Złoże netherowego kwarcu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Ffbot (dyskusja | edycje)
d change pt-br to pt
Rozwinięcie artykułu i uzupełnienie historii.
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|rudzie kwarcu|Kwarc (ujednoznacznienie)}}
{{DisambigR|rudy kwarcu|Kwarc (ujednoznacznienie)}}
{{Rozszerz}}
{{Rozszerz}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Ruda Netherowego kwarcu.png
|wygląd=Ruda Netherowego kwarcu.png
|invwygląd=Ruda Netherowego kwarcu
|invwygląd=Ruda kwarcu
|typ=Ruda
|typ=Ruda
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
Linia 15: Linia 15:
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data=153
|data=153
}}
|idsłowne='''W [[Java Edition]]''': nether_quartz_ore<br>
'''Ruda kwarcu''' (ang. ''Nether Quartz Ore'') – [[rudy|ruda]], występująca jedynie w [[Nether]]ze.
'''W [[Bedrock Edition]]''': quartz_ore}}
'''Ruda kwarcu''' (ang. ''Nether Quartz Ore'') – [[rudy|ruda]] występująca jedynie w [[Nether]]ze.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
Rudę Netherowego kwarcu można wydobyć wszystkimi rodzajami kilofów.  
Po wydobyciu rudy kwarcu [[Kilof|kilofem]] upuszczana jest sztuka [[Kwarc|kwarcu]] oraz od 2 do 5 [[Kula doświadczenia|kul doświadczenia]]. Wielkość wydobycia można zwiększyć dzięki [[Zaklęcia|zaklęciu]] ''Szczęście''. Najwyższy - trzeci poziom tego zaklęcia umożliwia wydobycie średnio 2,2 sztuki [[Kwarc|kwarcu]] z jednej rudy.  


{|class="wikitable"
W celu wydobycia bloku rudy kwarcu należy użyć kilofa z zaklęciem ''Jedwabny dotyk''.
 
{| class="wikitable"
|-
|-
! Blok
! Blok
! Narzędzie
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
! colspan="9" | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=280|Ruda Netherowego kwarcu}}
| rowspan="2" |{{BlockSprite|1301}} Ruda kwarcu
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]  
| rowspan="2" style="text-align:center" |[[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]
| style="text-align:center" | Ręka  
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Kamienny
Linia 46: Linia 49:


=== Naturalne generowanie ===
=== Naturalne generowanie ===
Ruda kwarcu jest tak często występującą w Netherze rudą, jak [[ruda żelaza]] w [[Świat (wymiar)|normalnym świecie]]. Odnalezienie rudy kwarcu jest jednak łatwiejsze od znalezienia rudy żelaza - wielkie otwarte przestrzenie i jaskinie ułatwiają poszukiwanie owej rudy.<br>[[Złoże rud|Złoża rudy]] kwarcu występują między poziomami 7 a 117 i składają się - tak jak złoża rudy żelaza - z 4 do 10 bloków rudy.
Ruda kwarcu występuje tak często w [[Nether|Netherze]], jak [[ruda żelaza]] w [[Świat (wymiar)|normalnym świecie]]. Odnalezienie jej jest jednak łatwiejsze - wielkie otwarte przestrzenie, [[Jaskinia|jaskinie]] i [[Wąwóz|wąwozy]] ułatwiają jej poszukiwanie.<br>[[Złoże rud|Złoża rudy]] kwarcu występują między poziomami 7 a 117 i liczą od 4 do 10 bloków rudy, przy czym mogą się ze sobą łączyć. Przyjmują kształty takie same jak złoża rudy żelaza. W każdym [[Chunk|chunku]] jest średnio 79 bloków rudy kwarcu.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
Przetapianie rudy kwarcu wydobytej [[Kilof|kilofem]] [[Zaklęcia|zaklętym]] na ''Jedwabny dotyk'' jest możliwe, jednak za każdy przetopiony blok rudy otrzymuje się średnio tylko 0,2 punktu [[Doświadczenie|doświadczenia]].
|-align="center"
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
|- align="center"
| [[Ruda Netherowego kwarcu]]
|{{BlockSprite|1301}} '''Ruda kwarcu'''
| {{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
|Input= Ruda Netherowego kwarcu
|Input= Ruda kwarcu
|Output= Netherowy kwarc
|Output= Kwarc
|Fuel= Węgiel, Deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą |FA= 1,1,1,2,2,1
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Deski; Dębowy pień; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}{{Historia||1.5|snap=13w01a|[[Plik: Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png|32px]] Dodano rudę kwarcu.}}{{Historia|||snap=13w01b|Ruda kwarcu może być przetopiona.}}{{Historia||1.14|Zmieniono teksturę rudy kwarcu.|snap=18w43a}}{{Historia|||[[Plik:Ruda Netherowego kwarcu.png|32px]] Jeszcze raz zmieniono teksturę rudy kwarcu.|snap=18w50a}}{{Historia|pa}}{{Historia||0.12.1|snap=build 1|[[Plik: Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png|32px]] Dodano rudę kwarcu.}}{{Historia|Bedrock Edition}}{{Historia||1.10.0|[[Plik:Ruda Netherowego kwarcu.png|32px]] Zmieniono teksturę rudy kwarcu.|snap=beta 1.10.0.3}}{{Historia|k}}{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|[[Plik: Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png|32px]] Dodano rudę kwarcu.|wiiu=Patch 1}}{{Historia|PlayStation 4 Edition}}{{Historia||1.90|[[Plik:Ruda Netherowego kwarcu.png|32px]] Zmieniono teksturę rudy kwarcu.}}{{Historia|New Nintendo 3DS Edition}}{{Historia||0.1.0|[[Plik: Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png|32px]] Dodano rudę kwarcu.}}{{Historia|foot}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano rudę kwarcu.}}
{{Historia|||snap=13w01b|Ruda kwarcu może być przetopiona.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano rudę kwarcu.}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|Dodano rudę kwarcu.}}
{{Historia|foot}}


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Ruda_kwarcu1.png|Dwa złoża rudy kwarcu.
Plik:Ruda kwarcu1.png|Dwa złoża rudy kwarcu.
Kwarc_drop.png|Po rozbiciu rudy wypada kwarc.
Plik:Kwarc drop.png|Po rozbiciu rudy wypada [[kwarc]].
</gallery>
</gallery>



Wersja z 11:15, 19 cze 2019

Ten artykuł dotyczy rudy kwarcu. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Artykuł Złoże netherowego kwarcu jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Złoże netherowego kwarcu
Typ

Ruda

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

3

Odporność na eksplozje

15

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Ruda kwarcu (ang. Nether Quartz Ore) – ruda występująca jedynie w Netherze.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Po wydobyciu rudy kwarcu kilofem upuszczana jest sztuka kwarcu oraz od 2 do 5 kul doświadczenia. Wielkość wydobycia można zwiększyć dzięki zaklęciu Szczęście. Najwyższy - trzeci poziom tego zaklęcia umożliwia wydobycie średnio 2,2 sztuki kwarcu z jednej rudy.

W celu wydobycia bloku rudy kwarcu należy użyć kilofa z zaklęciem Jedwabny dotyk.

Blok Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/1301 Ruda kwarcu Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
15 2,5 1,2 0,8 0,75 0,6

Naturalne generowanie

Ruda kwarcu występuje tak często w Netherze, jak ruda żelaza w normalnym świecie. Odnalezienie jej jest jednak łatwiejsze - wielkie otwarte przestrzenie, jaskinie i wąwozy ułatwiają jej poszukiwanie.
Złoża rudy kwarcu występują między poziomami 7 a 117 i liczą od 4 do 10 bloków rudy, przy czym mogą się ze sobą łączyć. Przyjmują kształty takie same jak złoża rudy żelaza. W każdym chunku jest średnio 79 bloków rudy kwarcu.

Zastosowanie

Przetapianie

Przetapianie rudy kwarcu wydobytej kilofem zaklętym na Jedwabny dotyk jest możliwe, jednak za każdy przetopiony blok rudy otrzymuje się średnio tylko 0,2 punktu doświadczenia.

Składniki Wejście » Wyjście
BlockCSS_new.png/1301 Ruda kwarcu
Ruda kwarcu


Deski
2

2
2
2
4Wiadro z lawą

Historia

Pełna wersja
1.513w01aPlik:Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png Dodano rudę kwarcu.
13w01bRuda kwarcu może być przetopiona.
1.1418w43aZmieniono teksturę rudy kwarcu.
18w50aPlik:Ruda Netherowego kwarcu.png Jeszcze raz zmieniono teksturę rudy kwarcu.
Pocket Edition Alpha
0.12.1build 1Plik:Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png Dodano rudę kwarcu.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3Plik:Ruda Netherowego kwarcu.png Zmieniono teksturę rudy kwarcu.
Console Edition
TU14CU11.04Patch 1Plik:Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png Dodano rudę kwarcu.
PlayStation 4 Edition
1.90Plik:Ruda Netherowego kwarcu.png Zmieniono teksturę rudy kwarcu.
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0Plik:Ruda Netherowego kwarcu przed Texture Update.png Dodano rudę kwarcu.

Galeria