Netherowy kwarc: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Aktualizacja
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|kwarcu jako przedmiocie|Kwarc (ujednoznacznienie)}}
{{Rozszerz}}
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Netherowy_kwarc.png
|wygląd1=Netherowy_kwarc.png
|invwygląd=Netherowy kwarc
|invwygląd=Netherowy kwarc
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|wytrzymałość=1
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data=406
|data=406
|idsłowne=quartz
|wersja=13w01a
|wersja=13w01a
}}
}}{{DisambigR|przedmiotu|Kwarc (ujednoznacznienie)}}
 
'''Kwarc''' (ang. ''Nether Quartz'') to materiał używany m.in. do tworzenia różnych odmian [[blok kwarcu|kwarcu]].
'''Netherowy kwarc''' (ang. ''Nether Quartz'') to przedmiot dodany w snapshocie [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#13w01a|13w01a]], oficjalnie w {{verlink|1.5}}.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
 
Po wydobyciu [[ruda kwarcu|rudy kwarcu]] bez [[narzędzia]] z [[zaklinanie#zaklęcia narzędzi|zaklęciem]] ''Jedwabny dotyk'' wypadnie jedna sztuka kwarcu. Użycie narzędzia zaklętego na ''Szczęście'' powoduje zwiększenie ilości wypadanego kwarcu wraz z każdym kolejnym poziomem zaklęcia (maksymalnie mogą wypaść 4 sztuki kwarcu przy poziomie III).
Kwarc można wydobyć z [[ruda Netherowego kwarcu|rudy Netherowego kwarcu]].


=== [[Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 27: Linia 21:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Ruda Netherowego kwarcu]]
|'''[[Ruda Netherowego kwarcu]]'''
|{{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
|Input=Ruda Netherowego kwarcu
|Input=Ruda Netherowego kwarcu
Linia 36: Linia 30:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
!Uwagi
|-align="center"
|-align="center"
|'''Netherowy kwarc'''
|'''[[Blok kwarcu]]'''
|[[Kwarc]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc
|A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc
Linia 50: Linia 45:
|Output= Blok netherowego kwarcu  
|Output= Blok netherowego kwarcu  
}}
}}
|
|-align="center"
|-align="center"
|[[Szkło]] <br>+<br> '''Netherowy kwarc''' <br>+<br>[[Półblok|Drewniane płyty]]
|'''[[Detektor światła dziennego]]'''
|'''[[Szkło]]''' <br>+<br> '''[[Kwarc]]''' <br>+<br> '''[[Półblok|Drewniane półbloki]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc |C2= Netherowy kwarc
|A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc |C2= Netherowy kwarc
|A3= Drewniana płyta, Świerkowa płyta, Brzozowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna |B3= Drewniana płyta, Świerkowa płyta, Brzozowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna |C3= Drewniana płyta, Świerkowa płyta, Brzozowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna
|A3= Drewniana płyta, Brzozowa płyta, Świerkowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna, Akacjowa płyta, Ciemna dębowa płyta |B3= Drewniana płyta, Brzozowa płyta, Świerkowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna, Akacjowa płyta, Ciemna dębowa płyta |C3= Drewniana płyta, Brzozowa płyta, Świerkowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna, Akacjowa płyta, Ciemna dębowa płyta
|Output= Detektor światła dziennego
|Output= Detektor światła dziennego
}}
}}
|
|-align="center"
|-align="center"
|[[Kamień]] <br>+<br> [[Czerwona pochodnia]] <br>+<br> '''Netherowy kwarc'''
|'''[[Komparator]]'''
|'''[[Kamień]]''' <br>+<br> '''[[Czerwona pochodnia]]''' <br>+<br> [[Kwarc]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Czerwona pochodnia  
|B1= Czerwona pochodnia  
Linia 66: Linia 65:
|Output= Komparator
|Output= Komparator
}}
}}
|
|-align="center"
|-align="center"
|'''Netherowy kwarc''' <br>+<br> [[Bruk]]
|'''[[Dioryt]]'''
|[[Kwarc]] <br>+<br> '''[[Bruk]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Bruk,Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc,Bruk
|A2= Bruk,Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc,Bruk
Linia 73: Linia 74:
|Output= Dioryt |OA= 2  
|Output= Dioryt |OA= 2  
}}
}}
|
|-align="center"
|-align="center"
|'''Netherowy kwarc''' <br>+<br> [[Dioryt]]
|'''[[Granit]]'''
|[[Kwarc]] <br>+<br> '''[[Dioryt]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 80: Linia 83:
|Output= Granit
|Output= Granit
}}
}}
|
|-align="center"
|'''[[Detektor zmian stanu bloku]]'''
|'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Czerwony proszek]]''' <br> + <br> '''[[Kwarc]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Bruk  |B1= Bruk |C1=  Bruk
|A2= Pył czerwonego kamienia |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Netherowy kwarc
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk
|Output= Detektor zmian stanu bloku
}}
|'''Tylko w [[Pocket Edition]]!'''
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano Netherowy kwarc.}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano kwarc.}}
{{Historia|||snap=13w02a|Netherowy kwarc może być wykorzystany do utworzenia [[blok kwarcu|bloku kwarcu]].}}
{{Historia|||snap=13w02a|Kwarc może być wykorzystany do utworzenia [[blok kwarcu|bloku kwarcu]].}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Netherowy kwarc może zostać użyty do wytworzenia [[dioryt]]u i [[granit]]u.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Kwarc może zostać użyty do wytworzenia [[dioryt]]u i [[granit]]u.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.6.0|Dodano Netherowy kwarc.}}
{{Historia||0.6.0|Dodano kwarc .}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Z Netherowego kwarcu można zrobić [[dioryt]] i [[granit]].}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Z kwarcu można zrobić [[dioryt]] i [[granit]].}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Netherowy kwarc już nie wypada z [[Reaktor Netheru|reaktora Netheru]], tylko można go wydobyć z [[ruda Netherowego kwarcu|rudy Netherowego kwarcu]], w [[Nether]]ze.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Kwarc już nie wypada z [[Reaktor Netheru|reaktora Netheru]], tylko można go wydobyć z [[ruda Netherowego kwarcu|rudy Netherowego kwarcu]], w [[Nether]]ze.}}
{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Z Netherowego kwarcu można zrobić [[detektor światła dziennego]].}}
{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Z kwarcu można zrobić [[detektor światła dziennego]].}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Z Netherowego kwarcu można zrobić [[komparator]].}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Z kwarcu można zrobić [[komparator]].}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|Dodano Netherowy kwarc.}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|Dodano kwarc.}}
{{Historia||xbox=TU31|xbone=CU14|ps=1.22|Z Netherowego kwarcu można zrobić [[dioryt]] i [[granit]].}}
{{Historia||xbox=TU31|xbone=CU14|ps=1.22|Z kwarcu można zrobić [[dioryt]] i [[granit]].}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 14:46, 14 wrz 2016

Netherowy kwarc

Typ

Materiał

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Ten artykuł dotyczy przedmiotu. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.

Kwarc (ang. Nether Quartz) to materiał używany m.in. do tworzenia różnych odmian kwarcu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Po wydobyciu rudy kwarcu bez narzędzia z zaklęciem Jedwabny dotyk wypadnie jedna sztuka kwarcu. Użycie narzędzia zaklętego na Szczęście powoduje zwiększenie ilości wypadanego kwarcu wraz z każdym kolejnym poziomem zaklęcia (maksymalnie mogą wypaść 4 sztuki kwarcu przy poziomie III).

Przetapianie

Składniki Wejście » Wyjście
Ruda Netherowego kwarcu
Ruda Netherowego kwarcu


Drewno dębu
2

2
Wiadro z lawą

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Uwagi
Blok kwarcu Kwarc



Blok netherowego kwarcu






Detektor światła dziennego Szkło
+
Kwarc
+
Drewniane półbloki







Drewniana płyta Drewniana płyta Drewniana płyta
Komparator Kamień
+
Czerwona pochodnia
+
Kwarc










Dioryt Kwarc
+
Bruk










Granit Kwarc
+
Dioryt










Detektor zmian stanu bloku Bruk
+
Czerwony proszek
+
Kwarc



Detektor zmian stanu bloku
Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia



Tylko w Pocket Edition!

Historia

Pełna wersja
1.513w01aDodano kwarc.
13w02aKwarc może być wykorzystany do utworzenia bloku kwarcu.
1.814w02aKwarc może zostać użyty do wytworzenia diorytu i granitu.
Pocket Edition Alpha
0.6.0Dodano kwarc .
0.9.0build 1Z kwarcu można zrobić dioryt i granit.
0.12.1build 1Kwarc już nie wypada z reaktora Netheru, tylko można go wydobyć z rudy Netherowego kwarcu, w Netherze.
0.13.0build 1Z kwarcu można zrobić detektor światła dziennego.
0.14.0build 1Z kwarcu można zrobić komparator.
Console Edition
TU14CU11.04Dodano kwarc.
TU31CU141.22Z kwarcu można zrobić dioryt i granit.