Jasnoszary barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
d Aktualizacja tekstu
Alex2422 (dyskusja | edycje)
poprawa linku, poprawa tabeli, więcej zastosowań
Linia 2: Linia 2:
|wygląd1=LightGrayDye.png
|wygląd1=LightGrayDye.png
|typ=Barwnik
|typ=Barwnik
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|data=351 (7)
}}
}}


'''Jasnoszary barwnik''' jest trzeciorzędnym kolorem otrzymywanym poprzez połączenie, w polach craftingu, mączki kostnej i szarej farby lub, alternatywnie, dwóch mączek kostnych i atramentu. Od wersji {{v||1.7}} można również stworzyć go z pomocą trzech [[kwiaty|kwiatów]] - białego tulipana, margaretki oraz houstoni błękitnej.
'''Jasnoszary barwnik''' jest trzeciorzędnym kolorem otrzymywanym poprzez połączenie, w polach craftingu, mączki kostnej i szarej farby lub, alternatywnie, dwóch mączek kostnych i atramentu. Od wersji {{verlink|1.7}} można również stworzyć go z pomocą trzech [[kwiaty|kwiatów]] białego tulipana, margaretki oraz houstoni błękitnej.
 
== Użycia ==
 
* Tworzenie jasnoszarej [[wełna|wełny]] poprzez dodanie jasnoszarego barwnika do bloku wełny.
* Jasnoszary barwnik może być użyty na [[owca|owcy]] w celu przebarwienia jej, jednak od wersji [[Beta]] [[Historia wersji|1.2]] jasnoszare owce występują naturalnie.
* Malowanie [[zbroja|skórzanej zbroi]] i obroży [[wilk|psom]]
 


== Crafting ==
== Crafting ==
Linia 20: Linia 15:
!Przed » Po
!Przed » Po
|-
|-
| align="center"| [[Atrament]] + [[Mączka kostna]]<br /><br /><br />lub<br /><br /><br />[[Szary barwnik]] + [[Mączka kostna]]<br><br><br /><br />lub<br /><br /><br />[[Kwiaty|Biały tulipan]]<br><br><br /><br />lub<br /><br /><br />[[Kwiaty|Margaretka]]<br><br><br /><br />lub<br /><br /><br />[[Kwiaty|Houstonia błękitna]]
| align="center"| [[Atrament]] + [[Mączka kostna]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 28: Linia 23:
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 3
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 3
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-
| align="center"| [[Szary barwnik]] + [[Mączka kostna]]
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=          |B1= |C1=
|A1=          |B1= |C1=
Linia 35: Linia 32:
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 2
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 2
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-
| align="center"| [[Kwiaty|Biały tulipan]]
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=          |B1=          |C1=
|A1=          |B1=          |C1=
Linia 42: Linia 41:
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 1
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 1
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-
| align="center"| [[Kwiaty|Margaretka]]
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=          |B1=          |C1=
|A1=          |B1=          |C1=
Linia 49: Linia 50:
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 1
|Output= Jasnoszary barwnik |OA= 1
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-
| align="center"| [[Kwiaty|Houstonia błękitna]]
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=          |B1=          |C1=
|A1=          |B1=          |C1=
Linia 57: Linia 60:
}}
}}
|}
|}
<br>
==Zastosowania==
==Zastosowanie==
* Barwienie owiec
* Barwienie obroży wilków
* Barwienie skórzanej zbroi
* Tworzenie [[gwiazdka pirotechniczna|gwiazdek pirotechnicznych]]
 
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
| align="center"| [[Wełna]] + <br>[[Jasnoszary barwnik]]
|-align="center"
!Składniki
!Przed » Po
|-
| align="center"| [[Wełna]] + <br>'''Jasnoszary barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1= |B1= |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2=Biała_wełna |C2=
|A2= |B2=Biała_wełna |C2=
|A3= |B3=Jasnoszary barwnik |C3=
|A3= |B3=Jasnoszary barwnik |C3=
|Output= Jasnoszara_wełna  |OA= 1
|Output= Jasnoszara_wełna  |OA= 1
}}
|-
| align="center"| [[Utwardzona glina]] +<br>'''Jasnoszary barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Utwardzona glina|B1= Utwardzona glina|C1= Utwardzona glina
|A2= Utwardzona glina|B2= Jasnoszary barwnik |C2= Utwardzona glina
|A3= Utwardzona glina |B3= Utwardzona glina |C3= Utwardzona glina
|Output=Jasnoszaro barwiona glina  |OA=8
}}
|-
| align="center"| [[Szkło]] +<br> '''Jasnoszary barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło
|A2= Szkło|B2= Jasnoszary barwnik |C2= Szkło
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło
|Output=Jasnoszaro barwione szkło  |OA=8
}}
}}
|}
|}

Wersja z 11:17, 17 lis 2013

Jasnoszary barwnik
Typ

Barwnik

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Jasnoszary barwnik jest trzeciorzędnym kolorem otrzymywanym poprzez połączenie, w polach craftingu, mączki kostnej i szarej farby lub, alternatywnie, dwóch mączek kostnych i atramentu. Od wersji 1.7 można również stworzyć go z pomocą trzech kwiatów – białego tulipana, margaretki oraz houstoni błękitnej.

Crafting

Składniki Przed » Po
Atrament + Mączka kostna







Atrament Mączka kostna‎
Szary barwnik + Mączka kostna










Biały tulipan










Margaretka










Houstonia błękitna










Zastosowania


Składniki Przed » Po
Wełna +
Jasnoszary barwnik



Jasnoszara_wełna

Biała_wełna



Utwardzona glina +
Jasnoszary barwnik
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina Jasnoszaro barwiona glina
Utwardzona glina
Utwardzona glina
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina
Szkło +
Jasnoszary barwnik



Jasnoszaro barwione szkło