Andezyt: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
IdefixBot (dyskusja | edycje)
d Bot: Adding nl:Andesiet.
ma
Linia 4: Linia 4:
|invwygląd=Andezyt
|invwygląd=Andezyt
|invwygląd2=Gładki andezyt
|invwygląd2=Gładki andezyt
|typ=Naturalny/Przetworzony
|typ=Naturalny
|grawitacja=Nie
|grawitacja=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
Linia 19: Linia 19:
}}
}}


'''Andezyt''' ''(ang. Andesite)'' - blok o ciemnoszarym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia bruku i diorytu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach - surowym i gładkim.
'''Andezyt''' (ang. ''Andesite'') to blok o ciemnoszarym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji {{verlink|1.8}}. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia bruku i diorytu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach - surowym i wypolerowanym.


== Wytwarzanie ==
== Otrzymywanie ==
 
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
Linia 28: Linia 30:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| [[Bruk]] +</br> [[Dioryt]]
| [[Bruk]] <br>+<br> [[Dioryt]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 35: Linia 37:
|A3=  |B3=  |C3=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|Output= Andezyt |OA= 2
|Output= Andezyt |OA= 2
}}
|}
== Zastosowanie ==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
!Nazwa
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
Linia 55: Linia 50:
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Andezyt występuje w małych skupiskach podobnych do [[złoża rud|złóż rud]]. Wypolerowany andezyt występuje pod czerwonymi [[dywan]]ami w [[Igloo|piwnicy igla]]((Nadchodzące}}.


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.8|rowspan=2|snap=14w02a|Dodano andezyt.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Dodano andezyt.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Z andezytu nie można już wytwarzać kamiennych [[półblok]]ów.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Z andezytu nie można już wytwarzać kamiennych [[półblok]]ów.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Dodano andezyt i gładki andezyt.}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Dodano andezyt i gładki andezyt.}}
{{Historia|konsola}}
{{Historia||xbox=TU31|xbone=CU19|ps=1.22|wii=Patch 1|Dodano andezyt.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Plik:surowyAndezyt.png|Naturalny andezyt
Plik:surowyAndezyt.png|Naturalny andezyt

Wersja z 23:00, 30 sty 2016

Andezyt
Typ

Naturalny

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Andezyt (ang. Andesite) to blok o ciemnoszarym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia bruku i diorytu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach - surowym i wypolerowanym.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Bruk
+
Dioryt










.

Historia

Pełna wersja
1.814w02aDodano andezyt.
14w33aZ andezytu nie można już wytwarzać kamiennych półbloków.
Pocket Edition Alpha
0.9.0build 1Dodano andezyt i gładki andezyt.
Console Edition
TU31CU191.22Dodano andezyt.

Galeria