Dynia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Tomciu2 (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Falibor (dyskusja | edycje)
Linia 19: Linia 19:
!width="150"|Składniki
!width="150"|Składniki
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|[[Dynia]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Dynia |C2=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Dynia (nasiona) |OA=4
}}
|- align="center"
|- align="center"
|[[Dynia]] + [[Pochodnia]]
|[[Dynia]] + [[Pochodnia]]

Wersja z 22:51, 19 maj 2012

Dynia
Typ

Roślina

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1

Odporność na eksplozje

5

Palność

?

Rzadkość

Pospolita


Dynia (ang. pumpkin) - roślina hodowlana, występująca na trawie w podobnych warunkach jak grzyby. Mogą pojawić się pojedynczo lub w grupach do 15 dyń. Wprowadzona do gry w aktualizacji Halloweenowej. Służy jako hełm, oraz dekoracja.

Crafting

Składniki Crafting
Dynia



Dynia (nasiona)






Dynia + Pochodnia



Jack-O-Lantern






Charakterystyka

Na chwilę obecną można je znaleźć tylko z wyciętym wzorem twarzy. Pierwotnie Notch utrzymywał, że mają być do wycięcia w procesie craftingu. Z dyni można stworzyć Jack-O-Lantern.

Ścięta dynia może być założona jako hełm, jednakże nie posiada punktów pancerza; co ciekawe, unikalnym zjawiskiem jest ograniczone pole widzenia gracza ze środka dyni. Hełm może być zdjęty i schowany do ekwipunku. Kiedy mamy założony hełm z dyni nie atakują nas Endermany.

Dynie nie mogą być umieszczone bez bloku poniżej. Możesz je jednak położyć, a następnie usunąć klocek dokładnie pod nimi. Dynia pozostanie w miejscu. Okazuje się wtedy, że dolna tekstura jest taka sama jak górna. Dynie w miarę możliwości ustawiają się twarzą do gracza, gdy się je postawi.

Od czasu aktualizacji Beta 1.2 hełmy dyniowe są ubrane wyciętą twarzą do tyłu. W ekwipunku gracza także są odwrócone.

Hodowla

Od Adventure Update 1.8 został dodany nowy tryb rolnictwa, umożliwiający hodowlę tej rośliny. W celu rozmnażania jej, należy odnaleźć nasiona dyni, znajdujące się w kopalniach lub scraftować je. By posadzić jedną dynię, należy przygotować dwa bloki żyznego i nawodnionego podłoża obok siebie. Następnie należy na jednym z nich posadzić nasiono rośliny, a drugie pozostawić puste. Z czasem następuje wzrost łodygi, z której, na miejscu pustego bloku obok, wyrasta owoc. Po zebraniu go, należy łodygę zostawić w ziemi, by osiągnąć dalsze plony.

Zobacz także

Galeria