Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 19: | Linia 19: | ||
To może być użyteczne do tworzenia sygnałów o określonej sile przy uzyciu komparatorów i pojemników. Liczba wymaganych przedmiotów w kontenerze jest obliczana w ten sposób: | To może być użyteczne do tworzenia sygnałów o określonej sile przy uzyciu komparatorów i pojemników. Liczba wymaganych przedmiotów w kontenerze jest obliczana w ten sposób: | ||
<code>wymagane przedmioty = max( | <code>wymagane przedmioty = max(w zaokrągleniu w górę((wszystkie sloty w pojemniku * 64 / 14) * (żądana siła sygnału - 1)))</code> | ||
==== Sprawdzanie płyty w szafie grającej ==== | |||
Sygnał wyjściowy komparatora podłączonego do [[szafa grająca|szafy grającej]] odpowiada umieszczonej w niej [[płyta muzyczna|płycie muzycznej]]. | |||
{| class="wikitable" | |||
! Sygnał !! Płyta muzyczna | |||
|- | |||
| 0 || ''brak'' | |||
|- | |||
| 1 || 13 | |||
|- | |||
| 2 || cat | |||
|- | |||
| 3 || blocks | |||
|- | |||
| 4 || chirp | |||
|- | |||
| 5 || far | |||
|- | |||
| 6 || mall | |||
|- | |||
| 7 || mellohi | |||
|- | |||
| 8 || stal | |||
|- | |||
| 9 || strad | |||
|- | |||
| 10 || ward | |||
|- | |||
| 11 || 11 | |||
|- | |||
| 12 || wait | |||
|} | |||
<!-- | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Signal | |||
| 0 | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 3 | |||
| 4 | |||
| 5 | |||
| 6 | |||
| 7 | |||
| 8 | |||
| 9 | |||
| 10 | |||
| 11 | |||
| 12 | |||
|- | |||
! Record | |||
| ''none'' | |||
| 13 | |||
| cat | |||
| blocks | |||
| chirp | |||
| far | |||
| mall | |||
| mellohi | |||
| stal | |||
| strad | |||
| ward | |||
| 11 | |||
| wait | |||
|} | |||
Wersja z 10:46, 16 mar 2013
Zastosowania
Przewód/dioda
Komparator, podobnie do przekaźnika, działa jak dioda. Powoduje opóźnienie tylko 1/2 ticka, wysyłając sygnał wyjściowy o tej samej sile co wyjściowy. Pozwala prądowi płynąć tylko w jedną stronę.
Komparator
Boczne wejście komparatora może być używane do ustalenia progu dla sygnału wejściowego. Sygnał wyjściowy jest wysyłany tylko, jeśli sygnał A jest większy lub równy sygnałowi B. Sygnał A jest dostarczany z tyłu komparatora, a sygnał B - z któregokolwiek boku. Gdy sygnały dochodzą z obu boków, słabszy jest ignorowany.
Osłabiacz
Kontroler zawartości inwentarza
Jeśli do komparatora jest podłączony do pojemnika wysyła sygnał zależny od procentu używanej w nim przestrzeni. Tym pojemnikiem może być skrzynia, skrzynia z pułapką, skrzynia Kresu, piec, dozownik, zbiornik, statyw alchemiczny, podajnik, szafa grająca albo tory z czujnikiem z wagonikiem ze skrzynią lub zbiornikiem. Komparator może być też podłączony do solidnego bloku, który przylega do kontenera, jeśli wszystkie 3 bloki znajdują się w linii prostej. Sygnał od spodu bloku pomiędzy pojemnikiem a komparatorem może ingerować w sygnał wyjściowy.
Sprawdzanie inwentarza
Kiedy pojemnik jest pusty, wyjście jest równe 0.
Kiedy nie jest, siła sygnału jest obliczana w następujący sposób:
siła sygnału = w zaokrągleniu do zera(1 + (liczba przedmiotów w pojemniku / (wszystkie miejsca w kontenerze * 64)) * 14)
Przedmioty, które nie mogą być stackowane lub stackują się po 16 są traktowane jako pełny stack.
To może być użyteczne do tworzenia sygnałów o określonej sile przy uzyciu komparatorów i pojemników. Liczba wymaganych przedmiotów w kontenerze jest obliczana w ten sposób:
wymagane przedmioty = max(w zaokrągleniu w górę((wszystkie sloty w pojemniku * 64 / 14) * (żądana siła sygnału - 1)))
Sprawdzanie płyty w szafie grającej
Sygnał wyjściowy komparatora podłączonego do szafy grającej odpowiada umieszczonej w niej płycie muzycznej.
| Sygnał | Płyta muzyczna |
|---|---|
| 0 | brak |
| 1 | 13 |
| 2 | cat |
| 3 | blocks |
| 4 | chirp |
| 5 | far |
| 6 | mall |
| 7 | mellohi |
| 8 | stal |
| 9 | strad |
| 10 | ward |
| 11 | 11 |
| 12 | wait |