Menu główne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Edycja poprawiająca interwiki/interpunkcję/linki wykonana przez FriskBot na prośbę użytkownika kanału #mcwikipl |
|||
| Linia 98: | Linia 98: | ||
! Okres obowiązywania | ! Okres obowiązywania | ||
! Zmiany | ! Zmiany | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menuindev.PNG|300px]] | |||
| {{verlink|Indev (31 stycznia 2010)}} | | {{verlink|Indev (31 stycznia 2010)}} — {{verlink|Infdev (27 czerwca 2010)}} | ||
| | | | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menualpha.png|300px]] | |||
| {{verlink|Alpha 1.0.0}} | | {{verlink|Alpha 1.0.0}} — {{verlink|Alpha 1.2.1_01}} | ||
| Animowane logo | | Animowane logo | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menualpha1.2.2.PNG|300px]] | |||
| {{verlink|Alpha 1.2.2}} | | {{verlink|Alpha 1.2.2}} — {{verlink|Beta 1.3_01}} | ||
| Przycisk ''Play Tutorial Level''<br> zastąpiony przez ''Mods and Texture Packs'' | | Przycisk ''Play Tutorial Level''<br> zastąpiony przez ''Mods and Texture Packs'' | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menubeta.png|300px]] | |||
| {{verlink|Beta 1.4}} | | {{verlink|Beta 1.4}} — {{verlink|Beta 1.7.3}} | ||
| Nowe logo | | Nowe logo | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menubeta1.8.1.PNG|300px]] | |||
| {{verlink|Beta 1.8-pre1}} | | {{verlink|Beta 1.8-pre1}} — [[1.0.0]] | ||
| Animowane tło | | Animowane tło | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu1.1.PNG|300px]] | |||
| [[1.1]] | | [[1.1]] — [[1.4.7]] | ||
| Przycisk zmiany [[tłumaczenia gry|języka]] | | Przycisk zmiany [[tłumaczenia gry|języka]] | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu2.0.png|300px]] | |||
| [[Minecraft 2.0|2.0]] | | [[Minecraft 2.0|2.0]] | ||
| Menu w primaaprilisowej wersji [[Minecraft 2.0|2.0]],<br> widoczny duży, różowy napis | | Menu w primaaprilisowej wersji [[Minecraft 2.0|2.0]],<br> widoczny duży, różowy napis „APRIL FOOLS!” | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu1.6.1.PNG|300px]] | |||
| [[1.5]] | | [[1.5]] — [[1.7.10]] | ||
| Przycisk ''Texture packs'' przeniesiony do opcji | | Przycisk ''Texture packs'' przeniesiony do opcji | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu główne1.8-1.12.1.png|300px]] | |||
| [[1.8]] | | [[1.8]] — [[1.12.1]] | ||
| Nowy przycisk | | Nowy przycisk – ''[[Minecraft Realms]]'' | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu główne.png|300px]] | |||
| [[1.12.2]] - {{verlink|1.13-pre1}} | | [[1.12.2]] | ||
| Nowe | | Nowe logo z widniejącym napisem „Java Edition” | ||
|-align="center" | |||
|[[Plik:Menu_1.13-pre2.png|300px]] | |||
| od {{verlink|1.13-pre1}} | |||
| Nowe animowane tło | |||
|} | |} | ||
| Linia 146: | Linia 150: | ||
! Okres obowiązywania | ! Okres obowiązywania | ||
! Zmiany | ! Zmiany | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu0.7.0.png|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.1.0|0.1.0}} | | {{verlink|PE Alpha 0.1.0|0.1.0}} — {{verlink|PE Alpha 0.7.0|0.7.0}} | ||
| | | | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu0.7.1.jpg|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.7.0|0.7.0}} | | {{verlink|PE Alpha 0.7.0|0.7.0}} — {{verlink|PE Alpha 0.7.2|0.7.2}} | ||
| Animowane tło | | Animowane tło | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu0.7.6.jpg|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.7.2|0.7.2}} | | {{verlink|PE Alpha 0.7.2|0.7.2}} — {{verlink|PE Alpha 0.13.1|0.13.1}} | ||
| Nowe animowane tło | | Nowe animowane tło | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu0.13.1.png|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.13.1|0.13.1}} | | {{verlink|PE Alpha 0.13.1|0.13.1}} — {{verlink|PE Alpha 0.15.0|0.15.0}} | ||
| Nowe przyciski | | Nowe przyciski | ||
|- | |-align="center" | ||
|[[Plik:Menu główne w PE.png|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.15.0|0.15.0}} | | od {{verlink|PE Alpha 0.15.0|0.15.0}} | ||
| Nowe przyciski,<br> [[skin]] gracza widoczny w menu | | Nowe przyciski,<br> [[skin]] gracza widoczny w menu | ||
|} | |} | ||
Wersja z 11:45, 6 lip 2018

Menu główne (ang. Menu screen) – GUI wyświetlane zaraz po załadowaniu gry.
Komputer
W menu głównym gracz ma do wyboru 6 opcji:
| Opcja | Opis |
|---|---|
| Gracz może wybrać świat, lub utworzyć nowy. | |
| Gracz może połączyć się z serwerem multiplayer. | |
| Otwiera menu Minecraft Realms. | |
| Pozwala wybrać język gry. | |
| Gracz może modyfikować ustawienia gry. | |
| Zamyka grę. |
Pocket Edition

Pocket Edition posiada inaczej wyglądające menu główne niż to, znane z wersji komputerowej. Gracz do wyboru ma 8 opcji:
| Opcja | Opis |
|---|---|
| Play | Gracz może wybrać świat, lub utworzyć nowy. |
| Achievements | Gracz może zobaczyć, jakie dotychczas zdobył osiągnięcia. |
| Options | Gracz może modyfikować ustawienia gry. |
| Store | Gracz może kupować paczki tekstur, nowe skórki itp. |
| Sign in | Pozwala graczowi zalogować się do usługi Xbox Live. |
| Pozwala wybrać język gry. | |
| Pozwala zmienić skórkę gracza. |
Wersja konsolowa
Wersja konsolowa używa takich samych tekstur przycisków i czcionki, jak Java Edition, ale ma inny układ przycisków. Tło przedstawia samouczek gry (zmienia się wraz z aktualizacjami).
| Przycisk | Funkcja |
|---|---|
| Play Game | Wybór Świata |
| Mini Games | Możliwość gry w specjale minigry lokalnie lub przez multiplayer. |
| Leaderboards | Podgląd statystyk gracza i możliwość porównania ich ze znajomymi. |
| Achievements (brak na PlayStation) | Możliwość zobaczenia osiągnięć gracza. |
| Help & Options | Pomoc i możliwość ustawienia skórki i opcji gry. |
| Unlock Full Game (Demo) | Możliwość zakupu pełnej wersji gry. |
| Minecraft Store (Pełna Wersja) | Możliwość zakupu dodatków. |
| Exit Game (brak na PlayStation) | Powrót do biblioteki gier. |
Historia
Komputer
| Zdjęcie | Okres obowiązywania | Zmiany |
|---|---|---|
| Indev (31 stycznia 2010) — Infdev (27 czerwca 2010) | ||
| Alpha 1.0.0 — Alpha 1.2.1_01 | Animowane logo | |
| Alpha 1.2.2 — Beta 1.3_01 | Przycisk Play Tutorial Level zastąpiony przez Mods and Texture Packs | |
| Beta 1.4 — Beta 1.7.3 | Nowe logo | |
| Beta 1.8-pre1 — 1.0.0 | Animowane tło | |
| 1.1 — 1.4.7 | Przycisk zmiany języka | |
| 2.0 | Menu w primaaprilisowej wersji 2.0, widoczny duży, różowy napis „APRIL FOOLS!” | |
| 1.5 — 1.7.10 | Przycisk Texture packs przeniesiony do opcji | |
| 1.8 — 1.12.1 | Nowy przycisk – Minecraft Realms | |
| 1.12.2 | Nowe logo z widniejącym napisem „Java Edition” | |
| od 1.13-pre1 | Nowe animowane tło |
Pocket Edition
| Zdjęcie | Okres obowiązywania | Zmiany |
|---|---|---|
| 0.1.0 — 0.7.0 | ||
| 0.7.0 — 0.7.2 | Animowane tło | |
| 0.7.2 — 0.13.1 | Nowe animowane tło | |
| 0.13.1 — 0.15.0 | Nowe przyciski | |
| od 0.15.0 | Nowe przyciski, skin gracza widoczny w menu |