View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d →Netherowe: Występowanie netherowych grzybów |
→Rodzaje roślin: Dodano kilka netherowych roślin i podwodne rośliny |
||
| Linia 25: | Linia 25: | ||
|{{tc|nie}} | |{{tc|nie}} | ||
|{{tc|tak|Tak, do 16 kratek w górę}} | |{{tc|tak|Tak, do 16 kratek w górę}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[ | |{{tc|tak|Tak ([[Dżungla]], bambusowy las)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=175|Dynia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|tak}} || Dynia || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (losowych miejscach na świecie)}} | |{{BlockLink|id=175|Dynia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|tak}} || Dynia || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (w losowych miejscach na świecie)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Arbuz}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||[[arbuz|Kawałki arbuza]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Dżungla]])}} | |{{BlockLink|Arbuz}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||[[arbuz|Kawałki arbuza]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Dżungla]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Drewno}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Drewno || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (losowych miejscach na świecie)}} | |{{BlockLink|Drewno}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||Drewno || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (w losowych miejscach na świecie)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=wheat8|Zboże}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i zboże || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[Wioska]])}} | |{{BlockLink|id=wheat8|Zboże}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i zboże|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[Wioska]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Marchewka || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Wioska)}} | |{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||Marchewka || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Wioska)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Ziemniak || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Wioska)}} | |{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Ziemniak|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Wioska)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=beetroot|Burak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Burak || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Wioska)}} | |{{BlockLink|id=beetroot|Burak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||Burak|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Wioska)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Kakao || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Dżungla)}} | |{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Kakao|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (Dżungla)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Grzyby]]|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (Bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]], Nether)}} | |{{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Grzyby]]|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (Bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]], Nether)}} | ||
| Linia 47: | Linia 47: | ||
|{{BlockLink|Grzybnia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||[[Ziemia]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]])}} | |{{BlockLink|Grzybnia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||[[Ziemia]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=401|Bielica}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Ziemia || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Mega Tajga|Mega tajga]])}} | |{{BlockLink|id=401|Bielica}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||Ziemia|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Mega Tajga|Mega tajga]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami [[sadzonka]], [[jabłko]] lub [[patyk]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (Na [[Drzewo|drzewach]])}} | |{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||Czasami [[sadzonka]], [[jabłko]] lub [[patyk]]|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (Na [[Drzewo|drzewach]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami nasiona || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ( | |{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||Czasami nasiona || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (Lasy, [[równiny]], góry)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Patyk]]i|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (Pustynia)}} | |{{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||[[Patyk]]i|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (Pustynia)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Pnącze}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || Nic || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (Na drzewach)}} | |{{BlockLink|Pnącze}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} ||Nic|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (Na drzewach)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Lilia|id=109}} | |{{BlockLink|Lilia|id=109}} | ||
| Linia 74: | Linia 74: | ||
|} | |} | ||
=== Netherowe === | ====Podwodne==== | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
!Roślina!!Blok stały!! Ozdoba!!Wypada!![[Barwniki|Barwnik]]!!Rozrost!!Naturalnie występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wodorosty|id = 573}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Wodorost | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, w górę}} | |||
|{{tc|tak|Tak (Ocean)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Trawa morska|id = 574}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Nic | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, w górę (na jeden blok)}} | |||
|{{tc|tak|Tak (Ocean)}} | |||
|} | |||
===Netherowe=== | |||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
!Roślina | !Roślina | ||
| Linia 85: | Linia 107: | ||
!Naturalnie występowanie | !Naturalnie występowanie | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Brodawka || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[Forteca Netheru|Fortece netherowe]])}} | |{{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} ||Brodawka|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[Forteca Netheru|Fortece netherowe]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | ||
| Linia 142: | Linia 164: | ||
|{{tc|tak|Tak, w górę}} | |{{tc|tak|Tak, w górę}} | ||
|{{tc|tak|Tak ([[Spaczony las]])}} | |{{tc|tak|Tak ([[Spaczony las]])}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne nylium}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|[[Netherrack]] | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[Szkarłatny las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczone nylium}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Netherrack | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[Spaczony las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok netherowej brodawki}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Blok netherowej brodawki | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (Na [[Wielki szkarłatny grzyb|Wielkich szkarłatnych grzybach]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok spaczonej brodawki}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Blok spaczonej brodawki | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (Na [[Wielki spaczony grzyb|Wielkich spaczonych grzybach]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Światłogrzyb}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|Światłogrzyb | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (Na [[Wielkie netherowe grzyby|Wielkich netherowych grzybach]])}} | |||
|} | |} | ||
=== Endowe === | ===Endowe=== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
!Roślina | !Roślina | ||
| Linia 155: | Linia 217: | ||
!Naturalnie występowanie | !Naturalnie występowanie | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenusu}} || {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || [[Owoc refrenusu]] || {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{tc|tak|Tak ([[Kres]])}} | |{{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenusu}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} ||[[Owoc refrenusu]]|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{tc|tak|Tak ([[Kres]])}} | ||
|} | |} | ||
Wersja z 17:58, 13 sty 2021
Rośliny to rodzaj bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
Rodzaje roślin
Normalne (rosnące na normalnym świecie)
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiat | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak (lasy, bagna, góry) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (Pustynia) |
| Trzcina | Nie | Nie | Trzcina | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak (obok zbiorników wodnych na trawie, ziemi lub piasku) |
| Bambus | Tak | Nie | Bambus | Nie | Tak, do 16 kratek w górę | Tak (Dżungla, bambusowy las) |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza | Nie | Nie | Tak (Dżungla) |
| Drewno | Tak | Nie | Drewno | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Zboże | Nie | Nie | Nasiona i zboże | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Kakao | Tak | Nie | Kakao | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Dżungla) |
| Brązowy grzyb, Muchomor | Nie | Nie | Grzyby | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Bagna, lasy, góry, jaskinie, Nether) |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Grzybowa wyspa) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Mega tajga) |
| Liście | Tak | Nie | Czasami sadzonka, jabłko lub patyk | Nie | Nie | Tak (Na drzewach) |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | Czasami nasiona | Nie | Nie | Tak (Lasy, równiny, góry) |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Patyki | Nie | Nie | Tak (Pustynia) |
| Pnącze | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (Na drzewach) |
| Lilia | Tak | Tak | Lilia | Nie | Nie | Tak (Bagna) |
| Paproć | Nie | Tak | Paproć | Nie | Nie | Tak (Dżungla, tajga i mega tajga) |
Podwodne
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Wodorosty | Nie | Nie | Wodorost | Nie | Tak, w górę | Tak (Ocean) |
| Trawa morska | Nie | Nie | Nic | Nie | Tak, w górę (na jeden blok) | Tak (Ocean) |
Netherowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brodawka | Nie | Nie | Brodawka | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Fortece netherowe) |
| Szkarłatny grzyb | Nie | Nie | Szkarłatny grzyb | Nie | Zmiana w wielkie szkarłatne grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Szkarłatny las, rzadziej w Spaczonym lesie) |
| Spaczony grzyb | Nie | Nie | Spaczony grzyb | Nie | Zmiana w wielkie spaczone grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Spaczony las, rzadziej w Szkarłatnym lesie) |
| Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Tak (Szkarłatny las) |
| Spaczone korzenie | Nie | Nie | Spaczone korzenie | Nie | Nie | Tak (Spaczony las) |
| Netherowe kiełki | Nie | Nie | Nic | Nie | Nie | Tak (Spaczony las) |
| Lamentorośl | Nie | Nie | Czasami lamentorośl | Nie | Tak, w dół | Tak (Szkarłatny las) |
| Krętorośl | Nie | Nie | Czasami krętorośl | Nie | Tak, w górę | Tak (Spaczony las) |
| Szkarłatne nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (Szkarłatny las) |
| Spaczone nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (Spaczony las) |
| Blok netherowej brodawki | Tak | Nie | Blok netherowej brodawki | Nie | Nie | Tak (Na Wielkich szkarłatnych grzybach) |
| Blok spaczonej brodawki | Tak | Nie | Blok spaczonej brodawki | Nie | Nie | Tak (Na Wielkich spaczonych grzybach) |
| Światłogrzyb | Tak | Tak | Światłogrzyb | Nie | Nie | Tak (Na Wielkich netherowych grzybach) |
Endowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roślina refrenusu | Tak | Nie | Owoc refrenusu | Nie | Tak | Tak (Kres) |
