Blok nacieku: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Rozszerzenie wartości danych i zmiany w historii
Linia 2: Linia 2:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok nacieku.png
|wygląd=Blok nacieku.png
|odnawialne=tak
|typ=Naturalny
|łączenie=Tak(64)
|fizyka=Nie
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|opórtnt=1
|światło=Nie
|światło=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|palność=Nie
|palność=Nie
}}
}}
'''Blok nacieku''' - blok dekoracyjny.
'''Blok nacieku''' blok dekoracyjny.


==Otrzymywanie==
== Otrzymywanie ==
===Naturalne generowanie===
 
=== Naturalne generowanie ===
Bloki nacieku występują naturalnie w jaskiniach.
Bloki nacieku występują naturalnie w jaskiniach.


===Niszczenie===
=== Niszczenie ===
Bloki nacieku wymagają kilofa, aby zostały wykopane. Blok wykopany innym narzędziem lub ręką nic nie upuszcza.
Bloki nacieku wymagają kilofa, aby zostały wykopane. Blok wykopany innym narzędziem lub ręką nic nie upuszcza.


Linia 42: Linia 46:
|style="text-align:left; background-color:#eaecf0"| {{ItemSprite|sztabka-złota}} '''Złoty''' || {{tc|tak|0,2}}
|style="text-align:left; background-color:#eaecf0"| {{ItemSprite|sztabka-złota}} '''Złoty''' || {{tc|tak|0,2}}
|}
|}
*Czasy dotyczą niezaklętych narzędzi używanych przez graczy bez efektów, mierzone w sekundach.
<nowiki>*</nowiki>Czasy dotyczą niezaklętych narzędzi używanych przez graczy bez efektów, mierzone w sekundach.


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
Linia 58: Linia 62:
|}
|}


==Zastosowanie==
== Zastosowanie ==
Obecnie blok jest wykorzystywany głównie do celów dekoracyjnych.
Obecnie blok jest wykorzystywany głównie do celów dekoracyjnych.


==Wartości danych==
== Wartości danych ==


''[[Java Edition|Java Edition]]:''
=== ID ===
''[[Java Edition]]:''


{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Nazwa !! ID słowne !! Klucz tłumaczenia
! Nazwa !! Identyfikator !! Forma !! Tagi bloku !! Klucz tłumaczenia
|-
|-
| Blok nacieku || dripstone || block.minecraft.dripstone
| {{BlockSprite|blok-nacieku}} Blok nacieku || {{Code|dripstone_block}} || Blok,<br>Przedmiot || {{Code|mineable/pickaxe}} || {{Code|block.minecraft.dripstone_block}}
|}
|}


==Historia==
''[[Bedrock Edition]]:''
 
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! ID przedmiotu !! Klucz tłumaczenia
|-
| {{BlockSprite|blok-nacieku}} Blok nacieku || {{Code|dripstone}} || {{Code|572}} || Blok,<br>Przedmiot || {{Code|dripstone_block}} || {{Code|tile.dripstone_block.name}}
|}
 
== Historia ==
{{Historia||3 października, 2020|link=https://www.youtube.com/watch?v=DBvZ2Iqmm3M&t=23m14s|Blok nacieków jest pokazany bez nazwy w [[MINECON#2020|Minecraft Live 2020]] w biomie jaskiń naciekowych.}}
{{Historia||3 października, 2020|link=https://www.youtube.com/watch?v=DBvZ2Iqmm3M&t=23m14s|Blok nacieków jest pokazany bez nazwy w [[MINECON#2020|Minecraft Live 2020]] w biomie jaskiń naciekowych.}}
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=20w48a|Dodano blok nacieku.}}
{{Historia||1.17|snap=20w48a|[[Plik:Blok nacieku.png|32px]] Dodano bloki nacieku.}}
{{Historia|||snap=20w49a|Bloki nacieku generują się w [[jaskinie naciekowe|jaskiniach naciekowych]], dzięki czemu są możliwe do zdobycia w trybie [[przetrwanie|przetrwania]].}}
{{Historia|||snap=20w49a|Bloki nacieku generują się w [[Jaskinie naciekowe|jaskiniach naciekowych]], dzięki czemu są możliwe do zdobycia w [[Tryb przetrwania|trybie przetrwania]].}}
{{Historia|||snap=21w03a|Bloki nacieku mogą zostać wytworzone z 4 [[spiczasty naciek|spiczastych nacieków]].}}
{{Historia|||snap=21w03a|Bloki nacieku mogą zostać wytworzone z 4 [[Spiczasty naciek|spiczastych nacieków]].}}
{{Historia|||snap=21w13a|Bloki nacieku mogą wygenerować się w innych rodzajach jaskiń w postaci złóż naciekowych.|[[Osadnik|Osadnicy]] o profesji kamieniarza sprzedają bloki nacieku, czyniąc je odnawialnymi.}}
{{Historia|||snap=21w16a|Z bloków nacieku wyrastają spiczaste nacieki.}}
{{Historia||1.18|snap=Experimental Snapshot 1|Jaskinie naciekowe z naciekami występują naturalnie.|Bloki nacieku nie znajdują się już poza jaskiniami naciekowymi.}}
 
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||Caves & Cliffs (eksperymentalne)|snap=beta 1.16.220.50|[[Plik:Blok nacieku.png|32px]] Dodano bloki nacieku.}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.54|[[Osadnik|Kamieniarze]] sprzedają bloki nacieku, czyniąc je odnawialnymi.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.52|Bloki nacieku są dostępne poza rozgrywką eksperymentalną.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 14:44, 15 paź 2023


Blok nacieku

Typ

Naturalny

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

1

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Blok nacieku – blok dekoracyjny.

Otrzymywanie

Naturalne generowanie

Bloki nacieku występują naturalnie w jaskiniach.

Niszczenie

Bloki nacieku wymagają kilofa, aby zostały wykopane. Blok wykopany innym narzędziem lub ręką nic nie upuszcza.

Blok BlockCSS_new.png/1970 Blok nacieku
Twardość 1,5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas niszczenia*
Ręka 7,5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1,15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0,6
ItemCSS.png/568 Żelazny 0,4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0,3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0,25
ItemCSS.png/564 Złoty 0,2

*Czasy dotyczą niezaklętych narzędzi używanych przez graczy bez efektów, mierzone w sekundach.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Spiczasty naciek










Zastosowanie

Obecnie blok jest wykorzystywany głównie do celów dekoracyjnych.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa Identyfikator Forma Tagi bloku Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/1970 Blok nacieku dripstone_block Blok,
Przedmiot
mineable/pickaxe block.minecraft.dripstone_block

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma ID przedmiotu Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/1970 Blok nacieku dripstone 572 Blok,
Przedmiot
dripstone_block tile.dripstone_block.name

Historia

3 października, 2020Blok nacieków jest pokazany bez nazwy w Minecraft Live 2020 w biomie jaskiń naciekowych.
Pełna wersja
1.1720w48a Dodano bloki nacieku.
20w49aBloki nacieku generują się w jaskiniach naciekowych, dzięki czemu są możliwe do zdobycia w trybie przetrwania.
21w03aBloki nacieku mogą zostać wytworzone z 4 spiczastych nacieków.
21w13aBloki nacieku mogą wygenerować się w innych rodzajach jaskiń w postaci złóż naciekowych.
Osadnicy o profesji kamieniarza sprzedają bloki nacieku, czyniąc je odnawialnymi.
21w16aZ bloków nacieku wyrastają spiczaste nacieki.
1.18Experimental Snapshot 1Jaskinie naciekowe z naciekami występują naturalnie.
Bloki nacieku nie znajdują się już poza jaskiniami naciekowymi.
Bedrock Edition
Caves & Cliffs (eksperymentalne)beta 1.16.220.50 Dodano bloki nacieku.
1.17.0beta 1.16.230.54Kamieniarze sprzedają bloki nacieku, czyniąc je odnawialnymi.
beta 1.17.0.52Bloki nacieku są dostępne poza rozgrywką eksperymentalną.