View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Dodano rozdział Rodzaje roślin, wszystkie netherowe rośliny i podzielono rośliny pod względem wymiaru na którym występują |
||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą [[mączka kostna|mączki kostnej]]. | Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą [[mączka kostna|mączki kostnej]]. | ||
== Rodzaje roślin == | |||
=== Normalne (rosnące na normalnym świecie) === | |||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalnie występowanie | ! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !![[Barwniki|Barwnik]]!! Rozrost !! Naturalnie występowanie | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || Kwiat || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak (l[[Las|asy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]]) | |{{BlockLink|Kwiaty}}|| Nie || Tak || Kwiat ||[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]|| Nie || Tak (l[[Las|asy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=16|Sadzonka}}|| Nie || Nie || Sadzonka || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}}|| Tak || Nie || Kaktus ||[[Barwniki|Zielony]]|| Tak, 3 kratki w górę || Tak ([[Pustynia]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Trzcina}}|| Nie || Nie || Trzcina || Nie || Tak, 3 kratki w górę || Tak (obok zbiorników wodnych na [[Blok trawy|trawie]], [[Ziemia|ziemi]] lub [[Piasek|piasku]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=175|Dynia}}|| Tak || Tak || Dynia || Nie || Nie || Tak (losowych miejscach na świecie) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Arbuz}}|| Tak || Nie ||[[arbuz|Kawałki arbuza]]|| Nie || Nie || Tak ([[Dżungla]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Drewno}}|| Tak || Nie || Drewno || Nie || Nie || Tak (losowych miejscach na świecie) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=wheat8|Zboże}}|| Nie || Nie ||[[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i zboże || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| Nie || Nie || Marchewka || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| Nie || Nie || Ziemniak || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=beetroot|Burak}}|| Nie || Nie || Burak || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| Tak || Nie || Kakao || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak (Dżungla) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}}|| Nie || Nie ||[[Grzyby]]|| Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej || Tak (Bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]], Nether) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Grzybnia}}|| Tak || Nie ||[[Ziemia]]|| Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=401|Bielica}}|| Tak || Nie || Ziemia || Nie || Nie || Tak ([[Mega Tajga|Mega tajga]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Liście}}|| Tak || Nie || Czasami [[sadzonka]], [[jabłko]] lub [[patyk]]|| Nie || Nie || Tak (Na [[Drzewo|drzewach]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| Nie || Nie || Czasami nasiona || Nie || Nie || Tak (lasy, [[równiny]], góry) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}}|| Nie || Nie ||[[Patyk]]i|| Nie || Nie || Tak (Pustynia) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Pnącze}}|| Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak (Na drzewach) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Lilia|id=109}} | ||
|Tak | |Tak | ||
|Tak | |Tak | ||
| Linia 65: | Linia 64: | ||
|Nie | |Nie | ||
|Tak (Dżungla, tajga i mega tajga) | |Tak (Dżungla, tajga i mega tajga) | ||
|} | |||
=== Netherowe === | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
!Roślina | |||
!Blok | |||
stały | |||
!Ozdoba | |||
!Wypada | |||
![[Barwniki|Barwnik]] | |||
!Rozrost | |||
!Naturalnie występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || Brodawka || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[Forteca Netheru|Fortece netherowe]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Szkarłatny grzyb | |||
|Nie | |||
|Zmiana w [[Wielkie netherowe grzyby|wielkie szkarłatne grzyby]] przy pomocy mączki kostnej | |||
|Tak ([[Szkarłatny las]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczony grzyb}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Spaczony grzyb | |||
|Nie | |||
|Zmiana w [[Wielkie netherowe grzyby|wielkie spaczone grzyby]] przy pomocy mączki kostnej | |||
|Tak ([[Spaczony las]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Szkarłatne korzenie | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Tak ([[Szkarłatny las]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczone korzenie}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Spaczone korzenie | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Tak ([[Spaczony las]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Netherowe kiełki}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Nic | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Tak ([[Spaczony las]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Lamentorośl}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Czasami lamentorośl | |||
|Nie | |||
|Tak, w dół | |||
|Tak ([[Szkarłatny las]]) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Krętorośl}} | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Czasami krętorośl | |||
|Nie | |||
|Tak, w górę | |||
|Tak ([[Spaczony las]]) | |||
|} | |||
=== Endowe === | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
!Roślina | |||
!Blok | |||
stały | |||
!Ozdoba | |||
!Wypada | |||
![[Barwniki|Barwnik]] | |||
!Rozrost | |||
!Naturalnie występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie ||[[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]]) | |||
|} | |} | ||
Wersja z 16:22, 24 sie 2020
Rośliny to rodzaj bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
Rodzaje roślin
Normalne (rosnące na normalnym świecie)
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiat | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak (lasy, bagna, góry) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (Pustynia) |
| Trzcina | Nie | Nie | Trzcina | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak (obok zbiorników wodnych na trawie, ziemi lub piasku) |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak (losowych miejscach na świecie) |
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza | Nie | Nie | Tak (Dżungla) |
| Drewno | Tak | Nie | Drewno | Nie | Nie | Tak (losowych miejscach na świecie) |
| Zboże | Nie | Nie | Nasiona i zboże | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Kakao | Tak | Nie | Kakao | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Dżungla) |
| Brązowy grzyb, Muchomor | Nie | Nie | Grzyby | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Bagna, lasy, góry, jaskinie, Nether) |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Grzybowa wyspa) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Mega tajga) |
| Liście | Tak | Nie | Czasami sadzonka, jabłko lub patyk | Nie | Nie | Tak (Na drzewach) |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | Czasami nasiona | Nie | Nie | Tak (lasy, równiny, góry) |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Patyki | Nie | Nie | Tak (Pustynia) |
| Pnącze | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (Na drzewach) |
| Lilia | Tak | Tak | Lilia | Nie | Nie | Tak (Bagna) |
| Paproć | Nie | Tak | Paproć | Nie | Nie | Tak (Dżungla, tajga i mega tajga) |
Netherowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brodawka | Nie | Nie | Brodawka | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Fortece netherowe) |
| Szkarłatny grzyb | Nie | Nie | Szkarłatny grzyb | Nie | Zmiana w wielkie szkarłatne grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Szkarłatny las) |
| Spaczony grzyb | Nie | Nie | Spaczony grzyb | Nie | Zmiana w wielkie spaczone grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Spaczony las) |
| Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Tak (Szkarłatny las) |
| Spaczone korzenie | Nie | Nie | Spaczone korzenie | Nie | Nie | Tak (Spaczony las) |
| Netherowe kiełki | Nie | Nie | Nic | Nie | Nie | Tak (Spaczony las) |
| Lamentorośl | Nie | Nie | Czasami lamentorośl | Nie | Tak, w dół | Tak (Szkarłatny las) |
| Krętorośl | Nie | Nie | Czasami krętorośl | Nie | Tak, w górę | Tak (Spaczony las) |
Endowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roślina refrenu | Tak | Nie | Owoc refrenu | Nie | Tak | Tak (Kres) |
