Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
uzupełniono przedmioty |
uzupełnienie i zaktualizowanie listy przedmiotów |
||
| Linia 41: | Linia 41: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}} | | align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}} | ||
| align="center"| {{/image|Zupa grzybowa}}{{/image|Sfermentowane oko pająka}} | | align="center"| {{/image|Zupa grzybowa}}{{/image|Sfermentowane oko pająka}}{{/image|Wielki grzyb (blok)}} | ||
|| Użycie [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na normalnym grzybie spowoduje jego wzrost do postaci wielkiego grzyba,a po jego zniszczeniu otrzymamy wielokrotny zwrot tego samego gatunku grzyba. Normalne grzyby również rozprzestrzeniają się powoli na ich terenie.[[Grzyby]] mogą być zdobyte poprzez użycie [[nożyce|nożyc]] na [[Grzybowa krowa|grzybowej krowie]]. Grzyby wykorzystuje się do stworzenia [[Potrawka grzybowa|potrawki grzybowej]]. | || Użycie [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na normalnym grzybie spowoduje jego wzrost do postaci wielkiego grzyba,a po jego zniszczeniu otrzymamy wielokrotny zwrot tego samego gatunku grzyba. Normalne grzyby również rozprzestrzeniają się powoli na ich terenie.[[Grzyby]] mogą być zdobyte poprzez użycie [[nożyce|nożyc]] na [[Grzybowa krowa|grzybowej krowie]]. Grzyby wykorzystuje się do stworzenia [[Potrawka grzybowa|potrawki grzybowej]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 62: | Linia 62: | ||
| align="center"| [[Kolczuga]]<br>{{/image|Kolczuga (hełm)}}{{/image|Kolczuga (napierśnik)}}{{/image|Kolczuga (nogawice)}}{{/image|Kolczuga (buty)}} | | align="center"| [[Kolczuga]]<br>{{/image|Kolczuga (hełm)}}{{/image|Kolczuga (napierśnik)}}{{/image|Kolczuga (nogawice)}}{{/image|Kolczuga (buty)}} | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. Uzyskiwane również poprzez zabicie [[Zombie]] lub [[Szkielet]]a noszącego kolczugę. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kość]]<br>{{/image|Kość}} | | align="center"| [[Kość]]<br>{{/image|Kość}} | ||
| Linia 77: | Linia 77: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}} | | align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}} | ||
| align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}} | | align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a. | || Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kwiaty]]<br>{{/image|Mniszek lekarski}}{{/image| | | align="center"| [[Kwiaty]]<br>{{/image|Mniszek lekarski}}{{/image|Mak}}{{/image|Margaretka}}{{/image|Houstonia błękitna}}{{/image|Niebieska orchidea}}<br> | ||
| align="center"| {{/image|Żółty barwnik}}{{/image|Pomarańczowy barwnik}}{{/image|Czerwony barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}<br>{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Różowa wełna}} | | align="center"| {{/image|Żółty barwnik}}{{/image|Pomarańczowy barwnik}}{{/image|Czerwony barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Jasnoniebieski barwnik}}<br>{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}} | ||
|| Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na trawie mogą utworzyć się kwiaty. [[ | || Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na trawie mogą utworzyć się kwiaty. [[Kwiaty|Maki]] czasami są upuszczane po zabiciu [[Żelazny golem|żelaznego golema]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Lilia]]<br>{{/image|Lilia}} | | align="center"| [[Lilia]]<br>{{/image|Lilia}} | ||
| Linia 106: | Linia 106: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Marchewka]]<br>{{/image|Marchewka}} | | align="center"| [[Marchewka]]<br>{{/image|Marchewka}} | ||
| align="center"| {{/image|Złota marchewka}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}} | | align="center"| {{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}} | ||
|| Otrzymywane z upraw marchewek. | || Otrzymywane z upraw marchewek. | ||
|- | |- | ||
| Linia 122: | Linia 122: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Nasiona zboża]]<br>{{/image|Nasiona zboża}}<br> | | align="center"| [[Nasiona zboża]]<br>{{/image|Nasiona zboża}}<br> | ||
| align="center"| {{/image|Zboże}}{{/image|Chleb}}{{/image|Ciasto}} | | align="center"| {{/image|Zboże}}{{/image|Snop siana}}{{/image|Chleb}}{{/image|Ciasto}} | ||
|| Podczas żniw pól zboża można uzyskać [[Nasiona zboża]], którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z [[wysoka trawa|wysokiej trawy]]. | || Podczas żniw pól zboża można uzyskać [[Nasiona zboża]], którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z [[wysoka trawa|wysokiej trawy]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 170: | Linia 170: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Samorodek złota]] oraz [[Sztabka złota]]<br>{{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}<br> | | align="center"| [[Samorodek złota]] oraz [[Sztabka złota]]<br>{{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}<br> | ||
| align="center"| {{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}{{/image|Blok złota}}{{/image|Błyszczący arbuz}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image| | | align="center"| {{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}{{/image|Blok złota}}{{/image|Błyszczący arbuz}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image|Zegar}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}}<br>{{/image|Złoty hełm}}{{/image|Złoty napierśnik}}{{/image|Złote nogawice}}{{/image|Złote buty}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana. | || Upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana. | ||
|- | |- | ||
| Linia 218: | Linia 218: | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Wełna]]<br />{{/image|Biała wełna}} | | align="center" | [[Wełna]]<br />{{/image|Biała wełna}} | ||
| align="center" | {{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}} | | align="center" | {{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}} | ||
|| Uzyskanie po zabiciu lub ostrzyżeniu [[owca|owcy]]; po połączeniu czterech nici metodą craftingu; poprzez rozmnożenie dwóch takich owiec, dzięki czemu mała owca uzyska kolor jednego z rodziców. Sześć pokazanych kolorów (biała, jasnoszara, szara, czarna, brązowa i różowa) naturalnie występują jako zabarwienie owcy; zielona, limonkowa, czerwona, pomarańczowa i żółta wełna wymaga odnawialnych [[barwnik]]ów do produkcji. | || Uzyskanie po zabiciu lub ostrzyżeniu [[owca|owcy]]; po połączeniu czterech nici metodą craftingu; poprzez rozmnożenie dwóch takich owiec, dzięki czemu mała owca uzyska kolor jednego z rodziców. Sześć pokazanych kolorów (biała, jasnoszara, szara, czarna, brązowa i różowa) naturalnie występują jako zabarwienie owcy; zielona, limonkowa, czerwona, pomarańczowa i żółta wełna wymaga odnawialnych [[barwnik]]ów do produkcji. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Węgiel]]<br>{{/image|Węgiel}} | | align="center"| [[Węgiel]]<br>{{/image|Węgiel}} | ||
| align="center"| {{/image|Blok węgla}}{{/image|Pochodnia}} | | align="center"| {{/image|Blok węgla}}{{/image|Pochodnia}}{{/image|Ognista kula}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]]. | || Upuszczane po zabiciu [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 232: | Linia 232: | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Zaklęta książka]]<br>{{/image|Zaklęta książka}} | |||
| align="center"| — | |||
|| Uzyskiwane poprzez wyłowienie. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Ziemniak]] oraz <br> [[Trujący ziemniak]]<br>{{/image|Ziemniak}}{{/image|Trujący ziemniak}} | | align="center"| [[Ziemniak]] oraz <br> [[Trujący ziemniak]]<br>{{/image|Ziemniak}}{{/image|Trujący ziemniak}} | ||
| Linia 244: | Linia 248: | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Rzadko upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a. | || Rzadko upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Znacznik]]<br>{{/image|Znacznik}} | |||
| align="center"| — | |||
|| Uzyskane poprzez wyłowienie. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Żelazny hełm]], [[Żelazny miecz]] oraz [[Żelazna łopata]]<br>{{/image|Żelazny hełm}}{{/image|Żelazny miecz}}{{/image|Żelazna łopata}} | | align="center"| [[Żelazny hełm]], [[Żelazny miecz]] oraz [[Żelazna łopata]]<br>{{/image|Żelazny hełm}}{{/image|Żelazny miecz}}{{/image|Żelazna łopata}} | ||
| Linia 258: | Linia 266: | ||
! Metoda | ! Metoda | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Wełna|Wełna - Niebieska | | align="center"| [[Wełna|Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa]]<br>{{/image|Niebieska wełna}}{{/image|Błękitna wełna}}{{/image|Fioletowa wełna}} | ||
| align="center"| {{/image|Łóżko}}{{/image|Obraz}} | | align="center"| {{/image|Łóżko}}{{/image|Obraz}} | ||
|| Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć [[nożyce|nożyc]]. | || Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć [[nożyce|nożyc]]. | ||
Wersja z 00:33, 29 sty 2014
Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.
Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).
Całkowicie odnawialne surowce
Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.
Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych
Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.
| Surowiec | Częściowo odnawialne produkty | Metoda |
|---|---|---|
| Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image |
Szablon:/imageSzablon:/image | Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.
Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy. |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
