Mikstury miotane: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Ciekawostki
Linia 47: Linia 47:
! Efekt
! Efekt
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura regeneracji}}
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura regeneracji}}
!Miotana mikstura regeneracji
!Miotana mikstura regeneracji
Linia 62: Linia 63:
| 16417
| 16417
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura szybkości}}
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura szybkości}}
! Miotana mikstura szybkości
! Miotana mikstura szybkości
Linia 76: Linia 78:
| 16418
| 16418
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura odporności na ogień}}
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura odporności na ogień}}
! Miotana mikstura odporności na ogień
! Miotana mikstura odporności na ogień
Linia 90: Linia 93:
| 16419
| 16419
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura życia}}
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura życia}}
! Miotana mikstura życia
! Miotana mikstura życia
Linia 105: Linia 109:
| 16421
| 16421
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura siły}}
|rowspan="3"| {{Grid|Miotana mikstura siły}}
! Miotana mikstura siły
! Miotana mikstura siły
Linia 118: Linia 123:
| 1:07
| 1:07
| 16425
| 16425
|- style="text-align: center;"
|rowspan="2"| {{Grid|Miotana mikstura niewidzialności}}
! Miotana mikstura niewidzialności
| 2:15
| ?
|rowspan="2"| Postać moba lub gracza staje się niewidoczna. Zbroja jednak i noszone przezeń przedmioty nadal są widoczne.
|- style="text-align: center;"
! Miotana mikstura niewidzialności
| 6:00
| ?
|- style="text-align: center;"
|rowspan="2"| {{Grid|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}
! Miotana mikstura widzenia w ciemności
| 2:15
| ?
|rowspan="2"| Rozjaśnia obraz widziany przez gracza do 15 [[światło|jednostek]].
|- style="text-align: center;"
! Miotana mikstura widzenia w ciemności
| 6:00
| ?
|}
|}


==== Mikstury o efektach negatywnych ====
==== Mikstury o efektach negatywnych ====

Wersja z 10:37, 16 lis 2012

Mikstury miotane
Typ

Mikstury

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Nie

Rzadkość

Pospolita


Mikstury miotane (ang. Splash Potions) - rodzaj mikstur, które mogą być rzucane przez gracza. Powstają w wyniku dodania do dowolniej mikstury prochu. Mikstury miotane mogą być także wyrzucane z dozownika. Mikstury miotane działają zarówno na pasywne jak i na wrogie moby. To pozwala używać negatywnych mikstur jako broń przeciwko wrogom, jak i pozytywnych, jako pomoc, na przykład dla wilków. Czas działania mikstur miotanych jest zmniejszony o 1/4 w stosunku do mikstur pitnych. Niektóre mikstury mają inne działanie na nieumarłych (zombie, szkielety i świnie zombie).


Rodzaje mikstur

Mikstury bazowe

Wszystkie mikstury nie posiadające efektów.

Ikona Nazwa DV Użycie
Miotana przyziemna mikstura Miotana przyziemna mikstura 16384 Brak efektów.


Mikstury o efektach pozytywnych

Ikona Nazwa Czas DV Efekt

Miotana mikstura regeneracji 0:33 16385 Przywraca zdrowie przez określony czas.

Nie działa na nieumarłych.

Miotana mikstura regeneracji 1:30 16449
Miotana mikstura regeneracji II 0:16 16417

Miotana mikstura szybkości 2:15 16386 Zwiększa prędkość chodu, biegu oraz długość skoku moba.
Miotana mikstura szybkości 6:00 16450
Miotana mikstura szybkości II 1:07 16418

Miotana mikstura odporności na ogień 2:15 16387 Daje odporność na lawę, ogień i dystansowe ataki ognika.
Miotana mikstura odporności na ogień 6:00 16451
Miotana mikstura odporności na ogień (zmieniona) 2:15 16419
Miotana mikstura życia Miotana mikstura życia Natychmiast 16389 Przywraca mobowi zdrowia na poziom mikstury.

Nieumarłym zadaje obrażenia.

Miotana mikstura życia (zmieniona) Natychmiast 16453
Miotana mikstura życia II Natychmiast 16421

Miotana mikstura siły 2:15 16393 Zwiększa obrażenia zadawane przez moba o .
Miotana mikstura siły 6:00 16457
Miotana mikstura siły II 1:07 16425

Miotana mikstura niewidzialności 2:15 ? Postać moba lub gracza staje się niewidoczna. Zbroja jednak i noszone przezeń przedmioty nadal są widoczne.
Miotana mikstura niewidzialności 6:00 ?
Miotana mikstura widzenia w ciemności Miotana mikstura widzenia w ciemności 2:15 ? Rozjaśnia obraz widziany przez gracza do 15 jednostek.
Miotana mikstura widzenia w ciemności 6:00 ?

Mikstury o efektach negatywnych

Ikona Nazwa Czas DV Efekt
Miotana mikstura trucizny Miotana mikstura trucizny 0:33 16388 Zatruwa moba na określony czas, redukuje zdrowie do co najwyżej .

Nie działa na nieumarłych.

Miotana mikstura trucizny 1:30 16452
Miotana mikstura trucizny II 0:16 16420

Miotana mikstura słabości 1:07 16392 Zmniejsza obrażenia zadawane przez moba o .
Miotana mikstura słabości 3:00 16456
Miotana mikstura słabości (zmieniona) 1:07 16424

Miotana mikstura spowolnienia 1:07 16394 Spowalnia ruch moba przez dany okres czasu.
Miotana mikstura spowolnienia 3:00 16458
Miotana mikstura spowolnienia (zmieniona) 1:07 16426
Miotana mikstura szkody Miotana mikstura szkody Natychmiast 16396 Zadaje mobowi obrażeń na poziom mikstury.

Nieumarłym przywraca zdrowie.

Miotana mikstura szkody (zmieniona) Natychmiast 16460
Miotana mikstura szkody II Natychmiast 16428

Wytwarzanie

 Osobny artykuł: Alchemia.

Aby wytworzyć miksturę miotaną należy do zwykłej mikstury dodać proch.

Ciekawostki

  • Zasięg miotanej mikstury jest zależny od tego czy znajdujemy się na lądzie, czy w wodzie.

Zobacz również