View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Łupkowy bruk: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
+ kamienna włócznia |
|||
| Linia 73: | Linia 73: | ||
|- | |- | ||
| '''[[Kamienna siekiera]]''' | | '''[[Kamienna siekiera]]''' | ||
|rowspan= | |rowspan=6|[[Łupkowy bruk]]<br>+<br>[[Patyk]]i | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Łupkowy bruk |B1= Łupkowy bruk | |A1= Łupkowy bruk |B1= Łupkowy bruk | ||
| Linia 111: | Linia 111: | ||
|B3= Patyk | |B3= Patyk | ||
|Output= Kamienny miecz | |Output= Kamienny miecz | ||
}} | |||
|- | |||
| '''[[Kamienna włócznia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|C1= Łupkowy bruk | |||
|B2= Patyk | |||
|A3= Patyk | |||
|Output= Kamienna włócznia | |||
}} | }} | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 18:37, 12 gru 2025
| Ten artykuł dotyczy brukowego wariantu łupku. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia. |
Łupkowy bruk
| Typ |
Przetworzony |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Nie |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Twardość |
3.5 |
| Odporność na eksplozje |
6 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Łupkowy bruk (ang. Cobbled Deepslate) – blok, który zachowuje się podobnie do bruku i czernitu.
Otrzymywanie
Wydobywanie
| Blok | Łupkowy bruk | |
|---|---|---|
| Twardość | 3.5 | |
| Narzędzie | ||
| Czas wydobycia (sekundy)[FN 1] | ||
| Domyślne | 17.5 | |
| Drewniany | 2.65 | |
| Kamienny | 1.35 | |
| Miedziany | 1.05 | |
| Żelazny | 0.9 | |
| Diamentowy | 0.7 | |
| Netherytowy | 0.6 | |
| Złoty | 0.45 | |
Zastosowanie
Łupkowy bruk może zostać użyty jako zamiennik bruku, dzięki niemu można wytworzyć kamienne narzędzia, piece i statywy alchemiczne. Może również posłużyć do naprawiania kamiennych narzędzi w kowadle. Wytworzyć można również wypolerowany wariant łupku.
Wytwarzanie
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Statyw alchemiczny | Płomienna różdżka + Łupkowy bruk |
| ||||||||||||
| Piec | Łupkowy bruk |
| ||||||||||||
| Łupkowa brukowa płyta |
| |||||||||||||
| Łupkowe brukowe schody |
| |||||||||||||
| Łupkowy brukowy murek |
| |||||||||||||
| Wypolerowany łupek |
| |||||||||||||
| Kamienna siekiera | Łupkowy bruk + Patyki |
| ||||||||||||
| Kamienna motyka |
| |||||||||||||
| Kamienny kilof |
| |||||||||||||
| Kamienna łopata |
| |||||||||||||
| Kamienny miecz |
| |||||||||||||
| Kamienna włócznia |
| |||||||||||||
| Duplikacja szablonów kowalskich | Łupkowy bruk + diamenty + pasujący szablon kowalski |
|
Przecinarka
Za pomocą przecinarki z łupkowego bruku można wytworzyć rzeźbiony i wypolerowany łupek, łupkowe cegły i kafelki, a także schody, płyty i murki z tych bloków - w sumie 16 receptur.
Wartości danych
ID
| Nazwa | ID słowne | Tagi przedmiotów | Forma | Klucz tłumaczeń |
|---|---|---|---|---|
| Łupkowy bruk | cobbled_deepslate
|
stone_crafting_materialsstone_tool_materials
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.cobbled_deepslate
|
Postępy
Minecraft |
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ikona | Nazwa | Opis w grze | Warunek | Wymaganie (jeśli inne) | ID | Nagroda |
![]() | Epoka kamienia | Wykop kamień przy użyciu nowego kilofa | Minecraft | Zdobądź bruk, czernit lub łupkowy bruk. | minecraft:story/mine_stone | — |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.17 | 21w08a | ||||
| 1.19 | Deep Dark Experimental Snapshot | Z łupkowego bruku wykonane jest pradawne miasto. | |||
Galeria
-
Jaskinia z łupkowego bruku.
-
Na poziomie Y poniżej 0 łupkowy bruk zastępuje kamień.
-
Wszystkie warianty łupkowego bruku.
Ciekawostki
- Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał łupek, gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w 21w07a.
- Łupkowy bruk ma najwięcej receptur w przecinarce spośród wszystkich bloków, aż 16.


