Jasnopył: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
d Pył jasnogłazu przeniesiono do Jasnopył: ujednolicenie z tłumaczeniem gry
Falibor (dyskusja | edycje)
d →‎Crafting: poprawka 1
Linia 18: Linia 18:
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Crafting
!Wejście » Wyjście
!Opis
|-
|-
| align="center"| Pył jasnogłazu'''
| align="center"| '''Jasnopył'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1=  
|A1=  |B1=  |C1=  
Linia 28: Linia 27:
|Output= Jasnogłaz
|Output= Jasnogłaz
}}
}}
| Działa jak pochodnia, z tym wyjątkiem, że jest blokiem stałym. Ze zniszczonego bloku wypada od 2 do 4 sztuk pyłu jasnogłazu.
|-
|}
|}



Wersja z 13:33, 11 wrz 2012

Jasnopył
Typ

Surowiec

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Pył jasnogłazu (ang. Glowstone Dust) to przedmiot, który zdobywa się przez zniszczenie bloku jasnogłazu (występującego naturalnie tylko w Netherze). Do jego wydobycia nie jest wymagane żadne narzędzie.

Zastosowania

Z każdego bloku jasnogłazu wypada 2-4 pyłu. Pył jasnogłazu może być użyty do wytworzenia bloku jasnogłazu. Od pełnej wersji kiedy oficjalnie wprowadzono statyw alchemiczny i możliwość warzenia mikstur, pył jasnogłazu służy jako składnik do ulepszania mikstur, jednak ulepszone mikstury trwają krócej niż normalne.

Crafting

Składniki Wejście » Wyjście
Jasnopył




Pył jasnogłazu Pył jasnogłazu
Pył jasnogłazu Pył jasnogłazu

Warzenie

Mikstura Składniki Ustawienie
Ciężka mikstura Pył jasnogłazu + Butelka z wodą
Pył jasnogłazu



Historia

  • Pył jasnogłazu został wprowadzony w fazie Alpha w Halloween Update razem z całym Netherem.
  • Od wersji Beta 1.6.6 zwiększono wypadanie pyłu z jednego do 2-4, a także recepturę tworzenia bloku jasnogłazu w craftingu z dziewięciu do czterech.

Zobacz też