Wytwarzanie/broń: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
+ miedziany miecz |
+ włócznie |
||
| Linia 37: | Linia 37: | ||
}} | }} | ||
|Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | |Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | ||
|- | |||
| '''[[Drewniana włócznia]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> dowolne '''[[deski]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|C1= Dowolne deski | |||
|B2= Patyk | |||
|A3= Patyk | |||
|Output= Drewniana włócznia | |||
}} | |||
|Jeden z najsłabszych typów włóczni. | |||
|- | |||
| '''[[Kamienna włócznia]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[bruk]]''', '''[[czernit]]''' lub '''[[łupkowy bruk]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|C1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B2= Patyk | |||
|A3= Patyk | |||
|Output= Kamienna włócznia | |||
}} | |||
|Nieco silniejsza niż drewniana. | |||
|- | |||
| '''Inne [[Włócznia|włócznie]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[sztabka żelaza]]''', <br> '''[[sztabka złota]]''', <br> '''[[sztabka miedzi]]''' <br> lub '''[[diament]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|C1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B2= Patyk | |||
|A3= Patyk | |||
|Output= Żelazna włócznia; Złota włócznia; Miedziana włócznia; Diamentowa włócznia | |||
}} | |||
|Pozostałe włócznie, które można wytworzyć. | |||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 18:57, 12 gru 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewniany miecz | Patyk + dowolne deski |
|
Jeden z najsłabszych typów miecza. | ||||||||||||
| Kamienny miecz | Patyk + bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco silniejszy niż drewniany. | ||||||||||||
| Inne miecze | Patyk + sztabki żelaza, sztabki złota, sztabki miedzi lub diamenty |
|
Pozostałe miecze, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Drewniana włócznia | Patyk + dowolne deski |
|
Jeden z najsłabszych typów włóczni. | ||||||||||||
| Kamienna włócznia | Patyk + bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco silniejsza niż drewniana. | ||||||||||||
| Inne włócznie | Patyk + sztabka żelaza, sztabka złota, sztabka miedzi lub diament |
|
Pozostałe włócznie, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Tarcza | Deski + sztabka żelaza |
|
Wykorzystywana do obrony przed dosięgającymi gracza atakami. | ||||||||||||
| Łuk | Patyki + nici |
|
Broń dystansowa. | ||||||||||||
| Kusza | Patyki + sztabka żelaza + nici + zaczep na linkę |
|
Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić. | ||||||||||||
| Strzała | Krzemień + patyk + pióro |
|
Podstawowa amunicja do łuku i kuszy. | ||||||||||||
| Widmowa strzała | Strzała + jasnopył |
|
Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur. | ||||||||||||
| Strzała z miksturą | Strzały + trwała miotana mikstura |
|
Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadawany jest mu efekt mikstury, jaki miała wystrzelona strzała. | ||||||||||||
| Kryształ Endu | Szkło + Oko Endera + Łza ghasta |
|
Można go kłaść tylko na obsydianie i skale macierzystej, po uderzeniu wywołuje potężną eksplozję. Używany również do odradzania smoka Endu. | ||||||||||||
| Buzdygan | Ciężki rdzeń + wichrowa różdżka |
|
Broń do ataku wręcz. Zadaje tym większe obrażenia, z im większej wysokości spadnie gracz przed ciosem. |