Pszenica: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
R2-D2 (dyskusja | edycje)
d Robot poprawił nl:Tarwe
Falibor (dyskusja | edycje)
d Poprawa tabelki craftingu, poprawka w zdaniu
Linia 9: Linia 9:
}}
}}


'''Zboże''' (ang. wheat - pszenica) - jest to [[Przedmioty|przedmiot]] uzyskany w wyniku [[rolnictwo|rolnictwa]], dodany w wersji [[Indev]] [[Historia wersji|6 Lutego, 2010]]. [[Nasiona]] do uprawy zbóż można uzyskać poprzez naciśnięcie PPM motyką na [[trawa|trawę]] lub ze skrzyń z [[lochy|lochów]]. Zboże może być przerobione na [[chleb]] lub [[ciasto]] (w połączeniu z [[cukier|cukrem]], [[jajko|jajkiem]] i [[mleko|mlekiem]]).
'''Zboże''' (ang. wheat - pszenica) - jest to [[Przedmioty|przedmiot]] uzyskany w wyniku [[rolnictwo|rolnictwa]], dodany w wersji [[Indev]] [[Historia wersji|6 Lutego, 2010]]. [[Nasiona]] do uprawy zbóż można uzyskać poprzez zniszczenie [[wysoka trawa|wysokiej trawy]] lub ze skrzyń z [[lochy|lochów]]. Zboże może być przerobione na [[chleb]] lub [[ciasto]] (w połączeniu z [[cukier|cukrem]], [[jajko|jajkiem]] i [[mleko|mlekiem]]).


{{fakt|Ścięcie zboża generuje 0 do 3 nasion}}, które mogą być zasadzone do wytwarzania większej ilości roślin. To sprawia, że rolnictwo jest wiarygodnym źródłem żywności.
{{fakt|Ścięcie zboża generuje 0 do 3 nasion}}, które mogą być zasadzone do wytwarzania większej ilości roślin. To sprawia, że rolnictwo jest wiarygodnym źródłem żywności.
Linia 28: Linia 28:
|Output= Chleb |OA=  
|Output= Chleb |OA=  
}}
}}
|}
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
!width="50"|Nazwa
!width="150"|Składniki
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Ciasto]]'''
Linia 45: Linia 37:
|Output= Ciasto |OA=  
|Output= Ciasto |OA=  
}}
}}
|}
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 450px" cellpadding="5"
|- align="center"
!width="50"|Nazwa
!width="150"|Składniki
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Ciastko]]'''
|'''[[Ciastko]]'''
|'''Zboże''', [[Kakao]]
|Zboże, [[Kakao]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=      |B1=      |C1=
|A1=      |B1=      |C1=
Linia 63: Linia 47:
}}
}}
|}
|}
{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}



Wersja z 21:33, 28 kwi 2012

Szablon:Jedzenie

Zboże (ang. wheat - pszenica) - jest to przedmiot uzyskany w wyniku rolnictwa, dodany w wersji Indev 6 Lutego, 2010. Nasiona do uprawy zbóż można uzyskać poprzez zniszczenie wysokiej trawy lub ze skrzyń z lochów. Zboże może być przerobione na chleb lub ciasto (w połączeniu z cukrem, jajkiem i mlekiem).

Ścięcie zboża generuje 0 do 3 nasion[potrzebne źródło], które mogą być zasadzone do wytwarzania większej ilości roślin. To sprawia, że rolnictwo jest wiarygodnym źródłem żywności.

Jako składnik craftingu

Nazwa Składniki Crafting
Chleb Zboże







Zboże Zboże Zboże
Ciasto Jajka + Zboże + Mleko + Cukier
Mleko Mleko Mleko



Zboże Zboże Zboże
Ciastko Zboże, Kakao




Zboże Kakao Zboże