Blok netherowej cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Jak 'Tylko dla ekskluzywnej wersji' jak na ang. wiki jest innaczej.
Poprawki
Linia 1: Linia 1:
{{Stub}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Nether Cegła.jpg
|wygląd=Nether Cegła.jpg
Linia 18: Linia 15:
}}
}}


'''Netherowa cegła''' jest to rodzaj [[bloki|bloku]], który można znaleźć w [[Nether]]ze. Po raz pierwszy pojawiła się w Minecraft Beta 1.9 Pre-Release 1. Tworzy ona twierdze generowane w Netherze, budując ich ściany i filary wspierające. Od wersji 1.5 Blok netherowej cegły można stworzyć z czterech [[Netherowa cegła|netherowych cegieł]], które możemy uzyskać po przepaleniu [[netherrack]]a.
'''Blok netherowej cegły''' to [[blok]], który można znaleźć w [[Nether]]ze. Został dodany w wersji [[Historia_wersji/Nieoficjalne_wersje|Beta 1.9 Pre-Release 1]]. Tworzy on [[Forteca Netheru|Fortecę Netheru]] budując jej ściany i filary wspierające. Od wersji 1.5 można go stworzyć z czterech [[Netherowa cegła|netherowych cegieł]], które możemy uzyskać po przepaleniu [[netherrack]]a.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable"
|-
! Blok
! Twardość
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=337|Blok netherowej cegły|Netherowa cegła (blok)}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 2
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| style="background-color:#fbb" | 10
| style="background-color:#bdffc4" | 1.5
| style="background-color:#bdffc4" | 0.75
| style="background-color:#bdffc4" | 0.5
| style="background-color:#bdffc4" | 0.4
| style="background-color:#bdffc4" | 0.25
|}


=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Wejście » Wyjście
|-
|-
| align="center" | [[Netherowa cegła]]
| align="center" | '''[[Netherowa cegła]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=             |B1=             |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= Netherowa cegła |B2= Netherowa cegła |C2=
|A2= Netherowa cegła |B2= Netherowa cegła |C2=
|A3= Netherowa cegła |B3= Netherowa cegła |C3=
|A3= Netherowa cegła |B3= Netherowa cegła |C3=
Linia 36: Linia 59:
|}
|}


==Zastosowania==
== Zastosowanie ==
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
! Składniki
! Składniki
Linia 43: Linia 67:
! rowspan="3" |Blok netherowej cegły
! rowspan="3" |Blok netherowej cegły
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Blok netherowej cegły |B1=                 |C1=
|A1= Blok netherowej cegły |B1= |C1=
|A2= Blok netherowej cegły |B2= Blok netherowej cegły |C2=  
|A2= Blok netherowej cegły |B2= Blok netherowej cegły |C2=  
|A3= Blok netherowej cegły |B3= Blok netherowej cegły |C3= Blok netherowej cegły
|A3= Blok netherowej cegły |B3= Blok netherowej cegły |C3= Blok netherowej cegły
Linia 50: Linia 74:
|-
|-
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=                 |B1=                 |C1=
|A1= |B1=|C1=
|A2= Blok netherowej cegły |B2= Blok netherowej cegły  |C2= Blok netherowej cegły
|A2= Blok netherowej cegły |B2= Blok netherowej cegły  |C2= Blok netherowej cegły
|A3= Blok netherowej cegły |B3= Blok netherowej cegły  |C3= Blok netherowej cegły
|A3= Blok netherowej cegły |B3= Blok netherowej cegły  |C3= Blok netherowej cegły
Linia 57: Linia 81:
|-
|-
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=                 |B1=                 |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2=                 |B2=                 |C2=  
|A2= |B2= |C2=  
|A3= Blok netherowej cegły |B3= Blok netherowej cegły  |C3= Blok netherowej cegły
|A3= Blok netherowej cegły |B3= Blok netherowej cegły  |C3= Blok netherowej cegły
|Output= Półblok z netherowej cegły |OA=6
|Output= Półblok z netherowej cegły |OA=6
Linia 67: Linia 91:


{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano netherową cegłe.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano netherową cegłę.}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Dodano trzecie zastosowanie dla bloku netherowej cegły - [[Półblok|półblok z netherowej cegły]].}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Z bloku netherowej cegły można tworzyć [[Półblok|półblok z netherowej cegły]].}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano recepturę tworzenia dla bloku netherowej cegły.}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano recepturę tworzenia dla bloku netherowej cegły.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
Linia 80: Linia 104:


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Cegła ta w przeciwieństwie do [[netherrack|netherracku]] nie pali się ciągłym płomieniem.
* Cegła ta, w przeciwieństwie do [[netherrack|netherracku]], nie pali się ciągłym płomieniem.
 
== Zobacz też ==
* [[Netherowa cegła]]
* [[Blok czerwonej Netherowej cegły]]


{{Bloki}}
{{Bloki}}

Wersja z 18:23, 28 cze 2016

Blok netherowej cegły
Typ

Nether

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

?

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Blok netherowej cegły to blok, który można znaleźć w Netherze. Został dodany w wersji Beta 1.9 Pre-Release 1. Tworzy on Fortecę Netheru budując jej ściany i filary wspierające. Od wersji 1.5 można go stworzyć z czterech netherowych cegieł, które możemy uzyskać po przepaleniu netherracka.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/337 Blok netherowej cegły 2 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
10 1.5 0.75 0.5 0.4 0.25

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Netherowa cegła










Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Blok netherowej cegły



Schody z netherowej cegły









Płot z netherowej cegły









Półblok z netherowej cegły






Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre1Dodano netherową cegłę.
1.4.612w49aZ bloku netherowej cegły można tworzyć półblok z netherowej cegły.
1.513w01aDodano recepturę tworzenia dla bloku netherowej cegły.
Pocket Edition Alpha
0.6.0Dodano Netherowe cegły.
Mają własny crafting i zastosowanie.
0.12.1build 1Dodano możliwość stworzenia płotu i półbloku z netherowej cegły.
Netherowe cegły występują naturalnie w fortecach Netheru.
0.14.2Netherowa cegła teraz ma jaśniejszą teksturę.
Console Edition
TU7CU11.00Dodano netherowe cegły.
TU9Dodano możliwość stworzenia netherowej cegły.

Ciekawostki

  • Cegła ta, w przeciwieństwie do netherracku, nie pali się ciągłym płomieniem.

Zobacz też