Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
dNie podano opisu zmian
komparator
Linia 5: Linia 5:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
!width="390"|Opis
!width="390"|Opis
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Drzwi]]'''
|'''[[Drzwi]]'''
Linia 15: Linia 16:
}}
}}
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i [[Czerwony kamień (obwody)|elektryczności]]. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności.
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i [[Czerwony kamień (obwody)|elektryczności]]. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Klapa]]'''
|'''[[Klapa]]'''
Linia 25: Linia 27:
}}
}}
|Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi.
|Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Płyta naciskowa|Płyta]]'''
|'''[[Płyta naciskowa|Płyta]]'''
Linia 35: Linia 38:
}}
}}
|Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub [[Moby|Mob]] na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q).
|Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub [[Moby|Mob]] na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q).
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Przycisk]]'''
|'''[[Przycisk]]'''
Linia 46: Linia 50:
}}
}}
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę.
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Czerwona pochodnia]]'''
|'''[[Czerwona pochodnia]]'''
Linia 56: Linia 61:
}}
}}
|Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie.
|Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Dźwignia]]'''
|'''[[Dźwignia]]'''
Linia 66: Linia 72:
}}
}}
|Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu.
|Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Dozownik]]'''
|'''[[Dozownik]]'''
Linia 76: Linia 83:
}}
}}
|Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]].
|Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Instrument]]'''
|'''[[Instrument]]'''
Linia 86: Linia 94:
}}
}}
| Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi.
| Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Przekaźnik]]'''
|'''[[Przekaźnik]]'''
Linia 95: Linia 104:
|Output= Przekaźnik |OA=  
|Output= Przekaźnik |OA=  
}}
}}
| Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku)
| Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku)
 
|-align="center"
|'''[[Komparator]]'''
|[[Kamień]] <br>+<br> [[Czerwona pochodnia]] <br>+<br> [[Kwarc]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Czerwona pochodnia |C1=
|A2= Czerwona pochodnia |B2= Kwarc |C2= Czerwona pochodnia
|A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień
|Output= Komparator |OA=
}}
| Pozwala porównywać sygnały [[obwody z czerwonego kamienia|czerwonego kamienia]] o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od [[blok poleceń|bloku poleceń]] i przesyłać energię w czasie rzeczywistym.
 
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Tłok]]'''
|'''[[Tłok]]'''
Linia 106: Linia 127:
}}
}}
|Używany do przesuwania bloków
|Używany do przesuwania bloków
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Tłok|Lepki tłok]]'''
|'''[[Tłok|Lepki tłok]]'''
Linia 117: Linia 139:
|Używany do przesuwania i przyciągania bloków
|Używany do przesuwania i przyciągania bloków
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Lampa]]'''
|'''[[Lampa]]'''
|[[Pył czerwonego kamienia]] + [[Glowstone]]
|[[Pył czerwonego kamienia]] + [[Glowstone]]
Linia 127: Linia 150:
|Wykorzystywany do oświetlenia. Topi [[śnieg]] i [[lód]]. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na [[czerwony kamień]].
|Wykorzystywany do oświetlenia. Topi [[śnieg]] i [[lód]]. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na [[czerwony kamień]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Zaczep na linkę]]'''
|'''[[Zaczep na linkę]]'''
|[[Sztabka żelaza]] +<br> [[Patyk]] + [[Deski]]
|[[Sztabka żelaza]] +<br> [[Patyk]] + [[Deski]]
Linia 136: Linia 160:
}}
}}
|Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem [[Obwody z czerwonego kamienia|obwodów z czerwonego kamienia]], reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach.
|Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem [[Obwody z czerwonego kamienia|obwodów z czerwonego kamienia]], reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach.
|}
|}


<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>

Wersja z 16:20, 20 lut 2013

Nazwa Składniki Crafting Opis
Drzwi Deski lub sztabki żelaza
Deski Deski
Drewniane drzwi
Deski Deski
Deski Deski
Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i elektryczności. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności.
Klapa Deski



Klapa
Deski Deski Deski
Deski Deski Deski
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi.
Płyta Deski lub kamienie



Drewniana płyta naciskowa



Deski Deski
Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub Mob na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q).
Przycisk Kamień lub deski



Drewniany przycisk

Deski



Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę.
Czerwona pochodnia Pył czerwonego kamienia + Patyk





Pył czerwonego kamienia



Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie.
Dźwignia Bruk + Patyk










Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu.
Dozownik Bruk + Łuk + Pył czerwonego kamienia








Pył czerwonego kamienia
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał.
Instrument Deski + Pył czerwonego kamienia
Deski Deski Deski Instrument
Deski Pył czerwonego kamienia Deski
Deski Deski Deski
Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi.
Przekaźnik Kamień + Pył czerwonego kamienia + Czerwona pochodnia





Pył czerwonego kamienia



Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku)
Komparator Kamień
+
Czerwona pochodnia
+
Kwarc










Pozwala porównywać sygnały czerwonego kamienia o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym.
Tłok Deski + Bruk + Pył czerwonego kamienia + Sztabka żelaza
Deski Deski Deski




Pył czerwonego kamienia
Używany do przesuwania bloków
Lepki tłok Tłok + Szlam





Slimeball



Używany do przesuwania i przyciągania bloków
Lampa Pył czerwonego kamienia + Glowstone

Pył czerwonego kamienia
Lampa
Pył czerwonego kamienia Glowstone Pył czerwonego kamienia

Pył czerwonego kamienia
Wykorzystywany do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na czerwony kamień.
Zaczep na linkę Sztabka żelaza +
Patyk + Deski








Deski
Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem obwodów z czerwonego kamienia, reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach.