Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Wycofano ostatnią zmianę treści (wprowadzoną przez 5.173.52.112) i przywrócono wersję 117920 autorstwa 5.173.52.112: Tss, tss, tss, tss... |
uzupełnienie informacji |
||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
|A2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C2= | |A2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B2= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C2= | ||
|A3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3= | |A3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B3= Dębowe deski; Sosnowe deski; Brzozowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3= | ||
|Output= | |Output= Dębowe drzwi,3; Świerkowe drzwi,3; Brzozowe drzwi,3; Tropikalne drzwi,3; Akacjowe drzwi,3; Ciemne dębowe drzwi,3 | ||
}} | }} | ||
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy [[redstone]]. | |Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy [[redstone]]. | ||
| Linia 24: | Linia 24: | ||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= | |A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= | ||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= | |A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= | ||
|Output= Żelazne drzwi | |Output= Żelazne drzwi,3 | ||
}} | }} | ||
|Żelazne drzwi mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy [[czerwonego proszku]]. | |Żelazne drzwi mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy [[czerwonego proszku]]. | ||
| Linia 33: | Linia 33: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= | |A2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |B2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |C2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski | ||
|A3= | |A3=Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |B3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski |C3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski | ||
|Output= Klapa | |Output= Klapa;Klapa świerkowa;Klapa brzozowa;Klapa akacjowa;Klapa z ciemnego dębu;Klapa tropikalna | ||
}} | }} | ||
|Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | |Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
|'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]''' | |'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Kamień |B3= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Kamień | |||
|Output= Drewniana płyta naciskowa;Świerkowa płyta naciskowa;Brzozowa płyta naciskowa;Akacjowa płyta naciskowa;Ciemnodębowa płyta naciskowa;Tropikalna płyta naciskowa;Kamienna płyta naciskowa | |||
|A3= Dębowe deski; Kamień | |||
|Output= Drewniana płyta naciskowa; Kamienna płyta naciskowa | |||
}} | }} | ||
|Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub [[Moby|mob]] na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot. | |Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub [[Moby|mob]] na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot. | ||
| Linia 88: | Linia 86: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Dębowe deski;Świerkowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Kamień | |||
|Output= Dębowy przycisk;Świerkowy przycisk;Brzozowy przycisk;Akacjowy przycisk;Ciemny dębowy przycisk;Tropikalny przycisk;Kamienny przycisk | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą. | |Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą. | ||
| Linia 122: | Linia 118: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Czerwona pochodnia |B2= | |A2= Czerwona pochodnia |B2= Sproszkowany redstone |C2= Czerwona pochodnia | ||
|A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień | |A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień | ||
|Output= Przekaźnik |OA= | |Output= Przekaźnik |OA= | ||
| Linia 145: | Linia 141: | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= Bruk |B2= Łuk |C2= Bruk | |A2= Bruk |B2= Łuk |C2= Bruk | ||
|A3= Bruk |B3= | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= Dozownik | |Output= Dozownik | ||
}} | }} | ||
| Linia 156: | Linia 152: | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= Bruk |B2= |C2= Bruk | |A2= Bruk |B2= |C2= Bruk | ||
|A3= Bruk |B3= | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= Podajnik | |Output= Podajnik | ||
}} | }} | ||
| Linia 167: | Linia 163: | ||
|A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski|C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski|C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | ||
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk | |A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk | ||
|A3= Bruk |B3= | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= Tłok | |Output= Tłok | ||
}} | }} | ||
| Linia 187: | Linia 183: | ||
|'''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Jasnogłaz]]''' | |'''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Jasnogłaz]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= | |B1= Sproszkowany redstone | ||
|A2= | |A2=Sproszkowany redstone |B2= Jasnogłaz |C2= Sproszkowany redstone | ||
|B3= | |B3= Sproszkowany redstone | ||
|Output= Lampa | |Output= Lampa | ||
}} | }} | ||
| Linia 210: | Linia 206: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= |B2= | |A2= |B2= Sproszkowany redstone |C2= | ||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |A3= |B3= Patyk |C3= | ||
|Output= Czerwona pochodnia |OA= | |Output= Czerwona pochodnia |OA= | ||
| Linia 220: | Linia 216: | ||
|'''[[Redstone]]''' | |'''[[Redstone]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Sproszkowany redstone |B1= Sproszkowany redstone |C1= Sproszkowany redstone | ||
|A2= | |A2= Sproszkowany redstone |B2= Sproszkowany redstone |C2= Sproszkowany redstone | ||
|A3= | |A3= Sproszkowany redstone |B3= Sproszkowany redstone |C3= Sproszkowany redstone | ||
|Output= Blok | |Output= Blok redstone | ||
}} | }} | ||
|Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania dużej ilości [[redstone]]. | |Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania dużej ilości [[redstone]]. | ||
| Linia 232: | Linia 228: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= |B2= Blok | |A2= |B2= Blok redstone |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= | |Output= Sproszkowany redstone |OA=9 | ||
}} | }} | ||
|Łatwy sposób na odzyskanie [[redstone]] z [[Blok redstone|bloku redstone]]. | |Łatwy sposób na odzyskanie [[redstone]] z [[Blok redstone|bloku redstone]]. | ||
| Linia 243: | Linia 239: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |C1= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | ||
|A2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B2= | |A2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B2= Sproszkowany redstone |C2= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | ||
|A3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski ; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | |A3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski |B3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski ; Akacjowe deski; Ciemne deski |C3= Brzozowe deski; Dębowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Akacjowe deski; Ciemne deski | ||
|Output= Blok dźwiękowy |OA= | |Output= Blok dźwiękowy |OA= | ||
| Linia 254: | Linia 250: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | |A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | ||
|A2= | |A2= Kwarc |B2= Kwarc |C2= Kwarc | ||
|A3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta |B3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta |C3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta | |A3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta |B3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta |C3= Drewniana płyta; Świerkowa płyta; Brzozowa płyta; Płyta z tropikalnego drewna; Ciemna dębowa płyta; Akacjowa płyta | ||
|Output= Detektor światła dziennego | |Output= Detektor światła dziennego | ||
| Linia 276: | Linia 272: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= | |A2= Sproszkowany redstone |B2= Sproszkowany redstone |C2= Kwarc | ||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | ||
|Output= Detektor | |Output= Detektor | ||
}} | }} | ||
|Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch. | |Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch. | ||
|-align="center" | |||
|'''[[Pulpit]]''' | |||
| '''Dowolny [[Półblok]]''' <br> + <br> '''[[Biblioteczka]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna |B1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna |C1= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna | |||
|B2= Biblioteczka | |||
|B3= Dębowa płyta;Świerkowa płyta;Brzozowa płyta;Akacjowa płyta;Ciemna dębowa płyta;Płyta z tropikalnego drewna | |||
|Output= Pulpit | |||
}} | |||
|Można umieścić na nim książkę i ją czytać. Przewracanie stron wysyła sygnał redstone. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 07:21, 18 gru 2019
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drzwi | Deski |
|
Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Żelazne drzwi | Sztabki żelaza |
|
Żelazne drzwi mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy czerwonego proszku. | ||||||||||||
| Klapa | Deski |
|
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||||||||||||
| Żelazna klapa | Sztabka żelaza |
|
Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Lej | Sztabka żelaza + Skrzynia |
|
Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych kontenerów. | ||||||||||||
| Płyta naciskowa | Kamień lub Deski |
|
Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub mob na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot. | ||||||||||||
| Wagowa płyta naciskowa | Sztabka złota (lekka) lub Sztabka żelaza (ciężka) |
|
Wysyła sygnał, zależnie od ilości przedmiotów na nią wyrzuconych. | ||||||||||||
| Przycisk | Kamień lub Deski |
|
Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Zaczep na linkę | Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
|
Dzięki niemu można zamocować nici do potykacza. Gdy gracz lub mob przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia nożyc to zaczep wysyła sygnał redstone. Można wykorzystać do pułapek. | ||||||||||||
| Przekaźnik | Kamień + Redstone + Pochodnia redstone |
|
Stosowany w obwodach redstone jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Komparator | Kamień + Pochodnia redstone + Kwarc |
|
Pozwala porównywać sygnały redstone o różnych mocach, wykrywać zawartość kontenerów, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Redstone |
|
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Redstone |
|
Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Redstone + Sztabka żelaza |
|
Używany do przesuwania bloków. | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Kula szlamu |
|
Używany do przesuwania i przyciągania bloków. | ||||||||||||
| Lampa | Redstone + Jasnogłaz |
|
Wykorzystywana do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używana pod wodą. Zasilana jest za pomocą redstone. | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Pochodnia redstone | Redstone + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało światła. | ||||||||||||
| Blok redstone | Redstone |
|
Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania dużej ilości redstone. | ||||||||||||
| Redstone | Blok redstone |
|
Łatwy sposób na odzyskanie redstone z bloku redstone. | ||||||||||||
| Blok dźwiękowy | Deski + Redstone |
|
Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą PPM. Dźwięk zmienia się, w zależności od bloku, na którym znajduje się blok dźwiękowy. | ||||||||||||
| Detektor światła dziennego | Szkło + Kwarc + Drewniane półbloki |
|
Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła syganał w nocy). | ||||||||||||
| Skrzynia-pułapka | Zaczep na linkę + Skrzynia |
|
Działa jak normalna skrzynia, jednak czasie otwierania wysyła sygnał redstone. | ||||||||||||
| Detektor | Bruk + Redstone + Kwarc |
|
Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch. | ||||||||||||
| Pulpit | Dowolny Półblok + Biblioteczka |
|
Można umieścić na nim książkę i ją czytać. Przewracanie stron wysyła sygnał redstone. |