Tłumaczenia gry: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Aktualizacja interwiki oraz artykułu |
→Dostępne języki: Aktualizacja |
||
| Linia 60: | Linia 60: | ||
==Dostępne języki== | ==Dostępne języki== | ||
Lista wszystkich | Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.10.2): | ||
{| class="wikitable sortable" style="width: 100%" | {| class="wikitable sortable" style="width: 100%" data-description="Current language list" | ||
|- | |- | ||
! scope="col" | # | ! scope="col" | # | ||
! scope="col" | Nazwa | ! scope="col" | Nazwa | ||
! scope="col" | Język | ! scope="col" | Język | ||
! scope="col" | | ! scope="col" | Kod | ||
! scope="col" | | ! scope="col" | Język urzędowy w | ||
! scope="col" | Wersja dodania | |||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | 1 | ! scope="row" style="height: 50px" | 1 | ||
| Afrikaans | | Afrikaans | ||
| | | Afrikaans | ||
| ''' | | af_ZA | ||
| '''RPA''' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
| Linia 79: | Linia 81: | ||
| style="text-align:right"|اللغة العربية | | style="text-align:right"|اللغة العربية | ||
| Arabski | | Arabski | ||
| ''' | | ar_SA | ||
| '''Afryka północna i Bliski Wschód''' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | 3 | ! scope="row" style="height: 50px" | 3 | ||
| Asturianu | | Asturianu | ||
| | | Asturyjski | ||
| ast_ES | |||
| '''Hiszpania''' | | '''Hiszpania''' | ||
| | | 1.7.4 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | 4 | ! scope="row" style="height: 50px" | 4 | ||
|Azərbaycanca | |||
| Azerski | |||
| az_AZ | |||
| '''Azerbejdżan''', Dagestan | |||
| 1.7.10 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 5 | |||
| Беларуская | |||
| Białoruski | |||
| be_BY | |||
| '''Białoruś''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 6 | |||
| Български | | Български | ||
| | | Bulgarski | ||
| bg_BG | |||
| '''Bułgaria''' | | '''Bułgaria''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 7 | ||
| Brezhoneg | |||
| Bretoński | |||
| br_FR | |||
| '''Francja''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 8 | |||
| Català | | Català | ||
| Kataloński | | Kataloński | ||
| '''Andora | | ca_ES | ||
| '''Hiszpania ''(Katalonia)'' i Andora''' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 9 | ||
| Čeština | | Čeština | ||
| | | Czechy | ||
| cs_CZ | |||
| '''Czechy''' | | '''Czechy''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 10 | ||
| Cymraeg | | Cymraeg | ||
| Walijski | | Walijski | ||
| cy_GB | |||
| '''Walia''' | | '''Walia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 11 | ||
| Dansk | | Dansk | ||
| Duński | | Duński | ||
| '''Dania, Wyspy Owcze | | da_DK | ||
| '''Dania''', Wyspy Owcze | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 12 | ||
| Deutsch | | Deutsch | ||
| Niemiecki | | Niemiecki | ||
| '''Niemcy | | de_DE | ||
| '''Niemcy''', Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Liechtenstein, Belgia | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 13 | ||
| Ελληνικά | | Ελληνικά | ||
| Grecki | | Grecki | ||
| '''Grecja | | el_GR | ||
| '''Grecja''', Cypr | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 14 | ||
| | | English (Australia) | ||
| | | Australijski angielski | ||
| en_AU | |||
| '''Australia''' | | '''Australia''' | ||
| 12w21b (1.3.1) | | 12w21b (1.3.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 15 | ||
| Canadian English | | Canadian English | ||
| | | Kanadyjski angielski | ||
| en_CA | |||
| '''Kanada''' | | '''Kanada''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 16 | ||
| English (UK) | | English (UK) | ||
| | | Brytyjski angielski | ||
| '''Wielka Brytania''' | | en_GB | ||
| 11w49a (1.1) | | '''Wielka Brytania''', Indie, Singapur, Irlandia... | ||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 17 | |||
| New Zealand English | |||
| Nowozelandzki angielski | |||
| en_NZ | |||
| '''Nowa Zelandia''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 18 | |||
|ɥsᴉlƃuƎ (ʞ∩) | |||
| Brytyjski angielski (odwrócony tekst) | |||
| en_UD | |||
| Wielka Brytania | |||
| 1.9.2 | |||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 19 | ||
| Pirate Speak | | Pirate Speak | ||
| Piracki | | Piracki angielski | ||
| ''' | | en_PT | ||
| '''Żaden (język internetowy)''' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 20 | ||
| English (US) | | English (US) | ||
| | | Amerykański angielski | ||
| en_US | |||
| '''USA''' | | '''USA''' | ||
| Pre 0.0.0 | | Pre 0.0.0 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 21 | ||
| Esperanto | | Esperanto | ||
| Esperanto | | Esperanto | ||
| ''' | | eo_UY | ||
| '''Język sztuczny (międzynarodowy)''' | |||
| 12w05a (1.2) | | 12w05a (1.2) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 22 | ||
| Español ( | | Español (Argentina) | ||
| | | Argentyński hiszpański | ||
| es_AR | |||
| '''Argentyna''' | | '''Argentyna''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 23 | ||
| Español ( | | Español (España) | ||
| Hiszpański | | Hiszpański | ||
| es_ES | |||
| '''Hiszpania''' | | '''Hiszpania''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 24 | ||
| Español ( | | Español (México) | ||
| | | Meksykański hiszpański | ||
| es_MX | |||
| '''Meksyk''' | | '''Meksyk''' | ||
| 1.1 | | 1.1 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 25 | ||
| Español ( | | Español (Uruguay) | ||
| | | Urugwajski hiszpański | ||
| es_UY | |||
| '''Urugwaj''' | | '''Urugwaj''' | ||
| 1.1 | | 1.1 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 26 | ||
| Español ( | | Español (Venezuela) | ||
| | | Wenezuelski hiszpański | ||
| es_VE | |||
| '''Wenezuela''' | | '''Wenezuela''' | ||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 27 | ||
| Eesti | | Eesti | ||
| Estoński | | Estoński | ||
| et_EE | |||
| '''Estonia''' | | '''Estonia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 28 | ||
| Euskara | | Euskara | ||
| Baskijski | | Baskijski | ||
| ''' | | eu_ES | ||
| '''Hiszpania ''(Kraj Basków)'' i Francja''' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 29 | ||
| style="text-align:right"|فارسی | |||
| Perski | |||
| fa_IR | |||
| '''Iran, Afganistan, Tadżykistan''' | |||
| 1.7.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 30 | |||
| Suomi | | Suomi | ||
| Fiński | | Fiński | ||
| fi_FI | |||
| '''Finlandia''' | | '''Finlandia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 31 | ||
| Français | | Filipino | ||
| Filipiński | |||
| fil_PH | |||
| '''Filipiny''' | |||
| 1.7.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 32 | |||
| Føroyskt | |||
| Farerski | |||
| fo_FO | |||
| '''Wyspy Owcze''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 33 | |||
| Français | |||
| Francuski | | Francuski | ||
| ''' | | fr_FR | ||
| '''Francja''', Belgia, Monako, Szwajcaria... | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 34 | ||
| Français | | Français québécois | ||
| | | Kanadyjski francuski | ||
| fr_CA | |||
| '''Kanada''' | | '''Kanada''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 35 | ||
| Frysk | |||
| Fryzyjski | |||
| fy_NL | |||
| '''Holandia (Fryzja)''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 36 | |||
| Gaeilge | | Gaeilge | ||
| Irlandzki | | Irlandzki | ||
| ga_IE | |||
| '''Irlandia''' | | '''Irlandia''' | ||
| 12w21b (1.3.1) | | 12w21b (1.3.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 37 | ||
| Gàidhlig | |||
| Szkocki | |||
| gd_GB | |||
| '''Szkocja''' | |||
| 1.9.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 38 | |||
| Galego | | Galego | ||
| | | Galicja | ||
| '''Galicja''' | | gl_ES | ||
| '''Galicja (Hiszpania)''' | |||
| 1.1 | | 1.1 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 39 | ||
| Gaelg | |||
| Język manx | |||
| gv_IM | |||
| '''Wyspa Man''' | |||
| 1.7.4 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 40 | |||
| style="text-align:right"|עברית | | style="text-align:right"|עברית | ||
| Hebrajski | | Hebrajski | ||
| he_IL | |||
| '''Izrael''' | | '''Izrael''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 41 | ||
| हिन्दी | | हिन्दी | ||
| | | Indyjski | ||
| hi_IN | |||
| '''Indie''' | | '''Indie''' | ||
| 1.1 | | 1.1 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 42 | ||
| Hrvatski | | Hrvatski | ||
| Chorwacki | | Chorwacki | ||
| ''' | | hr_HR | ||
| '''Chorwacja, Bośnia i Hercegowina''' | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 43 | ||
| Magyar | | Magyar | ||
| Węgierski | | Węgierski | ||
| hu_HU | |||
| '''Węgry''' | | '''Węgry''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 44 | ||
| Հայերեն | | Հայերեն | ||
| | | Armeński | ||
| hy_AM | |||
| '''Armenia''' | | '''Armenia''' | ||
| 13w38c (1.7) | | 13w38c (1.7) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 45 | ||
| Bahasa Indonesia | | Bahasa Indonesia | ||
| Indonezyjski | | Indonezyjski | ||
| ''' | | id_ID | ||
| '''Indonezja''' | |||
| 12w21b (1.3.1) | | 12w21b (1.3.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 46 | ||
| Íslenska | | Íslenska | ||
| Islandzki | | Islandzki | ||
| is_IS | |||
| '''Islandia''' | | '''Islandia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 47 | ||
| Italiano | | Italiano | ||
| Włoski | | Włoski | ||
| '''Włochy''' | | it_IT | ||
| '''Włochy''', Szwajcaria, San Marino, Watykan | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 48 | ||
| 日本語 | | 日本語 | ||
| Japoński | | Japoński | ||
| ja_JP | |||
| '''Japonia''' | | '''Japonia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 49 | ||
| la .lojban. | |||
| Lojban | |||
| jbo_EN | |||
| '''Język sztuczny''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 50 | |||
| ქართული | | ქართული | ||
| Gruziński | | Gruziński | ||
| ka_GE | |||
| '''Gruzja''' | | '''Gruzja''' | ||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 51 | ||
| 한국어 | | 한국어 | ||
| Koreański | | Koreański | ||
| ''' | | ko_KR | ||
| '''Korea Południowa''' i '''Korea Północna''' | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 52 | ||
| | | Kölsch/Ripoarisch | ||
| Kölsch/Ripoarisch | |||
| ksh_DE | |||
| '''Niemcy''' (Nadrenia), Belgia, Holandia | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 53 | |||
|Kernewek | |||
| Kornwalijski | | Kornwalijski | ||
| kw_GB | |||
| '''Kornwalia''' | | '''Kornwalia''' | ||
| 13w02a (1.5) | | 13w02a (1.5) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 54 | ||
| | |Latina | ||
| | | Łacina | ||
| la_VA | |||
| '''Watykan''' | | '''Watykan''' | ||
| 13w38c (1.7) | | 13w38c (1.7) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 55 | ||
| Lëtzebuergesch | | Lëtzebuergesch | ||
| | | Luksemburski | ||
| '''Luksemburg''' | | lb_LU | ||
| '''Luksemburg''', Niemcy, Francja, Belgia | |||
| 13w38c (1.7) | | 13w38c (1.7) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 56 | ||
| Limburgs | |||
| Limburgijski | |||
| li_LI | |||
| '''Holandia''', Belgia, Niemcy | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 57 | |||
| LOLCAT | |||
| LOLCAT | |||
| lol_US | |||
| '''Żaden (język internetowy)''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 58 | |||
| Lietuvių | | Lietuvių | ||
| Litewski | | Litewski | ||
| lt_LT | |||
| '''Litwa''' | | '''Litwa''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 59 | ||
| Latviešu | | Latviešu | ||
| Łotewski | | Łotewski | ||
| lv_LV | |||
| '''Łotwa''' | | '''Łotwa''' | ||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! score="row" style="height: 50px" | 60 | ||
| Te Reo Māori | |||
| Maoryski | |||
| mi_NZ | |||
| '''Nowa Zelandia''' | |||
| 1.7.10 | |||
|- | |||
! score="row" style="height: 50px" | 61 | |||
| Македонски | |||
| Macedoński | |||
| mk_MK | |||
| '''Macedonia''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 62 | |||
| Bahasa Melayu | | Bahasa Melayu | ||
| | | Malajski | ||
| '''Malezja, Singapur | | ms_MY | ||
| '''Malezja''', Singapur, Brunei | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 63 | ||
| Malti | | Malti | ||
| Maltański | | Maltański | ||
| mt_MT | |||
| '''Malta''' | | '''Malta''' | ||
| 12w07a (1.2)<ref | | 12w07a (1.2)<ref>Maltański został dodany w 11w49a ale następnie wycofany w 12w01a. Został dodany ponownie w 12w07a.</ref> | ||
|- | |||
| scope="row" style="height: 50px | 64 | |||
| Platdüütsk | |||
| Dolnoniemiecki | |||
| nds_DE | |||
| Północne '''Niemcy''', Holandia | |||
| 1.7.4 | |||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 65 | ||
| Nederlands | | Nederlands | ||
| Niderlandzki | | Niderlandzki | ||
| ''' | | nl_NL | ||
| '''Holandia''', Belgia, Surinam | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 66 | ||
| Norsk | | Norsk Nynorsk | ||
| Norweski | | Norweski Nynorsk (Nowonorweski) | ||
| nn_NO | |||
| '''Norwegia''' | | '''Norwegia''' | ||
| 11w49a | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 67 | ||
| Norsk | | Norsk | ||
| Norweski | | Norweski | ||
| no_NO | |||
| '''Norwegia''' | | '''Norwegia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1)<ref>Plik 'no_NO.lang' został znaleziony w plikach języków w 11w49a, ale nie został wtedy dodany do gry. Plik dodano do menu językowego w 13w02a.</ref> | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 68 | ||
| Occitan | |||
| Occitan | | Occitan | ||
| | | oc_FR | ||
| '''Oksytania | | '''Oksytania''' (Hiszpania) | ||
| 13w38c (1.7) | | 13w38c (1.7) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 69 | ||
| Polski | | Polski | ||
| Polski | | Polski | ||
| pl_PL | |||
| '''Polska''' | | '''Polska''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 70 | ||
| Português ( | | Português (Brasil) | ||
| | | Brazylijski portugalski | ||
| pt_BR | |||
| '''Brazylia''' | | '''Brazylia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 71 | ||
| | | Português (Portugal) | ||
| Portugalski | | Portugalski | ||
| '''Portugalia, Angola, Mozambik | | pt_PT | ||
| '''Portugalia''', Angola, Mozambik ... | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 72 | ||
| Quenya | | Quenya | ||
| | | Quenya (Elficki) | ||
| ''' | | qya_AA | ||
| '''Język stworzony na podstawie Lord of the Rings: Valinor''' | |||
| 1.1 | | 1.1 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 73 | ||
| Română | | Română | ||
| Rumuński | | Rumuński | ||
| '''Rumunia | | ro_RO | ||
| '''Rumunia''', Mołdawia, ''Naddniestrze'' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 74 | ||
| | | Русский | ||
| Rosyjski | | Rosyjski | ||
| '''Rosja | | ru_RU | ||
| '''Rosja''', Kazachstan, Kirgistan... | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 75 | ||
| Davvisámegiella | |||
| Lapoński | |||
| sme | |||
| '''Laponia''' (Norwegia, Szwecja, Finlandia) | |||
| 1.8 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 76 | |||
| Slovenčina | | Slovenčina | ||
| Słowacki | | Słowacki | ||
| sk_SK | |||
| '''Słowacja''' | | '''Słowacja''' | ||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 77 | ||
| Slovenščina | | Slovenščina | ||
| Słoweński | | Słoweński | ||
| sl_SI | |||
| '''Słowenia''' | | '''Słowenia''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 78 | ||
| Af-Soomaali | |||
| Somalijski | |||
| so_SO | |||
| '''Somalia''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 79 | |||
|Shqip | |||
| Albański | |||
| sq_AL | |||
| '''Albania''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 80 | |||
| Српски | | Српски | ||
| Serbski | | Serbski | ||
| '''Serbia | | sr_SP | ||
| '''Serbia''' '''Kosowo''', Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 81 | ||
| Svenska | | Svenska | ||
| Szwedzki | | Szwedzki | ||
| '''Szwecja | | sv_SE | ||
| '''Szwecja''', Finlandia | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 82 | ||
| ภาษาไทย | | ภาษาไทย | ||
| Tajski | | Tajski | ||
| th_TH | |||
| '''Tajlandia''' | | '''Tajlandia''' | ||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 83 | ||
| Filipino | |||
| Filipiński | |||
| tl_PH | |||
| '''Filipiny''' | |||
| 1.7.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 84 | |||
| tlhIngan Hol | | tlhIngan Hol | ||
| | | Klingon | ||
| ''' | | tlh_AA | ||
| '''Język sztuczny (stworzony na podstawie Star Trek: the Klingon Empire)''' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 85 | ||
| Türkçe | | Türkçe | ||
| Turecki | | Turecki | ||
| tr_TR | |||
| '''Turcja''' | | '''Turcja''' | ||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 86 | |||
| Talossan | |||
| Talossan | |||
| tzl_TZL | |||
| '''Język sztuczny''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 87 | ||
| Українська | | Українська | ||
| Ukraiński | | Ukraiński | ||
| '''Ukraina''' | | uk_UA | ||
| '''Ukraina''', ''Naddniestrze'' | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 88 | ||
| Valencià | | Valencià | ||
| Walencki | | Walencki | ||
| ca-val_ES | |||
| '''Hiszpania''' | | '''Hiszpania''' | ||
| | | 1.7.4 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 89 | ||
| Tiếng Việt | | Tiếng Việt | ||
| Wietnamski | | Wietnamski | ||
| vi_VN | |||
| '''Wietnam''' | | '''Wietnam''' | ||
| 1.1 | | 1.1 | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 90 | ||
| 简体中文 | | 简体中文 | ||
| Chiński (Uproszczony) | | Chiński (Uproszczony) | ||
| '''Chiny | | zh_CN | ||
| '''Chiny''', Singapur | |||
| 11w49a (1.1) | | 11w49a (1.1) | ||
|- | |- | ||
! scope="row" style="height: 50px" | | ! scope="row" style="height: 50px" | 91 | ||
| 繁體中文 | | 繁體中文 | ||
| Chiński (Tradycyjny) | | Chiński (Tradycyjny) | ||
| '''Tajwan, Hong Kong, Makau | | zh_TW | ||
| '''Tajwan''', Hong Kong, Makau. | |||
| 12w01a (1.1) | | 12w01a (1.1) | ||
|} | |} | ||
Wersja z 12:43, 7 lip 2016
Tłumaczenia gry zostały dodane w wersji 1.1. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 68 językach (w tym mowa piratów). Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.
Historia
| Wersja | Dodano | Usunięto | W sumie | |
|---|---|---|---|---|
| Wydanie | Snapshot | |||
| 1.1 | 11w49a | 35 | - | 36 |
| 12w01a | 17 | 3 | 50 | |
| (1.1 release) | 6 | - | 56 | |
| 1.2 | 12w05a | 1 | - | 57 |
| 12w07a | 1 | - | 58 | |
| 1.3.1 | 12w21b | 3 | - | 61 |
| 1.5 | 13w02a | 2 | 1 | 62 |
| 1.7.2 | 13w38c | 4 | - | 66 |
Dostępne języki
Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.10.2):
| # | Nazwa | Język | Kod | Język urzędowy w | Wersja dodania |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Afrikaans | Afrikaans | af_ZA | RPA | 12w01a (1.1) |
| 2 | اللغة العربية | Arabski | ar_SA | Afryka północna i Bliski Wschód | 12w01a (1.1) |
| 3 | Asturianu | Asturyjski | ast_ES | Hiszpania | 1.7.4 |
| 4 | Azərbaycanca | Azerski | az_AZ | Azerbejdżan, Dagestan | 1.7.10 |
| 5 | Беларуская | Białoruski | be_BY | Białoruś | 1.9 |
| 6 | Български | Bulgarski | bg_BG | Bułgaria | 11w49a (1.1) |
| 7 | Brezhoneg | Bretoński | br_FR | Francja | 1.9 |
| 8 | Català | Kataloński | ca_ES | Hiszpania (Katalonia) i Andora | 12w01a (1.1) |
| 9 | Čeština | Czechy | cs_CZ | Czechy | 11w49a (1.1) |
| 10 | Cymraeg | Walijski | cy_GB | Walia | 11w49a (1.1) |
| 11 | Dansk | Duński | da_DK | Dania, Wyspy Owcze | 11w49a (1.1) |
| 12 | Deutsch | Niemiecki | de_DE | Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Liechtenstein, Belgia | 11w49a (1.1) |
| 13 | Ελληνικά | Grecki | el_GR | Grecja, Cypr | 12w01a (1.1) |
| 14 | English (Australia) | Australijski angielski | en_AU | Australia | 12w21b (1.3.1) |
| 15 | Canadian English | Kanadyjski angielski | en_CA | Kanada | 11w49a (1.1) |
| 16 | English (UK) | Brytyjski angielski | en_GB | Wielka Brytania, Indie, Singapur, Irlandia... | 11w49a (1.1) |
| 17 | New Zealand English | Nowozelandzki angielski | en_NZ | Nowa Zelandia | 1.9 |
| 18 | ɥsᴉlƃuƎ (ʞ∩) | Brytyjski angielski (odwrócony tekst) | en_UD | Wielka Brytania | 1.9.2 |
| 19 | Pirate Speak | Piracki angielski | en_PT | Żaden (język internetowy) | 12w01a (1.1) |
| 20 | English (US) | Amerykański angielski | en_US | USA | Pre 0.0.0 |
| 21 | Esperanto | Esperanto | eo_UY | Język sztuczny (międzynarodowy) | 12w05a (1.2) |
| 22 | Español (Argentina) | Argentyński hiszpański | es_AR | Argentyna | 11w49a (1.1) |
| 23 | Español (España) | Hiszpański | es_ES | Hiszpania | 11w49a (1.1) |
| 24 | Español (México) | Meksykański hiszpański | es_MX | Meksyk | 1.1 |
| 25 | Español (Uruguay) | Urugwajski hiszpański | es_UY | Urugwaj | 1.1 |
| 26 | Español (Venezuela) | Wenezuelski hiszpański | es_VE | Wenezuela | 12w01a (1.1) |
| 27 | Eesti | Estoński | et_EE | Estonia | 11w49a (1.1) |
| 28 | Euskara | Baskijski | eu_ES | Hiszpania (Kraj Basków) i Francja | 12w01a (1.1) |
| 29 | فارسی | Perski | fa_IR | Iran, Afganistan, Tadżykistan | 1.7.2 |
| 30 | Suomi | Fiński | fi_FI | Finlandia | 11w49a (1.1) |
| 31 | Filipino | Filipiński | fil_PH | Filipiny | 1.7.2 |
| 32 | Føroyskt | Farerski | fo_FO | Wyspy Owcze | 1.9 |
| 33 | Français | Francuski | fr_FR | Francja, Belgia, Monako, Szwajcaria... | 11w49a (1.1) |
| 34 | Français québécois | Kanadyjski francuski | fr_CA | Kanada | 11w49a (1.1) |
| 35 | Frysk | Fryzyjski | fy_NL | Holandia (Fryzja) | 1.9 |
| 36 | Gaeilge | Irlandzki | ga_IE | Irlandia | 12w21b (1.3.1) |
| 37 | Gàidhlig | Szkocki | gd_GB | Szkocja | 1.9.2 |
| 38 | Galego | Galicja | gl_ES | Galicja (Hiszpania) | 1.1 |
| 39 | Gaelg | Język manx | gv_IM | Wyspa Man | 1.7.4 |
| 40 | עברית | Hebrajski | he_IL | Izrael | 11w49a (1.1) |
| 41 | हिन्दी | Indyjski | hi_IN | Indie | 1.1 |
| 42 | Hrvatski | Chorwacki | hr_HR | Chorwacja, Bośnia i Hercegowina | 11w49a (1.1) |
| 43 | Magyar | Węgierski | hu_HU | Węgry | 11w49a (1.1) |
| 44 | Հայերեն | Armeński | hy_AM | Armenia | 13w38c (1.7) |
| 45 | Bahasa Indonesia | Indonezyjski | id_ID | Indonezja | 12w21b (1.3.1) |
| 46 | Íslenska | Islandzki | is_IS | Islandia | 11w49a (1.1) |
| 47 | Italiano | Włoski | it_IT | Włochy, Szwajcaria, San Marino, Watykan | 11w49a (1.1) |
| 48 | 日本語 | Japoński | ja_JP | Japonia | 11w49a (1.1) |
| 49 | la .lojban. | Lojban | jbo_EN | Język sztuczny | 1.9 |
| 50 | ქართული | Gruziński | ka_GE | Gruzja | 12w01a (1.1) |
| 51 | 한국어 | Koreański | ko_KR | Korea Południowa i Korea Północna | 11w49a (1.1) |
| 52 | Kölsch/Ripoarisch | Kölsch/Ripoarisch | ksh_DE | Niemcy (Nadrenia), Belgia, Holandia | 1.9 |
| 53 | Kernewek | Kornwalijski | kw_GB | Kornwalia | 13w02a (1.5) |
| 54 | Latina | Łacina | la_VA | Watykan | 13w38c (1.7) |
| 55 | Lëtzebuergesch | Luksemburski | lb_LU | Luksemburg, Niemcy, Francja, Belgia | 13w38c (1.7) |
| 56 | Limburgs | Limburgijski | li_LI | Holandia, Belgia, Niemcy | 1.9 |
| 57 | LOLCAT | LOLCAT | lol_US | Żaden (język internetowy) | 1.9 |
| 58 | Lietuvių | Litewski | lt_LT | Litwa | 11w49a (1.1) |
| 59 | Latviešu | Łotewski | lv_LV | Łotwa | 12w01a (1.1) |
| 60 | Te Reo Māori | Maoryski | mi_NZ | Nowa Zelandia | 1.7.10 |
| 61 | Македонски | Macedoński | mk_MK | Macedonia | 1.9 |
| 62 | Bahasa Melayu | Malajski | ms_MY | Malezja, Singapur, Brunei | 12w01a (1.1) |
| 63 | Malti | Maltański | mt_MT | Malta | 12w07a (1.2)[1] |
| 64 | Platdüütsk | Dolnoniemiecki | nds_DE | Północne Niemcy, Holandia | 1.7.4 |
| 65 | Nederlands | Niderlandzki | nl_NL | Holandia, Belgia, Surinam | 11w49a (1.1) |
| 66 | Norsk Nynorsk | Norweski Nynorsk (Nowonorweski) | nn_NO | Norwegia | 11w49a (1.1) |
| 67 | Norsk | Norweski | no_NO | Norwegia | 11w49a (1.1)[2] |
| 68 | Occitan | Occitan | oc_FR | Oksytania (Hiszpania) | 13w38c (1.7) |
| 69 | Polski | Polski | pl_PL | Polska | 11w49a (1.1) |
| 70 | Português (Brasil) | Brazylijski portugalski | pt_BR | Brazylia | 11w49a (1.1) |
| 71 | Português (Portugal) | Portugalski | pt_PT | Portugalia, Angola, Mozambik ... | 11w49a (1.1) |
| 72 | Quenya | Quenya (Elficki) | qya_AA | Język stworzony na podstawie Lord of the Rings: Valinor | 1.1 |
| 73 | Română | Rumuński | ro_RO | Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze | 12w01a (1.1) |
| 74 | Русский | Rosyjski | ru_RU | Rosja, Kazachstan, Kirgistan... | 11w49a (1.1) |
| 75 | Davvisámegiella | Lapoński | sme | Laponia (Norwegia, Szwecja, Finlandia) | 1.8 |
| 76 | Slovenčina | Słowacki | sk_SK | Słowacja | 12w01a (1.1) |
| 77 | Slovenščina | Słoweński | sl_SI | Słowenia | 11w49a (1.1) |
| 78 | Af-Soomaali | Somalijski | so_SO | Somalia | 1.9 |
| 79 | Shqip | Albański | sq_AL | Albania | 1.9 |
| 80 | Српски | Serbski | sr_SP | Serbia Kosowo, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra | 12w01a (1.1) |
| 81 | Svenska | Szwedzki | sv_SE | Szwecja, Finlandia | 11w49a (1.1) |
| 82 | ภาษาไทย | Tajski | th_TH | Tajlandia | 12w01a (1.1) |
| 83 | Filipino | Filipiński | tl_PH | Filipiny | 1.7.2 |
| 84 | tlhIngan Hol | Klingon | tlh_AA | Język sztuczny (stworzony na podstawie Star Trek: the Klingon Empire) | 12w01a (1.1) |
| 85 | Türkçe | Turecki | tr_TR | Turcja | 11w49a (1.1) |
| 86 | Talossan | Talossan | tzl_TZL | Język sztuczny | 1.9 |
| 87 | Українська | Ukraiński | uk_UA | Ukraina, Naddniestrze | 12w01a (1.1) |
| 88 | Valencià | Walencki | ca-val_ES | Hiszpania | 1.7.4 |
| 89 | Tiếng Việt | Wietnamski | vi_VN | Wietnam | 1.1 |
| 90 | 简体中文 | Chiński (Uproszczony) | zh_CN | Chiny, Singapur | 11w49a (1.1) |
| 91 | 繁體中文 | Chiński (Tradycyjny) | zh_TW | Tajwan, Hong Kong, Makau. | 12w01a (1.1) |