Wytwarzanie/przyszłe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Już nie jest pusty, przedmioty za chwilę
Znacznik: Wycofane
Przedmioty, poprawki
Znacznik: Wycofane
Linia 14: Linia 14:
}}
}}
|Blok dekoracyjny, służy do przechowywania [[odłamek ametystu|odłamków ametystu]].
|Blok dekoracyjny, służy do przechowywania [[odłamek ametystu|odłamków ametystu]].
|-align="center"
| '''[[Przyciemnione szkło]]'''
|'''[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Odłamek ametystu
|A2= Odłamek ametystu |B2= Szkło |C2= Odłamek ametystu
|B3= Odłamek ametystu
|Output= Przyciemnione szkło, 2
}}
|Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła.
|-align="center"
| '''[[Luneta]]'''
|'''[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Odłamek ametystu
|B2= Sztabka miedzi
|B3= Sztabka miedzi
|Output= Luneta ,1
}}
|Przedmiot służący do przybliżania widoku.
|-align="center"
|'''[[Sztabka miedzi]]'''
!'''[[Blok miedzi]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Blok miedzi |C2=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Sztabka miedzi, 9
}}
|Odzyskiwanie minerałów z bloków.
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Blok miedzi]]'''
| '''[[Blok miedzi]]'''
Linia 23: Linia 57:
}}
}}
|Blok dekoracyjny, służy do przechowywania [[sztabka miedzi|sztabek miedzi]].
|Blok dekoracyjny, służy do przechowywania [[sztabka miedzi|sztabek miedzi]].
|-align="center"
|'''[[Piorunochron]]'''
|'''[[Sztabka miedzi]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Sztabka miedzi
|B2= Sztabka miedzi
|B3= Sztabka miedzi
|Output= Piorunochron
}}
|Blok przyciągający [[piorun]]y.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Żłobiona miedź]] lub<br>'''
|'''[[Żłobiona miedź]] lub<br>'''
Linia 40: Linia 86:
}}
}}
|Blok dekoracyjny.
|Blok dekoracyjny.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Woskowana miedź]] lub<br>'''
|'''[[Woskowana miedź]] lub<br>'''
Linia 47: Linia 94:
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]'''
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]'''
|[[Blok miedzi]] lub<br>
|'''[[Blok miedzi]] lub<br>'''
[[Lekko utleniony blok miedzi]] lub<br>
'''[[Lekko utleniony blok miedzi]] lub<br>'''
[[Średnio utleniony blok miedzi]] lub<br>
'''[[Średnio utleniony blok miedzi]] lub<br>'''
[[Żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Średnio utleniona żłobiona miedź]]<br>
'''[[Średnio utleniona żłobiona miedź]]<br>'''
+<br>[[Plaster miodu]]
'''+<br>[[Plaster miodu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Blok miedzi; Lekko utleniony blok miedzi; Średnio utleniony blok miedzi; Żłobiona miedź; Lekko utleniona żłobiona miedź; Średnio utleniona żłobiona miedź
|A2= Blok miedzi; Lekko utleniony blok miedzi; Średnio utleniony blok miedzi; Żłobiona miedź; Lekko utleniona żłobiona miedź; Średnio utleniona żłobiona miedź
Linia 60: Linia 107:
}}
}}
|Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
|Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Woskowana żłobiona miedź]] lub<br>'''
|'''[[Woskowana żłobiona miedź]] lub<br>'''
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]'''
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]'''
|[[Woskowana miedź]] lub<br>
|'''[[Woskowana miedź]] lub<br>'''
[[Woskowany lekko utleniony blok miedzi]] lub<br>
'''[[Woskowany lekko utleniony blok miedzi]] lub<br>'''
[[Woskowany średnio utleniony blok miedzi]]
'''[[Woskowany średnio utleniony blok miedzi]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Woskowana miedź; Woskowany lekko utleniony blok miedzi; Woskowany średnio utleniony blok miedzi
|A2= Woskowana miedź; Woskowany lekko utleniony blok miedzi; Woskowany średnio utleniony blok miedzi
Linia 75: Linia 123:
}}
}}
|Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
|Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
|'''[[Żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
Linia 80: Linia 129:
'''[[Średnio utleniona żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
'''[[Średnio utleniona żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
'''[[Utleniona żłobiona miedziana płyta]]'''
'''[[Utleniona żłobiona miedziana płyta]]'''
|[[Żłobiona miedź]] lub<br>
|'''[[Żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Średnio utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Średnio utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Utleniona żłobiona miedź]]
'''[[Utleniona żłobiona miedź]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Żłobiona miedź; Lekko utleniona żłobiona miedź; Średnio utleniona żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź
|A3= Żłobiona miedź; Lekko utleniona żłobiona miedź; Średnio utleniona żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź
Linia 91: Linia 140:
}}
}}
|Płyty wytworzone ze żłobionych bloków miedzi.
|Płyty wytworzone ze żłobionych bloków miedzi.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
|'''[[Żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
Linia 96: Linia 146:
'''[[Średnio utlenione żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
'''[[Średnio utlenione żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
'''[[Utlenione żłobione miedziane schody]]'''
'''[[Utlenione żłobione miedziane schody]]'''
|[[Żłobiona miedź]] lub<br>
|'''[[Żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Średnio utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Średnio utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Utleniona żłobiona miedź]]
'''[[Utleniona żłobiona miedź]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Żłobiona miedź; Lekko utleniona żłobiona miedź; Średnio utleniona żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź
|A1= Żłobiona miedź; Lekko utleniona żłobiona miedź; Średnio utleniona żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź
Linia 110: Linia 160:
}}
}}
|Schody wytworzone ze żłobionych bloków miedzi.
|Schody wytworzone ze żłobionych bloków miedzi.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Woskowana żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
|'''[[Woskowana żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedziana płyta]] lub<br>'''
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedziana płyta]]'''
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedziana płyta]]'''
|[[Woskowana żłobiona miedź]] lub<br>
|'''[[Woskowana żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Woskowana żłobiona miedź; Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź; Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź
|A3= Woskowana żłobiona miedź; Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź; Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź
Linia 124: Linia 175:
}}
}}
|Miedziane płyty, które się nie utleniają.
|Miedziane płyty, które się nie utleniają.
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Woskowane żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
|'''[[Woskowane żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
'''[[Woskowane lekko utlenione żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
'''[[Woskowane lekko utlenione żłobione miedziane schody]] lub<br>'''
'''[[Woskowane średnio utlenione żłobione miedziane schody]]'''
'''[[Woskowane średnio utlenione żłobione miedziane schody]]'''
|[[Woskowana żłobiona miedź]] lub<br>
|'''[[Woskowana żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>
'''[[Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź]] lub<br>'''
[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]
'''[[Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Woskowana żłobiona miedź; Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź; Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź
|A1= Woskowana żłobiona miedź; Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź; Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź
Linia 141: Linia 193:
}}
}}
|Miedziane schody, które się nie utleniają.
|Miedziane schody, które się nie utleniają.
|-align="center"
 
|'''[[Piorunochron]]'''
|'''[[Sztabka miedzi]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Sztabka miedzi
|B2= Sztabka miedzi
|B3= Sztabka miedzi
|Output= Piorunochron
}}
|Blok przyciągający [[piorun]]y.
|-align="center"
| '''[[Przyciemnione szkło]]'''
|[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Odłamek ametystu
|A2= Odłamek ametystu |B2= Szkło |C2= Odłamek ametystu
|B3= Odłamek ametystu
|Output= Przyciemnione szkło, 2
}}
|Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Świeczka]]'''
|'''[[Świeczka]]'''
![[Nić]]<br>+<br>[[Plaster miodu]]
|'''[[Nić]]<br>+<br>[[Plaster miodu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Nić
|B1=Nić
Linia 170: Linia 203:
}}
}}
|Źródło światła.
|Źródło światła.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Świeczka|Kolorowa świeczka]]'''
|'''[[Świeczka|Kolorowa świeczka]]'''
!Świeczka<br>+<br>[[Barwniki|Barwnik]]
|'''Świeczka<br>+<br>[[Barwniki|Barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Błękitny barwnik; Brązowy barwnik; Czarny barwnik; Różana czerwień; Fioletowy barwnik; Jasnoniebieski barwnik; Jasnoszary barwnik; Karmazynowy barwnik; Jasnozielony barwnik; Niebieski barwnik; Pomarańczowy barwnik; Różowy barwnik; Szary barwnik; Kaktusowa zieleń; Mleczowa żółć; Biały barwnik
|B1=Błękitny barwnik; Brązowy barwnik; Czarny barwnik; Różana czerwień; Fioletowy barwnik; Jasnoniebieski barwnik; Jasnoszary barwnik; Karmazynowy barwnik; Jasnozielony barwnik; Niebieski barwnik; Pomarańczowy barwnik; Różowy barwnik; Szary barwnik; Kaktusowa zieleń; Mleczowa żółć; Biały barwnik
Linia 179: Linia 213:
|nieokreślona=1}}
|nieokreślona=1}}
|Kolorowe warianty świeczek.
|Kolorowe warianty świeczek.
|-align="center"
|'''[[Sakwa]]'''
|'''[[Królicza skóra]]<br>+<br>[[Nić]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Nić |B1= Królicza skóra |C1= Nić
|A2= Królicza skóra |B2= |C2= Królicza skóra
|A3= Królicza skóra |B3= Królicza skóra |C3= Królicza skóra
|Output= Sakwa
}}
|Przechowywanie bloków i przedmiotów.
|}
|}

Wersja z 18:24, 4 sty 2021

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Blok ametystu Odłamek ametystu










Blok dekoracyjny, służy do przechowywania odłamków ametystu.
Przyciemnione szkło Odłamek ametystu
+
Szkło




2






Wariant szkła, który nie przepuszcza światła.
Luneta Odłamek ametystu
+
Sztabka miedzi










Przedmiot służący do przybliżania widoku.
Sztabka miedzi Blok miedzi




9






Odzyskiwanie minerałów z bloków.
Blok miedzi Sztabka miedzi










Blok dekoracyjny, służy do przechowywania sztabek miedzi.
Piorunochron Sztabka miedzi










Blok przyciągający pioruny.
Żłobiona miedź lub

Lekko utleniona żłobiona miedź lub
Średnio utleniona żłobiona miedź lub
Utleniona żłobiona miedź

Blok miedzi lub

Lekko utleniony blok miedzi lub
Średnio utleniony blok miedzi lub
Utleniony blok miedzi





4
Lekko utleniona żłobiona miedź4Średnio utleniona żłobiona miedź4
4

Lekko utleniony blok miedziŚrednio utleniony blok miedziUtleniony blok miedzi

Lekko utleniony blok miedziŚrednio utleniony blok miedziUtleniony blok miedzi


Lekko utleniony blok miedziŚrednio utleniony blok miedziUtleniony blok miedzi

Lekko utleniony blok miedziŚrednio utleniony blok miedziUtleniony blok miedzi

Blok dekoracyjny.
Woskowana miedź lub

Woskowany lekko utleniony blok miedzi lub
Woskowany średnio utleniony blok miedzi lub
Woskowana żłobiona miedź lub
Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź lub
Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Blok miedzi lub

Lekko utleniony blok miedzi lub
Średnio utleniony blok miedzi lub
Żłobiona miedź lub
Lekko utleniona żłobiona miedź lub
Średnio utleniona żłobiona miedź
+
Plaster miodu




Woskowana miedźWoskowany lekko utleniony blok miedziWoskowany średnio utleniony blok miedzi
Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Lekko utleniony blok miedziŚrednio utleniony blok miedzi
Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź





Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
Woskowana żłobiona miedź lub

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź lub
Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Woskowana miedź lub

Woskowany lekko utleniony blok miedzi lub
Woskowany średnio utleniony blok miedzi





4
Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź4Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź4
Woskowana miedźWoskowany lekko utleniony blok miedziWoskowany średnio utleniony blok miedzi Woskowana miedźWoskowany lekko utleniony blok miedziWoskowany średnio utleniony blok miedzi
Woskowana miedźWoskowany lekko utleniony blok miedziWoskowany średnio utleniony blok miedzi Woskowana miedźWoskowany lekko utleniony blok miedziWoskowany średnio utleniony blok miedzi
Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
Żłobiona miedziana płyta lub

Lekko utleniona żłobiona miedziana płyta lub
Średnio utleniona żłobiona miedziana płyta lub
Utleniona żłobiona miedziana płyta

Żłobiona miedź lub

Lekko utleniona żłobiona miedź lub
Średnio utleniona żłobiona miedź lub
Utleniona żłobiona miedź





6
Lekko utleniona żłobiona miedziana płyta6
6

6




Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź

Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź

Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź
Płyty wytworzone ze żłobionych bloków miedzi.
Żłobione miedziane schody lub

Lekko utlenione żłobione miedziane schody lub
Średnio utlenione żłobione miedziane schody lub
Utlenione żłobione miedziane schody

Żłobiona miedź lub

Lekko utleniona żłobiona miedź lub
Średnio utleniona żłobiona miedź lub
Utleniona żłobiona miedź


Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź



4
Lekko utlenione żłobione miedziane schody4Średnio utlenione żłobione miedziane schody4
4

Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź

Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź


Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź

Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź

Lekko utleniona żłobiona miedźŚrednio utleniona żłobiona miedź
Schody wytworzone ze żłobionych bloków miedzi.
Woskowana żłobiona miedziana płyta lub

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedziana płyta lub
Woskowana średnio utleniona żłobiona miedziana płyta

Woskowana żłobiona miedź lub

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź lub
Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź





6
Woskowana lekko utleniona żłobiona miedziana płyta6Woskowana średnio utleniona żłobiona miedziana płyta6




Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź
Miedziane płyty, które się nie utleniają.
Woskowane żłobione miedziane schody lub

Woskowane lekko utlenione żłobione miedziane schody lub
Woskowane średnio utlenione żłobione miedziane schody

Woskowana żłobiona miedź lub

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedź lub
Woskowana średnio utleniona żłobiona miedź


Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź



4
Woskowane lekko utlenione żłobione miedziane schody4Woskowane średnio utlenione żłobione miedziane schody4

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź


Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź

Woskowana lekko utleniona żłobiona miedźWoskowana średnio utleniona żłobiona miedź
Miedziane schody, które się nie utleniają.
Świeczka Nić
+
Plaster miodu



Świeczka






Źródło światła.
Kolorowa świeczka Świeczka
+
Barwnik




Różana czerwień


Karmazynowy barwnik




Kaktusowa zieleń


Błękitna świeczkaBrązowa świeczkaCzarna świeczkaCzerwona świeczkaFioletowa świeczkaJasnoniebieska świeczkaJasnoszara świeczkaKarmazynowa świeczkaJasnozielona świeczkaNiebieska świeczkaPomarańczowa świeczkaRóżowa świeczkaSzara świeczkaZielona świeczkaŻółta świeczkaBiała świeczka

Świeczka



Kolorowe warianty świeczek.
Sakwa Królicza skóra
+
Nić










Przechowywanie bloków i przedmiotów.