Wybielacz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
dNie podano opisu zmian
Uzupełnienie artykułu.
Linia 12: Linia 12:


==Otrzymywanie==
==Otrzymywanie==
==[[Stół laboratoryjny]]==
Wybielacza nie ma w ekwipunku [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnego]]. Nie można go również zdobyć [[Polecenia|poleceniem]]. Jedyny sposób na jego pozyskanie jest [[stół laboratoryjny]].
 
===[[Stół laboratoryjny]]===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście
!Wyjście
!Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
|[[Woda w zlewce]] x3 + [[Podchloryn sodu]] x3
|{{Grid/Stół laboratoryjny|Woda w zlewce|Woda w zlewce|Woda w zlewce|Podchloryn sodu|Podchloryn sodu|Podchloryn sodu|typ=Ciecz}}
|{{Grid/Stół laboratoryjny|Woda w zlewce|Woda w zlewce|Woda w zlewce|Podchloryn sodu|Podchloryn sodu|Podchloryn sodu|typ=Ciecz}}
| rowspan="2" |{{Grid|Wybielacz}}
|{{Grid|Wybielacz}}
|- align="center"
|[[Woda w zlewce]] x3 + [[Podchloryn sodu]] x3
|}
|}


Linia 28: Linia 30:
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-  
|-
|'''Dowolny [[sztandar]]''' <br>+<br> '''Wybielacz'''
|'''Biała wełna'''
|Dowolna [[wełna]] (barwiona) <br>+<br> Wybielacz
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Jakikolwiek sztandar
|A2= Jakakolwiek wełna (barwiona)
|B2= Wybielacz
|B2= Wybielacz
|Output= Biały sztandar
|Output= Biała wełna
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|-
|-
|'''Dowolne [[łóżko]] (barwione)''' <br>+<br> '''Wybielacz'''
|'''Białe łóżko'''
|Dowolne [[łóżko]] (barwione) <br>+<br> Wybielacz
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Jakiekolwiek łóżko (barwione)
|A2= Jakiekolwiek łóżko (barwione)
Linia 47: Linia 52:
}}
}}
|-
|-
|'''Dowolny [[dywan]] (barwiony)''' <br>+<br> '''Wybielacz'''
|'''Biały dywan'''
|Dowolny [[dywan]] (barwiony) <br>+<br> Wybielacz
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Jakikolwiek dywan (barwiony)
|A2= Jakikolwiek dywan (barwiony)
Linia 55: Linia 61:
}}
}}
|-
|-
|'''Dowolna [[wełna]] (barwiona)''' <br>+<br> '''Wybielacz'''
|'''Biały sztandar'''
|Dowolny [[sztandar]] <br>+<br> Wybielacz
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Jakakolwiek wełna (barwiona)
|A2= Jakikolwiek sztandar
|B2= Wybielacz
|B2= Wybielacz
|Output= Biała wełna
|Output= Biały sztandar
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
== Wartości danych ==
=== ID ===
{| class="wikitable"
|+
!Nazwa
!Słowne ID
!Numeryczne ID
!Forma
!Klucz nazwy
|-
|[[Plik:Wybielacz.png|lewo|bezramki|32x32px]]Wybielacz
|<code>bleach</code>
|<code>451</code>
|Przedmiot
|<code>item.bleach.name</code>
|}
== Historia ==
{{Historia|education}}
{{Historia||1.0.27|[[Plik:Wybielacz.png|32px]] Dodano wybielacz.}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.4.0|[[Plik:Wybielacz.png|32px]] Dodano wybielacz.|snap=beta 1.2.20.1}}
{{Historia|foot}}
== Zgłaszanie błędów ==
Błędy związane z wybielaczem zgłaszaj [https://bugs.mojang.com/issues/?jql=project%20in%20%28MC%2C%20MCPE%29%20and%20%28resolution%20is%20empty%20or%20resolution%20in%20%281%2C%202%2C%206%29%29%20and%20%28summary%20~%20%22Bleach%22%29%20order%20by%20resolution%20desc tam].
== Zobacz też ==
* [[Stół laboratoryjny]]
* [[Pierwiastek chemiczny|Pierwiastki chemiczne]]
* [[Związki chemiczne]]


[[de:Bleichmittel]]
[[de:Bleichmittel]]

Wersja z 12:34, 2 lip 2021

Ten element dotyczy wyłącznie Education Edition i Bedrock Edition.
Wybielacz

Typ

Barwnik

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Wybielacz (ang. Bleach) - przedmiot używany do wybielania przedmiotów. Działa tak samo jak biały barwnik.

Otrzymywanie

Wybielacza nie ma w ekwipunku trybie kreatywnego. Nie można go również zdobyć poleceniem. Jedyny sposób na jego pozyskanie jest stół laboratoryjny.

Stół laboratoryjny

Składniki Wejście Wyjście
Woda w zlewce x3 + Podchloryn sodu x3










Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Biała wełna Dowolna wełna (barwiona)
+
Wybielacz
























Białe łóżko Dowolne łóżko (barwione)
+
Wybielacz
























Biały dywan Dowolny dywan (barwiony)
+
Wybielacz
























Biały sztandar Dowolny sztandar
+
Wybielacz

























Wartości danych

ID

Nazwa Słowne ID Numeryczne ID Forma Klucz nazwy
Wybielacz
bleach 451 Przedmiot item.bleach.name

Historia

Education Edition
1.0.27 Dodano wybielacz.
Bedrock Edition
1.4.0beta 1.2.20.1 Dodano wybielacz.

Zgłaszanie błędów

Błędy związane z wybielaczem zgłaszaj tam.

Zobacz też