Tłumaczenia gry: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Aktualizacja interwiki oraz artykułu
Linia 60: Linia 60:


==Dostępne języki==
==Dostępne języki==
Lista wszystkich dostępnów języków (stan na wersję 1.8.6):
Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.10.2):


{| class="wikitable sortable" style="width: 100%"
{| class="wikitable sortable" style="width: 100%" data-description="Current language list"
|-
|-
! scope="col" | #
! scope="col" | #
! scope="col" | Nazwa
! scope="col" | Nazwa
! scope="col" | Język
! scope="col" | Język
! scope="col" | Oficjalny język w
! scope="col" | Kod
! scope="col" | Dodano w wersji
! scope="col" | Język urzędowy w
! scope="col" | Wersja dodania
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 1
! scope="row" style="height: 50px" | 1
| Afrikaans
| Afrikaans
| Afrykański
| Afrikaans
| '''Południowa Afryka'''
| af_ZA
| '''RPA'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
Linia 79: Linia 81:
| style="text-align:right"|اللغة العربية
| style="text-align:right"|اللغة العربية
| Arabski
| Arabski
| '''Północna Afryka i Bliski i Środkowy Wschód'''
| ar_SA
| '''Afryka północna i Bliski Wschód'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 3
! scope="row" style="height: 50px" | 3
| Asturianu
| Asturianu
| Asturleoński
| Asturyjski
| ast_ES
| '''Hiszpania'''
| '''Hiszpania'''
| Brak danych
| 1.7.4
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 4
! scope="row" style="height: 50px" | 4
|Azərbaycanca
| Azerski
| az_AZ
| '''Azerbejdżan''', Dagestan
| 1.7.10
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 5
| Беларуская
| Białoruski
| be_BY
| '''Białoruś'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 6
| Български
| Български
| Bułgarski
| Bulgarski
| bg_BG
| '''Bułgaria'''
| '''Bułgaria'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 5
! scope="row" style="height: 50px" | 7
| Brezhoneg
| Bretoński
| br_FR
| '''Francja'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 8
| Català
| Català
| Kataloński
| Kataloński
| '''Andora i Katalonia'''
| ca_ES
| '''Hiszpania ''(Katalonia)'' i Andora'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 6
! scope="row" style="height: 50px" | 9
| Čeština
| Čeština
| Czeski
| Czechy
| cs_CZ
| '''Czechy'''
| '''Czechy'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 7
! scope="row" style="height: 50px" | 10
| Cymraeg
| Cymraeg
| Walijski
| Walijski
| cy_GB
| '''Walia'''
| '''Walia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 8
! scope="row" style="height: 50px" | 11
| Dansk
| Dansk
| Duński
| Duński
| '''Dania, Wyspy Owcze i Grenlandia'''
| da_DK
| '''Dania''', Wyspy Owcze
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 9
! scope="row" style="height: 50px" | 12
| Deutsch
| Deutsch
| Niemiecki
| Niemiecki
| '''Niemcy i kraje niemieckojęzyczne'''  
| de_DE
| '''Niemcy''', Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Liechtenstein, Belgia
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 10
! scope="row" style="height: 50px" | 13
| Ελληνικά
| Ελληνικά
| Grecki
| Grecki
| '''Grecja, Cypr'''
| el_GR
| '''Grecja''', Cypr
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 11
! scope="row" style="height: 50px" | 14
| Australian English
| English (Australia)
| Angielski (Australijski)
| Australijski angielski
| en_AU
| '''Australia'''
| '''Australia'''
| 12w21b (1.3.1)
| 12w21b (1.3.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 12
! scope="row" style="height: 50px" | 15
| Canadian English
| Canadian English
| Angielski (Kanadyjski)
| Kanadyjski angielski
| en_CA
| '''Kanada'''
| '''Kanada'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 13
! scope="row" style="height: 50px" | 16
| English (UK)
| English (UK)
| Angielski (Brytyjski)
| Brytyjski angielski
| '''Wielka Brytania'''
| en_GB
| 11w49a (1.1)
| '''Wielka Brytania''', Indie, Singapur, Irlandia...
| 11w49a (1.1)
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 17
| New Zealand English
| Nowozelandzki angielski
| en_NZ
| '''Nowa Zelandia'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 18
|ɥsᴉlƃuƎ (ʞ∩)
| Brytyjski angielski (odwrócony tekst)
| en_UD
| Wielka Brytania
| 1.9.2
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 14
! scope="row" style="height: 50px" | 19
| Pirate Speak
| Pirate Speak
| Piracki (Angielski)
| Piracki angielski
| '''Brak'''
| en_PT
| '''Żaden (język internetowy)'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 15
! scope="row" style="height: 50px" | 20
| English (US)
| English (US)
| Angielski (Amerykański)
| Amerykański angielski
| en_US
| '''USA'''
| '''USA'''
| Pre 0.0.0
| Pre 0.0.0
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 16
! scope="row" style="height: 50px" | 21
| Esperanto (Mondo)
| Esperanto
| Esperanto (Język międzynarodowy)
| Esperanto
| '''-'''
| eo_UY
| '''Język sztuczny (międzynarodowy)'''
| 12w05a (1.2)
| 12w05a (1.2)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 17
! scope="row" style="height: 50px" | 22
| Español (Ar)
| Español (Argentina)
| Hiszbański (Argentyński)
| Argentyński hiszpański
| es_AR
| '''Argentyna'''
| '''Argentyna'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 18
! scope="row" style="height: 50px" | 23
| Español (Es)
| Español (España)
| Hiszpański
| Hiszpański
| es_ES
| '''Hiszpania'''
| '''Hiszpania'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 19
! scope="row" style="height: 50px" | 24
| Español (Me)
| Español (México)
| Hiszpański (Meksykański)
| Meksykański hiszpański
| es_MX
| '''Meksyk'''
| '''Meksyk'''
| 1.1
| 1.1
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 20
! scope="row" style="height: 50px" | 25
| Español (Ur)
| Español (Uruguay)
| Hiszpański (Urugwajski)
| Urugwajski hiszpański
| es_UY
| '''Urugwaj'''
| '''Urugwaj'''
| 1.1
| 1.1
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 21
! scope="row" style="height: 50px" | 26
| Español (Ve)
| Español (Venezuela)
| Hiszpański (Wenezuelski)
| Wenezuelski hiszpański
| es_VE
| '''Wenezuela'''
| '''Wenezuela'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 22
! scope="row" style="height: 50px" | 27
| Eesti
| Eesti
| Estoński
| Estoński
| et_EE
| '''Estonia'''
| '''Estonia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 23
! scope="row" style="height: 50px" | 28
| Euskara
| Euskara
| Baskijski
| Baskijski
| '''Francja i Hispania (Kraje Bastyjskie)'''
| eu_ES
| '''Hiszpania ''(Kraj Basków)'' i Francja'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 24
! scope="row" style="height: 50px" | 29
| style="text-align:right"|فارسی
| Perski
| fa_IR
| '''Iran, Afganistan, Tadżykistan'''
| 1.7.2
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 30
| Suomi
| Suomi
| Fiński
| Fiński
| fi_FI
| '''Finlandia'''
| '''Finlandia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 25
! scope="row" style="height: 50px" | 31
| Français (Fr)
| Filipino
| Filipiński
| fil_PH
| '''Filipiny'''
| 1.7.2
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 32
| Føroyskt
| Farerski
| fo_FO
| '''Wyspy Owcze'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 33
| Français
| Francuski
| Francuski
| '''Francuski'''
| fr_FR
| '''Francja''', Belgia, Monako, Szwajcaria...
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 26
! scope="row" style="height: 50px" | 34
| Français (Ca)
| Français québécois
| Francuski (Kanadyjski)
| Kanadyjski francuski
| fr_CA
| '''Kanada'''
| '''Kanada'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 27
! scope="row" style="height: 50px" | 35
| Frysk
| Fryzyjski
| fy_NL
| '''Holandia (Fryzja)'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 36
| Gaeilge
| Gaeilge
| Irlandzki
| Irlandzki
| ga_IE
| '''Irlandia'''
| '''Irlandia'''
| 12w21b (1.3.1)
| 12w21b (1.3.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 28
! scope="row" style="height: 50px" | 37
| Gàidhlig
| Szkocki
| gd_GB
| '''Szkocja'''
| 1.9.2
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 38
| Galego
| Galego
| Galicyjski
| Galicja
| '''Galicja'''
| gl_ES
| '''Galicja (Hiszpania)'''
| 1.1
| 1.1
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 29
! scope="row" style="height: 50px" | 39
| Gaelg
| Język manx
| gv_IM
| '''Wyspa Man'''
| 1.7.4
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 40
| style="text-align:right"|עברית
| style="text-align:right"|עברית
| Hebrajski
| Hebrajski
| he_IL
| '''Izrael'''
| '''Izrael'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 30
! scope="row" style="height: 50px" | 41
| हिन्दी
| हिन्दी
| Hinduski
| Indyjski
| hi_IN
| '''Indie'''
| '''Indie'''
| 1.1
| 1.1
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 31
! scope="row" style="height: 50px" | 42
| Hrvatski
| Hrvatski
| Chorwacki
| Chorwacki
| '''Chorwacia, Bośnia i Hercegowina'''
| hr_HR
| '''Chorwacja, Bośnia i Hercegowina'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 32
! scope="row" style="height: 50px" | 43
| Magyar
| Magyar
| Węgierski
| Węgierski
| hu_HU
| '''Węgry'''
| '''Węgry'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 33
! scope="row" style="height: 50px" | 44
| Հայերեն
| Հայերեն
| Ormiański
| Armeński
| hy_AM
| '''Armenia'''
| '''Armenia'''
| 13w38c (1.7)
| 13w38c (1.7)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 34
! scope="row" style="height: 50px" | 45
| Bahasa Indonesia
| Bahasa Indonesia
| Indonezyjski
| Indonezyjski
| '''Indonezia'''
| id_ID
| '''Indonezja'''
| 12w21b (1.3.1)
| 12w21b (1.3.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 35
! scope="row" style="height: 50px" | 46
| Íslenska
| Íslenska
| Islandzki
| Islandzki
| is_IS
| '''Islandia'''
| '''Islandia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 36
! scope="row" style="height: 50px" | 47
| Italiano
| Italiano
| Włoski
| Włoski
| '''Włochy'''
| it_IT
| '''Włochy''', Szwajcaria, San Marino, Watykan
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 37
! scope="row" style="height: 50px" | 48
| 日本語
| 日本語
| Japoński
| Japoński
| ja_JP
| '''Japonia'''
| '''Japonia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 38
! scope="row" style="height: 50px" | 49
| la .lojban.
| Lojban
| jbo_EN
| '''Język sztuczny'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 50
| ქართული
| ქართული
| Gruziński
| Gruziński
| ka_GE
| '''Gruzja'''
| '''Gruzja'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 39
! scope="row" style="height: 50px" | 51
| 한국어
| 한국어
| Koreański
| Koreański
| '''Północna i Południowa Korea'''
| ko_KR
| '''Korea Południowa''' i '''Korea Północna'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 40
! scope="row" style="height: 50px" | 52
| Kernowek
| Kölsch/Ripoarisch
| Kölsch/Ripoarisch
| ksh_DE
| '''Niemcy''' (Nadrenia), Belgia, Holandia
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 53
|Kernewek
| Kornwalijski
| Kornwalijski
| kw_GB
| '''Kornwalia'''
| '''Kornwalia'''
| 13w02a (1.5)
| 13w02a (1.5)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 41
! scope="row" style="height: 50px" | 54
| Lingua Latina
|Latina
| Łaciński
| Łacina
| la_VA
| '''Watykan'''
| '''Watykan'''
| 13w38c (1.7)
| 13w38c (1.7)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 42
! scope="row" style="height: 50px" | 55
| Lëtzebuergesch
| Lëtzebuergesch
| luksemburski
| Luksemburski
| '''Luksemburg'''
| lb_LU
| '''Luksemburg''', Niemcy, Francja, Belgia
| 13w38c (1.7)
| 13w38c (1.7)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 43
! scope="row" style="height: 50px" | 56
| Limburgs
| Limburgijski
| li_LI
| '''Holandia''', Belgia, Niemcy
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 57
| LOLCAT
| LOLCAT
| lol_US
| '''Żaden (język internetowy)'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 58
| Lietuvių
| Lietuvių
| Litewski
| Litewski
| lt_LT
| '''Litwa'''
| '''Litwa'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 44
! scope="row" style="height: 50px" | 59
| Latviešu  
| Latviešu  
| Łotewski
| Łotewski
| lv_LV
| '''Łotwa'''
| '''Łotwa'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 45
! score="row" style="height: 50px" | 60
| Te Reo Māori
| Maoryski
| mi_NZ
| '''Nowa Zelandia'''
| 1.7.10
|-
! score="row" style="height: 50px" | 61
| Македонски
| Macedoński
| mk_MK
| '''Macedonia'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 62
| Bahasa Melayu
| Bahasa Melayu
| Malezyjski
| Malajski
| '''Malezja, Singapur i Brunei'''
| ms_MY
| '''Malezja''', Singapur, Brunei
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 46
! scope="row" style="height: 50px" | 63
| Malti
| Malti
| Maltański
| Maltański
| mt_MT
| '''Malta'''
| '''Malta'''
| 12w07a (1.2)<ref group="note">Maltański został dodany w 11w49a, ale został usunięty w 12w01a. Potem został ponownie dodany w 12w07a.</ref>
| 12w07a (1.2)<ref>Maltański został dodany w 11w49a ale następnie wycofany w 12w01a. Został dodany ponownie w 12w07a.</ref>
|-
| scope="row" style="height: 50px | 64
| Platdüütsk
| Dolnoniemiecki
| nds_DE
| Północne '''Niemcy''', Holandia
| 1.7.4
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 47
! scope="row" style="height: 50px" | 65
| Nederlands
| Nederlands
| Niderlandzki
| Niderlandzki
| '''Niderlandy (Holandia)'''
| nl_NL
| '''Holandia''', Belgia, Surinam
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 48
! scope="row" style="height: 50px" | 66
| Norsk
| Norsk Nynorsk
| Norweski
| Norweski Nynorsk (Nowonorweski)
| nn_NO
| '''Norwegia'''
| '''Norwegia'''
| 11w49a/13w02a (1.1)<ref>Plik 'no_NO.lang' został znaleziony w 11w49a, ale nie dało się go wybrać z menu języków. no_NO został dodany do menu języków w 13w02a.</ref>
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 49
! scope="row" style="height: 50px" | 67
| Norsk Nynorsk
| Norsk
| Norweski
| Norweski
| no_NO
| '''Norwegia'''
| '''Norwegia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)<ref>Plik 'no_NO.lang' został znaleziony w plikach języków w 11w49a, ale nie został wtedy dodany do gry. Plik dodano do menu językowego w 13w02a.</ref>
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 50
! scope="row" style="height: 50px" | 68
| Occitan
| Occitan
| Occitan
| Oksytański
| oc_FR
| '''Oksytania (Val d'Aran w Hiszpanii, południowa Francja, kilkanaście alpejskich dolin na zachodzie Włoch)'''
| '''Oksytania''' (Hiszpania)
| 13w38c (1.7)
| 13w38c (1.7)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 51
! scope="row" style="height: 50px" | 69
| Polski
| Polski
| Polski
| Polski
| pl_PL
| '''Polska'''
| '''Polska'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 52
! scope="row" style="height: 50px" | 70
| Português (Br)
| Português (Brasil)
| Portugalski Brazylijski
| Brazylijski portugalski
| pt_BR
| '''Brazylia'''
| '''Brazylia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 53
! scope="row" style="height: 50px" | 71
| Portuguese (Po)
| Português (Portugal)
| Portugalski
| Portugalski
| '''Portugalia, Angola, Mozambik, ...'''
| pt_PT
| '''Portugalia''', Angola, Mozambik ...
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 54
! scope="row" style="height: 50px" | 72
| Quenya
| Quenya
| Quenejski (Wysokich Elfów)
| Quenya (Elficki)
| '''Wymyślony język (Władca Pierścieni: Valinor, Lindon i Rivendell)'''
| qya_AA
| '''Język stworzony na podstawie Lord of the Rings: Valinor'''
| 1.1
| 1.1
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 55
! scope="row" style="height: 50px" | 73
| Română
| Română
| Rumuński
| Rumuński
| '''Rumunia i Mołdawia'''
| ro_RO
| '''Rumunia''', Mołdawia, ''Naddniestrze''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 56
! scope="row" style="height: 50px" | 74
| Pусский
| Русский
| Rosyjski
| Rosyjski
| '''Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, ...'''
| ru_RU
| '''Rosja''', Kazachstan, Kirgistan...
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 57
! scope="row" style="height: 50px" | 75
| Davvisámegiella
| Lapoński
| sme
| '''Laponia''' (Norwegia, Szwecja, Finlandia)
| 1.8
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 76
| Slovenčina
| Slovenčina
| Słowacki
| Słowacki
| sk_SK
| '''Słowacja'''
| '''Słowacja'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 58
! scope="row" style="height: 50px" | 77
| Slovenščina
| Slovenščina
| Słoweński
| Słoweński
| sl_SI
| '''Słowenia'''
| '''Słowenia'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 59
! scope="row" style="height: 50px" | 78
| Af-Soomaali
| Somalijski
| so_SO
| '''Somalia'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 79
|Shqip
| Albański
| sq_AL
| '''Albania'''
| 1.9
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 80
| Српски
| Српски
| Serbski
| Serbski
| '''Serbia, Kosowo, Bośnia i Hercegowina i Czarnogóra'''
| sr_SP
| '''Serbia''' '''Kosowo''', Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 60
! scope="row" style="height: 50px" | 81
| Svenska
| Svenska
| Szwedzki
| Szwedzki
| '''Szwecja, Finlandia'''
| sv_SE
| '''Szwecja''', Finlandia
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 61
! scope="row" style="height: 50px" | 82
| ภาษาไทย
| ภาษาไทย
| Tajski
| Tajski
| th_TH
| '''Tajlandia'''
| '''Tajlandia'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 62
! scope="row" style="height: 50px" | 83
| Filipino
| Filipiński
| tl_PH
| '''Filipiny'''
| 1.7.2
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 84
| tlhIngan Hol
| tlhIngan Hol
| Klingoński
| Klingon
| '''Wymyślony język (Star Trek: Klingon)'''
| tlh_AA
| '''Język sztuczny (stworzony na podstawie Star Trek: the Klingon Empire)'''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 63
! scope="row" style="height: 50px" | 85
| Türkçe
| Türkçe
| Turecki
| Turecki
| tr_TR
| '''Turcja'''
| '''Turcja'''
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 86
| Talossan
| Talossan
| tzl_TZL
| '''Język sztuczny'''
| 1.9
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 64
! scope="row" style="height: 50px" | 87
| Українська
| Українська
| Ukraiński
| Ukraiński
| '''Ukraina'''
| uk_UA
| '''Ukraina''', ''Naddniestrze''
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 65
! scope="row" style="height: 50px" | 88
| Valencià
| Valencià
| Walencki
| Walencki
| ca-val_ES
| '''Hiszpania'''
| '''Hiszpania'''
| Brak danych
| 1.7.4
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 66
! scope="row" style="height: 50px" | 89
| Tiếng Việt
| Tiếng Việt
| Wietnamski
| Wietnamski
| vi_VN
| '''Wietnam'''
| '''Wietnam'''
| 1.1
| 1.1
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 67
! scope="row" style="height: 50px" | 90
| 简体中文
| 简体中文
| Chiński (Uproszczony)
| Chiński (Uproszczony)
| '''Chiny, Singapur'''
| zh_CN
| '''Chiny''', Singapur
| 11w49a (1.1)
| 11w49a (1.1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 68
! scope="row" style="height: 50px" | 91
| 繁體中文
| 繁體中文
| Chiński (Tradycyjny)
| Chiński (Tradycyjny)
| '''Tajwan, Hong Kong, Makau'''
| zh_TW
| '''Tajwan''', Hong Kong, Makau.
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|-
|}
|}



Wersja z 12:43, 7 lip 2016

Tłumaczenia gry zostały dodane w wersji 1.1. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 68 językach (w tym mowa piratów). Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.

Historia

Wersja Dodano Usunięto W sumie
Wydanie Snapshot
1.1 11w49a 35 - 36
12w01a 17 3 50
(1.1 release) 6 - 56
1.2 12w05a 1 - 57
12w07a 1 - 58
1.3.1 12w21b 3 - 61
1.5 13w02a 2 1 62
1.7.2 13w38c 4 - 66

Dostępne języki

Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.10.2):

# Nazwa Język Kod Język urzędowy w Wersja dodania
1 Afrikaans Afrikaans af_ZA RPA 12w01a (1.1)
2 اللغة العربية Arabski ar_SA Afryka północna i Bliski Wschód 12w01a (1.1)
3 Asturianu Asturyjski ast_ES Hiszpania 1.7.4
4 Azərbaycanca Azerski az_AZ Azerbejdżan, Dagestan 1.7.10
5 Беларуская Białoruski be_BY Białoruś 1.9
6 Български Bulgarski bg_BG Bułgaria 11w49a (1.1)
7 Brezhoneg Bretoński br_FR Francja 1.9
8 Català Kataloński ca_ES Hiszpania (Katalonia) i Andora 12w01a (1.1)
9 Čeština Czechy cs_CZ Czechy 11w49a (1.1)
10 Cymraeg Walijski cy_GB Walia 11w49a (1.1)
11 Dansk Duński da_DK Dania, Wyspy Owcze 11w49a (1.1)
12 Deutsch Niemiecki de_DE Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Liechtenstein, Belgia 11w49a (1.1)
13 Ελληνικά Grecki el_GR Grecja, Cypr 12w01a (1.1)
14 English (Australia) Australijski angielski en_AU Australia 12w21b (1.3.1)
15 Canadian English Kanadyjski angielski en_CA Kanada 11w49a (1.1)
16 English (UK) Brytyjski angielski en_GB Wielka Brytania, Indie, Singapur, Irlandia... 11w49a (1.1)
17 New Zealand English Nowozelandzki angielski en_NZ Nowa Zelandia 1.9
18 ɥsᴉlƃuƎ (ʞ∩) Brytyjski angielski (odwrócony tekst) en_UD Wielka Brytania 1.9.2
19 Pirate Speak Piracki angielski en_PT Żaden (język internetowy) 12w01a (1.1)
20 English (US) Amerykański angielski en_US USA Pre 0.0.0
21 Esperanto Esperanto eo_UY Język sztuczny (międzynarodowy) 12w05a (1.2)
22 Español (Argentina) Argentyński hiszpański es_AR Argentyna 11w49a (1.1)
23 Español (España) Hiszpański es_ES Hiszpania 11w49a (1.1)
24 Español (México) Meksykański hiszpański es_MX Meksyk 1.1
25 Español (Uruguay) Urugwajski hiszpański es_UY Urugwaj 1.1
26 Español (Venezuela) Wenezuelski hiszpański es_VE Wenezuela 12w01a (1.1)
27 Eesti Estoński et_EE Estonia 11w49a (1.1)
28 Euskara Baskijski eu_ES Hiszpania (Kraj Basków) i Francja 12w01a (1.1)
29 فارسی Perski fa_IR Iran, Afganistan, Tadżykistan 1.7.2
30 Suomi Fiński fi_FI Finlandia 11w49a (1.1)
31 Filipino Filipiński fil_PH Filipiny 1.7.2
32 Føroyskt Farerski fo_FO Wyspy Owcze 1.9
33 Français Francuski fr_FR Francja, Belgia, Monako, Szwajcaria... 11w49a (1.1)
34 Français québécois Kanadyjski francuski fr_CA Kanada 11w49a (1.1)
35 Frysk Fryzyjski fy_NL Holandia (Fryzja) 1.9
36 Gaeilge Irlandzki ga_IE Irlandia 12w21b (1.3.1)
37 Gàidhlig Szkocki gd_GB Szkocja 1.9.2
38 Galego Galicja gl_ES Galicja (Hiszpania) 1.1
39 Gaelg Język manx gv_IM Wyspa Man 1.7.4
40 עברית Hebrajski he_IL Izrael 11w49a (1.1)
41 हिन्दी Indyjski hi_IN Indie 1.1
42 Hrvatski Chorwacki hr_HR Chorwacja, Bośnia i Hercegowina 11w49a (1.1)
43 Magyar Węgierski hu_HU Węgry 11w49a (1.1)
44 Հայերեն Armeński hy_AM Armenia 13w38c (1.7)
45 Bahasa Indonesia Indonezyjski id_ID Indonezja 12w21b (1.3.1)
46 Íslenska Islandzki is_IS Islandia 11w49a (1.1)
47 Italiano Włoski it_IT Włochy, Szwajcaria, San Marino, Watykan 11w49a (1.1)
48 日本語 Japoński ja_JP Japonia 11w49a (1.1)
49 la .lojban. Lojban jbo_EN Język sztuczny 1.9
50 ქართული Gruziński ka_GE Gruzja 12w01a (1.1)
51 한국어 Koreański ko_KR Korea Południowa i Korea Północna 11w49a (1.1)
52 Kölsch/Ripoarisch Kölsch/Ripoarisch ksh_DE Niemcy (Nadrenia), Belgia, Holandia 1.9
53 Kernewek Kornwalijski kw_GB Kornwalia 13w02a (1.5)
54 Latina Łacina la_VA Watykan 13w38c (1.7)
55 Lëtzebuergesch Luksemburski lb_LU Luksemburg, Niemcy, Francja, Belgia 13w38c (1.7)
56 Limburgs Limburgijski li_LI Holandia, Belgia, Niemcy 1.9
57 LOLCAT LOLCAT lol_US Żaden (język internetowy) 1.9
58 Lietuvių Litewski lt_LT Litwa 11w49a (1.1)
59 Latviešu Łotewski lv_LV Łotwa 12w01a (1.1)
60 Te Reo Māori Maoryski mi_NZ Nowa Zelandia 1.7.10
61 Македонски Macedoński mk_MK Macedonia 1.9
62 Bahasa Melayu Malajski ms_MY Malezja, Singapur, Brunei 12w01a (1.1)
63 Malti Maltański mt_MT Malta 12w07a (1.2)[1]
64 Platdüütsk Dolnoniemiecki nds_DE Północne Niemcy, Holandia 1.7.4
65 Nederlands Niderlandzki nl_NL Holandia, Belgia, Surinam 11w49a (1.1)
66 Norsk Nynorsk Norweski Nynorsk (Nowonorweski) nn_NO Norwegia 11w49a (1.1)
67 Norsk Norweski no_NO Norwegia 11w49a (1.1)[2]
68 Occitan Occitan oc_FR Oksytania (Hiszpania) 13w38c (1.7)
69 Polski Polski pl_PL Polska 11w49a (1.1)
70 Português (Brasil) Brazylijski portugalski pt_BR Brazylia 11w49a (1.1)
71 Português (Portugal) Portugalski pt_PT Portugalia, Angola, Mozambik ... 11w49a (1.1)
72 Quenya Quenya (Elficki) qya_AA Język stworzony na podstawie Lord of the Rings: Valinor 1.1
73 Română Rumuński ro_RO Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze 12w01a (1.1)
74 Русский Rosyjski ru_RU Rosja, Kazachstan, Kirgistan... 11w49a (1.1)
75 Davvisámegiella Lapoński sme Laponia (Norwegia, Szwecja, Finlandia) 1.8
76 Slovenčina Słowacki sk_SK Słowacja 12w01a (1.1)
77 Slovenščina Słoweński sl_SI Słowenia 11w49a (1.1)
78 Af-Soomaali Somalijski so_SO Somalia 1.9
79 Shqip Albański sq_AL Albania 1.9
80 Српски Serbski sr_SP Serbia Kosowo, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra 12w01a (1.1)
81 Svenska Szwedzki sv_SE Szwecja, Finlandia 11w49a (1.1)
82 ภาษาไทย Tajski th_TH Tajlandia 12w01a (1.1)
83 Filipino Filipiński tl_PH Filipiny 1.7.2
84 tlhIngan Hol Klingon tlh_AA Język sztuczny (stworzony na podstawie Star Trek: the Klingon Empire) 12w01a (1.1)
85 Türkçe Turecki tr_TR Turcja 11w49a (1.1)
86 Talossan Talossan tzl_TZL Język sztuczny 1.9
87 Українська Ukraiński uk_UA Ukraina, Naddniestrze 12w01a (1.1)
88 Valencià Walencki ca-val_ES Hiszpania 1.7.4
89 Tiếng Việt Wietnamski vi_VN Wietnam 1.1
90 简体中文 Chiński (Uproszczony) zh_CN Chiny, Singapur 11w49a (1.1)
91 繁體中文 Chiński (Tradycyjny) zh_TW Tajwan, Hong Kong, Makau. 12w01a (1.1)


Przypisy

  1. Maltański został dodany w 11w49a ale następnie wycofany w 12w01a. Został dodany ponownie w 12w07a.
  2. Plik 'no_NO.lang' został znaleziony w plikach języków w 11w49a, ale nie został wtedy dodany do gry. Plik dodano do menu językowego w 13w02a.