Tufowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
+
 
+rzeźbione
Linia 1: Linia 1:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=tufowe cegły.png
|wygląd=tufowe cegły.png; Rzeźbione tufowe cegły.png
|invwygląd=Tufowe cegły
|invwygląd=Tufowe cegły
|invwygląd2=Rzeźbione tufowe cegły
|typ=Strukturalny
|typ=Strukturalny
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
Linia 14: Linia 15:
|idsłowne=tuff_bricks
|idsłowne=tuff_bricks
}}
}}
'''Tufowe cegły''' - ceglany wariant [[tuf]]u.
{{BlockSprite|tufowe-cegły}}'''Tufowe cegły''' - ceglany wariant [[tuf]]u.<br>
{{BlockSprite|rzeźbione-tufowe-cegły}}'''Rzeźbione tufowe cegły''' - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Naturalne generowanie ===
=== Naturalne generowanie ===
Linia 65: Linia 67:
|- align="center"
|- align="center"
! Składniki
! Składniki
! Wejście → Wyjście
! Wejście → Wyjście  
 
|- align="center"
|[[Tufowa ceglana płyta]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Tufowa ceglana płyta
|B2= Tufowa ceglana płyta
|Output=Rzeźbione tufowe cegły
}}
 
|- align="center"
|- align="center"
|[[Tufowe cegły]]
|[[Tufowe cegły]]
Linia 72: Linia 83:
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
}}
}}


|- align="center"
|- align="center"
Linia 95: Linia 107:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.20.3|snap=23w43a|Dodano tufowe cegły<sup>jako część eksperymentu "Update 1.21"</sup>.}}
{{Historia||1.20.3|snap=23w43a|Dodano tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły<sup>jako część eksperymentu "Update 1.21"</sup>.}}
{{Historia|||snap=23w44a|Zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=23w44a|Zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=23w45a|Teraz tufowe cegły generują się w [[komnaty próby|komnatach prób]].}}
{{Historia|||snap=23w45a|Teraz tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły generują się w [[komnaty próby|komnatach prób]].}}
{{Historia|||snap=23w46a|Ponownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=23w46a|Ponownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia||1.21|snap=24w18a|Tufowe cegły są dostępne bez użycia paczki "Update 1.21".}}
{{Historia||1.21|snap=24w18a|Oba rodzaje tufowych cegieł są dostępne bez użycia paczki "Update 1.21".}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 14:33, 18 lut 2025

Tufowe cegły


Typ

Strukturalny

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


BlockCSS_new.png/2203Tufowe cegły - ceglany wariant tufu.
BlockCSS_new.png/2208Rzeźbione tufowe cegły - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.

Otrzymywanie

Naturalne generowanie

Tufowe cegły naturalnie generują się w komnatach próby jako budulec ścian wielu pokojów.

Wydobywanie

Tufowe cegły można wydobyć jedynie kilofem.

Blok BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły
Twardość 1,5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia*
Ręka 7,5
Drewniany 1,15
Kamienny 0,6
Żelazny 0,4
Diamentowy 0,3
Netherytowy 0,25
Złoty 0,2
  • *czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Wypolerowany tuf




4






Zastosowanie

Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Tufowa ceglana płyta










Tufowe cegły




6







Tufowe cegły




4






Tufowe cegły




6






Muzyka

Tufowe cegły umieszczone pod blokiem dźwiękowym dają dźwięk bębna basowego.

Historia

Pełna wersja
1.20.323w43aDodano tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegłyjako część eksperymentu "Update 1.21".
23w44aZmieniono teksturę tufowych cegieł.
23w45aTeraz tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły generują się w komnatach prób.
23w46aPonownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.
1.2124w18aOba rodzaje tufowych cegieł są dostępne bez użycia paczki "Update 1.21".