View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Ziarna kakaowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d →Crafting: estetyka |
→Crafting: +gwiazdka pirotechniczna |
||
| Linia 49: | Linia 49: | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Ciastko |OA=8 | |Output= Ciastko |OA=8 | ||
}} | |||
|- | |||
| align="center"| [[Barwnik]] <br>+<br> [[Proch]] <br>+<br> Dodatkowy składnik | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Kakao | |||
|B3= Proch | |||
|C3= Diament, Głowa creepera, Samorodek złota, Ognista kula, Jasnopył, Pióro | |||
|Output= Brązowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
|} | |} | ||
Wersja z 16:30, 20 lis 2014
Ziarna kakaowe
| Typ |
Barwnik |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
| Rzadkość |
Pospolita |
Kakao - ziarno z owoców drzewa tropikalnego - nasiona kakao. Ma ciemnobrązowe tekstury i może być stosowane do barwienia przedmiotów lub wykorzystywane do tworzenia ciastek[1][2]. Czasami pojawia się w skrzyniach z lochów[3], jednak jego głównym źródłem jest uprawa roślin kakao.
Kakao, jako przedmiot, został wprowadzony w aktualizacji Beta 1.2 (wraz z innymi barwnikami).
Crafting
| Składniki | Przed » Po | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wełna + Kakao |
| ||||||||||||
| Utwardzona glina + Kakao |
| ||||||||||||
| Szkło + Kakao |
| ||||||||||||
| Zboże, Kakao |
| ||||||||||||
| Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Historia
| Beta | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Beta 1.2 | Dodano kakao, ale nie było możliwości uzyskania go bez używania edytorów ekwipunku. | ||||
| Beta 1.4 | Kakao zostało wprowadzone do gry jako nagroda znajdywana w skrzyniach w lochach (53% szansy). Owca o brązowym zabarwieniu występuje naturalnie, zatem pozyskiwanie brązowej wełny staje się łatwiejsze niż szukanie lochów w celu uzyskania kakao. | ||||
| Pełna wersja | |||||
| 12w18a | Z liści drzewa dżunglowego wypada kakao (0,5% szansy). | ||||
| 12w19a | Kakao posiada nową teksturę oraz możliwość zasadzenia rośliny kakao na pniu pochodzenia dżunglowego. | ||||
Ciekawostki
- W snapshocie 12w03a na liściach drzewa dżunglowego można zobaczyć owoce podobne do tych na drzewie kakaowca.
- W oficjalnym tłumaczeniu kakao to ziarna kakaowe.
Galeria
-
Kakao przed wprowadzeniem aktualizacji 12w19a
-
W wersji 12w18a z liści drzewa dżunglowego wypadało kakao.