Modyfikacje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
→‎Nowe elementy: aktualizacja
Linia 233: Linia 233:
| Aether II
| Aether II
| style="text-align: left;" | Dodaje nowy świat, nowy wygląd ekwipunku, mnóstwo nowych przedmiotów, bloków, mobów, akcesoriów i zbroi. Ponadto zmienia wygląd menu głównego gry. posiada własny launcher. Ten mod jest dopiero w wersji alpha więc mogą występować błędy.
| style="text-align: left;" | Dodaje nowy świat, nowy wygląd ekwipunku, mnóstwo nowych przedmiotów, bloków, mobów, akcesoriów i zbroi. Ponadto zmienia wygląd menu głównego gry. posiada własny launcher. Ten mod jest dopiero w wersji alpha więc mogą występować błędy.
| 1.6.4-4.0
| 1.7.10-1.6
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1842350-162-alpha-aether-ii-genesis-of-the-void-fixed-launcher-improved-performance/ Forum]<br>[http://www.gilded-games.com/aether/ Strona]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1842350-162-alpha-aether-ii-genesis-of-the-void-fixed-launcher-improved-performance/ Forum]<br>[http://www.aetherii.com/ Strona]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge, The Threaded Lightning}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| [http://pastebin.com/raw.php?i=Q6PGjQVu Autorzy]
| ([http://pastebin.com/raw.php?i=Q6PGjQVu link])
|-
|-
| [[Modyfikacje/BuildCraft|BuildCraft]]
| [[Modyfikacje/BuildCraft|BuildCraft]]
| style="text-align: left;" | Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania.
| style="text-align: left;" | Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania.
| 5.0.0
| 7.2.7 Beta
| [http://www.mod-buildcraft.com/ Strona]
| [http://www.mod-buildcraft.com/ Strona]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| SpaceToad (kiedyś) <br /> Krapht & SirSengir (obecnie)
| SpaceToad (dawniej)<br>Krapht & SirSengir (obecnie)
|-
|-
| Clay Soldiers Mod
| Clay Soldiers Mod
| style="text-align: left;" | Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich.
| style="text-align: left;" | Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich.
| 2.0.0alpha
| v. 2.0.0-beta.2
| [http://www.minecraftforum.net/topic/964897-110-sp-clay-soldiers-mod-v-41/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/964897-110-sp-clay-soldiers-mod-v-41/ Forum]
| {{verlink|1.6.2}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|ModLoader}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji), SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
| KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji)<br>SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
|-
|-
| [[Modyfikacje/ComputerCraft|ComputerCraft]]
| [[Modyfikacje/ComputerCraft|ComputerCraft]]
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca komputery i programowalne roboty ("żółwie").
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca komputery i programowalne roboty ("żółwie").
| 1.57
| 1.79
| [http://www.minecraftforum.net/topic/892282- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/892282- Forum]<br>[http://www.computercraft.info/ Strona]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| dan200
| dan200
|-
|-
|[[Modyfikacje/Extended Workbench|Extended Workbench]]
|[[Modyfikacje/Extended Workbench|Extended Workbench]]
| style="text-align: left;" |Mod dodający rozszerzone wersje narzędzi.
| style="text-align: left;" |Mod dodający rozszerzone wersje narzędzi.
| 1.1.10.3
| v1.3 beta
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1153989-164extended-workbench-v11103/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1153989-164extended-workbench-v11103/ Forum]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.8}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Naruto1310
| Naruto1310
|-
|-
| Herobrine
| Herobrine
| style="text-align: left;"| Modyfikacja dodająca [[Herobrine]]'a.
| style="text-align: left;"| Modyfikacja dodająca [[Herobrine]]'a.
| 1.6.4
| V3.6
| [http://www.minecraftforum.net/topic/511421-147-herobrine-285-now-with-a-configurator-modloader-forge-compatible/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/511421-147-herobrine-285-now-with-a-configurator-modloader-forge-compatible/ Forum]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|ModLoader}}
| {{tc|tak|ModLoader}}
| Burnner
| Burnner
|-
|-
| Industrial Craft
| Industrial Craft
| style="text-align: left;| To mod który zmienia nam charakter MC na bardziej przemysłowy dodając między innymi maszyny, elektryczność, świdry górnicze, piły i wiele innych. Możliwości ma on naprawdę dużo i zmienia nam nasz MC nie do poznania.
| style="text-align: left;| To mod który zmienia nam charakter Minecrafta na bardziej przemysłowy dodając między innymi maszyny, elektryczność, świdry górnicze, piły i wiele innych. Możliwości ma on naprawdę dużo i zmienia nam naszą grę nie do poznania.
| 1.7.2
| v2.3.261
| [http://wiki.industrial-craft.net/index.php?title=Main_Page/ Wiki]
| [http://wiki.industrial-craft.net/ Wiki]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| IC² Dev-Team  
| IC² Dev-Team  
|-
|-
Linia 290: Linia 290:
| style="text-align: left;" |Modyfikacje dodająca rzadkie bossy w postaci mobów.
| style="text-align: left;" |Modyfikacje dodająca rzadkie bossy w postaci mobów.
| 1.1.9
| 1.1.9
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1325911-164-atomicstrykers-infernal-mobs-diablo-style-modifiers/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1325911-164-atomicstrykers-infernal-mobs-diablo-style-modifiers/ Forum]<br>[http://atomicstryker.net/infernalmobs.php Strona]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.9.4}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| AtomicStryker
| AtomicStryker
|-
| More Swords Mod
| style="text-align: left;" |Modyfikacja dodająca nowe miecze.
| 1.0.0
| [http://mod-minecraft.net/more-swords-mod/ Strona modyfikacji]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| DarkHax
|-
|-
| [[Modyfikacje/Masters sword|Masters sword]]
| [[Modyfikacje/Masters sword|Masters sword]]
| style="text-align: left;" |Modyfikacja dodająca nowe miecze, przedmioty, łuk, piec oraz zbroję.  
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe miecze, przedmioty, łuk, piec oraz zbroję.  
| 1.0.0
| 1.0.0
| [http://masterswordmod.weebly.com/ Strona modyfikacji]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1504170-151-the-master-sword-mod-by-taking1n1/ Forum]<br>[http://masterswordmod.weebly.com/ Strona]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.6.4}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Hakito
| Taking1n1
|-
|-
| Millénaire
| Millénaire
| style="text-align: left;" | Dodaje wioski różnej kultury (hinduskiej,japońskiej,bizantyjskiej,normańskiej), wyposażenie, zbroje (pancerz normański), narzędzia (kilof,łopata,siekiera/topór). Dodaje klimat średniowiecza.
| style="text-align: left;" | Dodaje wioski różnej kultury (hinduskiej, japońskiej, bizantyjskiej, normańskiej), wyposażenie, zbroje (pancerz normański), narzędzia (kilof, łopata, siekiera/topór). Dodaje klimat średniowiecza.
| 5.2.0B1
| 6.0.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/227822-15-01-millenaire-npc-village-054-fixes-speed-imp/ Forum]  
| [http://www.minecraftforum.net/topic/227822-15-01-millenaire-npc-village-054-fixes-speed-imp/ Forum]<br>[http://millenaire.org/wiki/ Wiki]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Kinniken
| Kinniken
|-
|-
| [[Modyfikacje/Mine and blade Battlegear 2|Mine and blade Battlegear 2]]
| [[Modyfikacje/Mine and blade Battlegear 2|Mine and blade Battlegear 2]]
| style="text-align: left;" | Dodaje nowe bronie,strzały,kołczan i tarcze.
| style="text-align: left;" | Dodaje nowe bronie,strzały,kołczan i tarcze.
| 1.0.4.3
| 1.0.9.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1944903-164-mine-blade-battlegear-2-bullseye-1043/#Quiver Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/1944903-164-mine-blade-battlegear-2-bullseye-1043/#Quiver Forum]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.8}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Bullseye
| Bullseye
|-
|-
| [[Modyfikacje/Mo' Creatures|Mo' Creatures]]
| [[Modyfikacje/Mo' Creatures|Mo' Creatures]]
| style="text-align: left;" | Dodaje wiele nowych mobów (skorpiony, itd.) i przedmiotów do gry.
| style="text-align: left;" | Dodaje wiele nowych mobów (skorpiony, itd.) i przedmiotów do gry.
| 6.2.0
| v8.0.1
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=86929 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=86929 Forum]<br>[http://mocreatures.org/ Strona]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.8}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| DrZhark
| DrZhark
|-
|-
| NotEnoughItems
| NotEnoughItems
| style="text-align:  left;" | Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania.
| style="text-align:  left;" | Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania.
| 1.6.1.8
| 1.7.10
| [http://www.minecraftforum.net/topic/909223- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/909223- Forum]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge, CodeChickenCore}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge, CodeChickenCore}}
| ChickenBones
| ChickenBones
|-
|-
| RailCraft
| RailCraft
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli, takie jak wielkie zbiorniki czy bojler.
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli (takich jak wielkie zbiorniki czy bojler).
| 8.0.0.0
| 9.2.2.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/701990-142-railcraft-6700-forge/- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/701990-142-railcraft-6700-forge/- Forum]<br>[http://www.railcraft.info/wiki/ Wiki]
| {{verlink|1.6.2}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| CovertJaguar
| CovertJaguar
|-
|-
|[[Modyfikacje/Orespawn|Orespawn]]
| [[Modyfikacje/Orespawn|Orespawn]]
|Modyfikacja dodająca do gry różne nowe elementy.
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca do gry różne nowe elementy.
|1.7.10v20.3
| 1.7.10v20.3
|[http://www.orespawn.com/ Strona modyfikacji]
| [http://www.orespawn.com/ Strona]
|
| {{verlink|1.7.10}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
|TheyCallMeDanger
| TheyCallMeDanger
|-
|-
| Smart Moving
| Smart Moving
| style="text-align:   left;" | Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków.
| style="text-align: left;" | Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków.
| 14.5
| 16.3
| [http://www.minecraftforum.net/topic/361430-11smp-smart-moving/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/361430-11smp-smart-moving/ Forum]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{tc|Tak|ModLoader lub Minecraft Forge oraz Player API}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge, Player API}}
| Divisor
| Divisor
|-
|-
| ThaumCraft 4
| ThaumCraft 4
| style="text-align:   left;" | Mod dodający magię.
| style="text-align: left;" | Mod dodający magię.
| 4.0.3a
| 5.2.4
| [http://www.minecraftforum.net/topic/2011841-thaumcraft-402a-updated-15102013/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/2011841-thaumcraft-402a-updated-15102013/ Forum]
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Azanor
| Azanor
|-
|-
| TooManyItems
| TooManyItems
| style="text-align:  left;" | Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry.
| style="text-align:  left;" | Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry.
| 2014-01-13
| 2014-01-13
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=1032&t=152174 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=1032&t=152174 Forum]
| {{verlink|1.8}}
| {{verlink|1.8}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|nie}}
| Marglyph
| Marglyph
|-
|-
Linia 388: Linia 380:
| [http://www.VirtualWorld.keed.pl/VW Strona] [https://www.Facebook.com/VirtualWorldMod Facebook]
| [http://www.VirtualWorld.keed.pl/VW Strona] [https://www.Facebook.com/VirtualWorldMod Facebook]
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.7.2}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| CC Virtual World<br>([[Użytkownik:BartoszKonkol|Bartosz Konkol]], Marcin Auer)
| [http://www.polishgames.net/ Polish Games Studio]<br>([[Użytkownik:BartoszKonkol|Bartosz Konkol]])
|-
|-
| [[Modyfikacje/Virtual World#Gra wieloosobowa (Serwer)|Virtual World Server]]
| [[Modyfikacje/Virtual World/Virtual World Server|Virtual World Server]]
| style="text-align: left;" | Modyfikacja do gry [[Minecraft]], dająca okrojone funkcje modyfikacji Virtual World. Została ona stworzona dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]] oraz Minecraft Forge Server (gdyż Virtual World nie działa poprawnie na serwerach). Modyfikacje jest zarówno dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]]/Minecraft Forge Server, jak i dla klienta gry [[Minecraft]].
| style="text-align: left;" | Modyfikacja do gry [[Minecraft]], dająca okrojone funkcje modyfikacji [[Modyfikacje/Virtual World|Virtual World]]. Została ona stworzona dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]] oraz Minecraft Forge Server (gdyż Virtual World nie działa poprawnie na serwerach). Modyfikacje jest zarówno dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]]/Minecraft Forge Server, jak i dla klienta gry [[Minecraft]].
| 1.2
| 1.2
| [http://www.VirtualWorld.keed.pl/VWS Strona] [https://www.Facebook.com/VirtualWorldMod Facebook]
| [http://www.VirtualWorld.keed.pl/VWS Strona] [https://www.Facebook.com/VirtualWorldMod Facebook]
| {{verlink|1.6.2}}
| {{verlink|1.6.2}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| CC Virtual World<br>([[Użytkownik:BartoszKonkol|Bartosz Konkol]], [[Użytkownik:Kondziu11|Wojciech Nawrot]])
| [http://www.polishgames.net/ Polish Games Studio]<br>([[Użytkownik:BartoszKonkol|Bartosz Konkol]])
|}
|}



Wersja z 17:09, 15 cze 2016

Treść strony Modyfikacje nie jest wspierana przez Mojang Studios ani Minecraft Wiki. Strona opisuje element stworzony przez społeczność gry.

Modyfikacje (skr. Mody) są zbiorami klas napisanymi w języku Java. Mają na celu zmianę oryginalnej zawartości gry.

Zgodność

Każdy mod musi być zgodny z wersją Minecrafta. Większość modyfikacji opierają się na Minecraft Forge, które jest samo w sobie modyfikacją. By mody działały prawidłowo nasz Minecraft musi mieć zainstalowany Minecraft Forge, który wczytuje nasze mody. Istnieją również mody, które nie wymagają żadnej "pomocy" w postaci API (np. Forge).

Dopuszczenie

Modyfikacje działają w trybie Single Player od razu po instalacji, lecz w trybie Multi Player paczka modyfikacji musi być zainstalowana na serwerze i komputerze każdego gracza. Niektóre mody (tj. OptiFine, Rei's Minimap) działają na trybie multiplayer, te mody nie muszą być zainstalowane na serwerze. Mody, które wprowadzają nowe bloki, zwierzęta, przedmioty (np. Mo' Creatures) muszą być zainstalowane na serwerze.

Instalacja Forge

  • Na oficjalnej stronie Minecraft Forge szukamy interesującą nas wersję Minecraft
  • Obok tej wersji wybieramy link "Installer-win"
  • Pobieramy i instalujemy
  • Uruchamiamy launcher i wybieramy opcje "Edit Profile"
  • Wybieramy z listy "Use Version" wersję Minecraft z forge która nas interesuje np. "relase 1.7.9-forge0818145"
  • Uruchamiamy grę

Jeśli poprawnie zainstalowaliśmy, w menu głównym gry pojawi nam się nowa opcja - "Mody" (eng. "Mods"). Oprócz tego w głównym katalogu gry znajdziemy folder "mods".

Ten artykuł dotyczy instalacji modyfikacji na komputerach z systemami operacyjnymi Microsoft Windows. Nie mogę zapewnić, że modyfikacje będą kompatybilne z systemami operacyjnymi Linux lub MacOS.

Instalacja przedstawiona została na przykładzie użytkownika z kontem premium. Użytkownicy niektórych laucherów non premium mogą mieć problem z instalacją Forge w ten sposób.

Instalacja nie dotyczy ModLoader. ModLoader od wersji 1.6 już nie jest używany przez twórców modów.

Instalacja modów na Forge

  • Naciskamy kombinację klawiszy Win+R i w polu wpisujemy "%appdata%"
  • Otwieramy katalog ".minecraft"
  • Mody wrzucamy do folderu "mods"

Wyszukiwanie modów

By znaleźć odpowiedniego moda, należy wpisać w wyszukiwarce następujące informacje: "<Nazwa Modyfikacji> <wersja Minecraft> forge" Mody są zapisywane w plikach o rozszerzeniach .jar i .zip.

Modyfikacje dla klienta

Spis modyfikacji dla pojedynczych graczy.

API (interfejs programowania aplikacji) i ładowacze

Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
AudioMod Pozwala na dodawanie nowych dźwięków i ich formatów. 1.6.2 Forum 1.6.2 Nie Risugami
Minecraft Forge Menadżer modów zapobiegający konfliktom między nimi. 12.17.0.1963 Forum
Strona
1.9.4 N/A SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos
ModLoader Menadżer modów zapobiegający konfliktom między nimi. 1.6.2 Forum 1.6.2 N/A Risugami

Usprawnienia estetyczne

Mody, które zmieniają wygląd różnych elementów gry, lecz nie mają wpływu na mechnikę rozgrywki. W pełni działają na serwerach multiplayer.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
OptiFine Mod zmniejsza lagi, poprawia wydajność, a od wersji standard dodaje do gry dużo nowych ustawień graficznych, wspiera tekstury HD i pozwala na przybliżanie. 1.10 HD U B6 Forum
Strona
1.10 Nie sp614x
Animated Player Dodaje do gry dużo nowych animacji postaci gracza m.in. wspinanie się po drabinie, pływanie. Umożliwia również zmianę ekspresji twarzy i zginanie się kończyn w kolanach i łokciach. 1.5.1 Forum 1.6.4 Minecraft Forge thehippomaster21
Inventory Tweaks Mod sprawia, że po naciśnięciu przycisku wszystkie przedmioty w ekwipunku oraz skrzyniach zostają posortowane kategoriami. 1.56 Forum
Strona
1.7.10 Minecraft Forge Jimeowan (dawniej)
Kobata (obecnie)
Dynamic Lights Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot. 1.5 Forum
Strona
1.9.4 Minecraft Forge AtomicStryker

Nowe funkcjonalności

Mody, które zmieniają funkcjonowanie rozgrywki.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
AutoSwitch Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w trybie wieloosobowym. Wspiera zaklęcia. 4.3.0 Forum 1.9 Minecraft Forge, ThebombzenAPI Thebombzen
Enchanting Plus Modyfikacja ułatwia nam zaklinanie i umożliwia ustawienie poziomu enchantu. 4.1.0.95 Strona 1.9.4 Minecraft Forge mssodin28
EnchantView Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie. 5.0.1 Forum 1.8.9 Minecraft Forge, ThebombzenAPI Thebombzen
Little Blocks Mod Mod Little Blocks dodaje możliwość tworzenia bloków o wielkości równej 1/512 normalnego bloku. 2.2.4.4 Forum
Strona
1.7.10 Minecraft Forge, SlimeVoid Library VengeurK
Rei's Minimap Mod dodaje mini mapkę, która pomaga w rozgrywce. Ponadto istnieje możliwość ustawienia punktu na który będzie nas naprowadzała mapa. v3.4_01 Forum 1.6.2 Nie ReiNFSK
Sign Tags Mod sprawia, że po napisaniu godziny lub koordynatów na tabliczce (x: y: z:) odpowiednio zmieni się godzina lub przeteleportuje nas w wybrane miejsce. 1.6.2 Forum 1.6.2 Nie Risugami
Single Player Commands Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej. V4.9 Forum 1.6.2 Nie simo_415
Spawner Gui Mod pozwala wybierać jakie zwierzę aktualnie będzie się spawnować w Monster Spawnerze. 1.6.2 Forum 1.6.2 ModLoader Risugami
What's My Light Level Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na Chunku może się pojawić Slime, oraz wiele przydatnych rzeczy. Stable 57 Forum 1.6.4 Nie iPeer
World Downloader Mod pozwala na pobieranie światów gry z rozgrywki wieloosobowej. 1.7.2 Forum 1.7.2 Nie cubic72

Nowe elementy

Mody, które wprowadzają nowości do gry.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
Aether II Dodaje nowy świat, nowy wygląd ekwipunku, mnóstwo nowych przedmiotów, bloków, mobów, akcesoriów i zbroi. Ponadto zmienia wygląd menu głównego gry. posiada własny launcher. Ten mod jest dopiero w wersji alpha więc mogą występować błędy. 1.7.10-1.6 Forum
Strona
1.7.10 Minecraft Forge (link)
BuildCraft Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania. 7.2.7 Beta Strona 1.8.9 Minecraft Forge SpaceToad (dawniej)
Krapht & SirSengir (obecnie)
Clay Soldiers Mod Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich. v. 2.0.0-beta.2 Forum 1.7.10 Minecraft Forge KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji)
SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
ComputerCraft Modyfikacja dodająca komputery i programowalne roboty ("żółwie"). 1.79 Forum
Strona
1.8.9 Minecraft Forge dan200
Extended Workbench Mod dodający rozszerzone wersje narzędzi. v1.3 beta Forum 1.8 Minecraft Forge Naruto1310
Herobrine Modyfikacja dodająca Herobrine'a. V3.6 Forum 1.7.10 ModLoader Burnner
Industrial Craft To mod który zmienia nam charakter Minecrafta na bardziej przemysłowy dodając między innymi maszyny, elektryczność, świdry górnicze, piły i wiele innych. Możliwości ma on naprawdę dużo i zmienia nam naszą grę nie do poznania. v2.3.261 Wiki 1.8.9 Minecraft Forge IC² Dev-Team
Infernal Mobs Modyfikacje dodająca rzadkie bossy w postaci mobów. 1.1.9 Forum
Strona
1.9.4 Minecraft Forge AtomicStryker
Masters sword Modyfikacja dodająca nowe miecze, przedmioty, łuk, piec oraz zbroję. 1.0.0 Forum
Strona
1.6.4 Minecraft Forge Taking1n1
Millénaire Dodaje wioski różnej kultury (hinduskiej, japońskiej, bizantyjskiej, normańskiej), wyposażenie, zbroje (pancerz normański), narzędzia (kilof, łopata, siekiera/topór). Dodaje klimat średniowiecza. 6.0.0 Forum
Wiki
1.7.10 Minecraft Forge Kinniken
Mine and blade Battlegear 2 Dodaje nowe bronie,strzały,kołczan i tarcze. 1.0.9.0 Forum 1.8 Minecraft Forge Bullseye
Mo' Creatures Dodaje wiele nowych mobów (skorpiony, itd.) i przedmiotów do gry. v8.0.1 Forum
Strona
1.8 Minecraft Forge DrZhark
NotEnoughItems Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania. 1.7.10 Forum 1.7.10 Minecraft Forge, CodeChickenCore ChickenBones
RailCraft Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli (takich jak wielkie zbiorniki czy bojler). 9.2.2.0 Forum
Wiki
1.7.10 Minecraft Forge CovertJaguar
Orespawn Modyfikacja dodająca do gry różne nowe elementy. 1.7.10v20.3 Strona 1.7.10 Minecraft Forge TheyCallMeDanger
Smart Moving Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków. 16.3 Forum 1.8.9 Minecraft Forge, Player API Divisor
ThaumCraft 4 Mod dodający magię. 5.2.4 Forum 1.8.9 Minecraft Forge Azanor
TooManyItems Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry. 2014-01-13 Forum 1.8 Nie Marglyph
Virtual World Virtual World Beta 1.3 – to modyfikacja dodająca dużo nowych elementów do gry (3 biomy, 20 bloków, 35 itemów, 2 komendy, 2 moby, 2 osiągnięcia, 1 strukturę, 1 świat i 1 zbroję). Poza przedmiotami, modyfikacja zmienia również wiele aspektów technicznych i graficznych gry. Beta 1.3 Strona Facebook 1.7.2 Minecraft Forge Polish Games Studio
(Bartosz Konkol)
Virtual World Server Modyfikacja do gry Minecraft, dająca okrojone funkcje modyfikacji Virtual World. Została ona stworzona dla serwerów MCPC+ oraz Minecraft Forge Server (gdyż Virtual World nie działa poprawnie na serwerach). Modyfikacje jest zarówno dla serwerów MCPC+/Minecraft Forge Server, jak i dla klienta gry Minecraft. 1.2 Strona Facebook 1.6.2 Minecraft Forge Polish Games Studio
(Bartosz Konkol)

Poprawki

Te modyfikacje poprawiają błędy lub zachowanie gry.

Modyfikacje dla serwerów