Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Wycofano ostatnią zmianę treści (zrobioną przez PolskiZiom) i przywrócono wersję 28890 autorstwa Aro567
Alex2422 (dyskusja | edycje)
→‎Najbliższa przyszłość: 1.5.2, launcher, zmiana trudności walki z mobami, muzyka, lwjgl, przypisy
Linia 11: Linia 11:
|-
|-
! colspan="3" style="height: 2em" | Główne aktualizacje
! colspan="3" style="height: 2em" | Główne aktualizacje
|-
| style="text-align: center" | 1.5.2
|
* Zmiany w [[Minecraft Realms]].<ref>https://twitter.com/jeb_/status/316967950026416129</ref>
| style="text-align: center;" |Kwiecień 2013
|-
|-
| style="text-align: center" | 1.6
| style="text-align: center" | 1.6
Linia 16: Linia 21:
* Nowe [[moby]]:
* Nowe [[moby]]:
** [[Koń|Konie]]
** [[Koń|Konie]]
* Brak wsparcia dla Java 5 i dla PowerPC.
* Brak wsparcia dla Java 5 i dla PowerPC.<ref>https://twitter.com/Dinnerbone/status/278124950798364673</ref><ref>http://help.mojang.com/customer/portal/articles/884921</ref>
* Nowy launcher.<ref name="mycraft 1.6">http://mycraft.pl/garsc-ciekawostek-o-1-6/</ref>
* Zmiana trudności walki z mobami.<ref name="mycraft 1.6" />
* Nowa muzyka.<ref name="mycraft 1.6" />
* Aktualizacja bibliotek lwjgl.<ref name="mycraft 1.6" />
| style="text-align: center;" |Maj 2013
| style="text-align: center;" |Maj 2013
|-
|-
! colspan="3" style="height: 2em" | Inne
! colspan="3" style="height: 2em" | Inne
|-
|-
| style="text-align: center;" | API dla modyfikacji
| style="text-align: center;" | API dla modyfikacji<ref>http://www.pcgamer.com/2012/11/11/the-future-of-minecraft/</ref>
|  
|  
{{main|API dla modyfikacji}}
{{main|API dla modyfikacji}}
| style="text-align: center;" | Jeszcze nie ustalona
| style="text-align: center;" | Jeszcze nie ustalona
|-
|-
| style="text-align: center;" | Uaktualnienie systemu kont
| style="text-align: center;" | Uaktualnienie systemu kont<ref>http://www.minecraftforum.net/news/486-change-your-minecraft-name-possibly-in-the-future/</ref>
|  
|  
* Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).
* Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).

Wersja z 16:04, 12 kwi 2013


.

Ta strona jest o nadchodzących nowościach, które zostaną dodane w przyszłych wersjach gry.

Najbliższa przyszłość

Wersja Zmiany Planowana data wydania
Główne aktualizacje
1.5.2 Kwiecień 2013
1.6
  • Nowe moby:
  • Brak wsparcia dla Java 5 i dla PowerPC.[2][3]
  • Nowy launcher.[4]
  • Zmiana trudności walki z mobami.[4]
  • Nowa muzyka.[4]
  • Aktualizacja bibliotek lwjgl.[4]
Maj 2013
Inne
API dla modyfikacji[5]
 Osobny artykuł: API dla modyfikacji.
Jeszcze nie ustalona
Uaktualnienie systemu kont[6]
  • Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).
  • Możliwość zmiany nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, który został podany podczas tworzenia konta.
    • Globalne konta Mojang są już dostępne i mogą być połączone poprzez konta Scrolls i Cobalt.
      • Po dokonaniu synchronizacji logowanie do Minecraft'a następuje przy użyciu adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika.
    • Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
    • Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.
    • Nie wiadomo jak zmiana nazwy użytkownika w grze wpłynie na zapisy na czarnej i na białej liście.
Jeszcze nie ustalona

Inne planowane nowości

Funkcja Opis
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha [7].
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[8].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[9].
Sneak Peek Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dzwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałby by być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu. W wersji 1.4 zostało to częściowo dodane, z dodatkiem wody i lawy.[10]
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[11]
Podniebny Wymiar Notch dodając Kres rozmyślał o Podniebnym Wymiarze.
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[12]
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[13][14]
Ukierunkowane aktualizacje Nadchodzące aktualizacje w głównej mierze bardziej skoncentrowane na określonej tematyce. Póki co jest możliwość aktualizacji poświęconej: nowym mobom (być może 1.6), oraz aktualizacji poświęconej nowym biomom. (np. redstone update).
Tęczowo krystaliczne jaskinie Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji.
Własne obrazy Notch powiedział że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy.
Nowa zawartość oceanów Jeb i Dinnerbone chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.

Przypisy