View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Węgiel: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Węgiel można pozyskiwać z farm mrocznych szkieletów i handlu z osadnikami |
Dodanie tabeli z częstotliwością występowania węgle w wersji gry Java Edition. |
||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
'''Węgiel''' (ang. ''Coal'') to materiał, który jest paliwem do [[piec]]a. Otrzymywany jest z [[Węgiel (ruda)|rudy węgla]], po zniszczeniu jej [[kilof]]em. Stanowi doskonały środek do rozgrzewania [[piec]]a, czy tworzenia [[pochodnia|pochodni]]. Jeśli wypalimy [[drewno]] w [[piec]]u to uzyskamy [[węgiel drzewny]]. Jest on również zdobywany po zabiciu [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]]. Bryłki węgla nie można łączyć z [[Węgiel drzewny|węglem drzewnym]]. | '''Węgiel''' (ang. ''Coal'') to materiał, który jest paliwem do [[piec]]a. Otrzymywany jest z [[Węgiel (ruda)|rudy węgla]], po zniszczeniu jej [[kilof]]em. Stanowi doskonały środek do rozgrzewania [[piec]]a, czy tworzenia [[pochodnia|pochodni]]. Jeśli wypalimy [[drewno]] w [[piec]]u to uzyskamy [[węgiel drzewny]]. Jest on również zdobywany po zabiciu [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]]. Bryłki węgla nie można łączyć z [[Węgiel drzewny|węglem drzewnym]]. | ||
<br /> | |||
== Występowanie == | |||
{| class="wikitable" | |||
|+Występowanie węgla w wersji [[Java Edition]] | |||
!Rzecz | |||
!Struktura | |||
!Miejsce występowania | |||
!Ilość | |||
!Szansa [w %] | |||
|- | |||
| rowspan="12" |Węgiel | |||
|[[Lochy]] | |||
|Skrzynka | |||
|1-4 | |||
|26,6 | |||
|- | |||
|[[Opuszczona kopalnia]] | |||
|Skrzynka | |||
|3-8 | |||
|31,6 | |||
|- | |||
|[[Igloo]] | |||
|Skrzynka | |||
|1-4 | |||
|70,4 | |||
|- | |||
|[[Wrak statku]] | |||
|Skrzynia z zaopatrzeniem | |||
|2-8 | |||
|40 | |||
|- | |||
|[[Twierdza]] | |||
|Skrzynia do przechowywania | |||
|3-8 | |||
|34,3 | |||
|- | |||
| rowspan="2" |[[Podwodne ruiny]] | |||
|Mała skrzynia z ruin | |||
|1-4 | |||
|84,2 | |||
|- | |||
|Wielka skrzynia z ruin | |||
|1-4 | |||
|81 | |||
|- | |||
| rowspan="4" |[[Wioski|Wioska]] | |||
|Skrzynia rzeźnika | |||
|1-3 | |||
|27,9 | |||
|- | |||
|<!-- Należy przetłumaczyć: "Toolsmith's chest" --> | |||
|1-3 | |||
|9,9 | |||
|- | |||
|Skrzynia rybaka | |||
|1-3 | |||
|43 | |||
|- | |||
|Skrzynia w śnieżnym domu | |||
|1-4 | |||
|41,2 | |||
|- | |||
|[[Leśny dwór]] | |||
|Skrzynia | |||
|1-4 | |||
|26,6 | |||
|} | |||
== Zastosowania == | == Zastosowania == | ||
Wersja z 11:15, 22 lut 2021
| Ten artykuł dotyczy normalnego węgla. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia. |
| Artykuł Węgiel jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Węgiel (ang. Coal) to materiał, który jest paliwem do pieca. Otrzymywany jest z rudy węgla, po zniszczeniu jej kilofem. Stanowi doskonały środek do rozgrzewania pieca, czy tworzenia pochodni. Jeśli wypalimy drewno w piecu to uzyskamy węgiel drzewny. Jest on również zdobywany po zabiciu mrocznego szkieleta. Bryłki węgla nie można łączyć z węglem drzewnym.
Występowanie
| Rzecz | Struktura | Miejsce występowania | Ilość | Szansa [w %] |
|---|---|---|---|---|
| Węgiel | Lochy | Skrzynka | 1-4 | 26,6 |
| Opuszczona kopalnia | Skrzynka | 3-8 | 31,6 | |
| Igloo | Skrzynka | 1-4 | 70,4 | |
| Wrak statku | Skrzynia z zaopatrzeniem | 2-8 | 40 | |
| Twierdza | Skrzynia do przechowywania | 3-8 | 34,3 | |
| Podwodne ruiny | Mała skrzynia z ruin | 1-4 | 84,2 | |
| Wielka skrzynia z ruin | 1-4 | 81 | ||
| Wioska | Skrzynia rzeźnika | 1-3 | 27,9 | |
| 1-3 | 9,9 | |||
| Skrzynia rybaka | 1-3 | 43 | ||
| Skrzynia w śnieżnym domu | 1-4 | 41,2 | ||
| Leśny dwór | Skrzynia | 1-4 | 26,6 |
Zastosowania
Węgiel w połączeniu z patykiem daje 4 pochodnie. Węgiel również może zasilać wagonik z piecem oraz służy jako paliwo do wypalania w piecu. Jeden węgiel może wypalić 8 przedmiotów.
Crafting
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Węgiel + Patyk |
| ||||||||||||
| 9x Węgiel |
| ||||||||||||
| Płomienny proszek + Węgiel + Proch |
|
Przepalanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ruda węgla |
|
Galeria
-
Po zniszczeniu rudy węgla uzyskamy węgiel.
