Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Uzupełniono przedmioty o te z 1.8 |
||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}} | | align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}} | ||
| align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Murek z bruku}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}} | | align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}{{/image|Popękane kamienne cegły}}{{/image|Rzeźbione kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Murek z bruku}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}} | ||
|| Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk). | || Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk). | ||
|- | |- | ||
| Linia 28: | Linia 28: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Butelka z wodą]]<br>{{/image|Butelka z wodą}} | | align="center"| [[Butelka z wodą]]<br>{{/image|Butelka z wodą}} | ||
| align="center"| {{/image|Niezgrabna mikstura}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}} | | align="center"| {{/image|Niezgrabna mikstura}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Mikstura skoku}} | ||
|| Do stworzenia tych mikstur nie potrzeba [[Pył czerwonego kamienia|pyłu czerwonego kamienia]], czy też [[Jasnopył]]u. | || Do stworzenia tych mikstur nie potrzeba [[Pył czerwonego kamienia|pyłu czerwonego kamienia]], czy też [[Jasnopył]]u. | ||
'''Jednak''', w celu stworzenia butelek musisz [[Przetapianie|przepalić]] piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez [[handel]]. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając [[Wiedźma|wiedźmę]]. | '''Jednak''', w celu stworzenia butelek musisz [[Przetapianie|przepalić]] piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez [[handel]]. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając [[Wiedźma|wiedźmę]]. | ||
| Linia 67: | Linia 67: | ||
| align="center"| {{/image|Mączka kostna}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Szary barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Limonkowy barwnik}}<br>{{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}<br>{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}} | | align="center"| {{/image|Mączka kostna}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Szary barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Limonkowy barwnik}}<br>{{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}<br>{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a lub [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]]. | || Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a lub [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]]. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Królicza noga]]<br>{{/image|Królicza noga}} | |||
| align="center"| {{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Mikstura skoku}}{{/image|Miotana mikstura skoku}} | |||
|| Upuszczane po zabiciu królika (rzadko). | |||
|- | |||
| align="center"| [[Królicza skóra]]<br>{{/image|Królicza skóra}} | |||
| align="center"| {{/image|Skóra}}{{/image|Skórzana czapka}}{{/image|Skórzana tunika}}{{/image|Skórzane spodnie}}{{/image|Skórzane buty}}<br>{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Zaklęta książka}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Ramka}} | |||
|| Upuszczane po zabiciu [[królik]]a. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Krzesiwo]]<br>{{/image|Krzesiwo}} | | align="center"| [[Krzesiwo]]<br>{{/image|Krzesiwo}} | ||
| Linia 77: | Linia 85: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}} | | align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}} | ||
| align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}} | | align="center"| {{/image|Blok szlamu}}{{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a. | || Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a. | ||
|- | |- | ||
| Linia 150: | Linia 158: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Pnącze]]<br>{{/image|Pnącze}} | | align="center"| [[Pnącze]]<br>{{/image|Pnącze}} | ||
| align="center"| | | align="center"| {{/image|Bruk z mchem}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}} | ||
|| Znajdywane na drzewach w biomie bagiennym, dżunglowym oraz jaskiniach w dżunglach. Aby odzyskać pnącze należy użyć [[nożyce|nożyc]]. | || Znajdywane na drzewach w biomie bagiennym, dżunglowym oraz jaskiniach w dżunglach. Aby odzyskać pnącze należy użyć [[nożyce|nożyc]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Proch]]<br>{{/image|Proch}} | | align="center"| [[Proch]]<br>{{/image|Proch}} | ||
| align="center"| {{/image|Ognista kula}}{{/image|Gwiazdka pirotechniczna}}{{/image|Fajerwerk}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}} | | align="center"| {{/image|Ognista kula}}{{/image|Gwiazdka pirotechniczna}}{{/image|Fajerwerk}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura skoku}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[creeper]]a bądź [[ghast]]a. | || Upuszczane po zabiciu [[creeper]]a bądź [[ghast]]a. | ||
|- | |- | ||
| Linia 184: | Linia 192: | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a. Mogą być również uzyskane poprzez handel z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji farmera. | || Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a. Mogą być również uzyskane poprzez handel z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji farmera. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Surowa baranina]]<br>{{/image|Surowa baranina}} | |||
| align="center"| {{/image|Pieczona baranina}} | |||
|| Upuszczane po zabiciu [[owca|owcy]]. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Surowy befsztyk]]<br>{{/image|Surowy befsztyk}} | | align="center"| [[Surowy befsztyk]]<br>{{/image|Surowy befsztyk}} | ||
| Linia 192: | Linia 204: | ||
| align="center"| {{/image|Pieczony kurczak}} | | align="center"| {{/image|Pieczony kurczak}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[kura|kury]]. | || Upuszczane po zabiciu [[kura|kury]]. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Surowy królik]]<br>{{/image|Surowy królik}} | |||
| align="center"| {{/image|Pieczony królik}}{{/image|Gulasz z królika}} | |||
|| Upuszczane po zabiciu [[królik|królika]]. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Surowy schab]]<br>{{/image|Surowy schab}} | | align="center"| [[Surowy schab]]<br>{{/image|Surowy schab}} | ||
| Linia 198: | Linia 214: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Szkło]]<br>{{/image|Szkło}} | | align="center"| [[Szkło]]<br>{{/image|Szkło}} | ||
| align="center"| {{/image|Szyba}}{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Czarno barwione szkło}}{{/image|Brązowo barwione szkło}}{{/image|Zielono barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}}{{/image|Żółto barwione szkło}}{{/image|Pomarańczowo barwione szkło}}{{/image|Czerwono barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Karmazynowo barwione szkło}}{{/image|Jasnoniebiesko barwione szkło}}<br>{{/image|Szklana butelka}}{{/image|Butelka z wodą}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Niezgrabna mikstura}} {{/image|Ciężka mikstura}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura szkody}} {{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}} | | align="center"| {{/image|Szyba}}{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Czarno barwione szkło}}{{/image|Brązowo barwione szkło}}{{/image|Zielono barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}}{{/image|Żółto barwione szkło}}{{/image|Pomarańczowo barwione szkło}}{{/image|Czerwono barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Karmazynowo barwione szkło}}{{/image|Jasnoniebiesko barwione szkło}}<br>{{/image|Szklana butelka}}{{/image|Butelka z wodą}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Niezgrabna mikstura}} {{/image|Ciężka mikstura}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Mikstura skoku}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura skoku}} | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji bibliotekarza. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji bibliotekarza. | ||
|- | |- | ||
Wersja z 20:59, 16 wrz 2014
Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.
Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).
Całkowicie odnawialne surowce
Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.
Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych
Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.
| Surowiec | Częściowo odnawialne produkty | Metoda |
|---|---|---|
| Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image |
Szablon:/imageSzablon:/image | Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.
Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy. |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
