Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Alex2422 (dyskusja | edycje)
→‎Najbliższa przyszłość: główne aktualizacje, osobny artykuł, ort.
Linia 9: Linia 9:
! Zmiany
! Zmiany
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
|-
! colspan="3" style="height: 2em" | Główne aktualizacje
|-
|-
| style="text-align: center" | 1.5
| style="text-align: center" | 1.5
"Redstone Update"
"Redstone Update"
|
|
* Poprawka światła i czarnych przestrzeni, zaciemniających losowe miejsca na mapach.<ref>https://www.mojang.com/2012/07/minecraft-1-3-info-snapshot-w27/</ref><ref>http://www.youtube.com/watch?list=UUI1ggmx7c1PUlTkfsv0fU-</ref>
{{main|Redstone Update}}
* Odnowienie kodu [[czerwony proszek|czerwonego proszku]].
| style="text-align: center;" | Styczeń/Luty 2013
* [[Ważona płyta naciskowa|Płyty naciskowe]] oraz [[tory z czujnikiem]] będą wysyłały różne napięcie zależnie od wagi, jaka zostanie na nie naciśnięta.
** [[Tory z czujnikiem]] będą wykrywać ciężar [[wagonik ze skrzynią|wagonika ze skrzynią]], na podstawie rzeczy, jakie się w niej znajdują.
* Nowy przedmiot - [[detektor światła dziennego]] - będzie wysyłał sygnał w zależności od wykrytego poziomu [[światło|światła]].
* Rozwinięcie systemu [[wagonik]]ów.
* Rozwinięcie [[Nether|Netheru]] oraz [[Kres]]u.
* Ruda kwarcu występująca jedynie w [[Nether]]ze, która będzie potrzebna do wytworzenia [[komparator]]a i [[detektor światła dziennego|detektora światła dziennego]].
** Dodano nowe bloki z kwarcu: pół blok, blok zwykły, blok dekoracyjny, schody.
* Zostanie dodany [[zbiornik]]. Po wrzuceniu przedmiotu zostanie on przetransportowany do [[skrzynia|skrzyni]], [[piec]]a, lub [[dozownik]]a, w zależności od bloku z którym jest połączony.
* Nowy blok - [[blok czerwonego kamienia]]. Wysyła sygnał tak jak [[czerwona pochodnia]], lecz nie można go wyłączyć.
* Nowy przedmiot - [[Netherowa cegła]]. Mozna ją zdobyć przepalając [[Netherrack]]. Służy do zrobienia [[blok Netherowej cegły|bloku Netherowej cegły]].
* Nowy blok - Skrzynia pułapka. Jest taka sama jak normalna [[skrzynia]], ale ma od niej ciemniejszy kolor wokół "zamka". Poza tym wysyła sygnał po jej otwarciu.
* Usprawniono zarządzanie ekwipunkiem:
** Złapanie przedmiotu i przytrzymanie lewego przycisku myszy pozwala szybko rozkładać przedmiot po ekwipunku/craftingu.
** Kliknięcie dwa razy danego przedmiotu grupuje wszystkie rzeczy w naszym ekwipunku o tym samym typie.
* Dodano 2 nowe wagoniki: minecart z TNT i Hopperem
* Nowe tory (po przejechaniu minecarta z TNT uaktywnia się)
* Nowy blok (mechanizm) Dropper, podobny do Dispensera
* Dodano ustawienia czatu
* Moby będą silniejsze (narazie szkielet i zombie)
'''''Najnowszy snapshot: 13W03A''' (poprzednie wersje od wersji 1.4.6: 13W02A, 13W01B, 13W01A)''
| Styczeń/Luty 2013
|-
|-
! colspan="3" style="height: 2em" | Inne
! colspan="3" style="height: 2em" | Inne
Linia 47: Linia 28:
** Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
** Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
** Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.
** Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.
** nie wiadomo jak zmiana nazwy użytkownika w grze wpłynie na zapisy na czarnej i na białej liście.
** Nie wiadomo jak zmiana nazwy użytkownika w grze wpłynie na zapisy na czarnej i na białej liście.
| style="text-align: center;" | Jeszcze nie ustalona
| style="text-align: center;" | Jeszcze nie ustalona
|}
|}

Wersja z 15:26, 23 sty 2013


.

Ta strona jest o nadchodzących nowościach, które zostaną dodane w przyszłych wersjach gry.

Najbliższa przyszłość

Wersja Zmiany Planowana data wydania
Główne aktualizacje
1.5

"Redstone Update"

 Osobny artykuł: Redstone Update.
Styczeń/Luty 2013
Inne
Uaktualnienie systemu kont
  • Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).
  • Możliwość zmiany nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, który został podany podczas tworzenia konta
    • Globalne konta Mojang są już dostępne i mogą być połączone poprzez konta Scrolls i Cobalt.
      • Po dokonaniu synchronizacji logowanie do Minecraft'a następuje przy użyciu adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika
    • Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
    • Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.
    • Nie wiadomo jak zmiana nazwy użytkownika w grze wpłynie na zapisy na czarnej i na białej liście.
Jeszcze nie ustalona

Nowości, bloki i przedmioty

Funkcja Opis
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha [1].
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[2].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[3].
Sneak Peek Więcej muzyki od C418.[4]
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[5]
Podniebny Wymiar Notch dodając Kres rozmyślał o Podniebnym Wymiarze.
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[6]
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[7][8]

Przypisy