Pochodnia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{ | {{Blok | ||
|wygląd1=Torch.png | |||
| | |wygląd2=Crafting_square_Torch.png | ||
| | |typ=Niesolidny | ||
|typ= | |grawitacja=Nie | ||
| | |przezroczystość=Tak | ||
| | |światło=Tak, 14 | ||
|opórtnt=0 | |||
|narzędzie=Żadne | |||
|łączenie=Tak (64) | |||
|data=50 | |||
}} | }} | ||
'''Pochodnia''' (ang. Torch) służy do sztucznego oświetlenia świata Minecrafta. Można ją umieścić na górze i po bokach klocka, ale nie na każdym klocku można ją postawić. | |||
Wytwarzana jest poprzez połączenie [[Węgiel|węgla]] i [[Patyk|patyków]]. | |||
==Właściwości== | |||
[[Plik:File-Torches.png|thumb|left|Pochodnie w różnych położeniach]] | |||
Nie można ustawić innego klocka w miejscu pochodni. Jeżeli nietrwałe materiały takie jak [[piasek]] upadną na pochodnię, to ulegnie ona złamaniu. Gdy usuniemy klocek na którym jest zamontowana, to pochodnia spadnie. Gracz może swobodnie przechodzić przez pochodnie. Mogą topić śnieg i lód. Są bardzo przydatne przy eksploracji jaskiń oraz zabezpieczeniem się przed [[moby|mobami]]. | |||
==Bloki zdatne do postawienia pochodni== | |||
{| align="left" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Blok !! Zdatny? | |||
|- | |||
|[[Skała macierzysta]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Obsydian]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Woda]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Cegły]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Bruk]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Diament (blok)|Blok z diamentu]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Złoto (blok)|Blok ze złota]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Żelazo (blok)|Blok z żelaza]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Szafa grająca]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Bruk z mchem]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Schody|Schody z bruku]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Kamienna płyta|Podwójna kamienna płyta]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Kamienna płyta]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Kamień]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Drzwi|Żelazne drzwi]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Mob Spawner]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Piec]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Węgiel (ruda)|Ruda węgla]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Diament (ruda)|Ruda diamentu]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Drzwi|Drewniane drzwi]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Płot]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Złoto (ruda)|Ruda złota]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Pochodnia]] || Nie | |||
|- | |||
|} | |||
{| align="left" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Blok !! Zdatny? | |||
|- | |||
|[[Żelazo (ruda)|Ruda żelaza]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Czerwony kamień (ruda)|Ruda czerwonego kamienia]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Schody|Drewniane schody]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Drewno]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Skrzynia]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Stół warsztatowy]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Biblioteczka]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Jack-O-Lantern]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Dynia]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Znak]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Wełna|Wełna]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Tory]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Glina]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Ziemia]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Trawa]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Żwir]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Gąbka]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Lód]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Lewarek]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Płyta naciskowa]] || Nie | |||
|- | |||
|} | |||
{| align="left" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Blok !! Zdatny? | |||
|- | |||
|[[Piasek]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Piasek dusz]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Przycisk]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Kaktus]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Drabina]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Netherrack]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Szkło]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Glowstone]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Liście]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Śnieg (blok)|Blok ze śniegu]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Śnieg]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Nasiona]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Dekoracje|Róża]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Dekoracje|Żółty kwiat]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Ogień]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Lawa]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Grzyby]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Portal]] || Tak | |||
|- | |||
|[[Czerwony kamień (przewód)|Przewód]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Czerwony kamień (pochodnia)|Pochodnia z czerwonego kamienia]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Trzcina cukrowa]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Sadzonka]] || Nie | |||
|- | |||
|[[TNT]] || Tak | |||
|- | |||
|} | |||
== Otrzymywanie == | ==Otrzymywanie== | ||
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" | {|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" | ||
| Linia 30: | Linia 230: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''Pochodnia''' | | '''Pochodnia''' | ||
| [[Węgiel]] | | [[Węgiel]] + [[Patyk]] | ||
| [[Plik:CraftingPochodnie.png]] | | [[Plik:CraftingPochodnie.png]] | ||
| Pochodnie emitują światło. Mogą także topić [[śnieg]] i [[lód]]. | | Pochodnie emitują światło. Mogą także topić [[śnieg]] i [[lód]]. | ||
|} | |} | ||
==Ciekawostki== | |||
* Gdy klawisz "F" odpowiedzialny za mgłę w grze będzie notorycznie naciskany, na ekranie przez chwilę będzie widoczny jedynie ogień. Tym sposobem możesz wydostać się z jaskini i znaleźć [[Mob Spawner|mob spawner'y]]. | |||
Wersja z 14:51, 27 mar 2011
Pochodnia
| Typ |
Niesolidny |
| Narzędzie |
Żadne |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
Tak |
| Emisja światła |
Tak, 14 |
| Twardość |
0 |
| Odporność na eksplozje |
0 |
| Palność |
? |
| Rzadkość |
Pospolita |
Pochodnia (ang. Torch) służy do sztucznego oświetlenia świata Minecrafta. Można ją umieścić na górze i po bokach klocka, ale nie na każdym klocku można ją postawić.
Wytwarzana jest poprzez połączenie węgla i patyków.
Właściwości

Nie można ustawić innego klocka w miejscu pochodni. Jeżeli nietrwałe materiały takie jak piasek upadną na pochodnię, to ulegnie ona złamaniu. Gdy usuniemy klocek na którym jest zamontowana, to pochodnia spadnie. Gracz może swobodnie przechodzić przez pochodnie. Mogą topić śnieg i lód. Są bardzo przydatne przy eksploracji jaskiń oraz zabezpieczeniem się przed mobami.
Bloki zdatne do postawienia pochodni
| Blok | Zdatny? |
|---|---|
| Skała macierzysta | Tak |
| Obsydian | Tak |
| Woda | Nie |
| Cegły | Tak |
| Bruk | Tak |
| Blok z diamentu | Tak |
| Blok ze złota | Tak |
| Blok z żelaza | Tak |
| Szafa grająca | Tak |
| Bruk z mchem | Tak |
| Schody z bruku | Tak |
| Podwójna kamienna płyta | Tak |
| Kamienna płyta | Nie |
| Kamień | Tak |
| Żelazne drzwi | Tak |
| Mob Spawner | Tak |
| Piec | Tak |
| Ruda węgla | Tak |
| Ruda diamentu | Tak |
| Drewniane drzwi | Tak |
| Płot | Nie |
| Ruda złota | Tak |
| Pochodnia | Nie |
| Blok | Zdatny? |
|---|---|
| Ruda żelaza | Tak |
| Ruda czerwonego kamienia | Tak |
| Drewniane schody | Tak |
| Drewno | Tak |
| Skrzynia | Tak |
| Stół warsztatowy | Tak |
| Biblioteczka | Tak |
| Jack-O-Lantern | Tak |
| Dynia | Tak |
| Znak | Nie |
| Wełna | Tak |
| Tory | Nie |
| Glina | Tak |
| Ziemia | Tak |
| Trawa | Tak |
| Żwir | Tak |
| Gąbka | Tak |
| Lód | Nie |
| Lewarek | Nie |
| Płyta naciskowa | Nie |
| Blok | Zdatny? |
|---|---|
| Piasek | Tak |
| Piasek dusz | Tak |
| Przycisk | Nie |
| Kaktus | Tak |
| Drabina | Nie |
| Netherrack | Tak |
| Szkło | Nie |
| Glowstone | Tak |
| Liście | Tak |
| Blok ze śniegu | Tak |
| Śnieg | Nie |
| Nasiona | Nie |
| Róża | Nie |
| Żółty kwiat | Nie |
| Ogień | Nie |
| Lawa | Nie |
| Grzyby | Nie |
| Portal | Tak |
| Przewód | Nie |
| Pochodnia z czerwonego kamienia | Nie |
| Trzcina cukrowa | Nie |
| Sadzonka | Nie |
| TNT | Tak |
Otrzymywanie
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis |
|---|---|---|---|
| Pochodnia | Węgiel + Patyk | Plik:CraftingPochodnie.png | Pochodnie emitują światło. Mogą także topić śnieg i lód. |
Ciekawostki
- Gdy klawisz "F" odpowiedzialny za mgłę w grze będzie notorycznie naciskany, na ekranie przez chwilę będzie widoczny jedynie ogień. Tym sposobem możesz wydostać się z jaskini i znaleźć mob spawner'y.