Ruina portalu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
Dodanie ikonki
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 39: Linia 39:
|-
|-
| {{BlockLink|id=1030|Kamienna płyta}}
| {{BlockLink|id=1030|Kamienna płyta}}
|-
| {{BlockLink|Gładka kamienna płyta}}
|-
|-
| {{BlockLink|Kamienne cegły}}
| {{BlockLink|Kamienne cegły}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=150|Zamszone kamienne cegły}}
| {{BlockLink|id=149|Zamszone kamienne cegły}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=149|Popękane kamienne cegły}}
| {{BlockLink|id=150|Popękane kamienne cegły}}
|-  
|-  
| {{BlockLink|id=1023|Płyta z zamszonych kamiennych cegieł|Półblok}}
| {{BlockLink|id=1023|Płyta z zamszonych kamiennych cegieł|Półblok}}
Linia 55: Linia 57:
|-
|-
| {{BlockLink|id=1403|Schody z zamszonych kamiennych cegieł|Schody}}
| {{BlockLink|id=1403|Schody z zamszonych kamiennych cegieł|Schody}}
|-
| {{BlockLink|id=kamienny-ceglany-murek|Kamienny ceglany murek|Murek}}
|-
| {{BlockLink|id=zamszony-kamienny-ceglany-murek|Zamszony kamienny ceglany murek|Murek}}
|-
|-
|}
|}
Linia 62: Linia 68:
| {{BlockLink|Bazalt}}
| {{BlockLink|Bazalt}}
|-
|-
| {{BlockLink|Czernit}}
| {{BlockLink|Wypolerowany czernit}}
|-
| {{BlockLink|id=1916|Wypolerowana czernitowa płyta}}
|-
| {{BlockLink|Wypolerowane czernitowe schody|Schody}}
|-
|-
| {{BlockLink|Czernitowa płyta|Półblok}}
| {{BlockLink|Wypolerowane czernitowe cegły}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=wypolerowana-czernitowa-ceglana-płyta|Płyta z wypolerowanych czernitowych cegieł|Półblok}}
| {{BlockLink|id=wypolerowana-czernitowa-ceglana-płyta|Płyta z wypolerowanych czernitowych cegieł|Półblok}}
Linia 70: Linia 80:
| {{BlockLink|id=1907|Schody z wypolerowanych czernitowych cegieł|Schody}}
| {{BlockLink|id=1907|Schody z wypolerowanych czernitowych cegieł|Schody}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=1916|Wypolerowana czernitowa płyta}}
| {{BlockLink|id=wypolerowany-czernitowy-murek|Murek z wypolerowanych czernitowych cegieł|Murek}}
|-
| {{BlockLink|Popękane wypolerowane czernitowe cegły}}
|-
| {{BlockLink|Rzeźbiony wypolerowany czernit|Czernit}}
|-
|-
| {{BlockLink|Łańcuch}}
| {{BlockLink|Łańcuch}}
Linia 162: Linia 176:
|}
|}


==Historia==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.16|snap=20w16a|Dodano ruiny portalu.}}
{{Historia||1.16|snap=20w16a|Dodano ruiny portali.}}
{{Historia|||snap=20w17a|Od teraz generują się rzadziej.}}
{{Historia|||snap=20w17a|Od teraz generują się rzadziej.}}
{{Historia|||snap=20w18a|[[Złote jabłko|Złote jabłka]] pojawiają się w skrzyniach przy ruinach portali znacznie rzadziej.}}
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano ruiny portali.}}
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Ruiny portali znajdujące się w Netherze zawierają czernit zamiast netherowych cegieł.}}
{{Historia||1.16.100|snap=beta 1.16.100.54|W skrzyniach przy ruinach portali może pojawić się nawet 4–12 [[Błyszczący arbuz|kawałków błyszczącego arbuza]].}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


==Galeria==
== Galeria ==
<gallery widths="200px">
<gallery widths="200px">
Plik:Ruina portalu normalny.png|Ruina portalu na powierzchni
Plik:Ruina portalu normalny.png|Ruina portalu na powierzchni

Wersja z 16:39, 15 lis 2023


Ruina portalu
Biom

Każdy na Powierzchni i w Netherze

Stworzony z

Zobacz sekcję temu poświęconą


Ruina portalu (ang. Ruined Portal) – struktura występująca na Powierzchni oraz w Netherze.

Występowanie

Ruiny portalu występują na każdym biomie na Powierzchni i w Netherze. Mogą się pojawić na ziemi, pod ziemią, pod wodą, a nawet mogą być całkowicie zakopane.

Budowa

Ruiny portalu są stworzone ze zwykłego i płaczącego obsydianu. Wokół nich pojawia się netherrack oraz bloki magmy. Obok portalu może wygenerować się skrzynia z łupem oraz blok złota. Na powierzchni wokół portalu pojawiają się żelazne kraty oraz kamienne cegły i ich rodzaje, a w Netherze pod ruiną generują się łańcuchy oraz polerowane czernitowe cegły i wyroby z nich.

Bloki

Wszystkie ruiny
BlockCSS_new.png/1158 Obsydian
BlockCSS_new.png/1880 Płaczący obsydian
BlockCSS_new.png/1153 Blok magmy
BlockCSS_new.png/94 Lawa
BlockCSS_new.png/1157 Netherrack
BlockCSS_new.png/142 Skrzynia
BlockCSS_new.png/1306 Blok złota
Powierzchnia
BlockCSS_new.png/1798 Kraty
BlockCSS_new.png/1030 Kamienna płyta
BlockCSS_new.png/1383 Gładka kamienna płyta
BlockCSS_new.png/1360 Kamienne cegły
BlockCSS_new.png/149 Zamszone kamienne cegły
BlockCSS_new.png/150 Popękane kamienne cegły
BlockCSS_new.png/1023 Płyta z zamszonych kamiennych cegieł
BlockCSS_new.png/41 Płyta z kamiennych cegieł
BlockCSS_new.png/318 Rzeźbione kamienne cegły
BlockCSS_new.png/384 Schody z kamiennych cegieł
BlockCSS_new.png/1403 Schody z zamszonych kamiennych cegieł
BlockCSS_new.png/1017 Kamienny ceglany murek
BlockCSS_new.png/1011 Zamszony kamienny ceglany murek
Nether
BlockCSS_new.png/1833 Bazalt
BlockCSS_new.png/1904 Wypolerowany czernit
BlockCSS_new.png/1916 Wypolerowana czernitowa płyta
BlockCSS_new.png/1906 Wypolerowane czernitowe schody
BlockCSS_new.png/1912 Wypolerowane czernitowe cegły
BlockCSS_new.png/2133 Płyta z wypolerowanych czernitowych cegieł
BlockCSS_new.png/1907 Schody z wypolerowanych czernitowych cegieł
BlockCSS_new.png/1901 Murek z wypolerowanych czernitowych cegieł
BlockCSS_new.png/1915 Popękane wypolerowane czernitowe cegły
BlockCSS_new.png/1903 Rzeźbiony wypolerowany czernit
BlockCSS_new.png/1914 Łańcuch

Łup

Ruina portalu, zarówno normalna, jak i netherowa, zawiera skrzynię z łupem.

Przedmiot Ilość Szansa
ItemCSS.png/288 Bryłka żelaza 9–18 46,4%
ItemCSS.png/561 Krzemień 1–4
BlockCSS_new.png/1158 Obsydian 1-2
ItemCSS.png/462 Kula ognia 1
ItemCSS.png/464 Krzesiwo 1
ItemCSS.png/565 Bryłka złota 4-24 20,5%
ItemCSS.png/502 Złote jabłko 1
ItemCSS.png/465 Złota siekiera (zaklęta) 1
ItemCSS.png/466 Złota motyka (zaklęta) 1
ItemCSS.png/467 Złoty kilof (zaklęty) 1
ItemCSS.png/468 Złota łopata (zaklęta) 1
ItemCSS.png/448 Złoty miecz (zaklęty) 1
ItemCSS.png/417 Złoty hełm (zaklęty) 1
ItemCSS.png/416 Złoty napierśnik (zaklęty) 1
ItemCSS.png/419 Złote nogawice (zaklęte) 1
ItemCSS.png/415 Złote buty (zaklęte) 1
ItemCSS.png/548 Błyszczący arbuz 4–12 7,3%
ItemCSS.png/503 Złota marchewka 4–12
ItemCSS.png/564 Sztabka złota 2–8
ItemCSS.png/71 Zegar 1
BlockCSS_new.png/549 Wagowa płyta naciskowa (lekka) 1
ItemCSS.png/384 Złota zbroja dla konia 1
BlockCSS_new.png/1306 Blok złota 1–2 1,5%
BlockCSS_new.png/1099 Dzwon 1
ItemCSS.png/501 Zaklęte złote jabłko 1

Historia

Pełna wersja
1.1620w16aDodano ruiny portali.
20w17aOd teraz generują się rzadziej.
20w18aZłote jabłka pojawiają się w skrzyniach przy ruinach portali znacznie rzadziej.
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.57Dodano ruiny portali.
beta 1.16.0.59Ruiny portali znajdujące się w Netherze zawierają czernit zamiast netherowych cegieł.
1.16.100beta 1.16.100.54W skrzyniach przy ruinach portali może pojawić się nawet 4–12 kawałków błyszczącego arbuza.

Galeria