Granit: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
JasiuPoprawki i dodanie historii
Linia 13: Linia 13:
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.8
|wersja=14w02a
|multipledata= {{dv|1:1|Surowy granit}}
|multipledata= {{dv|1:1|Surowy granit}}
{{dv|1:2|Gładki granit}}
{{dv|1:2|Gładki granit}}
Linia 19: Linia 19:
}}
}}


'''Granit''' ''(ang. Granite)'' - blok o szaro-różowym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia diorytu i kwarcu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach - surowym i gładkim.
'''Granit''' (ang. ''Granite'') to blok o szaro-różowym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia diorytu i kwarcu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach - surowym i gładkim.


== Crafting ==
== Otrzymywanie ==
 
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
Linia 28: Linia 30:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| [[Kwarc]],</br> [[Dioryt]]
| [[Kwarc]] <br> + <br> [[Dioryt]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 36: Linia 38:
|Output= Granit |OA= 1
|Output= Granit |OA= 1
}}
}}
|}
== Zastosowanie ==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!Nazwa
| [[Granit]]
!Składniki
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
| '''Gładki granit'''
| '''Granit'''
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Granit |B1= Granit |C1=  
|A1= Granit |B1= Granit |C1=  
Linia 55: Linia 47:
}}
}}
|}
|}
== Zastosowanie ==
Granit można zastosowaćw budowaniu budowli. Nadaje się na to ponieważ jego ochronaprzed [[TNT]] to 30, ale również nie jest palny.


== Historia ==
== Historia ==


{{Historia|r}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.8|rowspan=3|snap=18 grudnia 2013|slink=https://twitter.com/jeb_/status/413240263906443264|[[Jeb]] opublikował pierwsze zrzuty ekranu o granicie i jego gładkim odpowiedniku.}}
{{Historia||1.8|rowspan=3|snap=18 grudnia 2013|slink=https://twitter.com/jeb_/status/413240263906443264|[[Jeb]] opublikował pierwsze zrzuty ekranu o granicie i jego gładkim odpowiedniku.}}
{{Historia|||snap=14w02a|Dodano granit i gładki granit.}}
{{Historia|||snap=14w02a|Dodano granit i wypolerowany granit.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Granit i gładki granit nie mogą być użyte do wytworzenia kamiennych półbloków.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Granit i gładki granit nie mogą być użyte do wytworzenia kamiennych półbloków.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.9.0|snap=0.9.0 build 1|Dodano graniti wypolerowany granit.}}
{{Historia|konsola}}
{{Historia||xbox=TU31|xbone=CU19|ps=1.22|Dodano graniti wypolerowany granit.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Plik:Pierwsze screeny granit.png|Pomieszczenie zbudowane z użyciem przetworzonego granitu
Plik:Pierwsze screeny granit.png|Pomieszczenie zbudowane z użyciem przetworzonego granitu

Wersja z 11:48, 6 sty 2016

Granit
Typ

Naturalny/Przetworzony

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Granit (ang. Granite) to blok o szaro-różowym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia diorytu i kwarcu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach - surowym i gładkim.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Kwarc
+
Dioryt










Granit



Gładki granit






Zastosowanie

Granit można zastosowaćw budowaniu budowli. Nadaje się na to ponieważ jego ochronaprzed TNT to 30, ale również nie jest palny.

Historia

Pełna wersja
1.818 grudnia 2013Jeb opublikował pierwsze zrzuty ekranu o granicie i jego gładkim odpowiedniku.
14w02aDodano granit i wypolerowany granit.
14w33aGranit i gładki granit nie mogą być użyte do wytworzenia kamiennych półbloków.
Pocket Edition Alpha
0.9.00.9.0 build 1Dodano graniti wypolerowany granit.
Console Edition
TU31CU191.22Dodano graniti wypolerowany granit.

Galeria