Tufowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d sprzątanie
szablon Wydobywanie zamiast tabelki, uproszczono infoboks
Linia 1: Linia 1:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=tufowe cegły.png; Rzeźbione tufowe cegły.png
|wygląd=tufowe cegły.png; Rzeźbione tufowe cegły.png
|invwygląd=Tufowe cegły
|invwygląd2=Rzeźbione tufowe cegły
|invwygląd2=Rzeźbione tufowe cegły
|typ=Strukturalny
|typ=Strukturalny
Linia 7: Linia 6:
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=6
|palność=Nie
|palność=Nie
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne=tuff_bricks
}}
}}
{{BlockSprite|tufowe-cegły}}'''Tufowe cegły''' - ceglany wariant [[tuf]]u.<br>
{{BlockSprite|tufowe-cegły}} '''Tufowe cegły''' - ceglany wariant [[tuf]]u.<br>
{{BlockSprite|rzeźbione-tufowe-cegły}}'''Rzeźbione tufowe cegły''' - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.
{{BlockSprite|rzeźbione-tufowe-cegły}} '''Rzeźbione tufowe cegły''' - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.
 
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Naturalne generowanie ===
=== Naturalne generowanie ===
Tufowe cegły naturalnie generują się w [[komnaty próby|komnatach próby]] jako budulec ścian wielu pokojów.
Tufowe cegły naturalnie generują się w [[komnaty próby|komnatach próby]] jako budulec ścian wielu pokojów.
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
Tufowe cegły można wydobyć jedynie [[kilof]]em.
Tufowe cegły można wydobyć jedynie [[kilof]]em.
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{{Wydobywanie|Tufowe cegły;Rzeźbione tufowe cegły|Kilof;Kilof|horyzontalny=1}}
|-
 
! Blok !! {{BlockSprite|tufowe-cegły}} Tufowe cegły
|-
| '''Twardość''' || 1,5
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewniany kilof}}
|-
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|7,5}}
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|1,15}}
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,4}}
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,3}}
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,25}}
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,2}}
|}
* *czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
Linia 61: Linia 36:
}}
}}
|}
|}
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.
Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
Linia 80: Linia 57:
|[[Tufowe cegły]]
|[[Tufowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Tufowe cegły|B3= Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły |B3= Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
}}
}}
Linia 89: Linia 66:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Tufowe cegły
|A1= Tufowe cegły
|A2= Tufowe cegły|B2 = Tufowe cegły
|A2= Tufowe cegły |B2 = Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły|B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły |B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|Output= Tufowe ceglane schody,4
|Output= Tufowe ceglane schody,4
}}
}}
Linia 97: Linia 74:
|[[Tufowe cegły]]
|[[Tufowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Tufowe cegły|B2 = Tufowe cegły |C2= Tufowe cegły
|A2= Tufowe cegły |B2 = Tufowe cegły |C2= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły|B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły |B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|Output= Tufowy ceglany murek,6
|Output= Tufowy ceglany murek,6
}}
}}
|}
|}
===Muzyka ===
 
=== Muzyka ===
Tufowe cegły umieszczone pod [[blok dźwiękowy|blokiem dźwiękowym]] dają dźwięk bębna basowego.
Tufowe cegły umieszczone pod [[blok dźwiękowy|blokiem dźwiękowym]] dają dźwięk bębna basowego.



Wersja z 19:08, 19 sie 2025

Tufowe cegły


Typ

Strukturalny

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły - ceglany wariant tufu.
BlockCSS_new.png/2208 Rzeźbione tufowe cegły - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.

Otrzymywanie

Naturalne generowanie

Tufowe cegły naturalnie generują się w komnatach próby jako budulec ścian wielu pokojów.

Wydobywanie

Tufowe cegły można wydobyć jedynie kilofem.

Blok BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły BlockCSS_new.png/2208 Rzeźbione tufowe cegły
Twardość 1.5 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/471 ItemCSS.png/471
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 2.25 2.25
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Wypolerowany tuf




4






Zastosowanie

Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Tufowa ceglana płyta










Tufowe cegły




6







Tufowe cegły




4






Tufowe cegły




6






Muzyka

Tufowe cegły umieszczone pod blokiem dźwiękowym dają dźwięk bębna basowego.

Historia

Pełna wersja
1.20.323w43aDodano tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegłyjako część eksperymentu "Update 1.21".
23w44aZmieniono teksturę tufowych cegieł.
23w45aTeraz tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły generują się w komnatach prób.
23w46aPonownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.
1.2124w18aOba rodzaje tufowych cegieł są dostępne bez użycia paczki "Update 1.21".