Całkiem płaski: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d AntySnapshot |
VaderSekcja |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
Typ '''Super płaski''' to drugi typ świata dodany w wersji {{verlink|12w01a}} (oficjalnie {{verlink|1.1}}). Charakteryzuje się tym, że mapa jest płaska. Gracz znajduje się na wysokości 3. Moby spawnują się tak samo jak w domyślnym typie map, lecz z powodu wysokości terenu, miejsce jest bardzo narażone na [[szlam]]y co może powodować problemy szczególnie w trybie przetrwania. Gracze często używają tego typu map do tworzenia budowli w trybie kreatywnym lub jako wyzwanie w trybie przetrwania. Z powodu braku naturalnie generowanych drzew oraz innych surowców (np. kamień), przetrwanie na tym typie mapy jest bardzo trudne. Slimy spawnowane w ogromnych ilościach często powodują problemy, zwłaszcza dla początkujących graczy. Jedynym sposobem na przetrwanie w trybie super-płaskim jest znalezienie wioski i korzystanie z zasobów znajdujących się w wioskach. Wioski pojawiają się znacznie częściej i są większe niż w domyślnym trybie gry. | Typ '''Super płaski''' to drugi typ świata dodany w wersji {{verlink|12w01a}} (oficjalnie {{verlink|1.1}}). Charakteryzuje się tym, że mapa jest płaska. Gracz znajduje się na wysokości 3. Moby spawnują się tak samo jak w domyślnym typie map, lecz z powodu wysokości terenu, miejsce jest bardzo narażone na [[szlam]]y co może powodować problemy szczególnie w trybie przetrwania. Gracze często używają tego typu map do tworzenia budowli w trybie kreatywnym lub jako wyzwanie w trybie przetrwania. Z powodu braku naturalnie generowanych drzew oraz innych surowców (np. kamień), przetrwanie na tym typie mapy jest bardzo trudne. Slimy spawnowane w ogromnych ilościach często powodują problemy, zwłaszcza dla początkujących graczy. Jedynym sposobem na przetrwanie w trybie super-płaskim jest znalezienie wioski i korzystanie z zasobów znajdujących się w wioskach. Wioski pojawiają się znacznie częściej i są większe niż w domyślnym trybie gry. | ||
== | == Dostępne szablony == | ||
{{ | {| class="wikitable" | ||
! Szablon | |||
! colspan="2" | Layers | |||
! Biom | |||
! Struktury | |||
! Opis | |||
|- | |||
| [[Plik:Grid Blok_trawy.png|25px]] Classic Flat | |||
| align="right" | 1x<br>2x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Grass Block|Blok trawy}}<br>{{BlockLink|Ziemia}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Równiny | |||
| Wioski | |||
| Domyślny szablon | |||
|- | |||
| [[Plik:Grid Kamień.png|25px]] Tunneler's Dream | |||
|align="right"| 1x<br>5x<br>230x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Grass Block|Blok trawy}}<br>{{BlockLink|Ziemia}}<br>{{BlockLink|Kamień}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Ekstremalne góry | |||
| Twierdze<br>Lochy<br>Opuszczone kopalnie | |||
| | |||
|- | |||
| [[Plik:Woda.png|25px]] Water World | |||
|align="right"| 90x<br>5x<br>5x<br>5x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Woda}}<br>{{BlockLink|Piasek}}<br>{{BlockLink|Ziemia}}<br>{{BlockLink|Kamień}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Głęboki ocean | |||
| Podwodne świątynie | |||
| Świat w całości okryty warstwą wody. | |||
|- | |||
| [[Plik:Shrubs.gif|25px]] Overworld | |||
|align="right"| 1x<br>3x<br>59x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Grass Block|Blok trawy}}<br>{{BlockLink|Ziemia}}<br>{{BlockLink|Kamień}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Równiny | |||
| Twierdze<br>Wioski<br>Lochy<br>Opuszczone kopalnie | |||
| Wysokość powierzchni tego świata jest porównywalna do świata domyślnego. | |||
|- | |||
| [[Plik:Grid Śnieg.png|25px]] Snowy Kingdom | |||
|align="right"| 1x<br>1x<br>3x<br>59x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Śnieg}}<br>{{BlockLink|id=snow-side|Blok trawy}}<br>{{BlockLink|Ziemia}}<br>{{BlockLink|Kamień}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Tundra | |||
| Żadne | |||
| Równiny pokryte śniegiem | |||
|- | |||
| [[Plik:Pióro.png|25px]] Bottomless Pit | |||
|align="right"| 1x<br>3x<br>2x | |||
| class="nowrap" | {{BlockLink|Grass Block|Blok trawy}}<br>{{BlockLink|Ziemia}}<br>{{BlockLink|Bruk}} | |||
| Równiny | |||
| Wioski | |||
| Zamiast skały macierzystej na dnie znajduje się [[bruk]]. | |||
|- | |||
| [[Plik:Grid Piasek.png|25px]] Desert | |||
|align="right"| 8x<br>52x<br>3x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Piasek}}<br>{{BlockLink|Piaskowiec}}<br>{{BlockLink|Kamień}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Pustynia | |||
| Twierdze<br>Pustynne wioski<br>Piramidy<br>Lochy<br>Opuszczone kopalnie | |||
| | |||
|- | |||
| [[Plik:Redstonedust.png|25px]] Redstone Ready | |||
|align="right"| 52x<br>3x<br>1x | |||
| {{BlockLink|Piaskowiec}}<br>{{BlockLink|Kamień}}<br>{{BlockLink|Skała macierzysta}} | |||
| Pustynia | |||
| Żadne | |||
| Szablon ten jest odmianą pustyni bez wierzchniej warstwy piasku. | |||
|- | |||
| [[Plik:Bariera.png|25px]] The Void | |||
|align="right"| 1x | |||
| {{BlockLink|Powietrze}} | |||
| Próżnia | |||
| Żadne | |||
|Gracz pojawia się na kamiennej platformie, która powstrzymuje go przed upadkiem. | |||
|} | |||
== Historia == | == Historia == | ||
Wersja z 16:38, 27 mar 2016

Typ Super płaski to drugi typ świata dodany w wersji 12w01a (oficjalnie 1.1). Charakteryzuje się tym, że mapa jest płaska. Gracz znajduje się na wysokości 3. Moby spawnują się tak samo jak w domyślnym typie map, lecz z powodu wysokości terenu, miejsce jest bardzo narażone na szlamy co może powodować problemy szczególnie w trybie przetrwania. Gracze często używają tego typu map do tworzenia budowli w trybie kreatywnym lub jako wyzwanie w trybie przetrwania. Z powodu braku naturalnie generowanych drzew oraz innych surowców (np. kamień), przetrwanie na tym typie mapy jest bardzo trudne. Slimy spawnowane w ogromnych ilościach często powodują problemy, zwłaszcza dla początkujących graczy. Jedynym sposobem na przetrwanie w trybie super-płaskim jest znalezienie wioski i korzystanie z zasobów znajdujących się w wioskach. Wioski pojawiają się znacznie częściej i są większe niż w domyślnym trybie gry.
Dostępne szablony
| Szablon | Layers | Biom | Struktury | Opis | |
|---|---|---|---|---|---|
| Plik:Grid Blok trawy.png Classic Flat | 1x 2x 1x |
Grass Block Ziemia Skała macierzysta |
Równiny | Wioski | Domyślny szablon |
| Plik:Grid Kamień.png Tunneler's Dream | 1x 5x 230x 1x |
Grass Block Ziemia Kamień Skała macierzysta |
Ekstremalne góry | Twierdze Lochy Opuszczone kopalnie |
|
| 90x 5x 5x 5x 1x |
Woda Piasek Ziemia Kamień Skała macierzysta |
Głęboki ocean | Podwodne świątynie | Świat w całości okryty warstwą wody. | |
| Plik:Shrubs.gif Overworld | 1x 3x 59x 1x |
Grass Block Ziemia Kamień Skała macierzysta |
Równiny | Twierdze Wioski Lochy Opuszczone kopalnie |
Wysokość powierzchni tego świata jest porównywalna do świata domyślnego. |
| Plik:Grid Śnieg.png Snowy Kingdom | 1x 1x 3x 59x 1x |
Śnieg Blok trawy Ziemia Kamień Skała macierzysta |
Tundra | Żadne | Równiny pokryte śniegiem |
| 1x 3x 2x |
Grass Block Ziemia Bruk |
Równiny | Wioski | Zamiast skały macierzystej na dnie znajduje się bruk. | |
| Plik:Grid Piasek.png Desert | 8x 52x 3x 1x |
Piasek Piaskowiec Kamień Skała macierzysta |
Pustynia | Twierdze Pustynne wioski Piramidy Lochy Opuszczone kopalnie |
|
| Plik:Redstonedust.png Redstone Ready | 52x 3x 1x |
Piaskowiec Kamień Skała macierzysta |
Pustynia | Żadne | Szablon ten jest odmianą pustyni bez wierzchniej warstwy piasku. |
| 1x | Powietrze | Próżnia | Żadne | Gracz pojawia się na kamiennej platformie, która powstrzymuje go przed upadkiem. | |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.1 | 12w01a | Dodano świat typu super płaskiego. | |||
| 1.3.1 | 12w25a | Ilość szlamów spawnujących się w świecie super płaskim została zmniejszona. | |||
| 1.4.2 | 12w36a | Poprzez wejście w plik level.dat i edytowanie go, gracz może utworzyć dowolną budowę świata super płaskiego. | |||
| 12w37a | Dodano okno konfiguracji przy tworzeniu świata typu super płaskiego. | ||||
| Posiada 7 różnych gotowych szablonów: klasycznie płaski, tunelowe marzenie, wodny świat, normalny świat, śnieżne królestwo, bezdenne piekło i pustynia. | |||||
| 12w40a | W oknie konfiguracji można ustawić, czy mają być generowane wioski, twierdze, opuszczone kopalnie, lochy, rudy, dynie i wysoka trawa | ||||
| Dodano nową szablon: Redstone Ready | |||||
| 1.9 | 15w37a | Dodano nowy szablon Próżnia | |||
Ciekawostki
- Mimo zmiany typu świata na super płaski, Nether i Kres nie są płaskie.
- Na Console Edition można stworzyć Super płaski Nether.
- Wioski się pojawiają częściej na mapie płaskiej niż na domyślnej.
- Po naciśnięciu F3 wyświetla się biom: step[Potrzebne źródło].
Galeria
-
W wersji 12w37a dodano możliwość wyboru materiału z jakiego ma zostać wykonany super płaski świat.
-
Wioska wygenerowana w uszkodzonym superpłaskim świecie.
-
Duże wioski umożliwiają przetrwanie na superpłaskim świecie.
-
Netherowy świat super płaski możliwy do wygenerowania tylko w Console Edition.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||

