Blok lazurytu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d →‎Wytwarzanie: sprzątanie
szablon Wydobywanie zamiast tabelki, uproszczono infoboks itd
Linia 1: Linia 1:
{{O|bloku|złoża|Złoże lazurytu}}
{{O|bloku|złoża|Złoże lazurytu}}
{{Rozszerz}}
{{Rozszerz}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok lazurytu.png
|wygląd=Blok lazurytu.png
|typ=Przetworzony, budowlany
|typ=Przetworzony, budowlany
|grawitacja=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=3
|palność=Nie
|palność=Nie
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|narzędzie=Kamienny kilof
|narzędzie=Kamienny kilof
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=Beta 1.2
|fizyka=Nie
|data=22
}}
|idsłowne=lapis_block
'''Blok lazurytu''' (ang. ''Block of Lapis Lazuli'') to blok wykonany z [[Lazuryt|lazurytu]]. Jest granatowy, miejscami przejawiają się na nim szaro-zielone plamki, a jego tekstura podobna jest do [[blok złota|bloku złota]] oraz innych surowców. Po przetworzeniu go w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]] otrzymamy 9 sztuk [[lazuryt]]u.
|fizyka=Nie}}
'''Blok lazurytu''' (ang. ''Block of Lapis Lazuli'') to blok wykonany z [[Lazuryt|lazurytu]]. Jest granatowy, miejscami przejawiają się na nim szaro-zielone plamki, a jego tekstura podobna jest do bloku [[złoto (blok)|złota]] oraz innych surowców. Po przetworzeniu go w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]] otrzymamy 9 sztuk [[Lazuryt|lazurytu]].
 
== Wydobywanie ==


== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
Blok lazurytu należy wydobyć za pomocą co najmniej kamiennego [[kilof]]a, inaczej po zniszczeniu nic z niego nie wypadnie.
Blok lazurytu należy wydobyć za pomocą co najmniej kamiennego [[kilof]]a, inaczej po zniszczeniu nic z niego nie wypadnie.
{| class="wikitable"
{{Wydobywanie|Blok lazurytu|Kilof|Kamienny|horyzontalny=1}}
|-
! Blok
! Narzędzie
! Twardość
! colspan="9" |Czas niszczenia (w sekundach)
|-
| rowspan="2" |{{BlockLink|Blok lazurytu}}
| rowspan="2" style="text-align:center" |[[Plik:Kilof.png|alt=Kilof|bezramki]]
| rowspan="2" style="text-align:center"|3
| style="text-align:center" |Ręka
| style="text-align:center" |Drewniany
| style="text-align:center" |Kamienny
| style="text-align:center" |Żelazny
| style="text-align:center" |Złoty
| style="text-align:center" |Diamentowy
| style="text-align:center" |Netherytowy
|- style="text-align:center"
| {{tc|Nie|15}}
| {{tc|Nie|7,5}}
| {{tc|Tak|1,15}}
| {{tc|Tak|0,75}}
| {{tc|Nie|1,25}}
| {{tc|Tak|0,6}}
| {{tc|Tak|0,5}}
|}
 
== Otrzymywanie ==


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable"  
|- align="center"
|- align="center"
Linia 68: Linia 34:
|}
|}


=== Struktury ===
=== Naturalne generowanie ===
Jeden blok lazurytu generuje się wewnątrz posągu [[Złosadnik|złosadnika]] z berłem w [[Leśny dwór|leśnym dworze]].
Jeden blok lazurytu generuje się wewnątrz posągu [[złosadnik]]a z berłem w [[Leśny dwór|leśnym dworze]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Blok lazurytu wykorzystywany jest głównie jako dekoracja. Bloku można też użyć do magazynowania dużych ilości tego surowca.
Blok lazurytu wykorzystywany jest głównie jako dekoracja. Bloku można też użyć do magazynowania dużych ilości tego surowca.


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable"  
|- align="center"
|- align="center"
Linia 84: Linia 48:
| [[Blok lazurytu]]
| [[Blok lazurytu]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1= 
|B2= Blok lazurytu
|A2=  |B2= Blok lazurytu|C2= 
|A3=  |B3=  |C3= 
|Output= Lazuryt,9
|Output= Lazuryt,9
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
=== ID ===
=== ID ===
''[[Java Edition]]'':
''[[Java Edition]]'':
Linia 102: Linia 64:
! Klucz tłumaczenia
! Klucz tłumaczenia
|-
|-
|{{BlockSprite|1308}} Blok lazurytu
|{{BlockSprite|blok-lazurytu}} Blok lazurytu
|{{Code|lapis_block}}
|{{Code|lapis_block}}
|Blok,<br>Przedmiot
|Blok,<br>Przedmiot
Linia 118: Linia 80:
! Klucz tłumaczenia
! Klucz tłumaczenia
|-
|-
|{{BlockSprite|1308}} Blok lazurytu
|{{BlockSprite|blok-lazurytu}} Blok lazurytu
|{{Code|lapis_block}}
|{{Code|lapis_block}}
|{{Code|22}}
|{{Code|22}}
Linia 127: Linia 89:


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|Beta}}
{{Historia|Beta}}
{{Historia||1.2|Dodano bloki lazurytu.}}
{{Historia||1.2|Dodano bloki lazurytu.}}
Linia 136: Linia 97:
{{Historia||1.6.1|snap=13w19a|Tekstura bloku została zmieniona.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w19a|Tekstura bloku została zmieniona.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Bloki lazurytu są teraz odnawialne, ponieważ osadnicy sprzedają [[lazuryt]].}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Bloki lazurytu są teraz odnawialne, ponieważ osadnicy sprzedają [[lazuryt]].}}
{{Historia||1.14|Tekstura bloku została zmieniona.|snap=18w43a}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|Tekstura bloku została zmieniona.}}


{{Historia|Pocketa}}
{{Historia|Pocketa}}
Linia 159: Linia 120:


== Ciekawostki ==   
== Ciekawostki ==   
* W prawdziwym świecie lazuryt to barwiący na niebiesko główny składnik minerału, jakim jest lapis lazuli. Używany jest do tworzenia witraży, rękopisów iluminowanych i malowideł naskalnych ([http://pl.wikipedia.org/wiki/Lapis_lazuli Wikipedia]).
* W prawdziwym świecie lazuryt to barwiący na niebiesko główny składnik minerału, jakim jest lapis lazuli. Używany jest do tworzenia witraży, rękopisów iluminowanych i malowideł naskalnych ([http://pl.wikipedia.org/wiki/Lapis_lazuli Wikipedia]).



Wersja z 20:55, 22 sie 2025

Artykuł Blok lazurytu jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Blok lazurytu

Typ

Przetworzony, budowlany

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

3

Odporność na eksplozje

3

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Blok lazurytu (ang. Block of Lapis Lazuli) to blok wykonany z lazurytu. Jest granatowy, miejscami przejawiają się na nim szaro-zielone plamki, a jego tekstura podobna jest do bloku złota oraz innych surowców. Po przetworzeniu go w stole rzemieślniczym otrzymamy 9 sztuk lazurytu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok lazurytu należy wydobyć za pomocą co najmniej kamiennego kilofa, inaczej po zniszczeniu nic z niego nie wypadnie.

Blok BlockCSS_new.png/1308 Blok lazurytu
Twardość 3
Narzędzie ItemCSS.png/477
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 15
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 7.5
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.15
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.9
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.75
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.6
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.5
ItemCSS.png/564 Złoty 1.25
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Przed → Po
Lazuryt










Naturalne generowanie

Jeden blok lazurytu generuje się wewnątrz posągu złosadnika z berłem w leśnym dworze.

Zastosowanie

Blok lazurytu wykorzystywany jest głównie jako dekoracja. Bloku można też użyć do magazynowania dużych ilości tego surowca.

Wytwarzanie

Składniki Przed → Po
Blok lazurytu




9






Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Tagi bloku Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/1308 Blok lazurytu lapis_block Blok,
Przedmiot
mineable/pickaxe
needs_stone_tool
block.minecraft.lapis_block

Bedrock Edition':

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma ID przedmiotu Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/1308 Blok lazurytu lapis_block 22 Blok,
Przedmiot
lapis_block tile.lapis_block.name

Historia

Beta
1.2Dodano bloki lazurytu.
1.6Tekstura bloku została obrócona.
Pełna wersja
1.3.112w22aTekstura ponownie została obrócona na swoją pierwotną pozycję.
1.6.113w19aTekstura bloku została zmieniona.
1.814w02aBloki lazurytu są teraz odnawialne, ponieważ osadnicy sprzedają lazuryt.
1.1418w43aTekstura bloku została zmieniona.
Pocket Edition Alpha
v0.2.0Dodano bloki lazurytu.
v0.8.0build 1Zmieniono teksturę bloku lazurytu.
Pełna wersja Pocket Edition
1.0.4alpha 1.0.4.0Osadnicy o profesji kapłana sprzedają lazuryt, co czyni lazurytowe bloki odnawialnymi.
1.1.0alpha 1.1.0.0Bloki lazurytu znajdują się w leśnych dworach.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3Zmieniono teksturę bloku lazurytu.
Console Edition
TU1CU11.00Patch 1Dodano bloki lazurytu.
TU22CU101.15Zmieniono teksturę bloku lazurytu.
1.90Ponownie zmieniono teksturę bloku lazurytu.
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0Dodano bloki lazurytu.

Ciekawostki

  • W prawdziwym świecie lazuryt to barwiący na niebiesko główny składnik minerału, jakim jest lapis lazuli. Używany jest do tworzenia witraży, rękopisów iluminowanych i malowideł naskalnych (Wikipedia).