Osiągnięcia/Java Edition: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
IdefixBot (dyskusja | edycje)
d Bot: Modifying de:Achievements (R), ja:Achievements (R), pt-br:Achievements (R).
Konwboj (dyskusja | edycje)
Zmiana wyglądu tabeli. Dodanie osiągnięcia z wersji 1.8.
Linia 17: Linia 17:
! Obraz
! Obraz
! Osiągnięcie
! Osiągnięcie
! Tłumaczenie
! Opis
! Opis
! Odblokowane po
! Odblokowane po
! Wewnętrzne Id (PC)
|-
|-
| {{Achievement|Książka}}
| {{Achievement|Książka|plain}}
| '''Taking Inventory '''
| '''Używanie ekwipunku'''
| '''Używanie ekwipunku'''
| Wciśnij {{key|E}} lub {{key|I}}, by otworzyć swój [[ekwipunek]].
| Wciśnij {{key|E}} lub {{key|I}}, by otworzyć swój [[ekwipunek]].
| Nic
| -
| <code>openInventory</code>
|-
|-
| {{Achievement|Drewno dębu}}
| {{Achievement|Drewno dębu|plain}}
| '''Getting Wood'''
| '''Zbieranie drewna'''
| '''Zbieranie drewna'''
| Uderzaj drzewo, póki nie wypadną bloki drewna.
| Uderzaj drzewo, póki nie wypadną bloki drewna.
| Taking Inventory
| Używanie ekwipunku
| <code>mineWood</code>
|-
|-
| {{Achievement|Stół warsztatowy}}
| {{Achievement|Stół warsztatowy|plain}}
| '''Benchmarking'''
| '''Rzemieślnictwo'''
| '''Rzemieślnictwo'''
| Stwórz [[stół warsztatowy]] z czterech bloków [[deski|desek]].
| Stwórz [[stół warsztatowy]] z czterech bloków [[deski|desek]].
| Getting Wood
| Zbieranie drewna
| <code>buildWorkBench</code>
|-
|-
| {{Achievement|Drewniana motyka}}
| {{Achievement|Drewniany kilof|plain}}
| '''Time to Farm!'''
| '''Czas kopać!'''
| Użyj desek i patyków do zrobienia [[kilof]]a.
| Rzemieślnictwo
| <code>buildPickaxe</code>
|-
| {{Achievement|Drewniana motyka|plain}}
| '''Czas na żniwa!'''
| '''Czas na żniwa!'''
| Użyj desek i [[patyk]]ów, by zrobić [[motyka|motykę]].
| Użyj desek i [[patyk]]ów, by zrobić [[motyka|motykę]].
| Benchmarking
| Rzemieślnictwo
| <code>buildHoe</code>
|-
|-
| {{Achievement|Chleb}}
| {{Achievement|Chleb|plain}}
| '''Bake Bread'''
| '''Pieczenie chleba'''
| '''Pieczenie chleba'''
| Stwórz [[chleb]].
| Stwórz [[chleb]].
| Time to Farm!
| Czas na żniwa!
| <code>makeBread</code>
|-
|-
| {{Achievement|Ciasto}}
| {{Achievement|Ciasto|plain}}
| '''The Lie'''
| '''Kłamstwo'''
| '''Kłamstwo'''
| Upiecz [[Ciasto]].
| Upiecz [[Ciasto]].
| Time to Farm!
| Czas na żniwa!
| <code>bakeCake</code>
|-
|-
| {{Achievement|Drewniany miecz}}
| {{Achievement|Drewniany miecz|plain}}
| '''Time to Strike!'''
| '''Czas zaatakować!'''
| '''Czas zaatakować!'''
| Użyj desek i patyków, by zrobić [[miecz]].
| Użyj desek i patyków, by zrobić [[miecz]].
| Benchmarking
| Rzemieślnictwo
| <code>buildSword</code>
|-
|-
| {{Achievement|Kość}}
| {{Achievement|Kość|plain}}
| '''Monster Hunter'''
| '''Polowanie na potwory'''
| '''Polowanie na potwory'''
| Zaatakuj i zabij potwora.
| Zaatakuj i zabij potwora.
| Time to Strike!
| Czas zaatakować!
| <code>killEnemy</code>
|-
|-
| {{Achievement|Łuk|fancy}}
| {{Achievement|Łuk|fancy}}
| '''Sniper Duel'''
|'''Pojedynek snajperów'''
|'''Pojedynek snajperów'''
| Zabij [[szkielet]]a jedną strzałą z odległości większej niż 50 metrów.  
| Zabij [[szkielet]]a jedną strzałą z odległości większej niż 50 metrów.  
| Monster Hunter
| Polowanie na potwory
| <code>snipeSkeleton</code>
|-
|-
| {{Achievement|Skóra}}
| {{Achievement|Skóra|plain}}
| '''Cow Tipper'''
| '''Raz krowie śmierć'''
| '''Raz krowie śmierć'''
| Zbierz trochę [[skóra|skóry]].
| Zbierz trochę [[skóra|skóry]].
| Time to Strike!
| Czas zaatakować!
| <code>killCow</code>
|-
|-
| {{Achievement|Siodło|fancy}}
| {{Achievement|Siodło|fancy}}
| '''When Pigs Fly'''
| '''Gdy świnie zaczną latać'''
| '''Gdy świnie zaczną latać'''
| Użyj [[siodło|siodła]] do ujeżdżania [[świnia|świni]]. Musi ona zginąć poprzez upadek, kiedy będzie ujeżdżana.
| Użyj [[siodło|siodła]] do ujeżdżania [[świnia|świni]]. Musi ona zginąć poprzez upadek, kiedy będzie ujeżdżana.
| Cow Tipper
| Raz krowie śmierć
| <code>flyPig</code>
|-
|-
| {{Achievement|Zboże}}
| {{Achievement|Zboże|plain}}
| '''Repopulation'''
|'''Zasiedlenie'''
|'''Zasiedlenie'''
| Rozmnóż dwie krowy za pomocą pszenicy.
| Rozmnóż dwie krowy za pomocą pszenicy.
| Cow Tipper
| Raz krowie śmierć
|-
| <code>breedCow</code>
| {{Achievement|Drewniany kilof}}
| '''Time to Mine!'''
| '''Czas kopać!'''
| Użyj desek i patyków do zrobienia [[kilof]]a.
| Benchmarking
|-
|-
| {{Achievement|Kamienny kilof}}
| {{Achievement|Kamienny kilof|plain}}
| '''Getting an Upgrade'''
| '''Ulepszanie'''
| '''Ulepszanie'''
| Skonstruuj lepszy kilof.
| Skonstruuj lepszy kilof.
| Time to Mine!
| Czas kopać!
| <code>buildBetterPickaxe</code>
|-
|-
| {{Achievement|Piec}}
| {{Achievement|Piec|plain}}
| '''Hot Topic'''
| '''Życie na gorąco'''
| '''Życie na gorąco'''
| Zbuduj piec z ośmiu bloków [[bruk]]u.
| Zbuduj piec z ośmiu bloków [[bruk]]u.
| Time to Mine!
| Czas kopać!
| <code>buildFurnace</code>
|-
|-
| {{Achievement|Usmażona ryba}}
| {{Achievement|Usmażona ryba|plain}}
| '''Delicious Fish'''
| '''Przepyszna ryba'''
| '''Przepyszna ryba'''
| Złap i usmaż [[ryba|rybę]].
| Złap i usmaż [[ryba|rybę]].
| Hot Topic
| Życie na gorąco
| <code>cookFish</code>
|-
|-
| {{Achievement|Sztabka żelaza}}
| {{Achievement|Sztabka żelaza|plain}}
| '''Acquire Hardware'''
| '''Ciężki sprzęt'''
| '''Ciężki sprzęt'''
| Przetop [[Sztabka żelaza|sztabę żelaza]].
| Przetop [[Sztabka żelaza|sztabę żelaza]].
| Hot Topic
| Życie na gorąco
| <code>acquireIron</code>
|-
|-
| {{Achievement|Tory|fancy}}
| {{Achievement|Tory|fancy}}
| '''On A Rail'''
| '''Na torach'''
| '''Na torach'''
| Przejedź [[minecart]]em ponad 1&nbsp;km.
| Przejedź [[minecart]]em ponad 1&nbsp;km.
| Acquire Hardware
| Ciężki sprzęt
| <code>onARail</code>
|-
|-
| {{Achievement|Ruda diamentu}}
| {{Achievement|Ruda diamentu|plain}}
| '''DIAMONDS!'''
|'''DIAMENTY!'''
|'''DIAMENTY!'''
| Zdobądź [[diament]] za pomocą [[Kilof|żelaznego kilofa]].
| Zdobądź [[diament]] za pomocą [[Kilof|żelaznego kilofa]].
| Acquire Hardware
| Ciężki sprzęt
| <code>diamonds</code>
|-
|-
| {{Achievement|Diament}}
| {{Achievement|Diament|plain}}
| '''Diamonds to you!'''
|'''Diamenty w prezencie!'''
|'''Diamenty w prezencie!'''
| Rzuć diamentami w innego gracza.
| Daj diamenta innemu graczowi.
| DIAMONDS!
| DIAMENTY!
| <code>diamondsToYou</code>
|-
|-
| {{Achievement|Stół do zaklęć}}
| {{Achievement|Stół do zaklęć|plain}}
| '''Enchanter'''
|'''Zaklinacz'''
|'''Zaklinacz'''
| Użyj [[Książka|książki]], [[obsydian]]u i [[diament]]u do stworzenia [[Stół do zaklęć|stołu do zaklęć]]
| Użyj [[Książka|książki]], [[obsydian]]u i [[diament]]u do stworzenia [[Stół do zaklęć|stołu do zaklęć]]
| DIAMONDS!
| DIAMENTY!
| <code>enchantments</code>
|-
|-
| {{Achievement|Diamentowy miecz|fancy}}
| {{Achievement|Diamentowy miecz|fancy}}
| '''Overkill'''
|'''Niszczyciel'''
|'''Niszczyciel'''
| Zadaj pojedynczy cios, który zabierze wrogowi 8 serc
| Zadaj pojedynczy cios, który zabierze wrogowi 9 serc.
| Enchanter
| Zaklinacz
| <code>overkill</code>
|-
|-
| {{Achievement|Biblioteczka}}
| {{Achievement|Biblioteczka|plain}}
| '''Librarian'''
|'''Bibliotekarz'''
|'''Bibliotekarz'''
| Stwórz [[Biblioteczka|biblioteczkę]] aby ulepszyć [[stół do zaklęć]].
| Stwórz [[Biblioteczka|biblioteczkę]] aby ulepszyć [[stół do zaklęć]].
| Enchanter
| Zaklinacz
| <code>bookcase</code>
|-
|-
| {{Achievement|Obsydian}}
| {{Achievement|Obsydian|plain}}
| '''We Need to Go Deeper'''
|'''Musimy zejść głębiej'''
|'''Musimy zejść głębiej'''
| Zbuduj portal do [[Nether]]u (Otrzymywane gdy przejdziesz przez portal)
| Zbuduj portal do [[Nether]]u (Otrzymywane gdy przejdziesz przez portal)
| DIAMONDS!
| DIAMENTY!
| <code>portal</code>
|-
|-
| {{Achievement|Łza ghasta|fancy}}
| {{Achievement|Łza ghasta|fancy}}
| '''Return to Sender'''
|'''Zwrot do nadawcy'''
|'''Zwrot do nadawcy'''
| Zabij [[Ghast]]a odbijając jego kulę ognia
| Zabij [[Ghast]]a odbijając jego kulę ognia
| We Need to Go Deeper
| Musimy zejść głębiej
| <code>ghast</code>
|-
|-
| {{Achievement|Płomienna różdżka}}
| {{Achievement|Płomienna różdżka|plain}}
| '''Into Fire'''
|'''Prosto w ogień'''
|'''Prosto w ogień'''
| Zabij [[Płomyk]]a i podnieś [[Płomienna różdżka|płomienną różdżkę]].
| Zabij [[Płomyk]]a i podnieś [[Płomienna różdżka|płomienną różdżkę]].
| We Need to Go Deeper
| Musimy zejść głębiej
| <code>blazeRod</code>
|-
|-
| {{Achievement|Przyziemna mikstura}}
| {{Achievement|Przyziemna mikstura|plain}}
| '''Local Brewery'''
| '''Lokalny browar '''
| '''Lokalny browar '''
| Uwarz dowolną [[Mikstury|miksturę]].
| Uwarz dowolną [[Mikstury|miksturę]].
| Into Fire
| Prosto w ogień
| <code>potion</code>
|-
|-
| {{Achievement|Oko Kresu|fancy}}
| {{Achievement|Oko Kresu|fancy}}
| '''The End?'''
|'''To już jest Koniec?'''
|'''To już jest Koniec?'''
| Znajdź portal do [[Kres]]u (Otrzymywane, gdy wejdziesz w portal)
| Znajdź portal do [[Kres]]u (Otrzymywane, gdy wejdziesz w portal)
| Into Fire
| Prosto w ogień
| <code>theEnd</code>
|-
|-
| {{Achievement|Jajo smoka|fancy}}
| {{Achievement|Jajo smoka|fancy}}
| '''The End.'''
|'''Kres.'''
|'''Kres.'''
| Pokonaj [[Smok Kresu|smoka Kresu]]
| Pokonaj [[Smok Kresu|smoka Kresu]]
| The End?
| To już jest Koniec?
| <code>theEnd2</code>
|-
|-
| {{Achievement|Diamentowe buty}}
| {{Achievement|Diamentowe buty|plain}}
| '''Adventuring time'''
|'''Pora na przygodę'''
|'''Pora na przygodę'''
| Odkryj wszystkie biomy
| Odkryj wszystkie biomy
| The End?
| To już jest Koniec?
| <code>exploreAllBiomes</code>
|-
|-
| {{Achievement|Głowa mrocznego szkieleta}}
| {{Achievement|Głowa mrocznego szkieleta|plain}}
| '''The Beginning?'''
|'''Początek?'''
|'''Początek?'''
| Przywołaj [[Wither|Withera]]
| Przywołaj [[Wither|Withera]]
| The End.
| Kres.
| <code>spawnWither</code>
|-
|-
| {{Achievement|Gwiazda Netheru}}
| {{Achievement|Gwiazda Netheru|plain}}
| '''The Beginning.'''
| '''Początek.'''
| '''Początek'''
| Zabij [[Wither|Withera]]
| Zabij [[Wither|Withera]]
| The Beginning?
| Początek?
| <code>killWither</code>
|-
|-
| {{Achievement|Magiczna latarnia}}
| {{Achievement|Magiczna latarnia|fancy}}
| '''Beaconator'''
| '''Latarnik'''
| '''Latarnik'''
| Stwórz pełną [[Magiczna latarnia|magiczną latarnie]] (Zbuduj 4 poziomową piramidę).
| Stwórz pełną [[Magiczna latarnia|magiczną latarnie]] (zbuduj 4 poziomową piramidę).
| The beginning.
| Początek.
| <code>fullBeacon</code>
|-
| {{Achievement|Złote jabłko|fancy}}
| '''Supermoc'''
| Stwórz jabłko Notcha (ulepszone [[złote jabłko]]).
| Ulepszanie
| <code>overpowered</code>
|}
|}


Linia 228: Linia 234:
=== Wideo przeglądowe ===
=== Wideo przeglądowe ===
8 kwietnia 2011 na [http://www.youtube.com/watch?v=qy882ILYJMM wideo] załadowanym do YouTube pokazano [[pogoda|pogodę]], [[statystyki]] oraz osiągnięcia.
8 kwietnia 2011 na [http://www.youtube.com/watch?v=qy882ILYJMM wideo] załadowanym do YouTube pokazano [[pogoda|pogodę]], [[statystyki]] oraz osiągnięcia.
== Błędy ==
{{main|Znane błędy#Osiągnięcia|o1 = Znane błędy osiągnięć}}


==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
* Nazwa osiągnięcia "The Lie" polegającego na upieczeniu ciasta jest nawiązaniem do gry Portal.
* Nazwa osiągnięcia "Kłamstwo" (The Lie) polegającego na upieczeniu ciasta jest nawiązaniem do gry Portal.
* Osiągnięcia związane z narzędziami można uzyskać, tworząc lepsze lub naprawić przez drogę craftingu.
* Osiągnięcia związane z narzędziami można uzyskać, tworząc lepsze lub naprawić przez drogę craftingu.
* Jeśli rzucimy diamentem w [[Zombie]] i go podniesie zdobędziemy osiągnięcie "Diamonds to You!".
* Jeśli rzucimy diamentem w [[Zombie]] i go podniesie zdobędziemy osiągnięcie "Diamenty w prezencie!".


== Przypisy ==
== Przypisy ==

Wersja z 10:40, 31 maj 2015

Informacja pojawiająca się w rogu ekranu, gdy osiągnięcie zostanie wykonane

Osiągnięcia są sposobem na zapoznanie nowych graczy z Minecraftem oraz danie im wyzwań do wykonania w jego świecie. Osiągnięcia zostały wprowadzone w aktualizacji 19 kwietnia 2011 - 1.5.

Mówiąc w Gamasutrze,[1] Notch powiedział: “Lubię osiągnięcia. Wiem, że wiele ludzi nie, ale ja je lubię. Miałem pomysł, aby zrobić osiągnięcia podobne do zadań (questów) w grach. Tak więc możesz zobaczyć pierwsze osiągnięcie na drzewie osiągnięć, musisz odblokować te wyżej, zanim odblokujesz te niżej."

Powiedział również: “Tak więc pierwszy z nich może być ścięcie drzewa lub zabicie kurczaka, a dalej odblokuje następne osiągnięcia w danej gałęzi. Mam nadzieję, że zachęci to ludzi do wypróbowania nowych obszarów. Mogłyby to być też większe zadania, jak zabicie smoka lub czegoś innego, co włożyło by pewnego rodzaju opowieść w drzewko osiągnięć.

Ostatecznie, zapytany o ryzykowny ruch jakim jest prowadzenie czołowych graczy wzdłuż wyznaczonej ścieżki bardziej niż do zachęcania odkrywania Minecrafta w stanie w jakim jest, Notch odpowiedział: “Zdecydowanie chciałbym aby osiągnięcia były poniekąd rzeczami których możesz spróbować, niż rzeczami które musisz zrobić. Gracze mogą je wykonywać, ale tylko jeśli tego chcą."

Aktualizacja do wersji Beta 1.4 była głównie przeznaczona do wkluczenia osiągnięć i statystyk; Jednakże, proces wdrażania ich został wycofany z publikacji, ponieważ nie był w pełni funkcjonalny .[2] Zostało to zrealizowane w wersji Beta 1.5 .

Początkowo było tylko 16 osiągnięć. W aktualizacji 1.0.0 doszło kolejnych dziesięć: Sniper duel, DIAMONDS!, Enchanter Overkill, Librarian, We Need to Go Deeper, Return to Sender, Into Fire, Local Brewery, The End? i The End. W aktualizacji 1.7 doszło 6 osiągnięć: Adventuring Time, The Beginning?, The Beginning, Beaconator, Repopulation, Diamonds to you!. W tej wersji wprowadzono także zmianę - Od teraz na początku widać jest tylko kilkanaście osiągnięć, pozostałe pojawiają się wraz z odblokowywaniem innych.

Lista osiągnięć

Obraz Osiągnięcie Opis Odblokowane po Wewnętrzne Id (PC)

Używanie ekwipunku Wciśnij E lub I, by otworzyć swój ekwipunek. - openInventory

Zbieranie drewna Uderzaj drzewo, póki nie wypadną bloki drewna. Używanie ekwipunku mineWood

Rzemieślnictwo Stwórz stół warsztatowy z czterech bloków desek. Zbieranie drewna buildWorkBench

Czas kopać! Użyj desek i patyków do zrobienia kilofa. Rzemieślnictwo buildPickaxe

Czas na żniwa! Użyj desek i patyków, by zrobić motykę. Rzemieślnictwo buildHoe

Pieczenie chleba Stwórz chleb. Czas na żniwa! makeBread

Kłamstwo Upiecz Ciasto. Czas na żniwa! bakeCake

Czas zaatakować! Użyj desek i patyków, by zrobić miecz. Rzemieślnictwo buildSword

Polowanie na potwory Zaatakuj i zabij potwora. Czas zaatakować! killEnemy

Pojedynek snajperów Zabij szkieleta jedną strzałą z odległości większej niż 50 metrów. Polowanie na potwory snipeSkeleton

Raz krowie śmierć Zbierz trochę skóry. Czas zaatakować! killCow

Gdy świnie zaczną latać Użyj siodła do ujeżdżania świni. Musi ona zginąć poprzez upadek, kiedy będzie ujeżdżana. Raz krowie śmierć flyPig

Zasiedlenie Rozmnóż dwie krowy za pomocą pszenicy. Raz krowie śmierć breedCow

Ulepszanie Skonstruuj lepszy kilof. Czas kopać! buildBetterPickaxe

Życie na gorąco Zbuduj piec z ośmiu bloków bruku. Czas kopać! buildFurnace

Przepyszna ryba Złap i usmaż rybę. Życie na gorąco cookFish

Ciężki sprzęt Przetop sztabę żelaza. Życie na gorąco acquireIron

Na torach Przejedź minecartem ponad 1 km. Ciężki sprzęt onARail

DIAMENTY! Zdobądź diament za pomocą żelaznego kilofa. Ciężki sprzęt diamonds

Diamenty w prezencie! Daj diamenta innemu graczowi. DIAMENTY! diamondsToYou

Zaklinacz Użyj książki, obsydianu i diamentu do stworzenia stołu do zaklęć DIAMENTY! enchantments

Niszczyciel Zadaj pojedynczy cios, który zabierze wrogowi 9 serc. Zaklinacz overkill

Bibliotekarz Stwórz biblioteczkę aby ulepszyć stół do zaklęć. Zaklinacz bookcase

Musimy zejść głębiej Zbuduj portal do Netheru (Otrzymywane gdy przejdziesz przez portal) DIAMENTY! portal

Zwrot do nadawcy Zabij Ghasta odbijając jego kulę ognia Musimy zejść głębiej ghast

Prosto w ogień Zabij Płomyka i podnieś płomienną różdżkę. Musimy zejść głębiej blazeRod

Lokalny browar Uwarz dowolną miksturę. Prosto w ogień potion

To już jest Koniec? Znajdź portal do Kresu (Otrzymywane, gdy wejdziesz w portal) Prosto w ogień theEnd

Kres. Pokonaj smoka Kresu To już jest Koniec? theEnd2

Pora na przygodę Odkryj wszystkie biomy To już jest Koniec? exploreAllBiomes

Początek? Przywołaj Withera Kres. spawnWither

Początek. Zabij Withera Początek? killWither

Latarnik Stwórz pełną magiczną latarnie (zbuduj 4 poziomową piramidę). Początek. fullBeacon

Supermoc Stwórz jabłko Notcha (ulepszone złote jabłko). Ulepszanie overpowered

Interfejs

Plik:AchievementInterface.png
Interfejs osiągnięć.

System osiągnięć w Minecrafcie obejmuje ogromne drzewo składające się z osiągnięć. Niektóre z nich muszą zostać ukończone przed innymi. Oryginalnie interfejs pokazywał drzewo osiągnięć z lewej oraz mini-mapkę drzewa z prawej. Mapka została usunięta w ostatecznej wersji, teraz po prostu pokazywane jest drzewo. Tło drzewa naśladuje przekrój świata. Na samej górze jest piasek, ziemia, na dole skała macierzysta, oraz rudy wraz z kamieniem pośrodku.

Testy osiągnięć można znaleźć w kodzie źródłowym Minecraft Beta 1.4 oraz w wide [3] opublikowanym przez Notch. Wśród nich otwarcie ekwipunku, wydobycie drzewa oraz zbudowanie warsztatu.

Wideo przeglądowe

8 kwietnia 2011 na wideo załadowanym do YouTube pokazano pogodę, statystyki oraz osiągnięcia.

Ciekawostki

  • Nazwa osiągnięcia "Kłamstwo" (The Lie) polegającego na upieczeniu ciasta jest nawiązaniem do gry Portal.
  • Osiągnięcia związane z narzędziami można uzyskać, tworząc lepsze lub naprawić przez drogę craftingu.
  • Jeśli rzucimy diamentem w Zombie i go podniesie zdobędziemy osiągnięcie "Diamenty w prezencie!".

Przypisy