Tufowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
szablon Wydobywanie zamiast tabelki, uproszczono infoboks
d trochę standaryzacji
Linia 11: Linia 11:
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
}}
}}
{{BlockSprite|tufowe-cegły}} '''Tufowe cegły''' - ceglany wariant [[tuf]]u.<br>
{{BlockSprite|tufowe-cegły}} '''Tufowe cegły''' (ang. ''Tuff Bricks'') - ceglany wariant [[tuf]]u.<br>
{{BlockSprite|rzeźbione-tufowe-cegły}} '''Rzeźbione tufowe cegły''' - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.
{{BlockSprite|rzeźbione-tufowe-cegły}} '''Rzeźbione tufowe cegły''' (ang. ''Chiseled Tuff Bricks'') - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Naturalne generowanie ===
Tufowe cegły naturalnie generują się w [[komnaty próby|komnatach próby]] jako budulec ścian wielu pokojów.
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
Tufowe cegły można wydobyć jedynie [[kilof]]em.
Tufowe cegły można wydobyć jedynie [[kilof]]em.
Linia 34: Linia 31:
|A3= Wypolerowany tuf |B3= Wypolerowany tuf
|A3= Wypolerowany tuf |B3= Wypolerowany tuf
|Output= Tufowe cegły, 4
|Output= Tufowe cegły, 4
}}
|- align="center"
|[[Tufowa ceglana płyta]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Tufowa ceglana płyta
|B2=Tufowa ceglana płyta
|Output=Rzeźbione tufowe cegły
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Tufowe cegły naturalnie generują się w [[komnaty próby|komnatach próby]] jako budulec ścian wielu pokojów.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 45: Linia 53:
! Składniki
! Składniki
! Wejście → Wyjście  
! Wejście → Wyjście  
|- align="center"
|[[Tufowa ceglana płyta]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Tufowa ceglana płyta
|B2= Tufowa ceglana płyta
|Output=Rzeźbione tufowe cegły
}}


|- align="center"
|- align="center"
Linia 60: Linia 60:
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
}}
}}


|- align="center"
|- align="center"

Wersja z 17:53, 17 wrz 2025

Tufowe cegły


Typ

Strukturalny

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły (ang. Tuff Bricks) - ceglany wariant tufu.
BlockCSS_new.png/2208 Rzeźbione tufowe cegły (ang. Chiseled Tuff Bricks) - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Tufowe cegły można wydobyć jedynie kilofem.

Blok BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły BlockCSS_new.png/2208 Rzeźbione tufowe cegły
Twardość 1.5 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/471 ItemCSS.png/471
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 2.25 2.25
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Wypolerowany tuf




4






Tufowa ceglana płyta










Naturalne generowanie

Tufowe cegły naturalnie generują się w komnatach próby jako budulec ścian wielu pokojów.

Zastosowanie

Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Tufowe cegły




6






Tufowe cegły




4






Tufowe cegły




6






Muzyka

Tufowe cegły umieszczone pod blokiem dźwiękowym dają dźwięk bębna basowego.

Historia

Pełna wersja
1.20.323w43aDodano tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegłyjako część eksperymentu "Update 1.21".
23w44aZmieniono teksturę tufowych cegieł.
23w45aTeraz tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły generują się w komnatach prób.
23w46aPonownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.
1.2124w18aOba rodzaje tufowych cegieł są dostępne bez użycia paczki "Update 1.21".