
| [http://www.minecraftforum.net/topic/269822-v125-ipixelis-female-gender-option-mod-mp117/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/269822-v125-ipixelis-female-gender-option-mod-mp117/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{tc|Tak|ModLoader}}
| [http://www.minecraftforum.net/user/218305-ipixeli/ iPixeli]
| [http://www.minecraftforum.net/user/218305-ipixeli/ iPixeli]
|-
|-
| Little Blocks Mod
| Little Blocks Mod
| style="text-align: left;" | Mod Little Blocks dodaje możliwość tworzenia bloków o wielkości równej 1/512 normalnego bloku.
| style="text-align: left;" | Mod Little Blocks dodaje możliwość tworzenia bloków o wielkości równej 1/512 normalnego bloku.
| 2.0.1.0
| 2.0.2.1
| [http://www.minecraftforum.net/topic/730795-100-little-blocks-mod-16-now-with-redstone/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/730795-100-little-blocks-mod-16-now-with-redstone/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{tc|Tak|ModLoader}}
| [http://www.minecraftforum.net/user/59101-vengeurk/ VengeurK]
| [http://www.minecraftforum.net/user/59101-vengeurk/ VengeurK]
|-
|-
Linia 221: Linia 221:
| Thebombzen
| Thebombzen
|-
|-
| Spawner Gui
| OptiFine
| style="text-align: left;" | Mod pozwala wybierać jakie zwierzę aktualnie będzie się spawnować w Monster Spawnerze.
|
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| Risugami
|-
| [[Mofyfikacje/OptiFine|OptiFine]]
|style="text-align: left;" | Mod zmniejsza lagi i dodaje do gry dużo nowych ustawień.
|style="text-align: left;" | Mod zmniejsza lagi i dodaje do gry dużo nowych ustawień.
| HD_A7
| 1.4.6_HD_U_D5
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.4.7}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| sp614x
| sp614x
|-
| Spawner Gui
| style="text-align: left;" | Mod pozwala wybierać jakie zwierzę aktualnie będzie się spawnować w Monster Spawnerze.
| 1.5
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| {{v|t=1|1.5}}
| {{tc|Tak|ModLoader}}
| Risugami
|-
|-
| Rei's Minimap
| Rei's Minimap
Linia 247: Linia 247:
| Somnia
| Somnia
| style="text-align: left;" | Mod urzeczywistnia świat podczas spania. Na przykład: gracz kładzie się spać, a w piecyku nadal przepala się surowiec, dzięki czemu, po zbudzeniu wszystko będzie już przepalone. Pozwala także wybrać porę dnia, do której gracz chce spać.
| style="text-align: left;" | Mod urzeczywistnia świat podczas spania. Na przykład: gracz kładzie się spać, a w piecyku nadal przepala się surowiec, dzięki czemu, po zbudzeniu wszystko będzie już przepalone. Pozwala także wybrać porę dnia, do której gracz chce spać.
| v23
| v24
| [http://www.minecraftforum.net/topic/162771-100-somnia-sspml/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/162771-100-somnia-sspml/ Forum]
| {{v|t=1|1.2.5}}
| {{v|t=1|1.2.5}}
Linia 387: Linia 387:
| DrZhark
| DrZhark
|-
|-
| [[Modyfikacje/NotEnoughItems|NotEnoughItems]]
| NotEnoughItems
|  style="text-align:  left;" | Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania.
|  style="text-align:  left;" | Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania.
| 1.5.2.3
| 1.5.2.3
Linia 395: Linia 395:
| ChickenBones
| ChickenBones
|-
|-
| [[Modyfikacje/RailCraft|RailCraft]]
| RailCraft
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli, takie jak wielkie zbiorniki czy bojler.
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli, takie jak wielkie zbiorniki czy bojler.
| 6.12.0.0
| 6.15.0.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/701990-142-railcraft-6700-forge/- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/701990-142-railcraft-6700-forge/- Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.4.7}}
Linia 403: Linia 403:
| CovertJaguar
| CovertJaguar
|-
|-
| [[Modyfikacje/RedPower|RedPower 2]]
| RedPower 2
| style="text-align: left;" | Modyfikacja rozszerzająca możliwości redstone, dodająca wiele maszyn oraz transport przedmiotów rurami.
| style="text-align: left;" | Modyfikacja rozszerzająca możliwości redstone, dodająca wiele maszyn oraz transport przedmiotów rurami.
| pr6
| pr6
Linia 413: Linia 413:
| Smart Moving
| Smart Moving
| style="text-align:  left;" | Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków.
| style="text-align:  left;" | Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków.
| 11.12
| 13.3
| [http://www.minecraftforum.net/topic/361430-11smp-smart-moving/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/361430-11smp-smart-moving/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| Divisor
| Divisor
|-
|-
| [[Modyfikacje/ThaumCraft|ThaumCraft 3]]
| ThaumCraft 3
| style="text-align:  left;" | Mod dodający magię.
| style="text-align:  left;" | Mod dodający magię.
| 2.1.6d
| 3.0.3
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1585216-thaumcraft-302b-updated-2412013/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1585216-thaumcraft-302b-updated-2412013/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.7}}
| {{v|t=1|1.4.7}}
Linia 427: Linia 427:
| Azanor
| Azanor
|-
|-
| [[Modyfikacje/TooManyItems|TooManyItems]]
| TooManyItems
|  style="text-align:  left;" | Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry.
|  style="text-align:  left;" | Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry.
| 2013-01-09
| 2013-01-09
Linia 435: Linia 435:
| Marglyph
| Marglyph
|-
|-
| [[Modyfikacje/Zeppelin mod|Zeppelin mod]]
| Zeppelin mod
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca statki, statki powietrzne, windy, karuzele, busolę i radio.
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca statki, statki powietrzne, windy, karuzele, busolę i radio.
| 0.31
| 0.31

Wersja z 17:55, 21 mar 2013

Zastosowania

Przewód/dioda

Komparator, podobnie do przekaźnika, działa jak dioda. Powoduje opóźnienie tylko 1/2 ticka, wysyłając sygnał wyjściowy o tej samej sile co wyjściowy. Pozwala prądowi płynąć tylko w jedną stronę.

Komparator

Boczne wejście komparatora może być używane do ustalenia progu dla sygnału wejściowego. Sygnał wyjściowy jest wysyłany tylko, jeśli sygnał A jest większy lub równy sygnałowi B. Sygnał A jest dostarczany z tyłu komparatora, a sygnał B - z któregokolwiek boku. Gdy sygnały dochodzą z obu boków, słabszy jest ignorowany.

Osłabiacz

Kontroler zawartości inwentarza

Jeśli do komparatora jest podłączony do pojemnika wysyła sygnał zależny od procentu używanej w nim przestrzeni. Tym pojemnikiem może być skrzynia, skrzynia z pułapką, skrzynia Kresu, piec, dozownik, zbiornik, statyw alchemiczny, podajnik, szafa grająca albo tory z czujnikiem z wagonikiem ze skrzynią lub zbiornikiem. Komparator może być też podłączony do solidnego bloku, który przylega do kontenera, jeśli wszystkie 3 bloki znajdują się w linii prostej. Sygnał od spodu bloku pomiędzy pojemnikiem a komparatorem może ingerować w sygnał wyjściowy.

Sprawdzanie inwentarza

Kiedy pojemnik jest pusty, wyjście jest równe 0.

Kiedy nie jest, siła sygnału jest obliczana w następujący sposób:

siła sygnału = w zaokrągleniu do zera(1 + (liczba przedmiotów w pojemniku / (wszystkie miejsca w kontenerze * 64)) * 14)

Przedmioty, które nie mogą być stackowane lub stackują się po 16 są traktowane jako pełny stack.

To może być użyteczne do tworzenia sygnałów o określonej sile przy uzyciu komparatorów i pojemników. Liczba wymaganych przedmiotów w kontenerze jest obliczana w ten sposób:

wymagane przedmioty = max(w zaokrągleniu w górę((wszystkie sloty w pojemniku * 64 / 14) * (żądana siła sygnału - 1)))

Sprawdzanie płyty w szafie grającej

Sygnał wyjściowy komparatora podłączonego do szafy grającej odpowiada umieszczonej w niej płycie muzycznej.

Sygnał Płyta muzyczna
0 brak
1 13
2 cat
3 blocks
4 chirp
5 far
6 mall
7 mellohi
8 stal
9 strad
10 ward
11 11
12 wait

Historia

Pełna wersja
24 listopada 2012Jeb powiedział, że w Minecraftcie być może będzie kondensator.
27 grudnia 2012Dinnerbone opublikował obrazki pierwszej wersji komparatora, zamiast kondensatora.
2 stycznia 2013Dinnerbone opublikował kolejny obrazek komparatora.
13w01aDodano komparator. (Plik:150px-Redstone Comparator.png)
13w02aZmieniono teksturę komparatora. ()

Modyfikacje dla klienta

Spis modyfikacji dla pojedynczych graczy.

API (interfejs programowania aplikacji) i ładowacze

Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor
AudioMod Pozwala na dodawanie nowych dźwięków i ich formatów. 1.4.7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Risugami
Minecraft Forge Menadżer modów zapobiegający konfliktom między nimi. 7.7.0 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. N/A SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos
ModLoader Menadżer modów zapobiegający konfliktom między nimi. 1.4.5 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. N/A Risugami
MyCraft Mod Manager Pozwala na szybkie instalowanie i odinstalowanie modyfikacji. Istnieje również możliwość włączania i wyłączania modów. 2.4.4 Forum

Strona

Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader xthexder and jli

Estetyka i funkcjonalność

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor
AutoSwitch Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia. 3.0.0 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Minecraft Forge lub ModLoader Thebombzen
Convenient Inventory Modyfikacja pozwala na szybkie uporządkowanie przedmiotów w skrzynkach i ekwipunku. 2.9 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader SmartModding
Dynamic Lights Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot. 1.5 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader AtomicStryker
EnchantView Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie. 3.7.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. ModLoader lub Minecraft Forge dla wersji Light, ThebombzenAPI Thebombzen
Inventory Tweaks Mod sprawia, że po naciśnięciu przycisku wszystkie przedmioty w ekwipunku oraz skrzyniach zostają posortowane kategoriami. 1.52 Forum Website Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Minecraft Forge Jimeowan
iPixeli's Female Gender Option Mod Mod dodaje opcję zmiany płci na kobietę, a także dodaje nowy model postaci. 1.1.7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. ModLoader iPixeli
Little Blocks Mod Mod Little Blocks dodaje możliwość tworzenia bloków o wielkości równej 1/512 normalnego bloku. 2.0.2.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. ModLoader VengeurK
MinecartLavaBoats Dodaje do gry możliwość pływania wagonikiem po lawie. v1.11.0 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Thebombzen
OptiFine Mod zmniejsza lagi i dodaje do gry dużo nowych ustawień. 1.4.6_HD_U_D5 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader sp614x
Spawner Gui Mod pozwala wybierać jakie zwierzę aktualnie będzie się spawnować w Monster Spawnerze. 1.5 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. ModLoader Risugami
Rei's Minimap Mod dodaje mini mapkę w górnym prawym rogu ekranu, podczas gry. v3.3_04 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader ReiNFSK
Somnia Mod urzeczywistnia świat podczas spania. Na przykład: gracz kładzie się spać, a w piecyku nadal przepala się surowiec, dzięki czemu, po zbudzeniu wszystko będzie już przepalone. Pozwala także wybrać porę dnia, do której gracz chce spać. v24 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader MALfunction84
Sign Tags Mod sprawia, że po napisaniu godziny, lub koordynatów na tabliczce (x: y: z:), zmieni się godzina, lub przeteleportuje nas w wybrane miejsce Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Risugami
Single Player Commands Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej. v4.4 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader simo_415
What's My Light Level Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na Chunku może się pojawić Slime, oraz wiele przydatnych rzeczy. Stable 37 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader iPeer
World Downloader Mod pozwala na pobieranie światów gry z rozgrywki wieloosobowej. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader cubic72
Set Modifications SM Świat Minecrafta jest modem stworzonym pod serwer gry Minecraft [1], do gry jednoosobowej. Dodaje nowe przedmioty (m.in. wodny diament, czarną materie, białą materie), bloki (m.in. tęczowy blok, blok czarnej materii, blok białej materii, zabójczy blok), moby (np. upiór, istota człekokształtna) i biomy (np. Tęczowa Łąka). Posiada też niestandardowe menu gry, własny launcher, komplet innych modów (m.in. Too Many Items, Rei’s Minimap) i inne. v1.4.7_SM-012 Spis wszystkich wersji Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. ModLoader[2] zawarty w instalatorze modyfikacji © Bartosz Konkol

Nowe elementy

Popularne mody, które wprowadzają nowości do gry.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor
BuildCraft Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania. 3.3.0 Strona Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader SpaceToad (kiedyś)
Krapht & SirSengir (obecnie)
Car Mod Dodaje samochód w stylu wagonika. 2.2 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader mermz
Clay Soldiers Mod Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich. v9.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji), SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
ComputerCraft Modyfikacja dodająca komputery i programowalne roboty ("żółwie"). 1.51 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader dan200
EquivalentExchange 2 Mod dodający transmutację przedmiotów w inne 1.4.6.7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader x3n0ph0b3, Pahimar
Forestry Modyfikacja dodająca automatyczne farmy i pszczoły. 2.0.0.11 Forum
Wiki
Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader SirSengir
Herobrine Modyfikacja dodająca Herobrine'a. 2.9 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Burnner
IndustrialCraft2 Modyfikacja wprowadzająca do naszej gry maszyny i narzędzia elektryczne, solary oraz nowe rodzaje elektrycznej zbroi. 1.111 Strona Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Alblaka i ekipa
Millénaire Dodaje wioski, wyposażenie, zbroje, narzędzia. 4.4.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Kinneken
Mo' Creatures Dodaje wiele nowych mobów i przedmiotów do gry. 4.5.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader DrZhark
NotEnoughItems Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania. 1.5.2.3 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader ChickenBones
RailCraft Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli, takie jak wielkie zbiorniki czy bojler. 6.15.0.0 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader CovertJaguar
RedPower 2 Modyfikacja rozszerzająca możliwości redstone, dodająca wiele maszyn oraz transport przedmiotów rurami. pr6 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader eloraam
Smart Moving Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków. 13.3 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Divisor
ThaumCraft 3 Mod dodający magię. 3.0.3 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Azanor
TooManyItems Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry. 2013-01-09 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Nie, ale więcej funkcji z ModLoaderem Marglyph
Zeppelin mod Modyfikacja dodająca statki, statki powietrzne, windy, karuzele, busolę i radio. 0.31 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader blakmajik

Poprawki

Te modyfikacje poprawiają błędy lub zachowanie gry.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor
HD Texture Fix Umożliwia zainstalowanie tekstury o rozdzielczości powyżej 16x16px. 2.4.2 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Kahr