Torbiel z atramentem: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Pilifs (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Qwert225 (dyskusja | edycje)
Dodano barwienie gliny i szkła
Linia 8: Linia 8:
}}
}}


'''Atrament''' jest otrzymywany z [[kałamarnica|kałamarnic]] poprzez zabicie ich. Umożliwia otrzymanie najciemniejszego podstawowego [[barwniki|barwnika]]. Od wersji 12w17a dzięki niemu można tworzyć [[Książka z piórem|książkę z piórem]]
'''Atrament''' jest otrzymywany z [[kałamarnica|kałamarnic]] poprzez zabicie ich. Od wersji 12w17a dzięki niemu można tworzyć [[Książka z piórem|książkę z piórem]].


== Użycie ==
== Zastosowanie ==


* Pozwala wytworzyć czarną [[wełna|wełnę]] po dodaniu do bloku białej wełny.
* Pozwala wytworzyć czarną [[wełna|wełnę]], [[szkło]] i [[Utwardzona glina|utwardzoną glinę]].
* Pozwala zafarbować [[Owca|owcę]] na czarno aby otrzymać 1-3 sztuki czarnej wełny po jej ostrzyżeniu.
* Malowanie [[zbroja|skórzanej zbroi]] i obroży [[wilk|psom]]
* Malowanie [[zbroja|skórzanej zbroi]] i obroży [[wilk|psom]]
* Jest kluczowym składnikiem przy tworzeniu [[szary barwnik|szarego]] i [[jasnoszary barwnik|jasnoszarego barwnika]].
* Jest kluczowym składnikiem przy tworzeniu [[szary barwnik|szarego]] i [[jasnoszary barwnik|jasnoszarego barwnika]].
Linia 27: Linia 28:
|}
|}


== Crafting ==


Przykłady możliwości użycia atramentu w craftingu:
Przykłady możliwości użycia atramentu w craftingu:
Linia 36: Linia 36:
!Przed » Po
!Przed » Po
|-
|-
! align="center"| Atrament +<br />[[Mączka kostna]]
! align="center"| '''Atrament''' +<br />[[Mączka kostna]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 45: Linia 45:
}}
}}
|-
|-
! align="center"| Atrament +<br />[[Mączka kostna]]
! align="center"| '''Atrament''' +<br />[[Mączka kostna]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 54: Linia 54:
}}
}}
|-
|-
! align="center"| Atrament +<br />[[Wełna]]   
! align="center"| '''Atrament''' +<br />[[Wełna]]   
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 63: Linia 63:
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Pióro]] <br>+<br>[[Atrament]] <br>+<br>[[Książka]]
| align="center"| [[Utwardzona glina]] +<br>'''Atrament'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Utwardzona glina|B1= Utwardzona glina|C1= Utwardzona glina
|A2= Utwardzona glina|B2= Atrament |C2= Utwardzona glina
|A3= Utwardzona glina |B3= Utwardzona glina |C3= Utwardzona glina
|Output=Czarno barwiona glina  |OA=8
}}
|-
| align="center"| [[Szkło]] +<br> '''Atrament'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło
|A2= Szkło|B2= Atrament |C2= Szkło
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło
|Output=Czarno barwione szkło  |OA=8
}}
|-
| align="center"| [[Pióro]] <br>+<br>'''Atrament''' <br>+<br>[[Książka]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1

Wersja z 21:13, 15 lut 2014

Torbiel z atramentem
Typ

Barwnik

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak

Rzadkość

Pospolita


Atrament jest otrzymywany z kałamarnic poprzez zabicie ich. Od wersji 12w17a dzięki niemu można tworzyć książkę z piórem.

Zastosowanie

W połączeniu atramentu z: Uzyskuje się:
ItemCSS.png/553 Mączka kostna ItemCSS.png/603 Szary barwnik
ItemCSS.png/553 Mączka kostna x2 ItemCSS.png/606 Jasnoszary barwnik


Przykłady możliwości użycia atramentu w craftingu:

Składniki Przed » Po
Atrament +
Mączka kostna




Atrament




Atrament +
Mączka kostna




Atrament




Atrament +
Wełna




Atrament




Utwardzona glina +
Atrament
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina Czarno barwiona glina
Utwardzona glina Atrament Utwardzona glina
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina
Szkło +
Atrament



Czarno barwione szkło

Atrament



Pióro
+
Atrament
+
Książka







Atrament