Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Kolejne ulepszenia |
Kolejne poprawki, dodanie nowych receptur, zmiana kolejności niektórych rzeczy, aby artykuł był bardziej przejrzysty |
||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Drzwi]]''' | |'''[[Drzwi]]''' | ||
|'''[[Deski]]''' | |'''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B1= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= | |||
|A2= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B2= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C2= | |||
|A3= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B3= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C3= | |||
|Output= Drewniane drzwi, Świerkowe drzwi, Brzozowe drzwi, Tropikalne drzwi, Akacjowe drzwi, Ciemne dębowe drzwi |OA=3,3,3,3,3,3 | |||
}} | |||
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia na nie i przy pomocy [[Czerwony kamień (obwody)|elektryczności]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Drzwi|Żelazne drzwi]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= | ||
|A2= | |A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= | ||
|A3= | |A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= | ||
|Output= | |Output= Żelazne drzwi |OA=3 | ||
}} | }} | ||
| | |Żelazne drzwi mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy sygnału [[Pył czerwonego kamienia|Redstone]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 38: | Linia 49: | ||
}} | }} | ||
|Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności. | |Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Lej]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |B1= |C1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Skrzynia |C2= Sztabka żelaza | |||
|A3= |B3= Sztabka żelaza |C3= | |||
|Output= Lej | |||
}} | |||
|Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych [[Bloki#Kontenery|kontenerów]]. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Płyta naciskowa]]''' | |'''[[Płyta naciskowa]]''' | ||
|'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]''' | |'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]''' (''każdy rodzaj'') | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 49: | Linia 71: | ||
}} | }} | ||
|Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub [[Moby|mob]] na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot. | |Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub [[Moby|mob]] na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Wagowa płyta naciskowa]]''' | |||
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' (''lekka'') <br/> lub <br/> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' (''ciężka'') | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= |C2= | |||
|A3= Sztabka złota, Sztabka żelaza |B3= Sztabka złota, Sztabka żelaza |C3= | |||
|Output= Wagowa płyta naciskowa (lekka), Wagowa płyta naciskowa (ciężka) | |||
}} | |||
|Wysyła syganł, zależnie od ilości przedmiotów na nią wyrzuconych. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Przycisk]]''' | |'''[[Przycisk]]''' | ||
|'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]''' | |'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Deski]]''' (''każdy rodzaj'') | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 58: | Linia 91: | ||
|A2= |B2= Dębowe deski, Kamień |C2= | |A2= |B2= Dębowe deski, Kamień |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Drewniany przycisk, Przycisk | |Output= Drewniany przycisk, Przycisk | ||
}} | }} | ||
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą z [[łuk]]u. | |Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą z [[łuk]]u. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 80: | Linia 102: | ||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |A2= |B2= Patyk |C2= | ||
|A3= |B3= Bruk |C3= | |A3= |B3= Bruk |C3= | ||
|Output= Dźwignia | |Output= Dźwignia | ||
}} | }} | ||
|Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | |Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[ | |'''[[Zaczep na linkę]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Deski|Deska]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= Sztabka żelaza |C1= | ||
|A2= | |A2= |B2= Patyk |C2= | ||
|A3= | |A3= |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C3= | ||
|Output= Zaczep na linkę |OA= 2 | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Dzięki niemu można zamocować [[Nić|nici]] do potykacza. Gdy [[gracz]] lub [[mob]] przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia [[Nożyce|nożyc]] to zaczep wysyła sygnał [[Pył czerwonego kamienia|Redstone]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 126: | Linia 126: | ||
|Output= Przekaźnik |OA= | |Output= Przekaźnik |OA= | ||
}} | }} | ||
| Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | |Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Linia 137: | Linia 137: | ||
|Output= Komparator |OA= | |Output= Komparator |OA= | ||
}} | }} | ||
| Pozwala porównywać sygnały [[obwody z czerwonego kamienia|czerwonego kamienia]] o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od [[blok poleceń|bloku poleceń]] i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | |Pozwala porównywać sygnały [[obwody z czerwonego kamienia|czerwonego kamienia]] o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od [[blok poleceń|bloku poleceń]] i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Dozownik]]''' | |||
|'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Łuk]]''' <br> + <br> '''[[Pył czerwonego kamienia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= Łuk |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Dozownik | |||
}} | |||
|Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Podajnik]]''' | |||
|'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Pył czerwonego kamienia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Podajnik | |||
}} | |||
|Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 148: | Linia 170: | ||
|Output= Tłok | |Output= Tłok | ||
}} | }} | ||
|Używany do przesuwania bloków | |Używany do przesuwania bloków. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 159: | Linia 181: | ||
|Output= Lepki tłok | |Output= Lepki tłok | ||
}} | }} | ||
|Używany do przesuwania i przyciągania bloków | |Używany do przesuwania i przyciągania bloków. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 170: | Linia 192: | ||
|Output= Lampa | |Output= Lampa | ||
}} | }} | ||
| | |Wykorzystywana do oświetlenia. Topi [[śnieg]] i [[lód]]. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na [[czerwony kamień]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Furtka]]''' | |||
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Patyk |B2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Patyk | |||
|A3= Patyk |B3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Patyk | |||
|Output= Furtka, Furtka z brzozowego drewna, Furtka z świerkowego drewna, Furtka z tropikalnego drewna, Furtka z akacjowego drewna, Furtka z ciemnego drewna | |||
}} | |||
|Służy do przechodzenia przez płot. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Czerwona pochodnia]]''' | |||
|'''[[Pył czerwonego kamienia]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Czerwona pochodnia |OA= | |||
}} | |||
|Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało [[Światło|światła]]. | |||
|'''[[ | |- align="center" | ||
|'''[[ | |'''[[Blok czerwonego kamienia]]''' | ||
|'''[[Pył czerwonego kamienia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Pył czerwonego kamienia |B1= Pył czerwonego kamienia |C1= Pył czerwonego kamienia | |||
|A2= Pył czerwonego kamienia |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Pył czerwonego kamienia | |||
|A3= Pył czerwonego kamienia |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Pył czerwonego kamienia | |||
|Output= Blok czerwonego kamienia | |||
}} | |||
|Działa jak czerwona pochodnia, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania dużej ilości [[czerwony proszek|czerwonego proszku]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Pył czerwonego kamienia]]''' | |||
|'''[[Blok czerwonego kamienia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Blok czerwonego kamienia |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Pył czerwonego kamienia |OA=9 | |||
}} | |||
|Łatwy sposób na odzyskanie [[Pył czerwonego kamienia|czerwonego proszku]] z [[Blok czerwonego kamienia|bloku czerwonego kamienia]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Blok dźwiękowy|Instrument]]''' | |||
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Pył czerwonego kamienia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|A2= |B2= | |A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|A3= |B3= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, | |A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski , Akacjowe deski, Ciemne deski |C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|Output= | |Output= Instrument |OA= | ||
}} | }} | ||
| | |Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku, na którym stoi. | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Linia 192: | Linia 258: | ||
|Output= Detektor światła dziennego | |Output= Detektor światła dziennego | ||
}} | }} | ||
| Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła syganał w nocy). | |Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła syganał w nocy). | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Skrzynia z pułapką]]''' | |'''[[Skrzynia z pułapką|Skrzynia-pułapka]]''' | ||
|'''[[Zaczep na linkę]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | |'''[[Zaczep na linkę]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 203: | Linia 269: | ||
|Output= Skrzynia z pułapką | |Output= Skrzynia z pułapką | ||
}} | }} | ||
|Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła [[ | |Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła [[Pył czerwonego kamienia|Redstone]]. | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 19:18, 10 cze 2016
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drzwi | Deski |
|
Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia na nie i przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Żelazne drzwi | Sztabki żelaza |
|
Żelazne drzwi mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy sygnału Redstone. | ||||||||||||
| Klapa | Deski |
|
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||||||||||||
| Żelazna klapa | Sztabka żelaza |
|
Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Lej | Sztabka żelaza + Skrzynia |
|
Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych kontenerów. | ||||||||||||
| Płyta naciskowa | Kamień lub Deski (każdy rodzaj) |
|
Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub mob na niej stoi. Dodatkowo, drewniana płyta aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot. | ||||||||||||
| Wagowa płyta naciskowa | Sztabki złota (lekka) lub Sztabki żelaza (ciężka) |
|
Wysyła syganł, zależnie od ilości przedmiotów na nią wyrzuconych. | ||||||||||||
| Przycisk | Kamień lub Deski (każdy rodzaj) |
|
Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą z łuku. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Zaczep na linkę | Sztabka żelaza + Patyk + Deska |
|
Dzięki niemu można zamocować nici do potykacza. Gdy gracz lub mob przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia nożyc to zaczep wysyła sygnał Redstone. | ||||||||||||
| Przekaźnik | Kamień + Pył czerwonego kamienia + Czerwona pochodnia |
|
Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Komparator | Kamień + Czerwona pochodnia + Kwarc |
|
Pozwala porównywać sygnały czerwonego kamienia o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Pył czerwonego kamienia + Sztabka żelaza |
|
Używany do przesuwania bloków. | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Kula szlamu |
|
Używany do przesuwania i przyciągania bloków. | ||||||||||||
| Lampa | Pył czerwonego kamienia + Jasnogłaz |
|
Wykorzystywana do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na czerwony kamień. | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Czerwona pochodnia | Pył czerwonego kamienia + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało światła. | ||||||||||||
| Blok czerwonego kamienia | Pył czerwonego kamienia |
|
Działa jak czerwona pochodnia, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania dużej ilości czerwonego proszku. | ||||||||||||
| Pył czerwonego kamienia | Blok czerwonego kamienia |
|
Łatwy sposób na odzyskanie czerwonego proszku z bloku czerwonego kamienia. | ||||||||||||
| Instrument | Deski + Pył czerwonego kamienia |
|
Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku, na którym stoi. | ||||||||||||
| Detektor światła dziennego | Szkło + Kwarc + Drewniane półbloki |
|
Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła syganał w nocy). | ||||||||||||
| Skrzynia-pułapka | Zaczep na linkę + Skrzynia |
|
Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła Redstone. |