Wytwarzanie/narzędzia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Ulepszenie sekcji |
Dodanie marchewki na patyku, poprawki |
||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
}} | }} | ||
|Używane by stworzyć [[ogień]]. | |Używane by stworzyć [[ogień]]. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Nożyce]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2= | |||
|A3=Sztabka żelaza |B3= |C3= | |||
|Output= Nożyce | |||
}} | |||
|Używane do ścinania [[liście|liści]] z [[drzewo|drzew]], a także strzyżenia [[owca|owiec]]. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 122: | Linia 133: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[ | |'''[[Marchewka na patyku]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Wędka]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= |B2= | |A2= |B2= Wędka |C2= | ||
|A3= | |A3= |B3= |C3= Marchewka | ||
|Output= | |Output= Marchewka na patyku | ||
}} | }} | ||
| | |Używana do kierowania [[Świnia|świnią]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
Wersja z 18:09, 12 cze 2016
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kilof | Patyki + deski (każdy rodzaj), bruk, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków minerałów. | ||||||||||||
| Siekiera | Patyki + deski (każdy rodzaj), bruk, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | ||||||||||||
| Łopata | Patyki + deski (każdy rodzaj), bruk, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używana do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, piasku, żwiru i śniegu. Wymagane, by zdobyć śnieżki. | ||||||||||||
| Motyka | Patyki + deski (każdy rodzaj), bruk, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Niezbędna w rolnictwie. | ||||||||||||
| Krzesiwo | Sztabka żelaza + Krzemień |
|
Używane by stworzyć ogień. | ||||||||||||
| Nożyce | Sztabki żelaza |
|
Używane do ścinania liści z drzew, a także strzyżenia owiec. | ||||||||||||
| Wiadro | Sztabki żelaza |
|
Używane do przechowywania i transportowania wody, lawy i mleka. | ||||||||||||
| Kompas | Sztabki żelaza + Czerwony proszek |
|
Wskazuje miejsce spawnu gracza. | ||||||||||||
| Zegar | Sztabki złota + Czerwony proszek |
|
Pokazuje aktualną porę dnia. | ||||||||||||
| Mapa | Papier + Kompas |
|
Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||||||||||||
| Wędka | Patyki + Nici |
|
Używana do złowienia ryby. | ||||||||||||
| Marchewka na patyku | Wędka + Marchewka |
|
Używana do kierowania świnią. | ||||||||||||
| Ognista kula | Płomienny proszek + Węgiel + Proch |
|
Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z dozownika. |