Piaskowiec: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
d ciekawostki,galeria
Falibor (dyskusja | edycje)
Linia 68: Linia 68:
!Crafting
!Crafting
|-
|-
! rowspan="2" | [[Piaskowiec]] lub <br>Rzeźbiony piaskowiec lub <br>Gładki piaskowiec
! rowspan="3" | [[Piaskowiec]] lub <br>Rzeźbiony piaskowiec lub <br>Gładki piaskowiec
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
Linia 81: Linia 81:
|A3= Piaskowiec, Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |B3= Piaskowiec, Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |C3= Piaskowiec, Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec
|A3= Piaskowiec, Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |B3= Piaskowiec, Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |C3= Piaskowiec, Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec
|Output= Schodek z piaskowca|OA= 6
|Output= Schodek z piaskowca|OA= 6
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Piaskowiec,Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |B1= |C1=
|A2= Piaskowiec,Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec|B2=Piaskowiec,Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |C2=
|A3= Piaskowiec,Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec|B3=Piaskowiec,Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec |C3=Piaskowiec,Rzeźbiony piaskowiec, Gładki piaskowiec
|Output= Schody z piaskowca|OA=4
}}
}}
|}
|}

Wersja z 19:50, 25 maj 2012

Piaskowiec
Typ

Naturalny

Narzędzie

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

0.8

Odporność na eksplozje

4 bloki

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Piaskowiec - blok skalny, będący utwardzoną wersją piasku. Cechuje się łatwym wydobyciem oraz walorami dekoracyjnymi. Może też zostać wytworzony przez użycie czterech klocków piasku w craftingu.

Położony piaskowiec można wydobyć ponownie używając do tego kilofa. Jeśli piaskowiec zostanie zniszczony innym przedmiotem niż kilof, to nic z niego nie wypadnie. Piaskowiec może zostać szybko uzyskany, aby zbudować schronienie i przetrwać pierwszą noc w Survival. Od aktualizacji Beta 1.3 piaskowiec występuje naturalnie jako kilka (3-6) klocków pod warstwą normalnego piasku i na obrzeżach na biomie pustynnym, jak i również plażach, czyli ogólnie tam, gdzie występuje duża ilość piasku.

Jest dobrym budulcem, ponieważ w przeciwieństwie do podobnie wyglądającego piasku nie zapada się w dół, jeżeli jest tam puste miejsce. Piaskowiec jest również używany do konstrukcji schodków.

Wygląd

Rodzaje bloków piaskowca.

Unikalny wygląd piaskowców pozwala na konstrukcję budynków w stylu pustynnym.
Tekstura rzeźbionego piaskowica przypomina trochę piaskowiec z twarzą creepera i różnymi małymi rzeźbieniami na reszcie bloku.
Gładki piaskowiec jest rodzajem piaskowca z gładko wyglądającą teksturą.

Otrzymywanie

Nazwa Składniki Crafting Opis
Piaskowiec Piasek










Używany jako budulec.
Rzeźbiony piaskowiec Schodek z piaskowca



Dekoracyjny piaskowiec

Schodek z piaskowca

Schodek z piaskowca
Używany jako budulec.

Jako składnik craftingu

Składniki Crafting
Piaskowiec lub
Rzeźbiony piaskowiec lub
Gładki piaskowiec













Schodek z piaskowca









Schody z piaskowca






Ciekawostki

  • Początkowo wykopywanie piaskowca, nawet za pomocą diamentowego kilofa zajmowało bardzo dużo czasu, dłużej niż obsydianu. Zostało to później naprawione.
  • Piaskowiec jest jedynym blokiem, który można utworzyć z 4 sztuk gładkiego piaskowca i otrzymać identyczną ilość tego bloku.

Galeria