Wytwarzanie/użytkowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Poprawiono błąd w pisowni. |
d aktualizacja |
||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
}} | }} | ||
|Pozwala zmieniać nazwy [[Przedmioty|przedmiotów]], naprawiać przedmioty i łączyć [[Zaklinanie#Typy zaklęć|zaklęcia]]. | |Pozwala zmieniać nazwy [[Przedmioty|przedmiotów]], naprawiać przedmioty i łączyć [[Zaklinanie#Typy zaklęć|zaklęcia]]. | ||
|- align="center" | |||
| '''[[Piec hutniczy]]''' | |||
| '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Gładki kamień]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Piec |C2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Gładki kamień |B3= Gładki kamień |C3= Gładki kamień | |||
|Output= Piec hutniczy | |||
}} | |||
|Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na przetapianie rud oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest 2 razy szybsze, ale gracz otrzymuje 2 razy mniej doświadczenia. | |||
|- align="center" | |||
| '''[[Wędzarka]]''' | |||
| '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być okorowane)''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno |C1= | |||
|A2= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno |B2= Piec |C2= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno | |||
|A3= |B3= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno |C3= | |||
|Output= Wędzarka | |||
}} | |||
|Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest 2 razy szybsze, ale gracz otrzymuje 2 razy mniej doświadczenia. | |||
|- align="center" | |||
| '''[[Ognisko]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]] / [[Węgiel drzewny]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być okorowane)''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Patyk |C1= | |||
|A2= Patyk |B2= Węgiel;Węgiel drzewny |C2= Patyk | |||
|A3= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno |B3= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno |C3= Dębowy pień;Świerkowy pień;Brzozowy pień;Akacjowy pień;Ciemny dębowy pień;Tropikalny pień;Dębowe drewno;Świerkowe drewno;Brzozowe drewno;Akacjowe drewno;Ciemne dębowe drewno;Tropikalne drewno;Okorowany dębowy pień;Okorowany świerkowy pień;Okorowany brzozowy pień;Okorowany akacjowy pień;Okorowany ciemny dębowy pień;Okorowany tropikalny pień;Okorowane dębowe drewno;Okorowane świerkowe drewno;Okorowane brzozowe drewno;Okorowane akacjowe drewno;Okorowane ciemne dębowe drewno;Okorowane tropikalne drewno | |||
|Output= Ognisko | |||
}} | |||
|Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
Wersja z 02:39, 14 gru 2019
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół do zaklęć | Książka + Diamenty + Obsydian |
|
Używany do zaklinania narzędzi, broni i zbroi. | ||||||||||||
| Kowadło | Bloki żelaza + Sztabki żelaza |
|
Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów, naprawiać przedmioty i łączyć zaklęcia. | ||||||||||||
| Piec hutniczy | Piec + Sztabka żelaza + Gładki kamień |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na przetapianie rud oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest 2 razy szybsze, ale gracz otrzymuje 2 razy mniej doświadczenia. | ||||||||||||
| Wędzarka | Piec + Pień / Drewno (dowolne, może być okorowane) |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest 2 razy szybsze, ale gracz otrzymuje 2 razy mniej doświadczenia. | ||||||||||||
| Ognisko | Patyk + Węgiel / Węgiel drzewny + Pień / Drewno (dowolne, może być okorowane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Szafa grająca | Deski + Diament |
|
Odtwarza płyty muzyczne. | ||||||||||||
| Skrzynia Kresu | Oko Kresu + Obsydian |
|
Skrzynia z właściwością teleportowania przedmiotów. Gdy gracz do jednej skrzyni włoży jakiś przedmiot, to pojawi się on we wszystkich innych tego rodzaju skrzyniach. | ||||||||||||
| Fioletowa Shulkerowa skrzynia | Skorupa Shulkera + Skrzynia |
|
Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w ekwipunku. | ||||||||||||
| Magiczna latarnia | Szkło + Netherowa gwiazda + Obsydian |
|
Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych efektów. |