Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
uzupełniono przedmioty |
||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}} | | align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}} | ||
| align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z | | align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}} | ||
|| Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk). | || Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk). | ||
|- | |||
| align="center"| [[Głowa|Czaszka mrocznego szkieleta]]<br>{{/image|Głowa mrocznego szkieleta}} | |||
| align="center"| — | |||
|| Upuszczane przez mrocznego szkieleta (rzadko). | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Butelka z wodą]]<br>{{/image|Butelka z wodą}} | | align="center"| [[Butelka z wodą]]<br>{{/image|Butelka z wodą}} | ||
| Linia 35: | Linia 39: | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}} | | align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}} | ||
| Linia 45: | Linia 45: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Jajko]]<br>{{/image|Jajko}} | | align="center"| [[Jajko]]<br>{{/image|Jajko}} | ||
| align="center"| {{/image|Ciasto}} | | align="center"| {{/image|Ciasto}}{{/image|Placek dyniowy}} | ||
|| Wypada w przybliżeniu co 5-10 minut z dorosłych [[kura|kur]]. Jajko może być użyte do wyklucia większej ilości kur. | || Wypada w przybliżeniu co 5-10 minut z dorosłych [[kura|kur]]. Jajko może być użyte do wyklucia większej ilości kur. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Jasnogłaz]]<br>{{/image|Jasnogłaz}} | |||
| align="center"| {{/image|Jasnopył}}{{/image|Lampa}} | |||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kakao]]<br>{{/image|Kakao}} | | align="center"| [[Kakao]]<br>{{/image|Kakao}} | ||
| Linia 138: | Linia 142: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Proch]]<br>{{/image|Proch}} | | align="center"| [[Proch]]<br>{{/image|Proch}} | ||
| align="center"| {{/image|Ognista kula}} | | align="center"| {{/image|Ognista kula}}{{/image|Gwiazdka pirotechniczna}}{{/image|Fajerwerk}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[creeper]]a bądź [[ghast]]a. | || Upuszczane po zabiciu [[creeper]]a bądź [[ghast]]a. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Pył czerwonego kamienia]]<br>{{/image|Pył czerwonego kamienia}} | | align="center"| [[Pył czerwonego kamienia]]<br>{{/image|Pył czerwonego kamienia}} | ||
| align="center"| {{/image|Dozownik}}{{/image|Tłok}}{{/image|Lepki tłok}}{{/image|Instrument}}{{/image|Lampa}}{{/image|Czerwona pochodnia}}{{/image|Zegar}}{{/image|Kompas}}{{/image|Mapa (przedmiot)}}{{/image|Przekaźnik}}{{/image|Zasilane tory}}{{/image|Tory z czujnikiem}} | | align="center"| {{/image|Blok czerwonego kamienia}}{{/image|Dozownik}}{{/image|Tłok}}{{/image|Lepki tłok}}{{/image|Instrument}}{{/image|Lampa}}{{/image|Czerwona pochodnia}}{{/image|Zegar}}{{/image|Kompas}}{{/image|Pusta mapa}}{{/image|Mapa (przedmiot)}}{{/image|Przekaźnik}}{{/image|Zasilane tory}}{{/image|Tory z czujnikiem}} | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana. Upuszczane przez [[Wiedźma|Wiedźmę]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Ryba]]<br>{{/image|Surowa ryba}} | | align="center"| [[Ryba]]<br>{{/image|Surowa ryba}} | ||
| Linia 154: | Linia 158: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Samorodek złota]] oraz [[Sztabka złota]]<br>{{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}<br> | | align="center"| [[Samorodek złota]] oraz [[Sztabka złota]]<br>{{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}<br> | ||
| align="center"| {{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}{{/image|Blok złota}}{{/image|Błyszczący arbuz}}{{/image|Złote jabłko}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}}<br>{{/image|Złoty hełm}}{{/image|Złoty napierśnik}}{{/image|Złote nogawice}}{{/image|Złote buty}} | | align="center"| {{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}{{/image|Blok złota}}{{/image|Błyszczący arbuz}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image|Kompas}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}}<br>{{/image|Złoty hełm}}{{/image|Złoty napierśnik}}{{/image|Złote nogawice}}{{/image|Złote buty}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana. | || Upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Siodło]]<br>{{/image|Siodło}} | | align="center"| [[Siodło]]<br>{{/image|Siodło}} | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji rzeźnika. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji rzeźnika oraz poprzez wyłowienie. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Skóra]]<br>{{/image|Skóra}} | | align="center"| [[Skóra]]<br>{{/image|Skóra}} | ||
| align="center"| {{/image|Skórzana czapka}}{{/image|Skórzana tunika}}{{/image|Skórzane spodnie}}{{/image|Skórzane buty}}<br>{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Biblioteczka}} | | align="center"| {{/image|Skórzana czapka}}{{/image|Skórzana tunika}}{{/image|Skórzane spodnie}}{{/image|Skórzane buty}}<br>{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Ramka}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[krowa|krowy]] lub konia. | || Upuszczane po zabiciu [[krowa|krowy]] lub konia. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}} | | align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}} | ||
| align="center"| {{/image|Magmowy krem}} | | align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a. | || Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a. | ||
|- | |- | ||
| Linia 198: | Linia 202: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Śnieżka]]<br>{{/image|Śnieżka}} | | align="center"| [[Śnieżka]]<br>{{/image|Śnieżka}} | ||
| align="center"| {{/image|Blok śniegu}} | | align="center"| {{/image|Blok śniegu}}{{/image|Śnieg}} | ||
|| Śnieg pokrywa wiele bloków w biomie śnieżnym. Pokrywa śnieżna jest odnawiana z każdymi opadami śniegu oraz na bloku po którym chodził [[bałwan]]. | || Śnieg pokrywa wiele bloków w biomie śnieżnym. Pokrywa śnieżna jest odnawiana z każdymi opadami śniegu oraz na bloku po którym chodził [[bałwan]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Trzcina cukrowa]]<br>{{/image|Trzcina cukrowa}} | | align="center"| [[Trzcina cukrowa]]<br>{{/image|Trzcina cukrowa}} | ||
| align="center"| {{/image|Papier}}{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Biblioteczka}}<br>{{/image|Cukier}}{{/image|Sfermentowane oko pająka}}{{/image|Ciasto}} | | align="center"| {{/image|Papier}}{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Biblioteczka}}<br>{{/image|Cukier}}{{/image|Sfermentowane oko pająka}}{{/image|Ciasto}}{{/image|Placek dyniowy}} | ||
|| Urośnie do trzech bloków wysokości, może być przycinana oraz przesadzana. | || Urośnie do trzech bloków wysokości, może być przycinana oraz przesadzana. | ||
|- | |- | ||
| Linia 221: | Linia 225: | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[zombie]] bądź [[zombie pigman]]a. | || Upuszczane po zabiciu [[zombie]] bądź [[zombie pigman]]a. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Złoty miecz | | align="center"| [[Złoty miecz]]<br>{{/image|Złoty miecz}}<br> | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Rzadko upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a. | || Rzadko upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a. | ||
Wersja z 16:43, 28 sty 2014
Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.
Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).
Całkowicie odnawialne surowce
Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.
Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych
Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.
| Surowiec | Częściowo odnawialne produkty | Metoda |
|---|---|---|
| Wełna - Niebieska,Jasnoniebieska, Błękitna, Fioletowa i Karmazynowa Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image |
Szablon:/imageSzablon:/image | Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.
Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy. |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
