Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
dNie podano opisu zmian
Czernit, szkarłatne i spaczone deski oraz płyty
Linia 10: Linia 10:
|'''[[Deski]]'''
|'''[[Deski]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B1= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C1=  
|A1= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B1= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C1=  
|A2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C2=  
|A2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C2=  
|A3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3=  
|A3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C3=  
|Output= Dębowe drzwi,3; Świerkowe drzwi,3; Brzozowe drzwi,3; Tropikalne drzwi,3; Akacjowe drzwi,3; Ciemne dębowe drzwi,3
|Output= Dębowe drzwi,3; Świerkowe drzwi,3; Brzozowe drzwi,3; Tropikalne drzwi,3; Akacjowe drzwi,3; Ciemne dębowe drzwi,3; Szkarłatne drzwi,3; Spaczone drzwi,3
}}
}}
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy [[redstone]].
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy [[redstone]].
Linia 33: Linia 33:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=
|A1=  |B1=      |C1=
|A2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |B2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |C2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski
|A2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski
|A3=Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |B3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |C3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski
|A3=Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski
|Output= Klapa,2;Klapa świerkowa,2;Klapa brzozowa,2;Klapa akacjowa,2;Klapa z ciemnego dębu,2;Klapa tropikalna,2
|Output= Klapa,2;Klapa świerkowa,2;Klapa brzozowa,2;Klapa akacjowa,2;Klapa z ciemnego dębu,2;Klapa tropikalna,2; Szkarłatna klapa,2; Spaczona klapa,2
}}
}}
|Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi.
|Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi.
Linia 65: Linia 65:
|'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]'''
|'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Kamień |B1= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Kamień
|A1= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski; Kamień; Wypolerowany czernit|B1= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski; Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski;Kamień; Wypolerowany czernit
|Output= Drewniana płyta naciskowa;Świerkowa płyta naciskowa;Brzozowa płyta naciskowa;Akacjowa płyta naciskowa;Ciemnodębowa płyta naciskowa;Tropikalna płyta naciskowa;Kamienna płyta naciskowa
|Output= Drewniana płyta naciskowa;Świerkowa płyta naciskowa;Brzozowa płyta naciskowa;Akacjowa płyta naciskowa;Ciemnodębowa płyta naciskowa;Tropikalna płyta naciskowa; Szkarłatna płyta naciskowa; Spaczona płyta naciskowa; Kamienna płyta naciskowa; Wypolerowana czernitowa płyta naciskowa
|A2=|B2=
|A2=|B2=
}}
}}
Linia 87: Linia 87:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Kamień
|B2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski; Kamień; Wypolerowany czernit
|Output= Dębowy przycisk;Świerkowy przycisk;Brzozowy przycisk;Akacjowy przycisk;Przycisk z ciemnego dębu;Tropikalny przycisk;Kamienny przycisk
|Output= Dębowy przycisk;Świerkowy przycisk;Brzozowy przycisk;Akacjowy przycisk;Przycisk z ciemnego dębu;Tropikalny przycisk; Szkarłatny przycisk; Spaczony przycisk; Kamienny przycisk; Wypolerowany czernitowy przycisk
}}
}}
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą.
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą.
Linia 109: Linia 109:
|A1= |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A1= |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A2= |B2= Patyk |C2=  
|A2= |B2= Patyk |C2=  
|A3= |B3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3=  
|A3= |B3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C3=  
|Output= Zaczep na linkę,2
|Output= Zaczep na linkę,2
}}
}}
Linia 162: Linia 162:
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]'''
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski       |B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski|C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk
|A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk
|A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk
Linia 195: Linia 195:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=  
|A1= |B1= |C1=  
|A2= Patyk |B2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski|C2= Patyk
|A2= Patyk |B2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C2= Patyk
|A3= Patyk |B3= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski|C3= Patyk
|A3= Patyk |B3= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C3= Patyk
|Output= Furtka; Furtka z brzozowego drewna; Furtka z świerkowego drewna; Furtka z tropikalnego drewna; Furtka z akacjowego drewna; Furtka z ciemnego drewna
|Output= Furtka; Furtka z brzozowego drewna; Furtka z świerkowego drewna; Furtka z tropikalnego drewna; Furtka z akacjowego drewna; Furtka z ciemnego drewna; Szkarłatna furtka; Spaczona furtka
}}
}}
|Służy do przechodzenia przez płot.
|Służy do przechodzenia przez płot.
Linia 237: Linia 237:
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]'''
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski
|A2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B2= Sproszkowany redstone |C2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski
|A2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B2= Sproszkowany redstone |C2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski
|A3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski ; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|B3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski ; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski|C3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski; Szkarłatne deski; Spaczone deski
|Output= Blok dźwiękowy
|Output= Blok dźwiękowy
}}
}}
Linia 250: Linia 250:
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A2= Kwarc |B2= Kwarc |C2= Kwarc
|A2= Kwarc |B2= Kwarc |C2= Kwarc
|A3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta |B3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta |C3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta
|A3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta|B3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta|C3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta
|Output= Detektor światła dziennego
|Output= Detektor światła dziennego
}}
}}
Linia 280: Linia 280:
| '''Dowolna drewniana [[Półblok|płyta]]''' <br> + <br> '''[[Biblioteczka]]'''
| '''Dowolna drewniana [[Półblok|płyta]]''' <br> + <br> '''[[Biblioteczka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna |B1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna |C1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna
|A1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta|B1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta|C1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta
|B2= Biblioteczka
|B2= Biblioteczka
|B3= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna
|B3= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna; Szkarłatna płyta; Spaczona płyta
|Output= Pulpit
|Output= Pulpit
}}
}}
|Można umieścić na nim książkę i ją czytać. Przewracanie stron wysyła sygnał redstone.
|Można umieścić na nim książkę i ją czytać. Przewracanie stron wysyła sygnał redstone.
|- align="center"
|'''[[Tory z czujnikiem]]'''
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1= |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Kamienna płyta naciskowa |C2= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sproszkowany redstone|C3= Sztabka żelaza
|Output= Tory z czujnikiem,6
}}
|Wysyła sygnał, gdy znajduje się na nich wagonik.
|}
|}


<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>

Wersja z 15:52, 3 lut 2021

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Drzwi Deski

Sosnowe deski


Ciemne deski


Sosnowe deski


Ciemne deski



3

3

3

3

3
Ciemne dębowe drzwi3
3

3

Sosnowe deski


Ciemne deski


Sosnowe deski


Ciemne deski



Sosnowe deski


Ciemne deski


Sosnowe deski


Ciemne deski


Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy redstone.
Żelazne drzwi Sztabki żelaza




3






Żelazne drzwi mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy czerwonego proszku.
Klapa Deski



Klapa2Klapa świerkowa2Klapa brzozowa2Klapa akacjowa2Klapa z ciemnego dębu2Klapa tropikalna2
2

2




Ciemne dębowe deski






Ciemne dębowe deski






Ciemne dębowe deski






Ciemne dębowe deski






Ciemne dębowe deski






Ciemne dębowe deski


Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi.
Żelazna klapa Sztabka żelaza










Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności.
Lej Sztabka żelaza
+
Skrzynia










Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych kontenerów.
Płyta naciskowa Kamień
lub
Deski




Ciemne dębowe deski








Ciemne dębowe deski





Drewniana płyta naciskowaŚwierkowa płyta naciskowaBrzozowa płyta naciskowaAkacjowa płyta naciskowaCiemnodębowa płyta naciskowaTropikalna płyta naciskowaSzkarłatna płyta naciskowaSpaczona płyta naciskowaKamienna płyta naciskowaWypolerowana czernitowa płyta naciskowa






Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub mob na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot.
Wagowa płyta naciskowa Sztabka złota (lekka)
lub
Sztabka żelaza (ciężka)



Wagowa płyta naciskowa (lekka)Wagowa płyta naciskowa (ciężka)








Wysyła sygnał, zależnie od ilości przedmiotów na nią wyrzuconych.
Przycisk Kamień
lub
Deski







Przycisk z ciemnego dębu









Ciemne dębowe deski








Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą.
Dźwignia Bruk
+
Patyk










Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu.
Zaczep na linkę Sztabka żelaza
+
Patyk
+
Deski




2






Sosnowe deski

Ciemne deski


Dzięki niemu można zamocować nici do potykacza. Gdy gracz lub mob przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia nożyc to zaczep wysyła sygnał redstone. Można wykorzystać do pułapek.
Przekaźnik Kamień
+
Redstone
+
Pochodnia redstone










Stosowany w obwodach redstone jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku)
Komparator Kamień
+
Pochodnia redstone
+
Kwarc










Pozwala porównywać sygnały redstone o różnych mocach, wykrywać zawartość kontenerów, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym.
Dozownik Bruk
+
Łuk
+
Redstone










Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał.
Podajnik Bruk
+
Redstone










Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia.
Tłok Deski
+
Bruk
+
Redstone
+
Sztabka żelaza


Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski








Używany do przesuwania bloków.
Lepki tłok Tłok
+
Kula szlamu










Używany do przesuwania i przyciągania bloków.
Lampa Redstone
+
Jasnogłaz



Lampa






Wykorzystywana do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używana pod wodą. Zasilana jest za pomocą redstone.
Furtka Patyki
+
Deski



FurtkaFurtka z brzozowego drewnaFurtka z świerkowego drewnaFurtka z tropikalnego drewnaFurtka z akacjowego drewnaFurtka z ciemnego drewna




Sosnowe deski

Ciemne deski





Sosnowe deski

Ciemne deski


Służy do przechodzenia przez płot.
Pochodnia redstone Redstone
+
Patyk










Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało światła.
Blok redstone Redstone










Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania dużej ilości redstone.
Redstone Blok redstone




9






Łatwy sposób na odzyskanie redstone z bloku redstone.
Blok dźwiękowy Deski
+
Redstone


Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski




Sosnowe deski

Ciemne deski




Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski



Sosnowe deski

Ciemne deski

Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą PPM. Dźwięk zmienia się, w zależności od bloku, na którym znajduje się blok dźwiękowy.
Detektor światła dziennego Szkło
+
Kwarc
+
Drewniane półbloki







Drewniana płyta

Płyta z tropikalnego drewnaCiemna dębowa płyta


Drewniana płyta

Płyta z tropikalnego drewnaCiemna dębowa płyta


Drewniana płyta

Płyta z tropikalnego drewnaCiemna dębowa płyta


Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła syganał w nocy).
Skrzynia-pułapka Zaczep na linkę
+
Skrzynia










Działa jak normalna skrzynia, jednak czasie otwierania wysyła sygnał redstone.
Detektor Bruk
+
Redstone
+
Kwarc










Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch.
Pulpit Dowolna drewniana płyta
+
Biblioteczka




Ciemna dębowa płytaPłyta z tropikalnego drewna





Ciemna dębowa płytaPłyta z tropikalnego drewna





Ciemna dębowa płytaPłyta z tropikalnego drewna










Ciemna dębowa płytaPłyta z tropikalnego drewna


Można umieścić na nim książkę i ją czytać. Przewracanie stron wysyła sygnał redstone.
Tory z czujnikiem Sztabki żelaza
+
Kamienna płyta naciskowa
+
Redstone




6

Kamienna płyta naciskowa



Wysyła sygnał, gdy znajduje się na nich wagonik.