View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Zmiany w pisowni |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | ! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Arbuz}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||[[Kawałek arbuza|Kawałki arbuza]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[dżungla]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Bambus}} | |{{BlockLink|Bambus}} | ||
| Linia 27: | Linia 21: | ||
|{{tc|tak|Tak ([[dżungla]], bambusowy las)}} | |{{tc|tak|Tak ([[dżungla]], bambusowy las)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=401|Bielica}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||Ziemia|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Biom|mega tajga]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|id=beetroot|Burak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Burak || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Drewno}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || | |{{BlockLink|Drewno}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Pień || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (w losowych miejscach na świecie)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=175|Dynia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|tak}} || Dynia || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (w losowych miejscach na świecie)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Ziarna kakao || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (dżungla)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Kaktus ||{{tc|tak|[[Barwniki|Zielony]]}}|| {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak ([[pustynia]])}} | ||
| | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Kwiaty}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || Kwiat || {{tc|tak|[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Las|lasy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Lilia|id=109}} | |{{BlockLink|Lilia|id=109}} | ||
| Linia 64: | Linia 42: | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak (bagna)}} | |{{tc|tak|Tak (bagna)}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||Czasami [[sadzonka]], [[jabłko]] lub [[patyk]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (Na [[Drzewo|drzewach]])}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Paproć|id = 399}} | |{{BlockLink|Paproć|id = 399}} | ||
| Linia 72: | Linia 52: | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}} | |{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||Marchewka || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pnącze}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} ||Nic|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (na drzewach)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=wheat8|Pszenica}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Nasiona pszenicy|Nasiona]] i zboże|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[wioski]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=16|Sadzonka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Sadzonka || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W górę (zamienia się w [[drzewo]])}} || {{tc|nie}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Trzcina cukrowa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Trzcina cukrowa || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak (obok zbiorników wodnych na [[Blok trawy|trawie]], [[Ziemia|ziemi]] lub [[Piasek|piasku]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || [[Patyk]]i || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (pustynia)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami nasiona pszenicy || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (lasy, [[równiny]], góry)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziemniak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | |||
|} | |||
==== Grzyby ==== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Grzyb !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Brązowy grzyb|Borowik}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Grzybnia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Ziemia}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Biom|grzybowa wyspa]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Muchomor|Grzyby}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Muchomor}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]])}} | |||
|} | |} | ||
| Linia 79: | Linia 87: | ||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | ! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Trawa morska|id = 574}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |Nic | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak, w górę}} | |{{tc|tak|Tak, w górę (na jeden blok)}} | ||
|{{tc|tak|Tak ( | |{{tc|tak|Tak ([[ocean]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Wodorosty|id = 573}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |{{ItemLink|Wodorosty}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak, w górę | |{{tc|tak|Tak, w górę}} | ||
|{{tc|tak|Tak ( | |{{tc|tak|Tak ([[ocean]])}} | ||
|} | |} | ||
| Linia 107: | Linia 115: | ||
! Naturalne występowanie | ! Naturalne występowanie | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok netherowej brodawki}} | ||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{BlockLink|Blok netherowej brodawki}} | |||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak (na [[Wielki szkarłatny grzyb|wielkich szkarłatnych grzybach]])}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok spaczonej brodawki}} | ||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{BlockLink|Blok spaczonej brodawki}} | |||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc| | |{{tc|tak|Tak (na [[Wielki spaczony grzyb|wielkich spaczonych grzybach]])}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[ | |- | ||
|{{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Brązowy grzyb|Borowik}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (wszędzie w Netherze)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Brodawka|Brodawki}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[Forteca Netheru|fortece netherowe]])}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Krętorośl}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |Czasami {{BlockLink|krętorośl}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc| | |{{tc|tak|Tak, w górę}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[ | |{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Lamentorośl}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |Czasami {{BlockLink|lamentorośl}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc| | |{{tc|tak|Tak, w dół}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[ | |{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]])}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Muchomor|Grzyby}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Muchomor}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (wszędzie w Netherze)}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Netherowe kiełki}} | |{{BlockLink|Netherowe kiełki}} | ||
| Linia 149: | Linia 161: | ||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Spaczone korzenie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{BlockLink|Spaczone korzenie}} | |||
|{{BlockLink| | |||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Spaczone nylium}} | ||
|{{tc|tak}} | |{{tc|tak}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |{{BlockLink|Netherrack}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | |{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[ | |{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Spaczony grzyb}} | ||
|{{tc| | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |{{BlockLink|Spaczony grzyb}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|częściowo| | |{{tc|częściowo|Zmiana w [[Wielkie netherowe grzyby|wielkie spaczone grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]], rzadziej w [[Szkarłatny las|szkarłatnym lesie]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | ||
|{{tc| | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak ( | |{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Szkarłatne nylium}} | ||
|{{tc|tak}} | |{{tc|tak}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| | |{{BlockLink|Netherrack}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak ( | |{{tc|nie}} | ||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Zmiana w [[Wielkie netherowe grzyby|wielkie szkarłatne grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]], rzadziej w [[Spaczony las|spaczonym lesie]])}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Światłogrzyb}} | |{{BlockLink|Światłogrzyb}} | ||
|{{tc|tak}} | |{{tc|tak}} | ||
|{{tc|tak}} | |{{tc|tak}} | ||
|Światłogrzyb | |{{BlockLink|Światłogrzyb}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
| Linia 217: | Linia 229: | ||
! Naturalne występowanie | ! Naturalne występowanie | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenusu}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || | |{{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenusu}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Owoc refrenusu}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{tc|tak|Tak ([[End]])}} | ||
|} | |} | ||
Wersja z 12:35, 25 sie 2023
Rośliny – rodzaj organicznych bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć i „odpadać” w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
Rodzaje roślin
Normalne (rosnące na Powierzchni)
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza | Nie | Nie | Tak (dżungla) |
| Bambus | Tak | Nie | Bambus | Nie | Tak, do 16 kratek w górę | Tak (dżungla, bambusowy las) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (mega tajga) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Drewno | Tak | Nie | Pień | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Kakao | Tak | Nie | Ziarna kakao | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (dżungla) |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (pustynia) |
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiat | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak (lasy, bagna, góry) |
| Lilia | Tak | Tak | Lilia | Nie | Nie | Tak (bagna) |
| Liście | Tak | Nie | Czasami sadzonka, jabłko lub patyk | Nie | Nie | Tak (Na drzewach) |
| Paproć | Nie | Tak | Paproć | Nie | Nie | Tak (dżungla, tajga i mega tajga) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Pnącze | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (na drzewach) |
| Pszenica | Nie | Nie | Nasiona i zboże | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Trzcina cukrowa | Nie | Nie | Trzcina cukrowa | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak (obok zbiorników wodnych na trawie, ziemi lub piasku) |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Patyki | Nie | Nie | Tak (pustynia) |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | Czasami nasiona pszenicy | Nie | Nie | Tak (lasy, równiny, góry) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
Grzyby
| Grzyb | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brązowy grzyb | Nie | Nie | Brązowy grzyb | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie) |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (grzybowa wyspa) |
| Muchomor | Nie | Nie | Muchomor | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie) |
Podwodne
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Trawa morska | Nie | Nie | Nic | Nie | Tak, w górę (na jeden blok) | Tak (ocean) |
| Wodorosty | Nie | Nie | Wodorosty | Nie | Tak, w górę | Tak (ocean) |
Netherowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blok netherowej brodawki | Tak | Nie | Blok netherowej brodawki | Nie | Nie | Tak (na wielkich szkarłatnych grzybach) |
| Blok spaczonej brodawki | Tak | Nie | Blok spaczonej brodawki | Nie | Nie | Tak (na wielkich spaczonych grzybach) |
| Brązowy grzyb | Nie | Nie | Brązowy grzyb | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (wszędzie w Netherze) |
| Brodawka | Nie | Nie | Brodawki | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (fortece netherowe) |
| Krętorośl | Nie | Nie | Czasami krętorośl | Nie | Tak, w górę | Tak (spaczony las) |
| Lamentorośl | Nie | Nie | Czasami lamentorośl | Nie | Tak, w dół | Tak (szkarłatny las) |
| Muchomor | Nie | Nie | Muchomor | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (wszędzie w Netherze) |
| Netherowe kiełki | Nie | Nie | Nic | Nie | Nie | Tak (spaczony las) |
| Spaczone korzenie | Nie | Nie | Spaczone korzenie | Nie | Nie | Tak (spaczony las) |
| Spaczone nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (spaczony las) |
| Spaczony grzyb | Nie | Nie | Spaczony grzyb | Nie | Zmiana w wielkie spaczone grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (spaczony las, rzadziej w szkarłatnym lesie) |
| Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Tak (szkarłatny las) |
| Szkarłatne nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (szkarłatny las) |
| Szkarłatny grzyb | Nie | Nie | Szkarłatny grzyb | Nie | Zmiana w wielkie szkarłatne grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (szkarłatny las, rzadziej w spaczonym lesie) |
| Światłogrzyb | Tak | Tak | Światłogrzyb | Nie | Nie | Tak (na wielkich netherowych grzybach) |
Endowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roślina refrenusu | Tak | Nie | Owoc refrenusu | Nie | Tak | Tak (End) |

